Gość

Ceny bydła 2022

Polecane posty

malaczarna    1663
20 minut temu, livebird napisał:

Panowie coś takiego od czego może być? Ogon wyraznie powiekszony w tym miejscu i wycisnołem sporo takiej białej mazi pozniej krwiste leciało, chyba go to boli dzwonic do weterynarza czy przejdzie mu to? 

16724186236093909840377767071694.jpg

To trzeba dobrze oczyścić i popsikac jakim odkażającym i kontrolować. Może trzeba antybiotyk dać będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Popsikałem mu tym niebieskim antybiotykiem jak mu nie bedzie malało i dalej bedzie to białe cuś to po niedzieli do weterynarza przejade pewnie bo jutro juz go nima 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
2 godziny temu, karollo111 napisał:

Jakie sprawdzone ubojnie polecacie w okolicach centrum? Odbierają może bezpośrednio od rolnika? Sprzedawałem na wagę żywą do różnych pośredników i nie jestem w 100% zadowolony.

Co masz na myśli pisząc centrum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904
46 minut temu, livebird napisał:

Panowie coś takiego od czego może być? Ogon wyraznie powiekszony w tym miejscu i wycisnołem sporo takiej białej mazi pozniej krwiste leciało, chyba go to boli dzwonic do weterynarza czy przejdzie mu to? 

16724186236093909840377767071694.jpg

Jak złamany to będzie amputacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
20 minut temu, livebird napisał:

Popsikałem mu tym niebieskim antybiotykiem jak mu nie bedzie malało i dalej bedzie to białe cuś to po niedzieli do weterynarza przejade pewnie bo jutro juz go nima 

Tam już jest wewnętrzna infekcja. Leczenie zewnętrzne nie pomoże. Nie dasz rady lekarza wcześniej wezwać, albo jechać po antybiotyk? U mnie czasem przywozi leki jak ma trasę. Bez wezwania specjalnego, jeśli nie chcesz wzywać jedynie do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904

Normalnie domięśniowo VET podaje 

Za czasów uwięzi kilkanaście takich zabiegów zrobiliśmy,  na luzie rzadko,  ale się zdarza.  Ostatni raz miesiąc temu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na luzie nawet czegoś takiego nie zauważasz. 

popsikac z antybiotykiem i obserwować. 

najwyżej ogon do uciecia będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karollo111    0
Leszy napisał:

2 godziny temu, karollo111 napisał: Jakie sprawdzone ubojnie polecacie w okolicach centrum? Odbierają może bezpośrednio od rolnika? Sprzedawałem na wagę żywą do różnych pośredników i nie jestem w 100% zadowolony. Co masz na myśli pisząc centrum? Kutno, Włocławek, Płock- te okolice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
1 godzinę temu, livebird napisał:

Do weterynarz sie juz nie dodzwonie bo nie odbiera a jutro go nie ma 

To fajny weterynarz ... Ja do swojego dzwonię to nie mówi czy będzie ale kiedy będzie. .

Wcześniejszy jak się dowiedział że kupiłem mamki Limousine to przestał przyjeżdżać hehe 

Edytowano przez tomaszmab

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rambo2    133

Ostrzyc miejsce wokół "rany" obmyć jakimś rywanolem, oczyścić, zapryskać czymś z antybiotykiem zgrupy  tetracyklin, usztywnić i zabandażować i obserwacja apetytu i temperatury. Prawdopodobnie złamany i bez ogólnego antybiotyku się nie obędzie. Zmierz temperaturę i na już jeżeli za wysoka to jak masz przeciwzapalny podaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzień dobry , jestem tutaj nowy ale chcę zapytać jak cena na żywo krów w centralnej Polsce ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
12 godzin temu, Rambo2 napisał:

Ostrzyc miejsce wokół "rany" obmyć jakimś rywanolem, oczyścić, zapryskać czymś z antybiotykiem zgrupy  tetracyklin, usztywnić i zabandażować i obserwacja apetytu i temperatury. Prawdopodobnie złamany i bez ogólnego antybiotyku się nie obędzie. Zmierz temperaturę i na już jeżeli za wysoka to jak masz przeciwzapalny 

Wodą utlenioną przemyłem a weterynarz ma w poniedziałek przyjechac dac mu antybiotyk bo stwierdzilisny we dwóch że lepiej żeby to on zrobił bo ja jeszcze nie podawałem w to miejsce co cza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
3 godziny temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Dzień dobry , jestem tutaj nowy 

Że Ci się ten trolling jeszcze nie znudził... 

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, misio3p napisał:

Że Ci się ten trolling jeszcze nie znudził... 

Panie ja jestem rolnik z łódzkiego , a nie jakiś trol 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
1 godzinę temu, Aktywnyrolnik7245 napisał:

Panie ja jestem rolnik z łódzkiego , a nie jakiś trol 

Można wiedzieć jakie okolice? 🤔 mnie też wyzywają od troli zaganiacz, a ja zwykle rolnik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez thomas015
      Witam, potrzebuje ceny Brony talerzowej Unia Cut Xl 3.2, chodzi mi o maszynę nową fabrycznie.
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi  
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj