Polecane posty

krzychu121    3781
5 minut temu, pedro2 napisał:

Dziwię się że chcą gotówkę nie wiedząc kiedy i czy towar dojedzie jak sami mówią

 

Mocznik z inh będziesz dawał na liść?

Towar był jest i będzie. Postraszyli cena to teraz trzeba postraszyć dostępnością. Przedsiębiorcow którzy zarabiali i nadal zarabiają  po X2 albo i X3 razy więcej na nawozach niż w ubiegłych latach nie stać żeby kupić produkt tylko  rolnik musi im dać gotówkę ? Trochę to niepoważne. Do tej pory przyjeżdżał towar to była kasa. Teraz chcą mieć kasę żeby klient się nie wycofał a dodatkowo mogą sobie kasa już obracać a towar wydać za miesiąc lub dwa. Gdzie są takie dobre warunki kredytowe na 0 %? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7137

Wiem, że Ciebie nie przegadam, a dodatkowo dzisiaj po ciężkiej nocy i poprawinach 😋 także niechaj po twojemu będzie 👍


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3136

Powitać w nowym droższym roku, tak wpadłem na taki pomysł jak zrobić mocznik do oprysków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    151

Czy ktoś słyszał o dokarmianiu pszenicy gnojówką ?tak żeby nie spalić nie można nic znaleźć w necie wiem że na wiosnę beczkowozem dobry efekt. Słyszałem że rozcieńczyć zamiast mocznika i dolistnie stosował ktos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    67
6 minut temu, marcianjargit napisał:

Czy ktoś słyszał o dokarmianiu pszenicy gnojówką ?tak żeby nie spalić nie można nic znaleźć w necie wiem że na wiosnę beczkowozem dobry efekt. Słyszałem że rozcieńczyć zamiast mocznika i dolistnie stosował ktos

JA tak zawsze zasilam żyto i efekt jest zboże robi się ciemniejsze wjeżdżam  zaraz po 1 marca około 15tys na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208
14 godzin temu, pedro2 napisał:

Dziwię się że chcą gotówkę nie wiedząc kiedy i czy towar dojedzie jak sami mówią

 

Mocznik z inh będziesz dawał na liść?

Zależy jaka duża kukurydza będzie, ale można  rozlać RSM z wężami. A druga sprawa to czy tego mocznika z inhibitorem daje się mniej z jakiegoś powodu? 

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
15 godzin temu, ws71 napisał:

W stanach co zdażyłem wyszperać cena odpowiednika naszego rsm-u? 24N i 3%S to pod koniec grudnia 600$ tona i  dostępny

Francja płynny rsm [brak bliższych danych co do ilości N] październik do 800€

Mocznik Niemcy przy 25t ok 875€/t , saletra amonowa 28 N 575€/t [wszystko netto]

Nie ma większych różnic w obrębie UE logistyka jest tak rozwinięta że różnice większe niż koszt transportu są od razu wykorzystywane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
3 minuty temu, solek01 napisał:

Zależy jaka duża kukurydza będzie, ale można  rozlać RSM z wężami. A druga sprawa to czy tego mocznika z inhibitorem daje się mniej z jakiegoś powodu? 

Mocznika z inhi daje sie tyle samo. I tak samo mozna pryskac. Kiedys stosowalismy nawet dodatki inhi do rsm ale brak jakiejkolwiek roznicy wiec praktyka zostala wycofana.

35 minut temu, marcianjargit napisał:

Czy ktoś słyszał o dokarmianiu pszenicy gnojówką ?tak żeby nie spalić nie można nic znaleźć w necie wiem że na wiosnę beczkowozem dobry efekt. Słyszałem że rozcieńczyć zamiast mocznika i dolistnie stosował ktos

Jaka ta gnojowka z czego? 

My swinska za dobrych czasow jak byla hodowla lalismy nawet zima. Raz nawet sie przyczepili bo ktos zyczliwy zglosil ale to wystarczy powiedziec ze miales awarie w budynku i zycie zwierzat bylo zagrozone i w takim przypadku jestes zwolniony z odpowiedzialnosci. A wiosna to juz normalka nawet w maju sie zdarzalo jak byla potrzeba. Czasem delikatne przypalenia sie pojawialy ale to na nic nie wplywa

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3136

Jak jest z tym rsm jak się krystalizuje np: 32 to co się odstawuje, jaka forma, pozdaje amonowa ale jeszcze jest azotanowa i amidowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    151

A stosował ktos obornik po pszenicy wiosna ?ma to sens

51 minut temu, arek_124711 napisał:

Mocznika z inhi daje sie tyle samo. I tak samo mozna pryskac. Kiedys stosowalismy nawet dodatki inhi do rsm ale brak jakiejkolwiek roznicy wiec praktyka zostala wycofana.

Jaka ta gnojowka z czego? 

My swinska za dobrych czasow jak byla hodowla lalismy nawet zima. Raz nawet sie przyczepili bo ktos zyczliwy zglosil ale to wystarczy powiedziec ze miales awarie w budynku i zycie zwierzat bylo zagroz takim przypadku jestes zwolniony z odpowiedzialnosci. A wiosna to juz normalka nawet w maju sie zdarzalo jak byla potrzeba. Czasem delikatne przypalenia sie pojawialy ale to na nic nie wplywa

 

Gnojówką bydlęca

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4827

@marcianjargit Pod jaką uprawę? Chociaż jaka by ona nie była to obornik zawsze ma sens(Chyba, że chcesz dać wapno wtedy nie ma).

@marcianjargit Pod jaką uprawę? Chociaż jaka by ona nie była to obornik zawsze ma sens(Chyba, że chcesz dać wapno wtedy nie ma).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    151

Właśnie chodzi mi po pszenicy ozimej sypać obornik na wiosnę ,na trawy wiem że się sypie na jesień i podobno efekt dobry

Edytowano przez marcianjargit
Nie chcę spamowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Z paliwem już kolorowo nie będzie nie zniosą opłaty emisyjnej i urząd skarbowy nie zgodzi się obniżyć jakiegoś podatku więc znowu ceny po 6zl ON będą. Z azotem też coś wymyśla i przetrzymają doarca kwietnia takie ceny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
1 godzinę temu, marcianjargit napisał:

A stosował ktos obornik po pszenicy wiosna ?ma to sens

 

Gnojówką bydlęca

 

Jesli chcesz stosowac obornik poglownie na pszenice ozima to napewno zwiekszy sie presja chorob grzybowych bo ten obornik i sloma bedzie czesciowo zalegac dluzszy czas na roslinach dotykajac lisci lub lodyg... co spowoduje nasilenie wystepowania patogenow.  

Co do gnojowki zrob test. Wylej sobie beczke na pszeniczke i po 4 dniach bedziesz widzial efekty jesli cos sie bedzie dziac to zauwazysz przypalenia. Ja robie uslugi wozem asenizacyjnym i rozlewam bydleca na pszenice ale najlepiej zrob test bo kazdy ma inny sklad tej gnojowicy.

2 godziny temu, Strongman napisał:

Jak jest z tym rsm jak się krystalizuje np: 32 to co się odstawuje, jaka forma, pozdaje amonowa ale jeszcze jest azotanowa i amidowa.

Rsm 32 krystalizacja 0 stopni

Rsm 30 krystalizacja -9

Rsm 28 krystalizacja -17 

Wiec wystatczy rozcieczyc i juz nic sie nie stanie. Poza tym jesli nawet sie skrystalizuje to wystarczy to przemieszac zwyczajnym mieszadlem budowlanym do kleju kiedys praktykowalem. Co do formy ktora sie krystalizuje to chyba podkreslam chyba wszystkie bo krystalizacji podlega azot niezaleznie od formy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4827
2 godziny temu, marcianjargit napisał:

Właśnie chodzi mi po pszenicy ozimej sypać obornik na wiosnę ,na trawy wiem że się sypie na jesień i podobno efekt dobry

Ale trawę wiosną przelecisz włóką i to porozciągasz i rozerwiesz zbitą darń. W pszenicy raczej tego nie zrobisz. Raczej słaby pomysł.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3445

a czemu nie? przecież nasi dziadkowie konno rozbronowywali wczesną wiosną oziminy- efekt dużo lepiej rozkrzewione zboże. tylko że to się robiło delikatnie a nie ciężkimi bronami na zębie 20

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Kilka lat wstecz, trząsłem obornik po życie, bodajże końcem lutego, zamarznięta gleba bez okrywy śnieżnej, obornik przegnity, ładnie równo bez kupek, efekt jakis tam był, ale bez szału. Zaprzestałem tego,wolę dac na laki, efekt widoczny gołym okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3136
1 godzinę temu, arek_124711 napisał:

Jesli chcesz stosowac obornik poglownie na pszenice ozima to napewno zwiekszy sie presja chorob grzybowych bo ten obornik i sloma bedzie czesciowo zalegac dluzszy czas na roslinach dotykajac lisci lub lodyg... co spowoduje nasilenie wystepowania patogenow.  

Co do gnojowki zrob test. Wylej sobie beczke na pszeniczke i po 4 dniach bedziesz widzial efekty jesli cos sie bedzie dziac to zauwazysz przypalenia. Ja robie uslugi wozem asenizacyjnym i rozlewam bydleca na pszenice ale najlepiej zrob test bo kazdy ma inny sklad tej gnojowicy.

Rsm 32 krystalizacja 0 stopni

Rsm 30 krystalizacja -9

Rsm 28 krystalizacja -17 

Wiec wystatczy rozcieczyc i juz nic sie nie stanie. Poza tym jesli nawet sie skrystalizuje to wystarczy to przemieszac zwyczajnym mieszadlem budowlanym do kleju kiedys praktykowalem. Co do formy ktora sie krystalizuje to chyba podkreslam chyba wszystkie bo krystalizacji podlega azot niezaleznie od formy

Nie chodzi mi oto tylko jak się skrystalizuje to się odziela forma i być może zebrać z wierzchu i mamy czysty mocznik ale nic o tym nie piszą,ze to krystalizuje się ta forma paląca i można by było to z wierzchu stosować dolistnie.

 

W 10 minucie mówią ze to forma amonowa.

https://youtu.be/7LjOdqXHxxA?t=616

 

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Ceny nawozów a tu zmiany tematu.....

jutro będę miał cennik od dwóch najwiekszych dystrybutorów SOR w jednym z Niemieckich Landów.

Na dzień dzisiejszy nasza saletra około 2580 zł/t netto i zainteresowanie średnie bez paniki ale nasi rolnicy to bogacze po 3700 kupują ale kto bogatemu zabroni.

 

Moja rada taka:

Proponuję udac się do stacji chemiczno-rolniczej z próbkami gleby na N z 30 i 60 cm i chociaż raz w zyciu zstosowac nawóz zgodnie z potrzebami pokarmowymi, zasobnością i pH gleby . Wtedy okazac się może że nie 400 kg tylko 300 kg saletry jest wystarczające i lepiej te 250 zł przeznaczyć na mikro, fungi i stymulatory wzrostu zwiększając plon o 1-1,5t gdyż te 100 kg saletry może byc zupełnie bezproduktywne.

 

Póki co u nas saletra 3000 brutto za Odrą 2580 netto 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3445
arek_124711 napisał:

Mocznika z inhi daje sie tyle samo. I tak samo mozna pryskac.

a nie rozpuszcza się dużo gorzej w wodzie? a jeśli już się rozpuści to przez inhibitor nie będzie się gorzej wchłaniał przez liść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446
3 godziny temu, arek_124711 napisał:

Rsm 32 krystalizacja 0 stopni

Rsm 30 krystalizacja -9

Rsm 28 krystalizacja -17

Na pewno, a nie odwrotnie ?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
18 minut temu, asharot napisał:

Na pewno, a nie odwrotnie ?

Napewno nie odwrotnie

1 godzinę temu, Strongman napisał:

Nie chodzi mi oto tylko jak się skrystalizuje to się odziela forma i być może zebrać z wierzchu i mamy czysty mocznik ale nic o tym nie piszą,ze to krystalizuje się ta forma paląca i można by było to z wierzchu stosować dolistnie.

 

W 10 minucie mówią ze to forma amonowa.

https://youtu.be/7LjOdqXHxxA?t=616

 

No dobra ale wytlumacz mi co ten caly proces mialby Ci dac? W jaki sposob potem chcialbys stosowac ten rozpuszczony mocznik 

2 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

a czemu nie? przecież nasi dziadkowie konno rozbronowywali wczesną wiosną oziminy- efekt dużo lepiej rozkrzewione zboże. tylko że to się robiło delikatnie a nie ciężkimi bronami na zębie 20

Masz racje kiedys i to jest slowo klucz... byly zupelnie inne odmiany mniej plenne a teraz kosztem plennosci inne cechy cechy zostaja wyparte... probowalismy to zrobic 5 lat temu  ale efektow nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj