Polecane posty

PAN88    1761

Zależy gdzie do fryzjera chodzisz @GABBER85😅

Gadać muszą żeby ludzi skłócić.

Edytowano przez PAN88
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64
2 godziny temu, Mateusz1q napisał:

USA mają tani gaz i stamtąd przywiozą nawozy azotowe tanie

Tak tak i jeszcze broń nam za darmo dadzą i w ogóle jesteśmy krajem miodem płynącym i wcale nie mamy długów a rząd o ciebie dba 

Edytowano przez mezik0
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184
4 godziny temu, mysza103 napisał:

Nic dodać , nic ująć . Dokładnie jak piszesz jak rok temu kupiłem rsm po 1100brutto , to teraz aż mnie ciarki przechodzą jak patrzę na te ceny , i tak powoli odwlekam zakup, a cena co jakiś czas pnie się jeszcze wyżej 

Dobra rada nic nie kupuj teraz zmień uprawy słonecznik soja owies jak masz zamiar uprawiać pszenicę i rzepak kup nawozy na wiosnę i max 40 n na ha npk wcale nie kupuj plonu będą mniejsze ale nawozy i tak się nie opłaca kupować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
8 godzin temu, youn81 napisał:

 

 

 

 

I jak @Tomek90    kupiłeś już nawozy  czy nadal czekasz na wiosnę  za 2 tys???

Screenshot_20220727_094059_com.fusionmedia.investing.jpg

Rzepaczek leci 5 z przodu, kto się będzie nawozami zajmować w takiej sytuacji 😉

Są rzeczy ważne i ważniejsze. 

 

Ps. bierzesz jeszcze pare aut na handelek?? Nie wiem co z kasy będziesz robić 🙉🙉🙉

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
2 godziny temu, Tomek90 napisał:

Rzepaczek leci 5 z przodu, kto się będzie nawozami zajmować w takiej sytuacji 😉

Są rzeczy ważne i ważniejsze. 

 

Ps. bierzesz jeszcze pare aut na handelek?? Nie wiem co z kasy będziesz robić 🙉🙉🙉

To zbieraj ten rzepaczek będziesz miał za co nawozy kupić jak będą jeszcze dostepne, i co Ty masz znowu za urojenia że ja autami hsndlujr..... Ja auto kupuje żeby je użytkować  nie muszę handlować na boku żeby normalnie żyć, i dla twojej wiedzy prowadzenie gospodarstwa to moje drugie zajęcie a raczej  coś co robię z zamiłowania i jak rzepaczek nie bedzue mi 5 z przodu lecieć to ma nawozy i nowe auto też mnie będzie jeszcze stać..... Ty młuć swoje i czekaj do wiosny na nawozy za 2 tys  bo bedziesz musiał coś sypac żeby utrzymać taką wydajność..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Widzisz na wyjałowionej ziemi bez nawozów jak to mówiłeś sieje i zbieram ładny rzepaczek 😅

Auta auta auta pełne nawozów, nie wiem o jakich innych pomyślałeś 🙉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Tomek90 napisał:

Widzisz na wyjałowionej ziemi bez nawozów jak to mówiłeś sieje i zbieram ładny rzepaczek 😅 Auta auta auta pełne nawozów, nie wiem o jakich innych pomyślałeś 🙉

Wyczyść skrzynke bo nie można nicdo Ciebie napisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
14 minut temu, ZELKOW napisał:

Wyczyść skrzynke bo nie można nicdo Ciebie napisać

Dawaj już czysto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Ostatnie dni że saletra i rsm ma jeszcze 3 z przodu. 

Za to kizeryt poszedł w dół o 200zł i teraz okolice 1700 zł za tone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z72    3

To jak Panowie kupować ten azot czy się wstrzymywać? Myślicie że znów będą jakieś dopłaty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Jak bym miał wolne środki na kącie to przynajmniej na jedną dawkę bym kupił. A z resztą poczekał do przyszłego roku i zobaczył jak ceny za płody będą wyglądać. Bo w tym roku też ksztczeli że rzepak po 5bedzie a ledwo 3tys netto jest. Ja cześć mam podpisane po3800 więc narazie jestem na plus z cena bo rzepak stoi jeszcze na polu. Jutro może pszenicę będę próbować. A mało ludzi podpisało bo czekało na 5z przodu a teraz płacz że 3tys jest. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicia433    79

na dzień dzisiejszy agrochem 300 zł na wszystkim do góry, aczkolwiek czytałem rano że znieśli blokade na nawozy z Afryki i Ameryki to jest szansa że chociaż trochę spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

Jak to jest z tym VATem na nawozy i ŚOR - wraca od sierpnia czy jest przedłużony?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
13 godzin temu, jan88 napisał:

gdzie taka cena za kizeryt ?

Agroas

3 godziny temu, wicia433 napisał:

na dzień dzisiejszy agrochem 300 zł na wszystkim do góry, aczkolwiek czytałem rano że znieśli blokade na nawozy z Afryki i Ameryki to jest szansa że chociaż trochę spadnie.

Mają znieść cła. Jeszcze nic nie klepneli. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zniosą. ue trochę inflacji będzie musiała zdusic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvba    7

Nie śledzę sytuacji na bieżąco ale 1 sierpnia wraca VAT na nawozy i jak łatwo się domyśleć pewnie nie zrobią obecnych cen netto cenami brutto tylko dołożą VAT do obecnych cen i pójdzie jeszcze w górę. Czy źle myślę? 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvba    7

 

A no to dzięki. No przyznaje się bez bicia, że nie śledzę za bardzo poczynań Matiego i spółki. Mniej nerwów 😛

Edytowano przez Kvba
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

Dziś zamówione nawozy:

Nitromag/Sulfan Yary 3700zl. 

Mocznik 4300zl.

Kizeryt 2100zl 

NPK w tym roku tylko pod rzepak i ziemniaki. Zboża niech sobie radzą.. 

A ja czekam z rzepakiem na 6tys. 😡😡

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez danielhaker
      W jakich cenach sprzedajecie ziemniaki w 2022 roku? Czy przy niskich cenach produkcja ziemniaków jest opłacalna? Kiedy spodziewacie się wzrostów cen w waszych regionach za ziemniaki przemysłowe i jadalne? Czy pozyskanie nowych rynków zbytu pozwoli na osiągniecie lepszych cen? Jak Wy, oraz rolnicy z okolic prognozujecie ceny w sezonie 2022? Zapraszamy do dyskusji.
      Link do tematu z sezonu 2020/2021:
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj