Polecane posty

wojak1986    1889
9 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Jak jest tak dobrze w handlu to bierz sie za niego. Wez kredyt w banku na 800tys nakupisz zboza a potem go z zyskiem sprzedasz. 

Weź powiedz ile osób ma udział w Twoim sukcesie. Ojciec, rodzina i znajomi i zabezpieczenie w postaci gospodarstwa. Gadasz stekasz a sam od podstaw ile zbudowałeś?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3949
11 minut temu, JarekBazydlo napisał:

Jak jest tak dobrze w handlu to bierz sie za niego. Wez kredyt w banku na 800tys nakupisz zboza a potem go z zyskiem sprzedasz. 

Gadka głupiego.  A jak jest tak dobrze w rolnictwie to czemu handlarz czy kto inny nie weźmie z 2-3 mln kredytu i nie zajmie się rolnictwem? Kupi ze 30 ha po 50 tyś to już 1,5 mln, jakiś kombajn , ciągniki , maszyny i inne magazyny czy silosy i powinno te 3 mln starczyć.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1889
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Już po nowym roku miała być po 5 i ciągle rosnąć . Aktualnie to doją nas pośrednicy a w największym stopniu zakłady państwowe. W te bajki po 5 tyś to chyba głupi uwierzy. Od nowego roku już każdy krzyczał że co kolejna dostawa to nawóz będzie tylko droższy a jest co dostawa tańszy. Miało go zabraknąć i grupa azoty zachęcąła do kupna bo nie będzie co siać a sie okazało że magazyny pełne i wydzwaniają żeby brać a został tydzień do marca i legalnego wiazdu z nawozami. Doją głupich chłopów jak mogą 

Tu tylko parę osób przyznało się że mogli kupić nawóz po 1.5 tys tona a teraz kupili po 3tys i co są idiotami. Tak jak możemy kupować po 5 tys i też stanie się to normalne. Sytuacja jest nieprzewidywalna Rosja jak odetnie Europę od swoich surowców to jesteśmy w Czernej d*pie. Putin już szykuje port na wysyłkę potasu od Łukaszenki...czas pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3949
10 minut temu, witejus napisał:

Ależ oczywiście że możesz

 

Jak najbardziej ,jak pasuje cena kupujesz i płacisz nie pasuje cena  nie kupujesz.To jest taka oczywista oczywistość jak jeden powiedział że nie wiem po co w ogóle o tym pisać

Nie rozumiesz o czym pisze. Handlarz ci towaru poniżej kosztu nie sprzeda bo jak będzie sprzedawał poniżej to zbankrutuje. Druga sprawa to ma towar długoterminowy ze jak nie dziś to za rok lub za dwa sprzeda itd.  I np za dwa lata cena która była wcześńiej za wysoka za te dwa lata wydaje się atrakcyjna to ktoś kupuje i jest jakis zarobek. Ja mleka nie przetrzymam z maja aż do grudnia gdy cena jest najwyższa. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
39 minut temu, krzychu121 napisał:

Nie rozumiesz o czym pisze. Handlarz ci towaru poniżej kosztu nie sprzeda bo jak będzie sprzedawał poniżej to zbankrutuje.

Sam nie rozumiesz co piszesz,ty też jak będziesz sprzedawał poniżej kosztów to zbankrutujesz

 

42 minuty temu, krzychu121 napisał:

Druga sprawa to ma towar długoterminowy ze jak nie dziś to za rok lub za dwa sprzeda itd.  I np za dwa lata cena która była wcześńiej za wysoka za te dwa lata wydaje się atrakcyjna to ktoś kupuje i jest jakis zarobek

Może sam zastosuj się do swoich recept.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1842

Morawiecki powiedzial przed chwila że chce dać dopłaty do tony nawozu

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545

Chce 🤣oby z tego chcenia nie wyszło to co wyszło z wyrównaniem dopłat ,40 zł do ha,i podniesieniem dopłat do paliwa ,10 zł do ha,🙆‍♂️

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tracker    650

Unia pewnie nie zezwoli na dopłaty, chyba że rolnik będzie lgbt wtedy to oczywiście co innego ...

  • Like 2
  • Thanks 1

Bóg Honor Ojczyzna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33

ja mam nadzieję że dotacji do nawozów w takiej formie jak się  przewiduje nie będzie bo to zwyczajnie nieuczciwe jest, część ludzi specjalnie sprzedawała po żniwach część zbiorów by właśnie zaopatrzyć się czy to w nawozy czy opryski i im nikt za to nie zwróci że taniej sprzedali pszenicę. Wszystkie dotacje tego typu nic dobrego nie powodują

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545
Przed chwilą, staszek1234 napisał:

im nikt za to nie zwróci że taniej sprzedali pszenicę

Co im ma zwracać?tanio sprzedali,tanio kupili i jeszcze im zwracać?może dopłacić do pszenicy?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7632
3 minuty temu, staszek1234 napisał:

ja mam nadzieję że dotacji do nawozów w takiej formie jak się  przewiduje nie będzie bo to zwyczajnie nieuczciwe jest, część ludzi specjalnie sprzedawała po żniwach część zbiorów by właśnie zaopatrzyć się czy to w nawozy czy opryski i im nikt za to nie zwróci że taniej sprzedali pszenicę. Wszystkie dotacje tego typu nic dobrego nie powodują

To mają pecha życie Unia lubi dopłacać do wszystkiego wiec niech dopłacają i do nawozów w czym problem każdy lubi dopłaty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33
4 minuty temu, witejus napisał:

Co im ma zwracać?tanio sprzedali,tanio kupili i jeszcze im zwracać?może dopłacić do pszenicy?

jeśli miało by być uczciwie to tak, powinni dopłacić do do tony pszenicy jak tym co dostaną do nawozów, ale wiem że uczciwie nie będzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    217

Wszelkie dopłaty to jest tylko biurokracja i praca dla urzędników, rolnik nic z tego nie ma, bo wszelkie podwyżki zjedzą dopłatę.

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1842

tu piszecie ze dobre dopłaty a pozniej płacz że inflacja. Dopłaty i socjal niszczą społeczeństwo i powiększają nierobów

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1299

gaz już któryś dzień z kolei w górę, jak patrzę na tempo wzrostu to podobna sytuacja z listopada grudnia gdy już większość mówiła że nawozy będą tanieć a szły w góre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
19 minut temu, tracker napisał:

Unia pewnie nie zezwoli na dopłaty, chyba że rolnik będzie lgbt wtedy to oczywiście co innego ...

I prawidłowo , ja część pszenice po 700 w żniwa sprzedałem i kupiłem saletry  , później pszenica była po 1300 to do kogo teraz mam iść ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2209
staszek1234 napisał:

ja mam nadzieję że dotacji do nawozów w takiej formie jak się  przewiduje nie będzie bo to zwyczajnie nieuczciwe jest, część ludzi specjalnie sprzedawała po żniwach część zbiorów by właśnie zaopatrzyć się czy to w nawozy czy opryski i im nikt za to nie zwróci że taniej sprzedali pszenicę. Wszystkie dotacje tego typu nic dobrego nie powodują

Ale taniej mogli kupić saletrę... 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek1234    33
3 minuty temu, Bercik92 napisał:

Ale taniej mogli kupić saletrę... 😏

każdy mógł kupić taniej, ale duża część myślała że będzie taniej a wyszło że było drożej tylko, analogiczna sytuacja jak z kredytami frankowymi, myśleli że zarobią a okazało się że niekoniecznie to płacz i krzyki, że wszyscy ich oszukali

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj