Polecane posty

Strongman    3241

Sczesze wam powiem ze ja kupiłem i inni azoty po 1200za tonę w zeszłym roku po żniwach i na polach bida nikt nie daje tyle co zawsze.Choć ze nawet ze tanio ze kupił.

Edytowano przez Strongman
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1300
1 godzinę temu, Bogdan_ja napisał:

No przecia vat okresowo zniesiony... Wiec jakie wyludzenie i czego... 😁

To jeszcze za czasów VAT tak się robiło. Teraz można sobie do woli nawozów kupować., Na pół rolników ze wsi razem wziętych, zresztą w mojej wiosce skąd pochodzę to będzie dwóch. Reszta pustostany. Teraz każdy jak Vatowiec. 

Kolejki do wniosków zajmować nie trzeba, ja ostatni złoże jak będzie już mniej więcej wiadomo po ile wyjdzie, może się okazać, że po 200zl dostaniemy, to nie będę musiał kupować nawozów. 

Dla nerwusów od razu mówię, że pod koniec terminu na pewno będą wiadomości o zainteresowaniu dopłatami i wstępne ilości i kwoty. 

Czytam od ostatniego posta i minęła ledwo godzina i dwie strony wyzwisk, nie dziwię się że na Ukrainie wojna jak tu u nas ruskie myślenie i sąsiad to wróg. Masakra

4 minuty temu, sznajdik napisał:

Trochę nie rozumiem tych iloczynów i wogóle, jak mam 10ha i po niedzieli kupię tonę saletry to dadzą mi 10x500zł? bo chyba nie ma nic o ilosci nawozu na ha

To musiałbyś kupić tone saletry za 6200zl żeby co zostało 5000 do rozbicia na te hektary

  • Like 4

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, Troker1979 napisał:

Ja....dolę godzinę mi zajęło by przeczytać tekst z doby. Toć to szok. Żeby jeszcze coś na pewnik się dowiedzieć.

Moje spostrzeżenia:

Co się sr** że limitu nie wystarczy jak do ha wchodzi ekologia i patologia.

Zastanawiam się czy ma sens kupowania nawozów po 5tys+ na dopłatę szczególnie azotów jak mogą być tańsze za miesiąc, dwa o połowę no chyba że kasa z dopłaty ucieka i było by free.

Ja w tym roku zmniejszyłem nawożenie o 25% względem ubiegłego roku a wydałem dwa razy więcej na nawozy niż zwykle. Limit mam z palcem w du.e. Tylko ja kupuje 90% nawozu w lutym i mam 70% ląk i pastwisk. Druga sprawa dlaczego my hodowcy mamy o połowę mniej do ha? Ja na kośne daje w marcu 300 kg poli 6 i na 4 pokosy po 200 średnio saletry. Dajecie tyle na zboża? No fakt chemia odpada. Ale jak polityka jest taka by mąka była tania to nie tyczy się to mleka i mięsa?

 

Myślisz że na rzepak ile się daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
jacek1296 napisał:

8 godzin temu, Marl napisał:

Taka faktura to oszustwo podatkowe. Wyłudzanie nienależnego vatu. W sumie teraz Ci którzy nie wzięli faktury dostana karę za kombinowanie... Juz dawno jaskółki mówiły, że nie dobre są spółki...

Możesz wyjaśnić to "oszustwo podatkowe"?

Podatek VAT na nawozy zniesiono niedawno. Wcześniej czyli we wrześniu 2021 podatek istniał więc taki zakup to wyłudzanie czyli oszustwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8691    26
7 godzin temu, sznajdik napisał:

Trochę nie rozumiem tych iloczynów i wogóle, jak mam 10ha i po niedzieli kupię tonę saletry to dadzą mi 10x500zł? bo chyba nie ma nic o ilosci nawozu na ha

wyjdzie 150/na ha bo jest max.1500do tony nawozu

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389

Pokaż gdzie to wyczytałeś, że jest max 1500 do tony, bo to chyba jakaś wiedza tajemna 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    215

Jak te człowieki prowadzą gospodarstwa jak najprostsza sprawa wymaga kilku stron objaśniania a każdy przecież mądry jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz493    93

to jak go jest można też składać online ? nie mam możliwości na komputerze zalogować się obecnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7462

Po postach widać że azot jednak tanieje, tyle że i tak jest drogi. 

W okolicy Ci co niemieli pieniędzy na zakup po "tanich cenach" teraz kupili zapożyczając się będą bardzo szczęśliwi 

Ciekawe czy które gospodarstwo się wyłoży przez te zagrywki 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Byłem w piątek po opryski i z ciekawości spytałem po ile to 3800zl tona saletry. Teraz szybko nie stanieją nawozy bo są dopłaty . Większości nie ma faktur to część kupi jeszcze aby skorzystać z nawozów a zakłady nawozowe pozbędą się zapasów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7462

Dopłaty są, ale kiedy będą pieniądze to nie masz pewności. 

I przede wszystkim czy nie będzie tańszy niż te 500 zł 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4654

Pewnie wielu się wyłoży. Zwłaszcza jak pogoda nie dopisze i się nie urodzi. Ale tak ma być Morawiecki to koropludek i sam mówił, że mamy zapier za miskę ryżu. Małe gospodarstwa ale i wiele dużych będą miały coraz trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7462

Małe się w większości utrzymują z etatu. 

Duży ma problemy już z pracownikiem. 

Może kierowcy zawodowi będą jeździć ciągnikami, już transport stoi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1837
2 minuty temu, cinek1808 napisał:

Moim zdaniem bez sensu teraz kupić nawóz dla samych dopłat 

Wytłumacz panie matematyk, mam wolne 8 tys limitu, kupuję 2 tony mocznika po 5200 i mam mocznik na przyszły sezon po 1200

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ja to profesor Miodek. Jeszcze nie wiadomo jak to będzie liczone. Dwie tony mocznika to zwrot 3 tys , to musisz kupić 4 tony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4654
9 minut temu, cinek1808 napisał:

Moim zdaniem bez sensu teraz kupić nawóz dla samych dopłat 

NI takie znowu bez sensu. Kupujesz np po 4500. Dostajesz1500 zwrotu i masz po 3 tys jak na wczesną wiosnę z przed wojny. Taniej nie będzie. Tylko nie wiadomo czy te 1500 będzie pewne. Bo już mówią o współczynnikach korygujących i np może być to 100 zwrotu.

6 minut temu, Mateusz1q napisał:

Wytłumacz panie matematyk, mam wolne 8 tys limitu, kupuję 2 tony mocznika po 5200 i mam mocznik na przyszły sezon po 1200

Oj to mocno naciągane wyliczenia.

7 minut temu, Karol6130 napisał:

Małe się w większości utrzymują z etatu

Duży ma problemy już z pracownikiem. 

Może kierowcy zawodowi będą jeździć ciągnikami, już transport stoi 

No można na etacie czy innej działalności zapiprzać by dokładać do gospodarki byle by pokazać, że się gospodarzy. Przykładem rolnik z Parczewa. Ale i tacy kiedyś dojdą do wniosku, że to nie ma sensu.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1837
1 minutę temu, cinek1808 napisał:

Ja to profesor Miodek. Jeszcze nie wiadomo jak to będzie liczone. Dwie tony mocznika to zwrot 3 tys , to musisz kupić 4 tony. 

Jak nie wiadomo, ile ty masz lat limit i różnice w cenach nic więcej się nie liczy. Oj ładna weryfikacja w tym temacie rolników komu powinna być odebrana ziemią za brak podstaw nauki. Za komuny nie mielibyśmy takiej taryfy ulgowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Sam minister mówił że 1500 zł do tony i 500 do ha. A nie że kupisz tonę nawozy i co zwrócą różnice. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389

W rozporządzeniu nie ma mowy o żadnym limicie do tony, przestańcie powtarzać te bzdury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1837
1 minutę temu, cinek1808 napisał:

Sam minister mówił że 1500 zł do tony i 500 do ha. A nie że kupisz tonę nawozy i co zwrócą różnice. 

Minister mówi do takich jak ty i galan99, prostych wyborców PiS prostym językiem

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15404

On dał porównanie nie limit

Tona na 3 ha da 1500 zł rekompensaty 

A czy ktoś da tonę na ha to jego wybór ale wtedy będzie miał 500 rekompensaty.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj