Polecane posty

5 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Po ile soja, całe auto?

Teraz nie brałem całego auta, bo cenną nie była atrakcyjna nawet przy całym aucie; brałem w workach 25 kg i jakieś 12 ton, cena chyba 2600, ale nie jestem pewny muszę sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876
23 minuty temu, krzychu121 napisał:

Masz aktualny cennik? 

Widać kto się liczy to robi korekty cenników w górę. Nawet okoliczna spółdzielnia która kroi rolników na parametrach aż miło płaci teraz 2 zł dostawcom. Oby mlekpol nie wrócił w marcu do ceny z października 

Niech próbuje 😂 jestem zdania, że jak Mlekpol nie pójdzie z cenami w górę za innymi to odczują w następnym roku nie dobór mleka. Nie zapomnijmy, że w tym roku nasz kochany prezes kończy 76 lat. Kiedy on nacieszy się swoją emeryturą? 😂 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
4 minuty temu, karol091193 napisał:

Niech próbuje 😂 jestem zdania, że jak Mlekpol nie pójdzie z cenami w górę za innymi to odczują w następnym roku nie dobór mleka. Nie zapomnijmy, że w tym roku nasz kochany prezes kończy 76 lat. Kiedy on nacieszy się swoją emeryturą? 😂 

Oni już odczuwają niedobór mleka. Myśleli że jak co roku będzie wzrost ze skupem a tu się przeliczyli. Mam nadzieję że dali sobie spokój z tegoroczną budową która i tak miała kosztować miliony a przy aktualnych cenach x2 albo x3 do góry. Chyba że prezes postawił sobie to za najważniejszy cel i koszta się nie liczą. Sam już nie wiem co myśleć. Wszyscy w górę, nawet w mlekowicie dali ochłap w postaci 4 gr tyle że u nich potrafią na koniec miesiąca niespodziewanie dać dodatkową premię a u nas cisza jak makiem zasiał. Ktoś coś tam niby wie ale nie powie. A najwięcej informacji jest że mlekpol -20 gr czyli wychodzi na to że cena z października.  Patrzę z takim optymizmem w przyszłość że nie wiem co z kasą będę robił przy tych 1,7-1.8  jak koszta niedługo będą w granicach 1.8-1.9 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
13 godzin temu, massey235 napisał:

wcale by to nie było dziwne ,za te wpierdalanie sie naszych baranów i lizanie d*py banderowcom to nie długo nic tam nie wjedzie ,a na koniec te bydło z ukrainy rogi pokaze....u nas w miescie kobieta chciała jednej paniusi z ukrainy udostepnic mieszkanie to nie ,bo tylko jedna łazienka....k**wa a w kraju jak  matka sama z dziećmi bez wody, to gmina nie może nic  załatwić

Może naziści lepsi albo potomkowie tych co w Katyniu naszych karmili ołowiem? Jeśli chcesz rozliczyć banderowców to najpierw postaraj się żeby putin ich nie wybił wszystkich bo nie będziesz już miał kogo z czegokolwiek rozliczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin441    345
37 minut temu, Polski_rolnik_arczi napisał:

Osm włoszczowa ilość w lutym 135 tyś litrów, cena netto 1,98 ;brutto 2,08, ; 

Parametry?

Sierpc 3,85 tł 3,52 bi 142 tyś i to w lutym 🤭 2,13 brutto rr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Oni już odczuwają niedobór mleka. Myśleli że jak co roku będzie wzrost ze skupem a tu się przeliczyli. Mam nadzieję że dali sobie spokój z tegoroczną budową która i tak miała kosztować miliony a przy aktualnych cenach x2 albo x3 do góry. Chyba że prezes postawił sobie to za najważniejszy cel i koszta się nie liczą. Sam już nie wiem co myśleć. Wszyscy w górę, nawet w mlekowicie dali ochłap w postaci 4 gr tyle że u nich potrafią na koniec miesiąca niespodziewanie dać dodatkową premię a u nas cisza jak makiem zasiał. Ktoś coś tam niby wie ale nie powie. A najwięcej informacji jest że mlekpol -20 gr czyli wychodzi na to że cena z października.  Patrzę z takim optymizmem w przyszłość że nie wiem co z kasą będę robił przy tych 1,7-1.8  jak koszta niedługo będą w granicach 1.8-1.9 

Plotki ploteczki też już słyszałem że 20 w dół że w piatnica obniżka itp . Jak to mówią fake zawsze najszybciej się przyjmuje.  Narazie ceny są dobre mleczarstwo wykończą ceny ale środków do produkcji . Pojedzie nie jeden . Zabrzmi to może niezbyt przyjemnie ale to sama prawda im więcej wyjedzie tym wiele więcej i lepiej dla reszty . W mlekpolu po odejściach wzrost skupu.  A jeśli piatnica będzie przyjmowała tak jak przyjmuje i po cichu wirówki będą przechodzić (potwierdzone )  to będzie mlekpol we władaniu Kalinowskich.  Nie wiem czemu ale wydaje mi się że stary prezes mial parcie na czym wyższa cenę skupu dla chłopa a nie ilość skupionego surowca w przeciwieństwie do Edzia ale już młody to mam Wrażenie że ma parcie na ekran i tak jak Edzia cieszy bycie prezesem największej spółdzielni a nie spoldzielni z najwyższa cena.  Mlekpol jakieś 12 15 lat temu był pionierem w cenie mleka a potem każdy widzi jak wyszło chce się być dużym trzeba ponieść tego konsekwencje . Piatnica od 2010 do 2021 nikogo nie wzięła produktu było mało marka jest to i  wyszła z tego cena.  Ale jak tak jak mówicie pójdą w ilość i będą dalej przyjmować to spadną mocno w hierarchii cen mleka.  Proszkownia mlekpolu dzisiaj jakieś 1.5 -2 mld zł także żadnej spółdzielni budowa tego kompleksu nie postawi na nogi a załamie na kilka lat . Lepiej mieć za malo ale sprzedać godnie  jak za dużo i sprzedać darmo . A rynek krajowy nasiąknięty towarem wiele dziur nie ma.   konkurencja nie śpi czeka na Twoi ruch wtazie potyczki wchodzi za Twoje.  Społeczeństwo biednieje produkty piatnicy drogie kogo na dziś na nie stać jest ok ale większego zbytu nie zrobią nie ta cena nie te realia . Dlatego ja wolałbym żeby taką piatnica nikogo nie przyjmowała a trzymała cenę i robiła presję.  Bo jeśli ona spadnie do ceny mlekpolu czy mlekovity to mamy problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1598
8 godzin temu, Marcin441 napisał:

Parametry?

Sierpc 3,85 tł 3,52 bi 142 tyś i to w lutym 🤭 2,13 brutto rr

To teraz rozumiem dlaczego przestałeś drążyć temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
8 godzin temu, alfa napisał:

Plotki ploteczki też już słyszałem że 20 w dół że w piatnica obniżka itp . Jak to mówią fake zawsze najszybciej się przyjmuje.  Narazie ceny są dobre mleczarstwo wykończą ceny ale środków do produkcji . Pojedzie nie jeden . Zabrzmi to może niezbyt przyjemnie ale to sama prawda im więcej wyjedzie tym wiele więcej i lepiej dla reszty . W mlekpolu po odejściach wzrost skupu.  A jeśli piatnica będzie przyjmowała tak jak przyjmuje i po cichu wirówki będą przechodzić (potwierdzone )  to będzie mlekpol we władaniu Kalinowskich.  Nie wiem czemu ale wydaje mi się że stary prezes mial parcie na czym wyższa cenę skupu dla chłopa a nie ilość skupionego surowca w przeciwieństwie do Edzia ale już młody to mam Wrażenie że ma parcie na ekran i tak jak Edzia cieszy bycie prezesem największej spółdzielni a nie spoldzielni z najwyższa cena.  Mlekpol jakieś 12 15 lat temu był pionierem w cenie mleka a potem każdy widzi jak wyszło chce się być dużym trzeba ponieść tego konsekwencje . Piatnica od 2010 do 2021 nikogo nie wzięła produktu było mało marka jest to i  wyszła z tego cena.  Ale jak tak jak mówicie pójdą w ilość i będą dalej przyjmować to spadną mocno w hierarchii cen mleka.  Proszkownia mlekpolu dzisiaj jakieś 1.5 -2 mld zł także żadnej spółdzielni budowa tego kompleksu nie postawi na nogi a załamie na kilka lat . Lepiej mieć za malo ale sprzedać godnie  jak za dużo i sprzedać darmo . A rynek krajowy nasiąknięty towarem wiele dziur nie ma.   konkurencja nie śpi czeka na Twoi ruch wtazie potyczki wchodzi za Twoje.  Społeczeństwo biednieje produkty piatnicy drogie kogo na dziś na nie stać jest ok ale większego zbytu nie zrobią nie ta cena nie te realia . Dlatego ja wolałbym żeby taką piatnica nikogo nie przyjmowała a trzymała cenę i robiła presję.  Bo jeśli ona spadnie do ceny mlekpolu czy mlekovity to mamy problem 

Zgadzam się . Tylko jeśli Piątnica czy Giżycko przestaną brać dostawców to Darek z Edziem wrócą też do starych czasów i 1.5 zł za litr. Nie będzie konkurencji to po co im się wysilać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
34 minuty temu, krzychu121 napisał:

Zgadzam się . Tylko jeśli Piątnica czy Giżycko przestaną brać dostawców to Darek z Edziem wrócą też do starych czasów i 1.5 zł za litr. Nie będzie konkurencji to po co im się wysilać

Ale to nie jest tak że piatnica placi 2.2 to mlekpol 1.5 . Jak jest hossa to tu i tu płacą dobrze  i śmieszą mnie słowa że posypały się wypowiedzenia to cenę dali . Skąd? Od Edzia z kieszeni ? Nie poprostu hossa na mleku trwa i tu i tu można zapłacić tyle że piatnoca na trochę więcej może sobie pozwolić ale to nie jest różnica mega 0.5 czy 0.7  . Dlatego Nie wiem czy przyjmowanie dostawców na potęgę posłuży.  Hossa jak na wszystkim przemija . Wspomnicie moje słowa że poatnica wróci do 0.17 i 0.21 za parametry mlekpol 1.6 a rospuda 0.9 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7251
9 godzin temu, alfa napisał:

Piatnica od 2010 do 2021 nikogo nie wzięła produktu było mało marka

Co Ty pierdzielisz chłopie 🙄 

Już nie raz mieliśmy wspominać Twoje słowa odnośnie Piątnicy, ostrych zjazdów itp itd. Jakoś tego nie widać. Zajmij się lepiej swoim grajdołkiem aby czasami za marzec nie wróciła cena z października tak jak mówią chłopaki... 

  • Like 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
6 minut temu, pedro2 napisał:

Co Ty pierdzielisz chłopie 🙄 

Już nie raz mieliśmy wspominać Twoje słowa odnośnie Piątnicy, ostrych zjazdów itp itd. Jakoś tego nie widać. Zajmij się lepiej swoim grajdołkiem aby czasami za marzec nie wróciła cena z października tak jak mówią chłopaki... 

Po jaką cholere ty się wtrącasz jak mleka nie dajesz . Chyba trzeba się wybrać za przytuly i obić mordę tobie .stawiaj krowy do piatnicy i doić.  A jak choroba nie pozwala to pracownika nająć z wypłaty z piatnicy starczy.  A co ja tu pisze nie prawdziwego ? Wiadomo xe cena lepsza w piatnicy a ja tu teraz o tym jak się skończy jak przesadza z dostawcami To mi tu nie wyjeżdżaj z pierdoleniem 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1579
14 minut temu, alfa napisał:

 Chyba trzeba się wybrać za przytuly i obić mordę tobie .

 

Na każdego kozaka znajdzie się większy kozak także nie cwaniakuj bo myślę że nie od jednego byś tu dostał 😉

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1203
4 minuty temu, Ursusc385 napisał:

 

Na każdego kozaka znajdzie się większy kozak także nie cwaniakuj bo myślę że nie od jednego byś tu dostał 😉

Hehe coś w tym jest ale raczej od większości nie 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1598
21 minut temu, alfa napisał:

Po jaką cholere ty się wtrącasz jak mleka nie dajesz . Chyba trzeba się wybrać za przytuly i obić mordę tobie .stawiaj krowy do piatnicy i doić.  A jak choroba nie pozwala to pracownika nająć z wypłaty z piatnicy starczy.  A co ja tu pisze nie prawdziwego ? Wiadomo xe cena lepsza w piatnicy a ja tu teraz o tym jak się skończy jak przesadza z dostawcami To mi tu nie wyjeżdżaj z pierdoleniem 

A po jaką cholerę ty te swoje wywody pierniczysz ty jesteś oderwany od rzeczywistości bujasz w obłokach i wodę lejesz i cały czas bronisz złodzieja .

I naucz się nie cytować poprzedzającego posta.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Zrobiłem gifa, Korwin masakruje lewaka. Dziekuję... - fillion - Wykop.pl
To będzie jakaś walka o mleczarnie🤣🤣

 

Edytowano przez leszek1000
  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7251
21 minut temu, alfa napisał:

Po jaką cholere ty się wtrącasz jak mleka nie dajesz . Chyba trzeba się wybrać za przytuly i obić mordę tobie .stawiaj krowy do piatnicy i doić.  A jak choroba nie pozwala to pracownika nająć z wypłaty z piatnicy starczy.  A co ja tu pisze nie prawdziwego ? Wiadomo xe cena lepsza w piatnicy a ja tu teraz o tym jak się skończy jak przesadza z dostawcami To mi tu nie wyjeżdżaj z pierdoleniem 

Po taką cholerę, że twój za***isty mleksrol wisi mi sporo pieniążków to po pierwsze. A po drugie po to żeby takich farmazonów jak ty sprowadzać na ziemię. Piszesz, że przez 11 lat Piątnica nikogo nie przyjęła. Większego farmazonu nie mogłeś wymyślić. Ile razy pier**lisz jak to się Piątnica kończy i jakie to złe decyzje podejmują, noo rzeczywiście. Widać wszystko w cenie i premiach 😂 pewnie d*pa boli bo byś chciał iść i do Piątnicy i do Giżycka, aspiracje masz wielkie, tylko dlaczego nie chcą cię? Może sam żeś brudasek wirusek jak tutaj nie raz o takich wspominasz? 

Przyjeżdżaj bohaterze czekam. 

  • Like 1
  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12212

jak się tu wszyscy gryźć będą między sobą a nie cisną i otworzyć oczy prezesów to na pewno w mleczarstwie dobrze nie będzie....


leszek1000 napisał:

możesz takich głupot nie wstawiać ? weź idź obornik widłami po przerzucaj....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arrek    50

Na następnym fame mma Pedro vs Alfa jeszcze konkretny hajs na tym zarobią :D

  • Haha 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
leszek1000 napisał:


To będzie jakaś walka o mleczarnie🤣🤣

 

Kogo to ryj wstawiony ? podobny do kurwina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj