Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

danielursus3p    5231
7 minut temu, Mecha napisał:

@danielursus3p a masz jakąś koncepcje na to? Myślę że najłatwiej zrobić z 3 spadami, albo 1 i żmijka zgarniająca do kubełka. Tylko jakie wymiary wtedy no narazie mam d47 i nie planuje kupować przyczep, z ojcem wspólnie mamy tego dość a i do Anny najlepiej pasują. Myślę że z 6m długości kosza to tak przyszłościowo

To już wedle budżetu. Popatrz sobie na Internecie jak ludzie mają porobione. Gotowy kosz kupić to w chooj kasy niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

@DANDYS z gruntem w sensie rozumiem

No w ziemi kubełek ale chodzi o kosz zasypowy/przyjeciowy. Wymiary itp i czy jak mam na zgłoszenie 2 silosy to czy kosz zasypowy z kubełkiem też muszę zgłaszać 

 

@danielursus3p no tylko szczerze nie wiem jak te koszta policzyć bo nie mam pojęcia ile betonu na to potrzeba jaka grubość, zbrojenie itp. i czy muszę taki kosz z kubełkiem zgłaszać jak stawiam 2 biny na zgłoszenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Próbuje na PGG, udało mi się kupić orzecha ale zrezygnowałem bo z kosztem transportu byłby droższy niż u nas na składzie. Kupiłem 5 ton orzecha II  i powoli się to potłucze na ekogroszek. Na razie próbuje wałem wychodzi obiecująco. Nie dam po 2500 za tonę ekogroszku, za różnice w cenie mamy wyjazd wakacyjny. Ewentualnie dam na kruszarkę 100 zł tona i będzie tani ekogroszek na zimę. Kto dawniej w maju myślał o opale na zimę. Ja dopiero po żniwach gdy przyczepy nie były potrzebne to kupowałem.

No ale Polska ma być w ruine - ktoś to kiedyś przepowiedział i do tego prowadzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13090
35 minut temu, bratrolnika napisał:

dobrze się czujesz???

No no  kto cię ta wie 🤔😉

Zgrywam się oczywiście 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

@Strongman kubełek i tak już prawie kupiony a nie mam zamiaru wracać do tematu dmuchawy. 

@danielursus3p przemnożyć cenę dnia x materiał potrafię. Chodzi o to co napisałem dalej i jaki typ kosza wykonać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28822

Jakbym miał powody przytrzymać kogoś dłużej pod wodą, to zrobiłbym to raz, a dobrze

2 minuty temu, Łolek napisał:

No no  kto cię ta wie 🤔😉

Zgrywam się oczywiście 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13090
2 minuty temu, bratrolnika napisał:

Jakbym miał powody przytrzymać kogoś dłużej pod wodą, to zrobiłbym to raz, a dobrze

 

O kurde więcej sobie z ciebie żartów robić nie będę , bo jak zajedziesz na  zieloną herbatę to mogę źle skończyć 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 minutę temu, Mecha napisał:

@Strongman kubełek i tak już prawie kupiony a nie mam zamiaru wracać do tematu dmuchawy. 

@danielursus3p przemnożyć cenę dnia x materiał potrafię. Chodzi o to co napisałem dalej i jaki typ kosza wykonać 

Najtaniej to będziesz miał te ściane co ma być prosto z bloczków zrobić, i 3 skośne z betonu z 8 cm powinno być ok. Ja zglaszalem. Popatrz na yt filmiki z budowy coś nie coś podpatrzysz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16968
kris91 napisał:

32 minuty temu, Bananek napisał:

Nie wiem czy wypada tu pisać o tym bacząc na tych co niewiele deszczu dostali albo wcale. Nieśmiało napisze, że dokapało dziś 5 litrów do wczorajszych 32. 🤷

Ale ulewa, trawka rośnie ino szumi 😉🙊🙊🙊

Właśnie dotarła ta od Ciebie. Spieprzyłem z garażu, bo wygląda dość groźnie. 😉 Jakiś strachowy się zrobiłem w tej kwestii. Jak zawiało to tyle mnie widzieli na podwórku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    3020
Bananek napisał:

Właśnie dotarła ta od Ciebie. Spieprzyłem z garażu, bo wygląda dość groźnie. 😉 Jakiś strachowy się zrobiłem w tej kwestii. Jak zawiało to tyle mnie widzieli na podwórku.

Też coś czuję niepokój jak widzę granatowe chmury, a najgorsze jest takie jasno szare niebo, bo zawsze ulewa będzie z wichurą 😔😔😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16968
2 minuty temu, Karol6130 napisał:

@Rolnik1973

Rysiek pożycz podrabiańca bo nie mam czym robić 🙆‍♂️

 

IMG_20220526_141643.jpg

A ten co tak japę otworzył? 

3 minuty temu, kris91 napisał:

Też coś czuję niepokój jak widzę granatowe chmury, a najgorsze jest takie jasno szare niebo, bo zawsze ulewa będzie z wichurą 😔😔😔

Siwe niebo. 🥴 Lęk mam od 2008 jak to nam dachy pozdejmowało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    3020
Bananek napisał:

Siwe niebo. 🥴 Lęk mam od 2008 jak to nam dachy pozdejmowało.

To 5 lat temu u nas też na szczęście tylko blachę wyrwało i w innych ledwo gwoździe się trzymały, a u sąsiada dach zerwało kopertowy i każdy się zastanawiał jakim cudem, bo szczytu z żadnej strony, a wyciągnęło jakby zassało go 🤔🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12516

A wy pamiętacie o swojej mamie?😥

IMG_20220526_160502.jpg

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16968
Karol6130 napisał:

Boli go 

IMG_20220526_120524.jpg

Nie przerzuca pół biegów czy jak?


6465 napisał:

A wy pamiętacie o swojej mamie?😥

IMG_20220526_160502.jpg

Tak. Wyrazy współczucia, Tomek.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13090
Napisano (edytowany)
18 minut temu, Karol6130 napisał:

Boli go 

IMG_20220526_120524.jpg

Pewno zapuściłeś głębiej pług i przód odjechał, teraz mam wyrzuty sumienia że kazałem robić głębiej 

Co mu stało się, ale ty szybki jesteś 🙆‍♂️

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16968
DANDYS napisał:

a nie dawno oral 🙃

I co? Usiąść nie dasz rady? 😂😅🤣


Kurła co za dureń. O analu myślałem. 🤦


Tak spalić żart. Kurła, starzeję się. Kto przejmie mój durny humor?

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7634
11 minut temu, Łolek napisał:

Pewno zapuściłeś głębiej pług i przód odjechał, teraz mam wyrzuty sumienia że kazałem robić głębiej 

Co mu stało się, ale ty szybki jesteś 🙆‍♂️

61 orałem 

Było powiedzieć że i agregatów ać nim 😉

Kalibracji nie przeszedł. 

Nieraz potrafił też szarpnąć na sprzęgle i rewersie. 

Środek ładny. 

Albo zawory, albo Hydro akumulator do wymiany. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Heidi88
      No właśnie kochani to nie jest takie proste jak sami wiecie, ponieważ rolnik znacznie różni się swoim stylem życia od innych, a święta tuż tuż
       
      Wiadomo prezent musi być
      - praktyczny i w miarę użyteczny, ale i niebanalny, wyjątkowy i takie tam
       
      ednak wszystko co potrzebuje wydaje mi się że już ma <_<
       
      Ogólnie klasyczne prezenty takie jak perfumy, zegarki, wyjazdy odpadają
       
      To 29letni hodowca bydła którego całkowicie pochłania praca w gospodarstwie, więc czasu na spełnianie swoich zainteresowań niewiele, czasem widzę jak ogląda tvn turbo i najbardziej lubi legendy PRL-u nie wiem czy to powinna być dla mnie jakaś wskazówka :unsure:
       
      Więc podpowiedzcie mi co byście chcieli dostać od swojej kobiety, od razu zaznaczam że miły czas spędzony we dwoje, gdzie ona jest podana na tacy goła z kokardą na ciele odpada :blink:
       
      Aa i takie w miarę realne do spełnienia, czyli nie pisać o dodatkowych ha
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj