Polecane posty

Gość   
Gość
7 godzin temu, lusjan napisał:

Według tego powyżej  1,95 netto przy ilości poniżej 15 tys i niskich parametrach (tłuszcz 4 białko 3) bez bycia członkiem spółdzielni, bez kontroli użytkowości, bez klasy extra, co w Włoszczowie nie występuje, więc w sumie te 4 grosze trzeba też dodać, i bez schłodzonego mleka... Z tego co kojarzę to nie masz wysokiej wydajności, więc pewnie parametry sporo wyższe. 

No dobrze mała pomyłka mi się wkradła ,nie wziołem po uwage że tu jest netto a u siebie liczę już brutto , za bycie członkiem też nie liczę bo w swojej mleczarni też nie jestem . Podsumowując po dokładnym policzeniu może wyjść z 10 gr więcej brutto przy tych samych parametrach (słabych) , to za takie grosze nie wiedzę potrzeby rzucania się na kolana u prezesa żeby mnie łaskawie przyjął z 300-400 litrami na odbiór . Dziękuje wolę już zostać tu gdzie jestem...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3900

Aktualnie to spółdzielnie proszą można powiedzieć że na kolanach żeby się do nich przenieść. Rozumiem żeby to było 1-2 gr różnicy ale sam wyliczyłeś 10 gr różnicy + 10 gr za członkostwo i masz 20 gr. 

Oddając te 300-400 l na odbiór wychodzi 4,5-6 tyś miesięcznie. To masz 900-1200 zł na miesiąc. Rocznie 10800-14400 zł więcej. Rzeczywiście bez sensu jechać i pogadać i stracić tą godzinę czy dwie ale skoro dla ciebie to są grosze to  bogaty człowiek jesteś  

Edit . Teraz policzyłen i przy parametrach 4 i 3 i pomiżej 15 tys wychodzi 2,3 brutto (z członkostwem, klasa extra i mleko schłodzome do 6 stopni )więc to 30 gr różnicy skoro teraz masz 2 zł  a jak masz lepsze parametry to jeszcze więcej wyjdzie. Faktycznie  nie warto jechać dla tych 16200-21600 zł rocznie . Tak jakbyś dostał 13 i 14 wypłatę za free nie mając żadnych kosztów 

Edytowano przez krzychu121
  • Like 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256
7 godzin temu, jarecki napisał:

mleko pełne 4 zł , na targowisku u ,, baby ''😂

Kupuj od chłopa, będzie tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12193
krzychu121 napisał:

Aktualnie to spółdzielnie proszą można powiedzieć że na kolanach żeby się do nich przenieść. Rozumiem żeby to było 1-2 gr różnicy ale sam wyliczyłeś 10 gr różnicy + 10 gr za członkostwo i masz 20 gr. 

Oddając te 300-400 l na odbiór wychodzi 4,5-6 tyś miesięcznie. To masz 900-1200 zł na miesiąc. Rocznie 10800-14400 zł więcej. Rzeczywiście bez sensu jechać i pogadać i stracić tą godzinę czy dwie ale skoro dla ciebie to są grosze to  bogaty człowiek jesteś  

Edit . Teraz policzyłen i przy parametrach 4 i 3 i pomiżej 15 tys wychodzi 2,3 brutto (z członkostwem, klasa extra i mleko schłodzome do 6 stopni )więc to 30 gr różnicy skoro teraz masz 2 zł  a jak masz lepsze parametry to jeszcze więcej wyjdzie. Faktycznie  nie warto jechać dla tych 16200-21600 zł rocznie . Tak jakbyś dostał 13 i 14 wypłatę za free nie mając żadnych kosztów 

ale to nic nie daaaa 😁👍 w punkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
17 godzin temu, HackerHC napisał:

Czyli cena GUS  +33gr, a premia  -23 gr ?

no własnie...czyli ta premia co była teraz (marzec-maj) będzie jeszcze w lipcu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
11 godzin temu, Dziad932 napisał:

No dobrze mała pomyłka mi się wkradła ,nie wziołem po uwage że tu jest netto a u siebie liczę już brutto , za bycie członkiem też nie liczę bo w swojej mleczarni też nie jestem . Podsumowując po dokładnym policzeniu może wyjść z 10 gr więcej brutto przy tych samych parametrach (słabych) , to za takie grosze nie wiedzę potrzeby rzucania się na kolana u prezesa żeby mnie łaskawie przyjął z 300-400 litrami na odbiór . Dziękuje wolę już zostać tu gdzie jestem...

 

 

Do mlekovity przechodziliśmy jak było 400-500 l więc ja nie wiem czego Ty czekasz, żebyś miał 100-200 to tak ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinCiesz    0
12 godzin temu, Dziad932 napisał:

No dobrze mała pomyłka mi się wkradła ,nie wziołem po uwage że tu jest netto a u siebie liczę już brutto , za bycie członkiem też nie liczę bo w swojej mleczarni też nie jestem . Podsumowując po dokładnym policzeniu może wyjść z 10 gr więcej brutto przy tych samych parametrach (słabych) , to za takie grosze nie wiedzę potrzeby rzucania się na kolana u prezesa żeby mnie łaskawie przyjął z 300-400 litrami na odbiór . Dziękuje wolę już zostać tu gdzie jestem...

 

 

Wczoraj dzwoniłem do Włoszczowy (400l na odbiór), kierowniczka powiedziała, że mało i że ma dużo chętnych takich ok. 1000 litrowych. Kazała dzwonić pod koniec roku:-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3900
1 godzinę temu, Bercik92 napisał:

no własnie...czyli ta premia co była teraz (marzec-maj) będzie jeszcze w lipcu?

Cena bazowa jest prawie 2,18 netto a premia 37 gr jak dobrze pamiętam. 

 

1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Do mlekovity przechodziliśmy jak było 400-500 l więc ja nie wiem czego Ty czekasz, żebyś miał 100-200 to tak ... 

Ojciec tam pewnie rządzi i widać boją się zmian . Takie pokolenie ludzi i nic nie zrobisz.  Jeszcze u mnie na okolicy niektórzy jak usłyszą słowo Piątnica to jakby ich ogniem przypalał. ,, Panie ale tam są takie wymogi ''. A wzięło się to stąd że jak przejmowali Ostrołękę to razem z dostawcami. A że Ostrołęka jak większość małych nic nie znaczących spółdzielni brała aby białe  to nikt się niczym nie przejmował a tu nagle trzeba było o bakterie i somatyke czy ogólny porządek zadbać. A że ludzie nie wiedzieli jak to zrobić bo nigdy o to niedbali to poodchodzili a wraz z nimi historia o wymogach z kosmosu. A kto został w tamtym czasie to wygrał życie. Nikt ich wtedy nie mógł marzyć o takiej cenie jaka oni mieli 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

my z lokalnej mleczarni do mlekovity przechodzilismy jak było na odbiór 300litrow i do mleczarni mamy 38km i bez problemu nas przyjęli. u nas różnica na cenie z poprzednią mleczarnia było 22gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
47 minut temu, MarcinCiesz napisał:

Wczoraj dzwoniłem do Włoszczowy (400l na odbiór), kierowniczka powiedziała, że mało i że ma dużo chętnych takich ok. 1000 litrowych. Kazała dzwonić pod koniec roku:-/

Na pewno. Na bramie zakładu wiszą jak winogrona i czekają na swoją szansę...

Powiedz jej żeby wróciła z równoległego wymiaru

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
42 minuty temu, komizmo napisał:

Na pewno. Na bramie zakładu wiszą jak winogrona i czekają na swoją szansę...

Powiedz jej żeby wróciła z równoległego wymiaru

Dokładnie. 

Z tego co słyszałem to raczej uciekają z tego zakładu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
6 minut temu, DanielFarmer napisał:

kurna przegoniłes Radek Piątnice chyba 🙉

Nie przesadzaj 😛
edit: w Tafiłach Fendty jeszcze są? 😂

Edytowano przez radekz200
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, MarcinCiesz napisał:

Wczoraj dzwoniłem do Włoszczowy (400l na odbiór), kierowniczka powiedziała, że mało i że ma dużo chętnych takich ok. 1000 litrowych. Kazała dzwonić pod koniec roku:-/

Nawet się nie dziwię , przecież tacy jak ja to są producenci bez przyszłości , wcześniej czy później będą likwidować

2 godziny temu, krzychu121 napisał:

A kto został w tamtym czasie to wygrał życie. 

Chyba odwrotnie 🤔, bez krów to jest wygrane życie

41 minut temu, PRIMO napisał:

 

Z tego co słyszałem to raczej uciekają z tego zakładu. 

A czemu 🤔 , no przecież tak tam dobrze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
3 minuty temu, Dziad932 napisał:

A czemu 🤔 , no przecież tak tam dobrze ...

A skąd mam to wiedzieć?🤷‍♂️

Poprostu doszły mnie takie słuchy .🤨

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@PRIMO to tak powiedział Ci sąsiad , który usłyszał od śwagra a ten pewnie pod kościołem zdobył takie info  ... , ciekawe 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

Jakby co to polmlek 10 gr za lipiec 😛

To w lipcu 30-40 gr za liderem, mlekpolem, Giżyckiem, czy coś dołożyli wincej?😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Jak ktoś może oddawać do mlekpolu itp to pewnie nie będzie oddawał do Włoszczowy, sam chętnie bym przytulił te kilkadziesiąt groszy więcej, ale na południu nie ma lepszej mleczarni. Kombinat Kietrz raczej nie oddaje tam połowy mleka z sentymentu. A mniejszych dostawców już rok temu nie brali, wiadomo, że jak zapyta ktoś z 3000 na odbiór to jest inna rozmowa niż z 300. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
7 minut temu, Primula94 napisał:

To w lipcu 30-40 gr za liderem, mlekpolem, Giżyckiem, czy coś dołożyli wincej?😉

Jak to? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
22 minuty temu, Dziad932 napisał:

@PRIMO to tak powiedział Ci sąsiad , który usłyszał od śwagra a ten pewnie pod kościołem zdobył takie info  ... , ciekawe 🤔

No i z czego rżysz? 🤨

Nie sąsiad tylko przedstawiciel handlowy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj