Polecane posty

hubertuss    4653
13 godzin temu, mysza103 napisał:

Co ty za bajki opowiadasz że nie możesz kupić gdzie indziej nawozów , w większości krajów na świecie jest jakaś tam produkcja nawozu , w mniejszym czy większym % , więc przecież możesz kupić nawóz inny niż polski , więc w czym problem . Nie jedyna Rosja produkuje nawóz 

Tak już cię widzę jak jedziesz kilkaset km po nawóz i paliwo. Zwłaszcza gdy mówimy o średnim polskim gospodarstwie kilkanaście ha. De fakto średnie polskie gospodarstwo jest skazane na nawóz dostępny w Polsce. Bo jaki kolwiek import z daleka ilości potrzebnych takiemu gospodarstwu nie ma sensu ekonomicznego. I polskie zakłady nawozowe to wykorzystały.

10 godzin temu, Hvb3000 napisał:

Jedź po nawóz i paliwo do Niemiec. Tam zawsze było drogo, więc nikt cię nie złupi. Niewidzialna ręka rynku nie istnieje. Niemcy już dawno się polapali i dotują swoje co się da. A u nas ludzia się wciska, że rozdawnictwo. Jak kryzys paliwowy i z tym związana inflacja to, że nie dbają o pieniądz, że drukują. Mógłbym tak mnożyć w nieskończoność.  Sprzedajesz bydło może po 12 zł, może po 14 zł, a może zechcesz zaczekać i po 15 albo po 7. Więc zrozum, że rynek jest niestabilny i nieprzewidywalny, bo jest globalny i nie ma tu teorii spiskowych. czy ktoś wie po ile rsm32?

Widzę jesteś kolejnym co pokazuje, że pis zamiast obiecanego zrównania nam dopłat z zachodem zrównał nam koszty produkcji.

tak rynek jest niestabilny i nie przewidywalny. Tym bardziej gdy rząd robi wiele by go jeszcze bardziej zdestabilizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polifoska 6 4430zł.Ja pie.....A w czwartek była 4050zł.🤬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, marcin19071980 napisał:

Polifoska 6 4430zł.Ja pie.....A w czwartek była 4050zł.🤬

Gdzie ,inagri ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
7 minut temu, marcin19071980 napisał:

Polifoska 6 4430zł.Ja pie.....A w czwartek była 4050zł.🤬

Od znajomego hurtownika słyszałem, że z poli jest taki problem, że składniki ze wschodu były. A teraz się urwało. Dlatego taka cena. Hasło z awarią to jakaś lipa chyba była.

Dodatkowo blokada nawozów z Białorusi tj konkurencji też temu sprzyja. tanio nie będzie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie,tu skład obok mnie.Owczarek.A w inagri 80zl tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631
2 godziny temu, lassie napisał:

ja sobie liczyłem tak że potrzebuję dać 80kg/ha p2o5 i 120 kg k2o więc na robiąc dziś zakupy na sierpniowe zasiewy rzepaku muszę dać 4q polifoski 6 po 4 tys wyniesie to ok.1600zł/ha nie licząc rozsiewu a kupując sól i polidap w ilości 2q soli po 3,7 i 175 kg polidapu p 6 tys wyniesie to 1785 zł/ha więc 185 zł drożej także wnioskuję że z cena tych nawozów jest mocno zawyżona , a widzę już oferty polifoski 6 po 3,5tys  

Jeszcze zobacz że w takim wypadku w polidapie dasz 4,5kg N mniej jak w polifosce co przy dzisiejszych kosztach wyniesie dodatkowe 50zł po stronie pakietu fosforan +sól.

 

I dlatego twierdzę że szybciej npk podrożeje niż fosforan z solą stanieją 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie ma wniosków bo niedojdy złożyły do UE wniosek o możliwość refundacji drogich nawozów z pieniędzy kowidowych. UE odrzuciła wniosek. Teraz niedojdy złożyły drugi wniosek tłumacząc drożyznę wojną. Tyko podali okres za jaki chcą zwracać tj od września 2021 gdzie wojny nie było. Musimy czekać jeśli coś w ogóle dadzą. Bo widać, że te wnioski składają tak bo albo są faktycznie niedojdami albo dlatego by wniosek był zły i by nie dać tylko obiecywać. Trzeba czekać.

  • Like 4
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

Przed chwilą sms od lokalnego LHR Promocja do 15-04 tylko

saletra bb 3960

saletrzak nw w czym 3900

rsm 32 4300

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    557
Andpol napisał:

Przed chwilą sms od lokalnego LHR Promocja do 15-04 tylko

saletra bb 3960

saletrzak nw w czym 3900

rsm 32 4300

też mi przyszło, tydzień temu w mirczu saletra była 4600, ale czemu rsm jest tyle droższy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Może jeszcze stare zapasy kupione po dużych cenach.

Sobianek Siemiatycze 4450 za tonę rsm 32.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Jeszcze zobacz że w takim wypadku w polidapie dasz 4,5kg N mniej jak w polifosce co przy dzisiejszych kosztach wyniesie dodatkowe 50zł po stronie pakietu fosforan +sól.

 

I dlatego twierdzę że szybciej npk podrożeje niż fosforan z solą stanieją 

chyba mi się kalkulator zepsuł bo 175kg x 18% =31,5 kg azotu we fosforanie ,400 kg x 6% =24 kg w polifosce więc we fosforanie dam 7,5 kg azotu więcej ale ja tego nie biorę pod uwagę przy jesiennym nawożeniu ale działa na korzyść mieszanki blisko 90zł/ha co i tak dalej wychodzi że trzeba więcej zapłacić za składniki w jednoskładnikowych jak w npku. Zobaczycie jak ostatni maruderzy pod kukurydzę zakupią nawóz zaczną się "promocje" 

Edytowano przez lassie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72
1 godzinę temu, toorano napisał:

za późno, można było składać do 10 kwietnia tylko !

ufff na szczęście zdążyłem 👍

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
2 godziny temu, hubertuss napisał:

Od znajomego hurtownika słyszałem, że z poli jest taki problem, że składniki ze wschodu były. A teraz się urwało. Dlatego taka cena. Hasło z awarią to jakaś lipa chyba była.

Dodatkowo blokada nawozów z Białorusi tj konkurencji też temu sprzyja. tanio nie będzie.

bujdy na resorach, kontrakty są realizowane, a to że wojna to super okazja do spekulacji to inna para kaloszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak realizowane. Na ruskich i białorusów jest embargo. Na Ukrainie wojna? To jak są realizowane? Co do spekulacji to jasna sprawa i zgoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213

Normalnie, ciężarówki kursują tylko nie nasze bo naszym ubezpieczalnie zielonych kart nie chcą dawać a frachty o 50% wzrosły na schodzie :)

Wy naprawdę w te embarga wierzycie? 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Wczoraj widziałem artykuł na FB z portalu o tematyce rolniczej że polskie nawozy jadą na Litwę 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

najlepszy to będzie chandel opakowaniami. na Białoruś worki i bigi do załadowania wysyłać 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631
44 minuty temu, lassie napisał:

chyba mi się kalkulator zepsuł bo 175kg x 18% =31,5 kg azotu we fosforanie ,400 kg x 6% =24 kg w polifosce więc we fosforanie dam 7,5 kg azotu więcej ale ja tego nie biorę pod uwagę przy jesiennym nawożeniu ale działa na korzyść mieszanki blisko 90zł/ha co i tak dalej wychodzi że trzeba więcej zapłacić za składniki w jednoskładnikowych jak w npku. Zobaczycie jak ostatni maruderzy pod kukurydzę zakupią nawóz zaczną się "promocje" 

Masz rację, pojebało mi się z 600kg polifoski. Mea culpa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
9 minut temu, Rrolniik napisał:

Normalnie, ciężarówki kursują tylko nie nasze bo naszym ubezpieczalnie zielonych kart nie chcą dawać a frachty o 50% wzrosły na schodzie :)

Wy naprawdę w te embarga wierzycie? 

Jeszcze kursują. Może i faktycznie brak składników był bujdą. Ale podejrzewam, że wkrótce może się to jednak zmienić. No i wątpię by składniki do produkcji nawozów na taką skalę jaką produkuje np grupa azoty jechały tirami. Tu raczej pociągi w grę wchodzą. A co do ciężarówek to oni mogą chyba do przyszłej soboty do UE wjechać. Ciekawe czy Putin nie zrobi koku adekwatnego i nie zakaże naszym jazdy do nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119
3 godziny temu, toorano napisał:

za późno, można było składać do 10 kwietnia tylko !

Dokładnie, wniosek złożony 2 tygodnie temu, tydzień temu przysłali pozytywna decyzje, a dziś już pieniądze są na koncie, także 2 tygodnie wszystko trwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
2 godziny temu, hubertuss napisał:

Jak realizowane. Na ruskich i białorusów jest embargo. Na Ukrainie wojna? To jak są realizowane? Co do spekulacji to jasna sprawa i zgoda.

Wstawiłem link zobacz ile nawozów idzie naszych choćby przez porty.

9 minut temu, Mikua napisał:

Dokładnie, wniosek złożony 2 tygodnie temu, tydzień temu przysłali pozytywna decyzje, a dziś już pieniądze są na koncie, także 2 tygodnie wszystko trwa.

Jaki wniosek, na talon? 

 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7383

Na dopłatę do nawozów...

 

Jak dalej Saletra będzie tak tanieć to w czerwcu już będzie po 3400😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj