Gość

Ceny bydła 2022

Polecane posty

ab23    1302

Jak będziesz sprzedawal swoje to napewno pójda w dół 😜

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cybulek17    1904
34 minuty temu, ab23 napisał:

Nie denerwuj sie przyjdzie czas to i twoje 🐂 pujdą w dobrej cenie 😉

Czyli już po nowym roku 🤫 nie kupiłeś żadnych odsadków w sezonie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
58 minut temu, soltys48 napisał:

Tak pastwiska,w tym roku musiałem dokarmiać bo było mega sucho. W normalnym roku nie ma takiej potrzeby.

Poza sezonem pastwiskowym od odsadzenia cieluna do ocielenia słoma i najgorsze siano,po  ocieleniu dobra sianokiszonka/siano i kukurydza/wytłoki do czasu aż pójdą na pastwiska 

Na 1 ha pastwiska ile takich mamek jestem w stanie  utrzymać? Niestety większej ilosci pastwisk nie ogarne koło domu a i ja mały hodowca tak więc takich mamek chciałbym mieć mniej więcej 3-5 sztuk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1302
12 minut temu, Cybulek17 napisał:

Czyli już po nowym roku 🤫 nie kupiłeś żadnych odsadków w sezonie ?

Nie nie kupiłem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
9 godzin temu, livebird napisał:

Na 1 ha pastwiska ile takich mamek jestem w stanie  utrzymać? Niestety większej ilosci pastwisk nie ogarne koło domu a i ja mały hodowca tak więc takich mamek chciałbym mieć mniej więcej 3-5 sztuk 

Wszędzie piszą 1ha=1mamka

U mnie na 8ha chodziło 12,byk i 20 cielunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

Sołtys a kiedy na pastwisko wypuszczasz?

U mnie 5,5 ha i chodziło 10 krów, byk i 11 cielaków, od maja do końca października. Pierwszy pokos na 3/4 areału zebrałem jeszcze na siano. Później jedynie po żniwach trochę słomy im dowiozlem. U mnie suszy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
50 minut temu, soltys48 napisał:

Wszędzie piszą 1ha=1mamka

U mnie na 8ha chodziło 12,byk i 20 cielunów

Sołtys nie chcę się chwalić ale jestem trochę lepszy 😂 na 4,5 ha. 25 bydlaków jeszcze musiałem qq. mokrej sprzedać 🤣. Można tak mówić urzedasą🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

Czytaj ze zrozumieniem 

23 minuty temu, johny1991 napisał:

Sołtys a kiedy na pastwisko wypuszczasz?

Ok 15 mają. W tym roku od połowy lipca dokarmiane i wywożona woda. Upalilo wszystko. Inne lata z części zbierałem pokosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54

Kruca bomba ch*j narazie to ja jałówki kupiłem zanim to bedzie lotac z cielokami to moze mi sie jeszcze hodowla odwidziec 😂😆😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
2 minuty temu, debrzyna napisał:

A gdzie jest napisane ze maja być koło domu

Nie każdy to Indiana Jones 😁

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livebird    54
11 minut temu, debrzyna napisał:

A gdzie jest napisane ze maja być koło domu

A tam jest napisane ze reszty łąk nie widać z domu a pozatym łąki to mam takie pierdolniki że nima takiej opcji ewe tualnie mam dwie większe łąki 1.8 ha i 1 ha w kawałku gdzie moze by nikomu nie przeszkadzały bo tak to same łąki koło domów itp.... Ale na te 1.8 ha nie bardzo jak przegonic i nie widac ich z domu to trzeba by codziennie zganiac do domu bo złodzieji nie brakuje... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

@soltys48 a nie masz problemu żeby krowa przyjęła innego cielaka? I jak już są puszczone na pastwisko to bez problemu doją te dosadzone również?

Widzisz później różnice między swoimi cielakami a tymi dosadzonymi? 

I ile miesięcy je przy krowach trzymasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

Tak mam wyselekcjonowane mamki żeby przyjmowały,na pastwisku nieraz jest tak że nie doją SWOJEJ mamki.teraz są przy mamkach najczęściej od marca do końca września. Czy widać różnicę? Zależy co dostawie,jak słabszego cieluna to widać że będzie zawsze słabszy.,jak simy to nie widać różnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny1991    104

No właśnie w tym roku jedna miała u mnie bliźniaczki i myślałem że będą słabe... A jakoś przy sprzedaży nie było widać różnicy.. nawet jedna w budowie była najlepsza ze wszystkich.

Może to i dobry pomysł tak jak robisz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131
Dnia 21.12.2022 o 09:03, wojak1986 napisał:

Nie każdy to Indiana Jones 😁

I nie każde krowy za c360 przez las idą ..😁

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168

 

Dnia 20.12.2022 o 17:18, kamill9449 napisał:

Mam propozycję z łukowa na 30 szt z odbiorem 28 grudnia w cenie 22,2 zł za o klasę i 23,2 za r   , jakieś opinie bo nie oddawałem tam a jestem z centrum 

Ja sprzedaje do łukowa i nie narzekam zawsze wydaje się że wybój jak i cena jest wporzadku 

 

Ceny netto ?

Edytowano przez macius11157

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobra    17

A co sadzicie o bm kobylin z siedzibą w wziachowie ceny lepsze ale jak z platnosciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszmab    131

Sluchajta chłopy ... Sprzedałem tydzień temu pierwiastke 100% Hereford w wieku niecałe 3 lata której druga krowa połamała żebra ... Sprzedałem ją gdzies ponad tydzień po zdarzeniu bo myślałem że jeszcze będzie wszystko dobrze ale weterynarz powiedział mi że lepiej jej się pozbyć bo zaczął jej się płyn ( lub to się zrobiła przepuklina) zbierać pod brzuchem ... Krowa normalnie jadła , wstawała itp no ale trochę schudła .. na żywo pokazała 520 kg .. poszła na WBC i dziś dostałem zapłatę w wysokości 2672 zł .. Jak sobie policzę wybicie na poziomie 45 % to w cenie 17 zł kg tuszy to wychodzi około 4000 zł.. to możliwe żeby aż tyle z niej odeszło ... ??? Pierwszy raz sprzedawałem na żywo krowę i myślę że ktoś mnie zrobił w bambuko ... Rozliczenia nie dostałem jeszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu2    48
21 minut temu, tomaszmab napisał:

Sluchajta chłopy ... Sprzedałem tydzień temu pierwiastke 100% Hereford w wieku niecałe 3 lata której druga krowa połamała żebra ... Sprzedałem ją gdzies ponad tydzień po zdarzeniu bo myślałem że jeszcze będzie wszystko dobrze ale weterynarz powiedział mi że lepiej jej się pozbyć bo zaczął jej się płyn ( lub to się zrobiła przepuklina) zbierać pod brzuchem ... Krowa normalnie jadła , wstawała itp no ale trochę schudła .. na żywo pokazała 520 kg .. poszła na WBC i dziś dostałem zapłatę w wysokości 2672 zł .. Jak sobie policzę wybicie na poziomie 45 % to w cenie 17 zł kg tuszy to wychodzi około 4000 zł.. to możliwe żeby aż tyle z niej odeszło ... ??? Pierwszy raz sprzedawałem na żywo krowę i myślę że ktoś mnie zrobił w bambuko ... Rozliczenia nie dostałem jeszcze 

Która ubojnia odebrała krowę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieciu24    48
29 minut temu, tomaszmab napisał:

Sluchajta chłopy ... Sprzedałem tydzień temu pierwiastke 100% Hereford w wieku niecałe 3 lata której druga krowa połamała żebra ... Sprzedałem ją gdzies ponad tydzień po zdarzeniu bo myślałem że jeszcze będzie wszystko dobrze ale weterynarz powiedział mi że lepiej jej się pozbyć bo zaczął jej się płyn ( lub to się zrobiła przepuklina) zbierać pod brzuchem ... Krowa normalnie jadła , wstawała itp no ale trochę schudła .. na żywo pokazała 520 kg .. poszła na WBC i dziś dostałem zapłatę w wysokości 2672 zł .. Jak sobie policzę wybicie na poziomie 45 % to w cenie 17 zł kg tuszy to wychodzi około 4000 zł.. to możliwe żeby aż tyle z niej odeszło ... ??? Pierwszy raz sprzedawałem na żywo krowę i myślę że ktoś mnie zrobił w bambuko ... Rozliczenia nie dostałem jeszcze 

Co za ubojnia? z kąd 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
8 godzin temu, tomaszmab napisał:

Sluchajta chłopy ... Sprzedałem tydzień temu pierwiastke 100% Hereford w wieku niecałe 3 lata której druga krowa połamała żebra ... Sprzedałem ją gdzies ponad tydzień po zdarzeniu bo myślałem że jeszcze będzie wszystko dobrze ale weterynarz powiedział mi że lepiej jej się pozbyć bo zaczął jej się płyn ( lub to się zrobiła przepuklina) zbierać pod brzuchem ... Krowa normalnie jadła , wstawała itp no ale trochę schudła .. na żywo pokazała 520 kg .. poszła na WBC i dziś dostałem zapłatę w wysokości 2672 zł .. Jak sobie policzę wybicie na poziomie 45 % to w cenie 17 zł kg tuszy to wychodzi około 4000 zł.. to możliwe żeby aż tyle z niej odeszło ... ??? Pierwszy raz sprzedawałem na żywo krowę i myślę że ktoś mnie zrobił w bambuko ... Rozliczenia nie dostałem jeszcze 

Odyebali ćwiartkę w kontener i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez thomas015
      Witam, potrzebuje ceny Brony talerzowej Unia Cut Xl 3.2, chodzi mi o maszynę nową fabrycznie.
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi  
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj