Polecane posty

Bogdan_ja    3011

Nie no dobrze drze kasę z biednego ludu.... Toć to sama dobroć. 😁

Toć lepszej władzy nie trza 🤔

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621

PO tym sezonie po zbiorach dopiero będzie można powiedzieć czy stać jest na nawozy na nowe zasiewy a nie kupować już po cenach kosmicznych .

A po drugie jakie będą  zbiory  bo i pogoda ma tu celowe znaczenie w 70 % .

A ludzi nie stać na drogą żywność wiec jedno z drugim coś nie idzie w parze .

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, Miejscowy napisał:

ZANIM coś napiszesz to 2 razy się zastanów. Przecież takie wyniki są publikowane, tylko trzeba umieć czytać wyniki finansowe spółek. A myślisz, że Obajtek źle rządzi? Zysk ponad 10mld mówi sam za siebie. Dla Was nawozy i paliwa powinny być sztucznie obniżone. To chyba trzeba cofnąć się do komunizmu. Jeśli teraz zaniżymy ceny nawozów to sprzedaż pójdzie za granicę i tyle będzie z efektów. Tylko koszty zostalyby w Polsce. Dlatego też wszelkiego rodzaju dopłaty dla Polaków nie są w cale złym pomysłem. kwestionował bym już jak coś sposób dystrybucji i warunków dopłat. Ale nie ważna jaka będzie władza to i tak najlepiej jest narzekać. Życzę więcej pozytywnego nastawienia😀

Ale Ty masz zprany mózg. wyobraź sobie prywatną firmę w której pracownicy sami sobie ustalają pensję oraz warunki zatrudnienia. A jak se za dużo wypłaca to przychodzą do właściciela po więcej pieniędzy bo im się coś nie spina 😂

Z czego obajtek ma zyski jak nie z gigantycznej marży 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1294
1 godzinę temu, Bercik92 napisał:

a są jacyś chętni?

Na zboża po aktualnych cenach nie ma już chętnych , importerzy nie akceptują wysokich cen , czekają na obniżki .

Jeszcze z miesiąc i azoty polecą w dół , jest tylko kwestia o ile .

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9015
47 minut temu, Miejscowy napisał:

ZANIM coś napiszesz to 2 razy się zastanów. Przecież takie wyniki są publikowane, tylko trzeba umieć czytać wyniki finansowe spółek. A myślisz, że Obajtek źle rządzi? Zysk ponad 10mld mówi sam za siebie. Dla Was nawozy i paliwa powinny być sztucznie obniżone. To chyba trzeba cofnąć się do komunizmu. Jeśli teraz zaniżymy ceny nawozów to sprzedaż pójdzie za granicę i tyle będzie z efektów. Tylko koszty zostalyby w Polsce. Dlatego też wszelkiego rodzaju dopłaty dla Polaków nie są w cale złym pomysłem. kwestionował bym już jak coś sposób dystrybucji i warunków dopłat. Ale nie ważna jaka będzie władza to i tak najlepiej jest narzekać. Życzę więcej pozytywnego nastawienia😀

Nie no super jest. Taka ,,zacofana Ukraina" potrafiła wprowadzić zakaz wywozu nawozów, a nasze asy Biznesu Państwowego nie potrafią swego państwa zabezpieczyć 🙆‍♂️ nic tylko chwalić 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8543
38 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Jeszcze z miesiąc i azoty polecą w dół , jest tylko kwestia o ile .

🤦‍♂️🤣 to samo mówili gdy pierwszy raz nawozy podrożały a potem poleciały ... w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1294
26 minut temu, witejus napisał:

🤦‍♂️🤣 to samo mówili gdy pierwszy raz nawozy podrożały a potem poleciały ... w górę

Podrożały ponownie po wojnie , jednak wcześniej trochę taniały , saletra była pon , 3000 zł i jak do tego poziomu nie spadnie to nikt dużo nie kupi nie mówiąc o zapasach .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejscowy    24
FarmerDyzio napisał:

a wy sprzedacie zboże po 1200 w kraju czy za 1400 za granicę ?

chociaż jeden dobrze napisał Większość tych postów to szkoda czytać. Zakaz wywozu nawozów? niestety UE głupia nie jest i dobrze wie, czemu dopłaca Polsce tyle kasy. Na pewno na tym nie tracą😁 Odnośnie marzy orlenu to się zgadza. Ale nie ma co narzekać. Ja mógłbym i po 10zl płacić za ON jeśli UE wprowadzilaby zakaz importu z Rosji i wojna mogłaby się zakończyć. Ale dla niektórych pieniądze są ważniejsze. Odnośnie cen nawozów to ceny mocznik po 6000zl. Ale jest bardzo dobry czas na zakup Wapna. VAT zniesiony a cena taka sama. Samochód Wapna granulowanego za 5000zl. Więc jeśli ktoś jeszcze ma słabe ph to lepiej zainwestować w wapno.

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolniik    213
11 godzin temu, Pitraszek napisał:

Miastowy znajomy ostatnio do mnie mówi że słyszał że po 500 do hektara znów rolnicy dostaną a piersi po 20 i jak żyć w mieście na etacie. 

Takiej ciemnocie się odpowiada, 2003r wejście do unii, płaca minimalna 700zł, tucznik 600zł, mleko 1,2zł paliwo 3zł, mocznik 500zł ile obecnie trzeba litrów mleka czy tuczników na płacę minimalną oraz skąd rolnik ma wziąć na paliwo po 7zł czy mocznik po 5tys, więc niech się on tak nie martwi bo wcale tak źle nie ma, a jak źle to tak jak rolnik na drugi etat niech zapierdziela jak za mało.

 

a jak pierś po 20zł to za drogo to niech się szykuja na pierś po 30zł, kolega sprzedał ostatnio 50tys sztuk i nie wstawia bo przy cenie pasz i gazu do ogrzania kurników to trzeba dołożyć do biznesu.

Edytowano przez Rrolniik
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1783
1 godzinę temu, Rrolniik napisał:

 

 

a jak pierś po 20zł to za drogo to niech się szykuja na pierś po 30zł, kolega sprzedał ostatnio 50tys sztuk i nie wstawia bo przy cenie pasz i gazu do ogrzania kurników to trzeba dołożyć do biznesu.

Z całą twoją wypowiedzią się zgadzam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690
2 godziny temu, Miejscowy napisał:

chociaż jeden dobrze napisał Większość tych postów to szkoda czytać. Zakaz wywozu nawozów? niestety UE głupia nie jest i dobrze wie, czemu dopłaca Polsce tyle kasy. Na pewno na tym nie tracą😁 Odnośnie marzy orlenu to się zgadza. Ale nie ma co narzekać. Ja mógłbym i po 10zl płacić za ON jeśli UE wprowadzilaby zakaz importu z Rosji i wojna mogłaby się zakończyć. Ale dla niektórych pieniądze są ważniejsze. Odnośnie cen nawozów to ceny mocznik po 6000zl. Ale jest bardzo dobry czas na zakup Wapna. VAT zniesiony a cena taka sama. Samochód Wapna granulowanego za 5000zl. Więc jeśli ktoś jeszcze ma słabe ph to lepiej zainwestować w wapno.

Ja też 10pln mogę płacić, nie ma problemu. Tylko poproszę 5000pln za tonę pszenicy, 4000pln za qq, 5zeta za kg cebuli itp. Poza tym, jeśli on będzie po 10, to po ile chleb, masło, cukier itp. Myśl trochę.

  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    338

Kurcze a u mnie saletra 4.5tys superfosfat 19% 1.9tys mega drogo, a u mojego dostawcyzawsze było najtaniej w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3653

do tej pory na superfosfat nie oddziaływały tak duże podwyżki, miesiąc temu poniżej 1400 można było wziąć a teraz ...🙆🤷 z solą potasową wiadome było że cena ostro poszybuje do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mądrala    215
51 minut temu, Piffpaff napisał:

Kurcze a u mnie saletra 4.5tys superfosfat 19% 1.9tys mega drogo, a u mojego dostawcyzawsze było najtaniej w okolicy

No i co  u mnie 4900  więc masz tanio i czemu jęczysz😀

a    pszenica pasza  1500 br

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1317

Lokalny skład -saletra 4600 .Towaru pod dach.

Edytowano przez marek1977

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5

Rejestrował się ktoś w promocji Syngenty "prysnij kukurydzę"itp?po jakim czasie dostaliście odpowiedź o weryfikacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    96

Ja się rejestrowałem pryśnij zboże , weryfikacja na drugi dzień kasa po 5dniach na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

dokładnie u mnie też około 3 dni po rejestracji no stronie pryśnij zboże kasa na koncie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj