superfarmer02

Znalezione na allegro i nie tylko 2022

Polecane posty

PRIMO    8075
4 minuty temu, daron64 napisał:

Miałem poznaniaka, mam starego nordstena - porownywanie ich ze sobą byłoby co najmniej nie na miejscu. 

A co ty chcesz od poznaniaków?

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
1 minutę temu, jaco512 napisał:

Za mała skrzynia.

Stare zachodnie mają podobną pojemność skrzyni. Mam isarie i nie jest zbyt pojemna. Zresztą kolega szuka "lekkiego" siewnika do ciapka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276

to chyba masz starą isarię, bo w tej nowszej w 2,5m szerokości wchodzi 260kg zboża

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, bratrolnika napisał:

Nie wiem jak teraz, ale parę lat do tyłu Biardzki normalnie produkował belki 10m

Nawet 8 m są 

9 minut temu, PRIMO napisał:

A to nie Ty przypadkiem dopytywałeś się o sam agregat na olxie?

Nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, hubertb napisał:

Kurde nawet ja mam 12m myślałem że mniejszych nie ma.  No np. zwiększyć odległości ale temat przeróbki był tu na forum szczegółowo opisany. 

To nie ma znaczenia 10 czy 12 , bo na moich polach i tak wychodzi liczba przejazdów taka sama dla obu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7909
3 minuty temu, jahooo napisał:

to chyba masz starą isarię, bo w tej nowszej w 2,5m szerokości wchodzi 260kg zboża

Do 2.25 250 kg łubinu sypiałem to pszenicy więcej wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, hubertb napisał:

Poznaniak też będzie siał, jak siejemy tylko zboża to nie widzę strasznej przewagi zachodnich. Co innego przy rzepaku. 

Ja tam nie wiem , są w okolicy zachodnie i nie widać tego szału w żniwa , kiedyś mieliśmy konne dwa zespawane i jak zaczołem eksperymentować z uprawa tzn fungi , odżywki , regulacja itp rekord po tym siewniku 8,5 tony pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Pszenicy jak się jebniesz 20kg na hektarze to trudno. Rzepaku sieję się góra 4kg na hektar. Wypada już mieć dobry szczelny i precyzyjny aparat wysiewny. 

Podstawą w siewniku jest sprawdzenie stanu. Mnie siewnik siał różnie problem leżał w skrzyni biegów. Zawsze przed siewem sprawdźcie czy można lekko przekręcić kołem odpowiadającym za napęd siewnika. U mnie był taki opór że siewnik wysiewał coraz mniej wraz z ubywaniem ciężaru zboża. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8075

Mój poznaniak przez 7 lat siał i nadal sieje bez problemów czy to zboże,trawy czy lucernę. 

Próba kręcona przez siewem to podstawa. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, hubertb napisał:

Pszenicy jak się jebniesz 20kg na hektarze to trudno. Rzepaku sieję się góra 4kg na hektar. Wypada już mieć dobry szczelny i precyzyjny aparat wysiewny. 

Podstawą w siewniku jest sprawdzenie stanu. Mnie siewnik siał różnie problem leżał w skrzyni biegów. Zawsze przed siewem sprawdźcie czy można lekko przekręcić kołem odpowiadającym za napęd siewnika. U mnie był taki opór że siewnik wysiewał coraz mniej wraz z ubywaniem ciężaru zboża. 

Nie wiem nigdy w życiu nie siałem rzepaku , ale myślę żebym lejkiem rozrzucił te 4 kg 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1017
1 minutę temu, PRIMO napisał:

Mój poznaniak przez 7 lat siał i nadal sieje bez problemów czy to zboże,trawy czy lucernę. 

Próba kręcona przez siewem to podstawa. 

Ile kg pszenicy zasypiesz? Masz np. długie pola po 800m długości? Wtedy wielkość skrzyni ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, jaco512 napisał:

Ile kg pszenicy zasypiesz? Masz np. długie pola po 800m długości? Wtedy wielkość skrzyni ma znaczenie.

Zależy ile będziesz siał na ha , ale można kupić poznaniak z dużą skrzynią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8075
4 minuty temu, Ursus932 napisał:

Nie wiem nigdy w życiu nie siałem rzepaku , ale myślę żebym lejkiem rozrzucił te 4 kg 🙂

Inny siewnik ale patent do każdego nawet do poznaniaka. 

 

4 minuty temu, jaco512 napisał:

Ile kg pszenicy zasypiesz? Masz np. długie pola po 800m długości? Wtedy wielkość skrzyni ma znaczenie.

Pole 750 m długości a sieje tam owies i bezproblemowo starczy w tą i z powrotem. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
47 minut temu, Ursus932 napisał:

10 m

no to śwagier robi sobie ścieżki takim pod taki 2,5 metrowy siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8075
2 minuty temu, Ursus932 napisał:

Zależy ile będziesz siał na ha , ale można kupić poznaniak z dużą skrzynią 

Kolego takiego ma tyleże 3 metry na przekładni olejowej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12223
Ursus932 napisał:

1 minutę temu, Pafnucy napisał: Jak szeroki opryskiwacz?  10 m 🥴

kup jaki porządny 15m i 600L np biardzki odemnie 😀🤠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, PRIMO napisał:

Inny siewnik ale patent do każdego nawet do poznaniaka.

kurcza, ale te pazurki na spodzie. trzeba jakoś w powietrzu mocować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8075
4 minuty temu, Pafnucy napisał:

kurcza, ale te pazurki na spodzie. trzeba jakoś w powietrzu mocować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergi99    15

Krzysztof81 napisał:

Nie miałem nigdy styczności. Na forum tutaj jeden użytkownik psioczył że szajs a jaka prawda nie wiem. Jakiegoś ciśnienia na zakup nie mam bo mam holdera 1000 zawieszanego ale mam pola daleko od domu i jeżdżenie po 10km żeby zatankować trochę nieekonomiczne.

https://sprzedajemy.pl/opryskiwacz-holder-2700l-18m-belka-hydrauliczna-godziszow-2-e30984-nr65857633 może ten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, PRIMO napisał:

 

i słonecznik by siał... 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Mam mały siewnik wiec podszedłem do tematu inaczej, zrobiłem sobie takie przegrody z tworzywa (kupiłem płytę tworzywa ABS) sieję tylko redlicami tylnymi. Daje mi to rozstaw 30cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Łolek Marek pokaż panu siewnik Poznaniak jak masz powiększoną skrzynie w poznaniaku 

24 minuty temu, jaco512 napisał:

Ile kg pszenicy zasypiesz? Masz np. długie pola po 800m długości? Wtedy wielkość skrzyni ma znaczenie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj