Polecane posty

Agrest    25094
15 minut temu, Rolnik1973 napisał:

A potem mandaciki z agencji za przekroczone normy azotanowe i do budrzetu wróci 5 miliardy 😁😁😁😁😁😁

Rysiu, pierwszy mandaciki to za Twoje coca-colę laną na zboża w ilości że aż rowem płynie.  Tu masz ogranicznik 170kg N😁

Edytowano przez Agrest
Ebana autokorekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652
1 minutę temu, jajonasz napisał:

Współczynnik korygujący, to nie problem, bo przekroczyć go będzie trudno, jak już to zrobią tak jak pisał @Agrest i wprowadzą ten oczekiwany przez wielu limit tonowy

Co równać się będzie finalnemu obniżeniu kwoty na ha. Na jedno wyjdzie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2278
hubertuss napisał:

Dokładnie o to chodzi. Wypłaty nie będą szybko .Sami mówią ,że muszą zebrać wnioski sprawdzić i policzyć. A to im pewnie zejdzie bo zaczną się wakacje i okres urlopowy w armir. Więc późna jesień. Bo wiadomo wybory w końcu tego lub przyszłym roku i rolnicy nie mogą zapomnieć, że pis im dał.

Normalny logicznie myślący rolnik będzie pamiętał ile mu pis zabrał i ile zarobił aby potem wspaniałomyślnie oddać mu 20/30% sztucznie przestrzelony ceny dziwnym trafem przed wyborami .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    156
11 minut temu, hubertuss napisał:

Potem ludzie będą płakać, że kupili po 4500 i 500 do tony wyszło. Ale to i dobrze. Wiara w pis będzie spadać. To takie cegiełki małe. Wyjmowane jedna po drugiej sprawią, że ta komuna runie.

Tu na forum połowa jest przekonana ,że dokupi teraz saletry np za 4 tys, i po zwrocie wyniesie ich 1200zł, Bo cała różnica ceny między tamtym rokiem będzie zwracana w limicie. Policzyli ile mają dokupić aby spiąć na maxa limit.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25094
1 minutę temu, Rolnik1973 napisał:

Suszowe po 1000 dawali i 2.2 miliarda starczyło

A kto dostał suszowe, jednostki na kraj

Ja za 2 lata mrozowego nie mam i miał nie będę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Wniosek o dopłaty najpierw to już słyszałem. Po prostu chcą sprawdzić kto co ma i na ile ha będzie się ubiegał o dopłaty do nawozów. Ci co mają dzierżawy na gębę i ktoś bierze dopłaty do gleby mogą zapomnieć o dopłacie do nawozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395

Nie jest dobrze bo za proste zasady , kto kupił mało a mieści się w limicie ten ma nawóz za pół darmo, o ile nie będzie wspólczynnika

Czytając wpisy to naprwde na wsi ciemnogród jak w średniowieczu

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1862

Pinokio i ekipa wie jak podsycać popyt. Jak tylko trochę gaśnie konsumpcja, wychodzi złotousty i sypie wiązanki o wielkich czynach, walce rządu ze złem. Nawet drukowanie kasy nie pomoże jak ludzie nie będą kupować i podatki nie będą płynęły do kasy. Od tego dawania ludzie tracą instynkt samozachowawczy, chcieliby coś przykitrać ale jak dają trzeba brać i to wszystko żeby pokonać inflację...

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

No tak ludzie policzyli 1500pomysleli ryzyk fizyk. Polecieli kupili a teraz wyjdzie po 1000 lub po 500 i rząd jeszcze na tym dobrze zarobi. Tak się wali po rogach jeleni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, krzysiek277 napisał:

A ogólnie to jest podany jakiś termin kiedy ta kasa będzie wypłacona?

3 ,  4 tygodnie od złożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1862
Przed chwilą, Pafnucy napisał:

3 ,  4 tygodnie od złożenia.

Pewnie będą te 3-4 tygodnie trwały tyle co decyzja UE o pomocy do nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2954
56 minut temu, cinek1808 napisał:

Sam minister mówił że 1500 zł do tony i 500 do ha. A nie że kupisz tonę nawozy i co zwrócą różnice. 

Chlopie on mówił jak przykładowo wychodzilo wtedy przy cenie 3 tys saletry.... 

Nie ma żadnego limitu że 1500zl  do tony bo możesz dostać i 2, 5 tys jak kupiłeś drogo... 

Jest tylko limit kwotowy na gospodarstwo wynikający z liczby ha razy 500 lub 250  i tyle... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3395

Dziś w tygodniu powiedział prosto i dobrze że będzie zwrócona różnica miedzy tym co mamy na fakturze , a ceną z poprzedniego sezonu, mógł tak wcześniej powiedzieć i nie było by domysłówże tona na 3 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kulczer    108
22 godziny temu, krzychu121 napisał:

W czym masz problem? Jak obniżali VAT na paliwo, nawozy, materiał siewny itd to ryczałtowcy się śmieli z vatowcow że dobrze im tak. Że już się przez tyle lat ,,nachapali''. Ryczałtowców nie obchodziło że vatowcy na tym nic nie zyskali. A teraz masz problem ze nie bierzesz faktury i sobie nie odliczysz dopłaty do nawozów? To jest tylko i wyłącznie twoja wina a nie rządu. A rząd dobrze wie że najlepiej rządzi się społeczeństwem podzielonym więc jest kolejny pretekst do podziału. Chociaż według mnie bardzo dobrze że wymagają faktur. Dlaczego ktoś ma dostać kasę za free mimo że nie kupił wcale nawozu. 

Uważasz że wyjscie 18 marca przez Morawieckiego i Kowalczyka i ogłoszenie dopłat na podstawie faktur od 1.09.2022 roku jest fair? To jest uczciwe wobec mniejszych rolników którym żadne faktury były nie potrzebne a brali tylko paragony? Widziałeś jakiś imienny paragon na CPN lub w Biedronce. To jest łajdactwo jakiego świat nie widział. Ludzie oprzytomnieją zobaczysz!!

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2954

Tyko co te domysły jak jest rozporządzenie i tam nie ma ani słowa o żadnych limitach do tony... 

Jest limt kwoty na gospodarstwo i nie więcej jak do 50 ha czyli max 25 tys.... 

Cała reszta to radosna twórczość ludzi którzy nie czytają rozporządzeń a opierają się na tym co kiedyś Kowalczyk opowiadał... 

On nie mówił o żadnym limicie tylko o kwocie jaka wychodzi na tamten czas i tyle. 

5 minut temu, miwigos napisał:

Dziś w tygodniu powiedział prosto i dobrze że będzie zwrócona różnica miedzy tym co mamy na fakturze , a ceną z poprzedniego sezonu, mógł tak wcześniej powiedzieć i nie było by domysłówże tona na 3 ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    157

U mnie we wsi może i drożej ale z automatu wystawiają fakturę nawet na metr nawozu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6574

Czyli jak mam na fakturze saletrzak po 1280 zł to dostane mniej zwrotu niz jakbym miał po 2700, mam fakturę z 2020 po 860 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7183

U nas większość faktury brała, to nie będzie problemu. 

Sam będąc na ryczałcie mam fv, miedzy innymi dlatego że płacę przelewem. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2954

Nie wstydzisz się takich pytań zadawać?... Upośledzony jetes czy jak? 

5 minut temu, radekz200 napisał:

Czyli jak mam na fakturze saletrzak po 1280 zł to dostane mniej zwrotu niz jakbym miał po 2700, mam fakturę z 2020 po 860 zł 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6574
Przed chwilą, Bogdan_ja napisał:

Nie wstydzisz się takich pytań zadawać?... Upośledzony jetes czy jak? 

 

Bo niby tam jeszcze trzeba przeliczyć kg nawozu przez hektar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2954

Człowieku ile trzeba pisać że nie trzeba bo nie ma żadnego limitu ani do tony ani kg na ha... 🤕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj