Polecane posty

king12    233

A czyja to jest wina że chłop w sile wieku nie pójdzie do roboty? Mój sąsiad dostaje z mopsu dary ,250zl miesięcznie na życie , prąd zapłacą,krus zapłacą,węgiel na zimę dadzą i po h*j mu robota .A ty zapir.alaj jak osioł na nich 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3822

500plus nie miało takiego wpływu na inflacje. Nie róbcie gównoburzy jeżeli pojęcia nie macie. Inflacja jest na całym świecie. Podstawową przyczyną był wzrost cen ropy i gazu , oraz wojnaa po drugie koniunktura to jest sinusoida i tak jest cały czas tylko że czasami jest delikatniejszy jak 2007/2008 czy głębsze jak teraz czy dokładnie 100lat temu w USA. Tak naprawde to nic nowego.

1 minutę temu, king12 napisał:

A czyja to jest wina że chłop w sile wieku nie pójdzie do roboty? Mój sąsiad dostaje z mopsu dary ,250zl miesięcznie na życie , prąd zapłacą,krus zapłacą,węgiel na zimę dadzą i po h*j mu robota .A ty zapir.alaj jak osioł na nich 

To jest kiełbasa wyborcza od władz państwowych po samorządowe, które robią dokładnie tak samo. Plus nieudolnoś urzędników/brak przepisów dających kase nierobom zdolnym do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

Jak pis rozdaje 500 plus to napędza inflację. Ludzie więcej kupują wszystko zaczyna drożeć. 500 plus to pół biedy ale pis rozdał dużo dużo więcej pieniędzy. Choćby na tarcze kowidowe gdzie dawano jak popadnie bo akurat wybory były. Państwo rozdmuchany socjal finansuje w sporej mierze też forsą z dodruku. A jak nie z dodruku to podnoszą podatki i różne opłaty by było na rozdmuchany socjal. Dawanie to nie wszystko. Ale pis dążył do nakręcania inflacji i zwyżek cen bo np gdy wszystko drożeje to rosną wpływy z vat. Jeszcze w tamtym roku NBP pod szefostwem Glapińskiego grał w tym celu na osłabienie złotego. skupując dolary. Gdy ich ekonomiści wyśmieli to się przestali tym chwalić. Za obecną inflację w dużej mierze odpowiadają różne działania pisu. I nie jest to tylko dawanie 500 plus.

8 minut temu, Krzysztof81 napisał:

500plus nie miało takiego wpływu na inflacje. Nie róbcie gównoburzy jeżeli pojęcia nie macie. Inflacja jest na całym świecie. Podstawową przyczyną był wzrost cen ropy i gazu , oraz wojnaa po drugie koniunktura to jest sinusoida i tak jest cały czas tylko że czasami jest delikatniejszy jak 2007/2008 czy głębsze jak teraz czy dokładnie 100lat temu w USA. Tak naprawde to nic nowego.

To jest kiełbasa wyborcza od władz państwowych po samorządowe, które robią dokładnie tak samo. Plus nieudolnoś urzędników/brak przepisów dających kase nierobom zdolnym do pracy.

H aha i co jeszcze. Francja inflacja marzec kwiecień po około 4,5 %. Niemcy inflacja marzec kwiecień po około 7,5%. U nas 12 czy więcej. A przed wojną było ponad 9. Oni pewnie drewnem palą a ty o gazie bredzisz. Przestań oglądać to szambo Kurskiego. 

Edytowano przez hubertuss
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3822
5 minut temu, hubertuss napisał:

Jak pis rozdaje 500 plus to napędza inflację. Ludzie więcej kupują wszystko zaczyna drożeć. 500 plus to pół biedy ale pis rozdał dużo dużo więcej pieniędzy. Choćby na tarcze kowidowe gdzie dawano jak popadnie bo akurat wybory były. Państwo rozdmuchany socjal finansuje w sporej mierze też forsą z dodruku. A jak nie z dodruku to podnoszą podatki i różne opłaty by było na rozdmuchany socjal. Dawanie to nie wszystko. Ale pis dążył do nakręcania inflacji i zwyżek cen bo np gdy wszystko drożeje to rosną wpływy z vat. Jeszcze w tamtym roku NBP pod szefostwem Glapińskiego grał w tym celu na osłabienie złotego. skupując dolary. Gdy ich ekonomiści wyśmieli to się przestali tym chwalić. Za obecną inflację w dużej mierze odpowiadają różne działania pisu. I nie jest to tylko dawanie 500 plus.

H aha i co jeszcze. Francja inflacja marzec kwiecień po około 4,5 %. Niemcy inflacja marzec kwiecień po około 7,5%. U nas 12 czy więcej. Oni pewnie drewnem palą a ty o gazie bredzisz. Przestań oglądać to szambo Kurskiego. 

Litwa Holandia Estonia To też wina PISu?  pier**lisz jak potłuczony.

Zaraz będzie na Fokusie program to idź na forum gdzie robisz za obrońców patologi, złodziei i dręczycieli zwierząt to idz tam wylewać żale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
15 minut temu, Krzysztof81 napisał:

500plus nie miało takiego wpływu na inflacje. Nie róbcie gównoburzy jeżeli pojęcia nie macie. Inflacja jest na całym świecie. Podstawową przyczyną był wzrost cen ropy i gazu , oraz wojnaa po drugie koniunktura to jest sinusoida i tak jest cały czas tylko że czasami jest delikatniejszy jak 2007/2008 czy głębsze jak teraz czy dokładnie 100lat temu w USA. Tak naprawde to nic nowego.

To jest kiełbasa wyborcza od władz państwowych po samorządowe, które robią dokładnie tak samo. Plus nieudolnoś urzędników/brak przepisów dających kase nierobom zdolnym do pracy.

Sąsiad jest kawalerem i nie mówię tu o 500 plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3822

Trzeba zmienić przepisy/ urzędników tylko nie ma odważnych. Jak można dawać kase zdrowemu bykowi przy takim braku rąk do pracy🤦‍♂️ Tylko wtedy daje gmina a nie PIS czy inne władze państwowe.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    596

Ostatnio nie miałem czasu śledzić tematu, czy w kwestii dat wniosku i zakupu nawozów coś się zmieniło czy po staremu do 15 maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)

Ja gdzieś czytałem, że do 15 jednak. Dopytajcie w agencji by nie było wtopy.

56 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Litwa Holandia Estonia To też wina PISu?  pier**lisz jak potłuczony.

Zaraz będzie na Fokusie program to idź na forum gdzie robisz za obrońców patologi, złodziei i dręczycieli zwierząt to idz tam wylewać żale.

H aha same potęgi gospodarcze tak ci szambo Kurskiego wmawia. Porównuj kraje większe o większych gospodarkach a nie takie małe. Poza tym w innych krajach mogą rządzić tacy samu partacze jak w pisie. To, że w innych krajach jest wysoka inflacja to nie wina pisu. To wina tamtych rządów. Bo jak widać Francja Niemcy i pewnie jeszcze kilka krajów tak samo dotyka wojna i to co się dzieje na świecie a jednak inflacji takiej nie ma.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    108

A teraz uwaga! Dopłaty do nawozów to 3 900 000 000 zł podzielic przez 1 300 000 wniosków o dopłaty bezpośrednie wychodzi po 3000 zł na rolnika. A 3 900 000 000 zł podzielić przez 18 418 000 ha gruntów rolnych wychodzi 211 zł za hektar. Powyższych wyliczeń oczywiście nie łączymy! A wy tu piszecie o jakiś 500 zł do ha ornego i 250 zł do ha łąki? I 1500 zł do toby nawozu. I tyle dostaniecie? Ludzie opamiętajcie się!. Ja złożyłem wniosek mam fakturę bieżącą za saletrę i sprzed roku jak sobie Kowalczyk życzy jak tylko przyjdzie decyzja pokaże wam te swoje tysiąc. Bo głupot to tu będzie co niemiara i chwalenia się pod kościołem jak to się dostało 15 tysięcy dopłaty do nawozu i pszenica sypneła 10 ton!!!

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8469
1 godzinę temu, hubertuss napisał:

A jak nie z dodruku to podnoszą podatki i różne opłaty by było na rozdmuchany socjal.

Wyjaśnij jak zabieranie pieniędzy poprzez podatki i opłaty wpływa na zwiększenie inflacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Z tymi dopłatami do nawozu to 1500zl do tony nawozu powinni zwrócić jak się nie przekroczy limitu no bo jak 500 do ha i tona na 3ha to dobrze myślę że 1500 z tony zwrucą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8469
1 minutę temu, kulczer napisał:

A teraz uwaga! Dopłaty do nawozów to 3 900 000 000 zł podzielic przez 1 300 000 wniosków o dopłaty bezpośrednie wychodzi po 3000 zł na rolnika. A 3 900 000 000 zł podzielić przez 18 418 000 ha gruntów rolnych wychodzi 211 zł za hektar

Nie podniecaj się tak ,ani nie będzie1 300 tys wniosków ani nie będzie 18418000 ha gruntów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, witejus napisał:

Wyjaśnij jak zabieranie pieniędzy poprzez podatki i opłaty wpływa na zwiększenie inflacji?

No jak to jak? Tego nie rozumiesz. Podatki są we wszystkim. Jeśli podnosisz podatki podnoszą się ceny. Jeśli rząd stymuluje inflację to wszystko drożeje. Np masło podrożeje o 1 zł. mamy vat nie wiem 23 % to państwo jest do przodu 23 grosze. Dlatego w zeszłym roku NBP grał na osłabienie złotego i inflację. Ale się przelicytowali i się wymknęło z pod kontroli.

Jeśli cena paliwa skoczy o złotówkę. To państwo ma z tego większy vat i akcyzę. Jeśli nawozy podrożeją o 2 tys to już wiesz kto wiecej zarobi z podatków bo nie wszyscy są vatowcami. Pis cię rżnie a ty nawet nie rozumiesz.

PS gdzieś czytałem komunikat arimr, że dopiero 82 tys wniosków o nawozy. 500 ile ś tysięcy o dopłaty obszarowe. Sam jeszcze nie złożyłem.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25094
3 minuty temu, kulczer napisał:

A teraz uwaga! Dopłaty do nawozów to 3 900 000 000 zł podzielic przez 1 300 000 wniosków o dopłaty bezpośrednie wychodzi po 3000 zł na rolnika. A 3 900 000 000 zł podzielić przez 18 418 000 ha gruntów rolnych wychodzi 211 zł za hektar. Powyższych wyliczeń oczywiście nie łączymy! A wy tu piszecie o jakiś 500 zł do ha ornego i 250 zł do ha łąki? I 1500 zł do toby nawozu. I tyle dostaniecie? Ludzie opamiętajcie się!. Ja złożyłem wniosek mam fakturę bieżącą za saletrę i sprzed roku jak sobie Kowalczyk życzy jak tylko przyjdzie decyzja pokaże wam te swoje tysiąc. Bo głupot to tu będzie co niemiara i chwalenia się pod kościołem jak to się dostało 15 tysięcy dopłaty do nawozu i pszenica sypneła 10 ton!!!

A pomyślałeś ile wśród tych gospodarstw jest tych fikcyjnych oddanych w dzierżawę, ile jest ekologicznych, ile hektarów w Polsce jest w posiadaniu tych powyżej 50ha???

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3822
4 minuty temu, witejus napisał:

Wyjaśnij jak zabieranie pieniędzy poprzez podatki i opłaty wpływa na zwiększenie inflacji?

Nie dyskutuj z nim bo najpierw  sprowadzi cie do swojego poziomu idioty, a następnie pokona doświadczeniem.😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Widzę ty usilnie próbujesz w każdym temacie pokazać swój zerowy poziom. Mówię skończysz jak @Pafnucy trol.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Ale ten PiS dobry.do nawozów mi dopłaca,do prądu dopłacili.

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8469
2 minuty temu, hubertuss napisał:

No jak to jak? Tego nie rozumiesz.

No jakoś nie rozumiem ,Balcerowicz jak dusił inflację to właśnie podnosił ceny podatki ,opłaty ,stopy procentowe kredytów .PIS robi podobnie ,czyli i Balcerowicz i PIS źle robią?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25094

Ja mogę na swoim przykładzie powiedzieć że 4 małe gospodarstwa ze statystyki zdejmuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400
1 minutę temu, VonVegans napisał:

Ale ten PiS dobry.do nawozów mi dopłaca,do prądu dopłacili.

 

Jeszcze do opału, do dziecka, wychodzi na to że więcej nam dopłacają niż wydajemy. Skąd oni na to wzięli pieniążki?

  • Like 1

czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2954
Napisano (edytowany)
8 minut temu, hubertuss napisał:

Widzę ty usilnie próbujesz w każdym temacie pokazać swój zerowy poziom. Mówię skończysz jak @Pafnucy trol.

Olej go bo on za***rdala knurem i wypierdzianym fyndem i musi rozładować flustracje na forum... 😁

Przykry gość co wszystko osra co zobaczy i tyle. 🤔

Edytowano przez Bogdan_ja
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    109
11 minut temu, kulczer napisał:

A teraz uwaga! Dopłaty do nawozów to 3 900 000 000 zł podzielic przez 1 300 000 wniosków o dopłaty bezpośrednie wychodzi po 3000 zł na rolnika. A 3 900 000 000 zł podzielić przez 18 418 000 ha gruntów rolnych wychodzi 211 zł za hektar. Powyższych wyliczeń oczywiście nie łączymy! A wy tu piszecie o jakiś 500 zł do ha ornego i 250 zł do ha łąki? I 1500 zł do toby nawozu. I tyle dostaniecie? Ludzie opamiętajcie się!. Ja złożyłem wniosek mam fakturę bieżącą za saletrę i sprzed roku jak sobie Kowalczyk życzy jak tylko przyjdzie decyzja pokaże wam te swoje tysiąc. Bo głupot to tu będzie co niemiara i chwalenia się pod kościołem jak to się dostało 15 tysięcy dopłaty do nawozu i pszenica sypneła 10 ton!!!

Tylko dużo gospodarstw  nie złozy wniosku.Mój wujek ma 6 ha,nie uprawia a bierze doplaty,tak samo moja ciocia 8 ha

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3822
7 minut temu, hubertuss napisał:

Widzę ty usilnie próbujesz w każdym temacie pokazać swój zerowy poziom. Mówię skończysz jak @Pafnucy trol.

Ja takich jak ty to olewam ciepłym moczem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
8 minut temu, witejus napisał:

No jakoś nie rozumiem ,Balcerowicz jak dusił inflację to właśnie podnosił ceny podatki ,opłaty ,stopy procentowe kredytów .PIS robi podobnie ,czyli i Balcerowicz i PIS źle robią?

Dawno się tak nie uśmiałem. Balcerowicz rządzi jak pis. Poddaj to waszej propagandzie.

5 minut temu, Bogdan_ja napisał:

Olej go bo on za***rdala knurem i wypierdzianym fyndem i musi rozładować flustracje na forum... 😁

Przykry gość co wszystko osra co zobaczy i tyle. 🤔

No frustrat jest. Widać żółć się leje jak u tamtego co mu styki przegrzało w piątek.

1 minutę temu, Krzysztof81 napisał:

Ja takich jak ty to olewam ciepłym moczem. 

Tak tak olewasz tylko w dwóch tematach starsza się zaczepić i sprowokować. takie to olewanie. Komu ten kit frustracie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj