Polecane posty

Bercik92    2201

Pewnie nazywa się belfert. U nas jeszcze jest litewski CAN był za około 2900zl ale jednego dnia poszło 100t... 😏 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8978
1 godzinę temu, ukaszProcho napisał:

To wiem ale podobno jeszcze miał być jakiś nowy po nowym roku. Te. Nawóz ze statku co niby przypłynął to wogóle trafi do Polski czy wszystko za granice? 

Na olx już są ogłoszenia z nawozami ze wschodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
14 godzin temu, Bercik92 napisał:

Po ile teraz lubofos corn? 

Totalny syf robiony z odpadów przyswajalność fosforu wątpliwa ale kazdy decyduje sam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

U nas podobną mają stratować z cenami około 3200brutto za saletrę ale jeszcze nic pewnego bo nie mają na składzie. Import ma się coś ruszyć w trakcie tego miesiące. Także zobaczymy jak to będzie. Cena pszenicy paszowe 1300 brutto. Żółkiewka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PuRXUTM    10

Ceny (brutto) na dziś Agropunkt Zator (województwo małopolskie)

Zaksan 3200zł

sól potasowa 3400zł

Polidap 3700zł

Superfosfat pojedynczy 1800zł

kizeryt - brak

rsm 32 - brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4881
2 minuty temu, PuRXUTM napisał:

Ceny (brutto) na dziś Agropunkt Zator (województwo małopolskie)

Zaksan 3200zł

sól potasowa 3400zł

Polidap 3700zł

Superfosfat pojedynczy 1800zł

kizeryt - brak

rsm 32 - brak

A ten Zaksan w workach 50kg czy 30 jest czy tylko BB? Polifoska 8 i saletrzak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130

Panowie mam dosyć ciekawą historię choć trochę przydługą ze smutnym morałem w temacie cen nawozów. Przed chwilą był u mnie handlowiec lokalnej firmy zaopatrzenia rolnictwa z paszami, która sprzedaje też nawozy. Współpracuję z nim od lat i nie mam powodów żeby mu nie wierzyć, ale to czego się dowiedziałem mnie zszokowało. Otóż opowiedział mi jak to po przedświątecznych podwyżkach cen nawozów towar na którego nie było klienta rozszedł się w jeden dzień. Mocznik który wcześniej kosztował 4 tyś. I nikt go nie chciał sprzedał się po 4300 z pocałowaniem ręki i tu nie ma nic dziwnego bo ludzie w panikę wpadli. Teraz najlepsze, gość mówił że robi kwartalne zestawienie sprzedaży, czyli cały towar, który sprzedał i w systemie wyskakują mu różne informacje w tym np. marża. Na różne koncentraty i pasze to przeważnie w okolicy 15% i do tąd się wszystko zgadza, ale w przypadku mocznika marża wyniosła 51% !!!!!! To nie błąd! 51% To rozwiewa moje wątpliwości kto tu sobie leci w kulki. Pośrednicy rżną nas ostro i bez wazeliny. Ja rozumiem zarobić ale to jest poprostu wstrząsające. 51%???? A my się tu martwimy ceną gazu?

  • Like 4
  • Sad 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, maczopestka napisał:

Panowie mam dosyć ciekawą historię choć trochę przydługą ze smutnym morałem w temacie cen nawozów. Przed chwilą był u mnie handlowiec lokalnej firmy zaopatrzenia rolnictwa z paszami, która sprzedaje też nawozy. Współpracuję z nim od lat i nie mam powodów żeby mu nie wierzyć, ale to czego się dowiedziałem mnie zszokowało. Otóż opowiedział mi jak to po przedświątecznych podwyżkach cen nawozów towar na którego nie było klienta rozszedł się w jeden dzień. Mocznik który wcześniej kosztował 4 tyś. I nikt go nie chciał sprzedał się po 4300 z pocałowaniem ręki i tu nie ma nic dziwnego bo ludzie w panikę wpadli. Teraz najlepsze, gość mówił że robi kwartalne zestawienie sprzedaży, czyli cały towar, który sprzedał i w systemie wyskakują mu różne informacje w tym np. marża. Na różne koncentraty i pasze to przeważnie w okolicy 15% i do tąd się wszystko zgadza, ale w przypadku mocznika marża wyniosła 51% !!!!!! To nie błąd! 51% To rozwiewa moje wątpliwości kto tu sobie leci w kulki. Pośrednicy rżną nas ostro i bez wazeliny. Ja rozumiem zarobić ale to jest poprostu wstrząsające. 51%???? A my się tu martwimy ceną gazu?

Nastały takie czasy że zarabia się na pośrednictwie a nie na produkcji. Nie stety

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

przecież to nic nowego ze robią co chcą i biorą ile chcą marży. wystarczy postraszyc że drozeje i juz jest owczy ped. to samo ze zbozem potanieje 20 zl i prawie wszyskim ta cena pasuje i już leca na skup nie chcą juz wtedy wiekszej ceny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130

Policzyłem sobie trochę. Jeżeli sprzedali mocznik po 4300 za tonę z marżą 51% to znaczy że zapłacili za niego producentowi 2850 (zaokrąglamy do pełnych wartości), czyli jeśli dobrze liczę to pośrednik zarobił 1450 złotych na tonie. Przy marży 15%, czyli takiej jak na innych produktach np. koncentratach u tego samego przedsiębiorcy ten sam nawóz mógłby kosztować około 3280zł. Jeżeli to nie jest zmowa cenowa pośredników to ja już nie wiem co nią może być....🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119
Dnia 1.01.2022 o 20:02, karolek12 napisał:

To proponuje sprawdzić cenę nawozów u naszych sąsiadów np. Dania Niemcy Czechy i napisać to zobaczymy czy nas nie robią w balona.

Moze ktoś ma takie info i napisze 

W Irlandii mocznika cena pod nazwą urea 46‰ 900 euro tona

18 6 12 najpopularniejsze stosowany tutaj na pastwiska czyli blisko 4/5 ogólnych nawozów zużywanych tutaj cena 750 euro. 

Trzeba dodać. Ze nie ma tutaj produkcji nawozów sztucznych, jedynie mieszalnia Grassland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nerwica się zacznie za miesiąc. grupa azoty robiła swój cyrk, bo  nie było innych. teraz produkcja nawozów i w innych krajach rusza. import też się szybko pojawi. nawet gaz jeśli się opłaca przewozić z usa, to tym bardziej gotowy produkt w postaci nawozów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
59 minut temu, maczopestka napisał:

Panowie mam dosyć ciekawą historię choć trochę przydługą ze smutnym morałem w temacie cen nawozów. Przed chwilą był u mnie handlowiec lokalnej firmy zaopatrzenia rolnictwa z paszami, która sprzedaje też nawozy. Współpracuję z nim od lat i nie mam powodów żeby mu nie wierzyć, ale to czego się dowiedziałem mnie zszokowało. Otóż opowiedział mi jak to po przedświątecznych podwyżkach cen nawozów towar na którego nie było klienta rozszedł się w jeden dzień. Mocznik który wcześniej kosztował 4 tyś. I nikt go nie chciał sprzedał się po 4300 z pocałowaniem ręki i tu nie ma nic dziwnego bo ludzie w panikę wpadli. Teraz najlepsze, gość mówił że robi kwartalne zestawienie sprzedaży, czyli cały towar, który sprzedał i w systemie wyskakują mu różne informacje w tym np. marża. Na różne koncentraty i pasze to przeważnie w okolicy 15% i do tąd się wszystko zgadza, ale w przypadku mocznika marża wyniosła 51% !!!!!! To nie błąd! 51% To rozwiewa moje wątpliwości kto tu sobie leci w kulki. Pośrednicy rżną nas ostro i bez wazeliny. Ja rozumiem zarobić ale to jest poprostu wstrząsające. 51%???? A my się tu martwimy ceną gazu?

na pszenicy od zniw masz 80% i nikt nie przeżywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25590

Jednak przydała by się informacja kto post usuwa i powód.

Czy był nie na temat?

Zawierał analizę, zawierał ceny zakupu, ceny sprzedaży...

Niewygodny??? Widocznie tak.

Post powyżej,  pełen żalu ile to ktoś zarobił już na temat. Ok. Niech tak będzie. 

Saletra 1400, mocznik 1360, polifoska 2630, ultra 8 1590., rsm26s 1250, rsm 32 1500. Ceny brutto.

O!

Pozdrawiam!

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

Agro chem puławy 

Dodzwonić trwało ponad 20 minut 

Potrzebuje saletrosan w tym samym woj co fabryka. Powiat Lhr. Niestety pan poinformował że Saletra w cenie 2775 i saletrosan 26 w cenie 2740 netto są na składzie w Człuchów na Pomorzu. Jak sam Pan powiedział transport jest nieopłacalny. Lokalni autoryzowani sprzedawcy nie mają i nie wiadomo kiedy będzie dostępny i w jakiej cenie. 

Także kolego agrest nie jest to takie proste kupić od producenta nawozy azotowe, nawet jeżeli masz gotówkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25590
6 minut temu, danielursus3p napisał:

@Agrest to komercyjne forum. Tu nie można pisać niewygodnych faktów. 

Może nie aż tak. Tu akurat raczej o moją osobę chodzi bo od początku pisałem co kupuję, na ile do przodu, mówiłem że może być dużo drożej, pisałem że jest ruch w interesie, co wyśmiewano i co wyjaśniłem dokładnie w wykastrowanym poscie.  Na bieżąco nie tylko w tym temacie dostawałem ukrytą ripostę w stylu że teraz ten co kupił na dwa lata do przodu nie chciałby obniżek bo by go zabolało... itd...

Ale już mi to lotto.  Niech każdy robi co uważa, zamieszczajmy tylko żale o krwiopijcach na składach nawozowych.

Dzień przed sylwestrem saletra 3200 u krwiopijcy, który na ludzkiej krzywdzie się dorobił🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25590
40 minut temu, slavik80 napisał:

 

Także kolego agrest nie jest to takie proste kupić od producenta nawozy azotowe, nawet jeżeli masz gotówkę. 

Teraz to jest pozamiatane.

Skład który chciał to zabiegał o nawozy i je ściągał w czasie jak dostępność była. Dziś pośrednik zamawia 100t a otrzymać może w przyszłości 25t.

Do tego jest coś takiego jak wielkość zamówienia,  termin uregulowania należności. Może tu skład zyskać lub stracić. Opóźnienie płatności to zmniejszony limit zakupów na dogodnych warunkach na przyszłość. Brak zamówień to brak historii, brak zaufania i realizacja zamówień w dalszej kolejności...

Nie mam składu i nie dam sobie ręki uciąć że tak to się odbywa. A info od właściciela składu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    902
2 godziny temu, PanPawel napisał:

U nas podobną mają stratować z cenami około 3200brutto za saletrę ale jeszcze nic pewnego bo nie mają na składzie. Import ma się coś ruszyć w trakcie tego miesiące. Także zobaczymy jak to będzie. Cena pszenicy paszowe 1300 brutto. Żółkiewka

U Sobótki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

U Grabca. Z Sobótka nie handluje

Edytowano przez PanPawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Jednak przydała by się informacja kto post usuwa i powód.

Czy był nie na temat?

Zawierał analizę, zawierał ceny zakupu, ceny sprzedaży...

Niewygodny??? Widocznie tak.

Post powyżej,  pełen żalu ile to ktoś zarobił już na temat. Ok. Niech tak będzie. 

Saletra 1400, mocznik 1360, polifoska 2630, ultra 8 1590., rsm26s 1250, rsm 32 1500. Ceny brutto.

O!

Pozdrawiam!

To nie jest kwestia żalu! Ja nie mam problemu z tym, że ktoś zarabia pieniądze tylko z tym że rolnikom się tłumaczy podwyżki cenami gazu a tu pośrednik może 51% marży wrzucić i jest ok. 

1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

na pszenicy od zniw masz 80% i nikt nie przeżywa

Nie przeżywam bo sprzedałem w żniwa po 820 netto z pewnych powodów i nie płaczę że teraz jest po 1300. Tylko pszenica jak drożeje to 20 zł na tonie na tydzień a nie jebut z dnia na dzień 1000zł albo i więcej jak nawozy. Taka mała różnica 🤔

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25590

Wytłumaczyłem w usuniętym poscie ze nie miałby takiej marży gdyby handel był na bieżąco. 

A że rolnik nie kupował, zakład ceny podnosił, towar zalegał, powstała panika to i zarobił.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek123456    66
1 godzinę temu, slavik80 napisał:

Agro chem puławy 

Dodzwonić trwało ponad 20 minut 

Potrzebuje saletrosan w tym samym woj co fabryka. Powiat Lhr. Niestety pan poinformował że Saletra w cenie 2775 i saletrosan 26 w cenie 2740 netto są na składzie w Człuchów na Pomorzu. Jak sam Pan powiedział transport jest nieopłacalny. Lokalni autoryzowani sprzedawcy nie mają i nie wiadomo kiedy będzie dostępny i w jakiej cenie. 

Także kolego agrest nie jest to takie proste kupić od producenta nawozy azotowe, nawet jeżeli masz gotówkę. 

zapytaj w maxplonie w mirczu

wiem ze mieli jeszcze nawozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maczopestka    130

Ciekaw jestem po jakich cenach kupują dziś pośrednicy od producenta. Mam dziwne przeczucie że mają zupełnie inny cennik niż ten na stronie agrochemu, ale tego to się raczej nie dowiemy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj