superfarmer02

Znalezione na allegro i nie tylko 2022

Polecane posty

szymon09875    10105
4 minuty temu, danielursus3p napisał:

Szymek. Lata praktyki. Setki ha wykoszone. Na początku też tylko jedyneczka tęgie czy słabe, w zbiorniku syf, z tyłu może i czysto. Tymi kombajnami po prostu trzeba się nauczyć operować. Trzeba wyczuć maszynę i tyle.   

Ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 minutę temu, Belaruss820 napisał:

Ja to cale "g" wykosilem,ale nikt mi nie pokazał co.i jak.mam.robic,wszystko samemu próbowałem ale.sporo dziur bylo to i gubilo. A najgorzej jak stary mi sie zaczal czepiac,co sobie ustawie i jest w mkare ok to przyjdzie i popsuje.

Mi też nikt nie pokazał. Wszystko metoda prób i błędów. Dziś zamkniętymi oczami ci ustawie tylko sita dłonią pogłaskam😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26019

No właśnie. Mam kombajniste który na Vistuli pierwszej zaczynał. Kombajn chodzi mu niesamowicie. Wszystko dopracowane. Na słuch już wie które łożysko się kończy .

Pszenicę 7,3t zrobił mi w 50min. 

W jednym dołku jedynie przegiął i tu poszło tyłem bo była bardzo tęga.

Łubin w tym roku 8ha w 5,15h, poplon nie miał z czego rosnąć, jedynie że strąków utraconych motowidłem, połówek zrobił może promil albo i mniej

Inny jak mi łubin robił to może 20% ziaren całych zostało.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
2 minuty temu, szymon09875 napisał:

Ok

Tak po chłopsku dopowiem. Prawo jazdy też prawie każdy ma, a tak na prawdę jeździć to może z 15% kierowców potrafi  ;)

2 minuty temu, Agrest napisał:

No właśnie. Mam kombajniste który na Vistuli pierwszej zaczynał. Kombajn chodzi mu niesamowicie. Wszystko dopracowane. Na słuch już wie które łożysko się kończy .

Pszenicę 7,3t zrobił mi w 50min. 

W jednym dołku jedynie przegiął i tu poszło tyłem bo była bardzo tęga.

Łubin w tym roku 8ha w 5,15h, poplon nie miał z czego rosnąć, jedynie że strąków utraconych motowidłem, połówek zrobił może promil albo i mniej

Inny jak mi łubin robił to może 20% ziaren całych zostało.

Bizonem? Nie możliwe 😛🤭

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28821

Są tacy co możesz ich uczyć pół roku, tłumaczyć każda czynność po kolei, a jak c do czego to i tak nie będą wiedzieli co i jak. 

A są też tacy co mają do tego dryg, i wystarczy że postoja z boku i popatrzą co i jak trzeba, i bez szkolenia dadzą sobie radę

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    10105
3 minuty temu, danielursus3p napisał:

Tak po chłopsku dopowiem. Prawo jazdy też prawie każdy ma, a tak na prawdę jeździć to może z 15% kierowców potrafi  ;)

Bizonem? Nie możliwe 😛🤭

Ty oczywiście w tej 15 też jesteś ?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26019
7 minut temu, danielursus3p napisał:

Tak po chłopsku dopowiem. Prawo jazdy też prawie każdy ma, a tak na prawdę jeździć to może z 15% kierowców potrafi  ;)

Bizonem? Nie możliwe 😛🤭

Bizonem.

Całe życie zawodowe w SKR, emerytura dalej na Bizonie.

Zdrowie już mu siadło, ponoć w połowie sezonu zasłabł ale gość pierwsza klasa. Słowny, robi szybko i bardzo dobrze. Będzie grubo 70tce, a myślę że co roku te 300ha bizonem oblatuje. A może więcej.

Nie ma dla niego problemu czy trawa, gryka, facelia proso czy inne zboża wyki grochy czy łubiny. 

Liczy godziny pracy. Nie spotkałem drugiego który by miał zamontowany zegar i przy każdym postoju klikał wyłączając go.

Inny byle do przodu. Wyszło 52minuty to cyk 1h bo lepiej liczyć.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Człowiek starszej daty, chłop z krwi i kości to i honorowy. Tu wg chłopaków bizonem się nie da. Ja jestem kretacz i pjerdole głupoty 😀 

No ale luzik nie obrażam się, bo i nie ma o co. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26019

Kolejna sprawa to naprawy. 

Zna ten kombajn na pamięć, kolejność odkręcania elementów żeby było szybko i sprawnie.

Wielu kombajnistów na polach gościłem i drugiego takiego nie trafiłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4283

Ojciec kolegi też stary kombajnista - pół życia w pegieerze, potem jednym kombajnem naście lat u znajomego, potem u mnie tym kombajnem. Chłop to wszystko na słuch, dotyk ustawia. To samo naprawy - ile razy się z nim kłóciłem, że coś nie tak, że nie ma opcji żeby coś w dany sposób zrobić. Prawie zawsze okazywało się, że jednak się dalo. W tym roku już zdrowie niedomaga i sam ze znajomym (synem kombajnisty) kosilismy. 

Samo koszenie to tam ch*j, wsiadłem i kosiłem. Dość szybko idzie załapać jak dobrać prędkości wszystkiego, obroty, wysokosc itd. Gorzej jest z całą obsługa - typu jedziesz i gdzieś coś zastuka. No i ch*j, chodzisz jak głupek wkoło kombajnu i szukasz. A Bogdan jak kosił, to coś się odezwało tylko i od razu było - idź Darek zobacz tam i tam. To samo z naprawami - on dziesiątki takich kombajnów naprawiał, rozbierał to na pamięć zna wszystko, a my z głupia wymiana pasa na wariatorze się jebalisny dość długo.

No ale to się doświadczenie nazywa i przez całe życie się zdobywa. 

Edytowano przez daron64
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6856
2 minuty temu, daron64 napisał:

Ojciec kolegi też stary kombajnista - pół życia w pegieerze, potem jednym kombajnem naście lat u znajomego, potem u mnie tym kombajnem. Chłop to wszystko na słuch, dotyk ustawia. To samo naprawy - ile razy się z nim kłóciłem, że coś nie tak, że nie ma opcji żeby coś w dany sposób zrobić. Prawie zawsze okazywało się, że jednak się dalo. W tym roku już zdrowie niedomaga i sam ze znajomym (synem kombajnisty) kosilismy. 

Samo koszenie to tam ch*j, wsiadłem i kosiłem. Dość szybko idzie załapać jak dobrać prędkości wszystkiego, obroty, wysokosc itd. Gorzej jest z całą obsługa - typu jedziesz i gdzieś coś zastuka. No i ch*j, chodzisz jak głupek wkoło kombajnu i szukasz. A Bogdan jak kosił, to coś się odezwało tylko i od razu było - idź Darek zobacz tam i tam. To samo z naprawami - on dziesiątki takich kombajnów naprawiał, rozbierał to na pamięć zna wszystko, a my z głupia wymiana pasa na wariatorze się jebalisny dość długo.

No ale to się doświadczenie nazywa i przez całe życie się zdobywa. 

Dlatego się pozbyłem problemu 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6856
Przed chwilą, Karol6130 napisał:

Mogłeś remontować 

Nie lubię grzebać przy gratach całych w kurzu 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7628

Kolega po przesiadce z bs na zachodnie też miał być zadowolony. 

Okazało się że nie do końca tak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
3 minuty temu, Karol6130 napisał:

Kolega po przesiadce z bs na zachodnie też miał być zadowolony. 

Okazało się że nie do końca tak jest. 

To w okolicy ktoś miał bsa? Przepraszam że się wtrącę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4283
6 minut temu, radekz200 napisał:

Dlatego się pozbyłem problemu 😛

Ten tak sumie aż tak się nie pier**li. Tzn pier**li się, ale nie jest to jakaś ilość usterek, która by go dyskwalifikowala. Problemem jest to, że jest w ch*j wyeksploatowany. Do wymiany cały dół, podajniki, d*pa, sieczkarnia, blacharka itd. Miał być w super stanie technicznym, tylko z zewnątrz do ogarnięcia, a okazało się, że jest zajechany. Osobiście jakbym znalazł zadbanego, to mógłbym mieć dalej bizona.

W zachodnich boje się, że trafię też zajechanego. Tego też jeździłem oglądać ze starym kombajnista, znałem właściciela, historię napraw, a wyszło jak wyszło - okazało się, że była kilkuletnia luka w historii, w czasie której był użytkowany przez szwagra właściciela - zajechał go na maxa. O ile w bizonie bez problemu znajdę kogoś do pomocy, naprawy, kupię części, tak przy zachodnim może nie być tak kolorowo. Niby wiem, że jak dobrze znajdę, to będę kosił i kosił, ale ja jakoś nie mam takiego szczęścia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7628
3 minuty temu, danielursus3p napisał:

To w okolicy ktoś miał bsa? Przepraszam że się wtrącę?

W naszym sąsiednim powiecie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Heidi88
      No właśnie kochani to nie jest takie proste jak sami wiecie, ponieważ rolnik znacznie różni się swoim stylem życia od innych, a święta tuż tuż
       
      Wiadomo prezent musi być
      - praktyczny i w miarę użyteczny, ale i niebanalny, wyjątkowy i takie tam
       
      ednak wszystko co potrzebuje wydaje mi się że już ma <_<
       
      Ogólnie klasyczne prezenty takie jak perfumy, zegarki, wyjazdy odpadają
       
      To 29letni hodowca bydła którego całkowicie pochłania praca w gospodarstwie, więc czasu na spełnianie swoich zainteresowań niewiele, czasem widzę jak ogląda tvn turbo i najbardziej lubi legendy PRL-u nie wiem czy to powinna być dla mnie jakaś wskazówka :unsure:
       
      Więc podpowiedzcie mi co byście chcieli dostać od swojej kobiety, od razu zaznaczam że miły czas spędzony we dwoje, gdzie ona jest podana na tacy goła z kokardą na ciele odpada :blink:
       
      Aa i takie w miarę realne do spełnienia, czyli nie pisać o dodatkowych ha
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj