Polecane posty

Uszek1988    107
tytanowyJanusz napisał:

1 godzinę temu, Uszek1988 napisał:

w tym roku na próbę z Agrosimex3zamowilen 1,5tony.

 

Jeśli to będzie ASX to sprawdź wage bo może brakować nawet 1.5kg na woreczku

O kurde sprawdzę,miałeś takie przypadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
6 godzin temu, Agrest napisał:

Siarczan co najmniej o 25zł na worku przepłacony.

Zamówiłem paletę z caldeny. Super rozpuszczalność. Na sklepie chyba 68 albo 69zł .

 

podaj namiary na ten tani siarczan ? to ile za worek ci wyszło ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojterek9    0
14 minut temu, jan88 napisał:

podaj namiary na ten tani siarczan ? to ile za worek ci wyszło ?  

Ja miesiąc temu płaciłem również z caldeny siarczan magnezu 76zl za worek 25kg w Ampolmerol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3936

Skoro ze złotnik ciężko worek wyczyścić to który bedzie lepszy. Siarczan z alventy 73 zł czy epsotop za 72 zł ? Nic innego na sklepie nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3650
21 minut temu, Uszek1988 napisał:

O kurde sprawdzę,miałeś takie przypadki?

Tak, w ASX. Jeden miejscowy sklep go miał w dosyć atrakcyjnej cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
7 minut temu, krzychu121 napisał:

Skoro ze złotnik ciężko worek wyczyścić to który bedzie lepszy. Siarczan z alventy 73 zł czy epsotop za 72 zł ? Nic innego na sklepie nie ma 

Rozpuszczasz w wodzie na sicie co za problem polać worek wodą , problem jest że się mocno zbryla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3936

Nawet jak leży w suchym miejscu to się mocno zbryla ? 

Kiedyś miałem z arkopa to tragedia z rozpuszczalnościa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80
2 godziny temu, Zetix napisał:

Skąd wy macie takie ceny na smag? W lokalnym składzie Adob 57zl 25kg a Epsotop 60zl 25kg... Fakt ,że wcześniej kupowało się taniej, ale tak jak patrzę na niektóre podawane ceny to aż szok

U mnie w lokalnych składach najtańszy jaki znalazlem to Złotnicki 73 zł za 25 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko8    32
2 godziny temu, Zetix napisał:

Skąd wy macie takie ceny na smag? W lokalnym składzie Adob 57zl 25kg a Epsotop 60zl 25kg... Fakt ,że wcześniej kupowało się taniej, ale tak jak patrzę na niektóre podawane ceny to aż szok

Tez jestem ciekawy gdzie takie ceny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80
16 minut temu, krzychu121 napisał:

Skoro ze złotnik ciężko worek wyczyścić to który bedzie lepszy. Siarczan z alventy 73 zł czy epsotop za 72 zł ? Nic innego na sklepie nie ma 

Epsotop zdecydowanie lepszy. Ja po Złotnickim miałem przeboje z opryskiwacze, w dodatku pieni się 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
tytanowyJanusz napisał:

21 minut temu, Uszek1988 napisał:

O kurde sprawdzę,miałeś takie przypadki?

Tak, w ASX. Jeden miejscowy sklep go miał w dosyć atrakcyjnej cenie...

no nic trzeba będzie zdarzyć kilka workow kontrolnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
4 godziny temu, Gromi napisał:

Epsotop zdecydowanie lepszy. Ja po Złotnickim miałem przeboje z opryskiwacze, w dodatku pieni się 

Na wiosnę zamówiłem w agrosimexie paletę epsotop, przywieźli asx oczywiście cała paleta skawalona na beton bo to złotniki dla nich robią. Bez łaski wymienili na zamówiony epsotop, wszystkie worki były idealnie sypkie. Wtedy wszystkie siarczany złotniki, epsotop, caldena były w jednej cenie - 60zł worek.

Kiedyś maiłem magplon 7 i to też dobry nieskawalony siarczan był.

 

7 godzin temu, Uszek1988 napisał:

A gruby mocznik do oprysku stosował ktoś? nie znalazłem nic w małym worku bez inhibitira A jest na składzie po 3500w bb ale gruby i pytanie czy to przejdzie bo jednak drobny to drobny.

 

Od 2 lat nie stosuje siarczanu że Złotnik raz że się bryli nie miłosiernej A dwa że w filtrach doradzał się piach... w tym roku na próbę z Agrosimex3zamowilen 1,5tony.

Złotniki robią dla asx i chyba dla adobu jeszcze, wszystkie tak samo skawalone.

Edytowano przez Arek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80

Zawsze używałem SMG od tych producentów: Epso Top, Intermag, Yara, Grupa Azoty i nigdy się nie zawiodłem. Niestety Złotnicki mnie zawiódł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
v11    1004

Zawsze wrzucam całe worki (oczywiście bez opakowania) do zbiornika 1000l z wodą  na 15 -20 min przed zalaniem opryskiwacza (w zbiorniku ciecz jest mieszana pompą zanurzeniową i wszystko bez względu na producenta się rozpuszcza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał88    335

Ok ale nie tak to ma być, wsypujesz na sito czy tam do rozwadniacza, parę minut i ma się rozpuścić. Kiedyś dostałem w dobrej cenie taki zbrylony, jedna kostka 25kg, porzucałem nim chwilkę  i się połamał na mniejsze bryły ale znów trzeba było uważać żeby sita nie rozerwać, od tamtej pory zbrylonego nawet nie przyjmuję na magazyn. To samo z wapnem granulowanym, kupiłem chyba z 10 ton, i trafił się bag w 50% w jednej kostce, nie spodziewałem się  bo bym go może rozbił trochę o ziemię  i rozciąłem- jak jebnął w rozsiewacz to myślałem że go pokrzywiło. Wkurwiony pojechałem na skład żeby go sobie wyjął i oddał kasę, oczywiście nie wyjął go  ale kasę oddał. Przejebane było go rozsiać .

Płacimy za towar pełnowartościowy i trzeba takiego oczekiwać.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
Arek napisał:

4 godziny temu, Gromi napisał:

Epsotop zdecydowanie lepszy. Ja po Złotnickim miałem przeboje z opryskiwacze, w dodatku pieni się 

Na wiosnę zamówiłem w agrosimexie paletę epsotop, przywieźli asx oczywiście cała paleta skawalona na beton bo to złotniki dla nich robią. Bez łaski wymienili na zamówiony epsotop, wszystkie worki były idealnie sypkie. Wtedy wszystkie siarczany złotniki, epsotop, caldena były w jednej cenie - 60zł worek.

Kiedyś maiłem magplon 7 i to też dobry nieskawalony siarczan był.

 

7 godzin temu, Uszek1988 napisał:

A gruby mocznik do oprysku stosował ktoś? nie znalazłem nic w małym worku bez inhibitira A jest na składzie po 3500w bb ale gruby i pytanie czy to przejdzie bo jednak drobny to drobny.

 

Od 2 lat nie stosuje siarczanu że Złotnik raz że się bryli nie miłosiernej A dwa że w filtrach doradzał się piach... w tym roku na próbę z Agrosimex3zamowilen 1,5tony.

Złotniki robią dla asx i chyba dla adobu jeszcze, wszystkie tak samo skawalone.

Potwierdzę to dzisiaj jeszcze kto dla nich produkuje i napisze jak jest tak jak mówisz to odmawiam zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3936

Ten siarczan magnezu może leżeć na mrozie? Wrzucilbym  go do nieogrzewanego garażu więc jakby był mróz to w garażu również. Udało się stargowac epsotop na 68 zł za worek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537

Nawozy też masz w ogrzewnym pomieszczeniu

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3936

Tylko to później trzeba rozpuścić. I się zastanawiam czy na mrozie się nie zbryli. Nie przechowywałam jeszcze siarczanu. Zawsze wiosna brałem parę worków a teraz wziąłem paletę bo będę robił test na łąkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uszek1988    107
Uszek1988 napisał:

Arek napisał:

4 godziny temu, Gromi napisał:

Epsotop zdecydowanie lepszy. Ja po Złotnickim miałem przeboje z opryskiwacze, w dodatku pieni się 

Na wiosnę zamówiłem w agrosimexie paletę epsotop, przywieźli asx oczywiście cała paleta skawalona na beton bo to złotniki dla nich robią. Bez łaski wymienili na zamówiony epsotop, wszystkie worki były idealnie sypkie. Wtedy wszystkie siarczany złotniki, epsotop, caldena były w jednej cenie - 60zł worek.

Kiedyś maiłem magplon 7 i to też dobry nieskawalony siarczan był.

 

7 godzin temu, Uszek1988 napisał:

A gruby mocznik do oprysku stosował ktoś? nie znalazłem nic w małym worku bez inhibitira A jest na składzie po 3500w bb ale gruby i pytanie czy to przejdzie bo jednak drobny to drobny.

 

Od 2 lat nie stosuje siarczanu że Złotnik raz że się bryli nie miłosiernej A dwa że w filtrach doradzał się piach... w tym roku na próbę z Agrosimex3zamowilen 1,5tony.

Złotniki robią dla asx i chyba dla adobu jeszcze, wszystkie tak samo skawalone.

Potwierdzę to dzisiaj jeszcze kto dla nich produkuje i napisze jak jest tak jak mówisz to odmawiam zamówienie.

Złotniki i Alwaria robią Asx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj