Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

Szymi40    1446
2 minuty temu, Agrest napisał:

Kolejny raz wyszedłem na balkon nocą, zachodzę do drzwi balkonowych syna, siedzi przed kompem, przyklejam gębę do szkła świecę latarkę i pukam w szybę🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤣🤣🤣

Kiedyś   po zmroku   ,,przykleiłem''   się do szyby   tzw.  świński ryj  zrobiłem ,zapukałem  -a za oknem siostra    kużwa    tak się wystraszyła  że do dziś pamiętam a to było z  10 lat temu...

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Chłoporobotnik napisał:

To jedynie wymiana mi na myśl przychodzi. Choć przy cichej wymianie to kamuflują nieraz tak mateczniki, że ich znaleźć nie idzie. Jedne mi tak w tym roku zrobiły, nie przeglądałem super dokładnie a za tydzień po ramkach goniła młoda matka. 

Właśnie tutaj nie przykaumflowane. ch*j wie co im nie podpasowało. Może gdzieś tam jest i za bardzo panikujemy. Ja jako nowicujesz i pszczelarz jako hodowca 🤣. Potem pojechaliśmy na jego uliki weselne no to już z tej serii fajnie czerwią. Coś wspominał, że może temu że trochę inna linia pszczół. No trzeba zajrzeć koło środy i luknąć co się tam dzieje. Dzisiaj wszystkie ule pyłek jak natchnione nosiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, Bananek napisał:

Najbliższy zgnilec jakieś 35km ode mnie.

 

Raczej nie dolecą.

Widzisz. A u mnie przy tablicach nazwy wsi wiszą cudowne tabliczki o zgnilcu. I podstawa to silna rodzina. Nie ma się czego bać podobnież, ale 5-7kg pokarmu ma być i ni ch*ja, to jest podstawa podstaw. Dlatego dzisiaj z gniazda ino jedna ramka podmieniona z miodnią. Wolę spać spokojnie i mieć fajne, silne pszczoły. A od przyszłego tygodnia podkarmianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 godzinę temu, Karol6130 napisał:

@danielursus3p

Co to za Paulina u was na wsi bele sianokiszonki sprzedaje. 

Ładna choć, ta sianokiszonka 😉

Pauliny to u nas we wsi panie nima. Chyba z za bruzdy. A bele tu skladuja, w twoim wieku, może być, dzieciata x3😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4979
Przed chwilą, sadownik12 napisał:

Właśnie tutaj nie przykaumflowane. ch*j wie co im nie podpasowało. Może gdzieś tam jest i za bardzo panikujemy. Ja jako nowicujesz i pszczelarz jako hodowca 🤣. Potem pojechaliśmy na jego uliki weselne no to już z tej serii fajnie czerwią. Coś wspominał, że może temu że trochę inna linia pszczół. No trzeba zajrzeć koło środy i luknąć co się tam dzieje. Dzisiaj wszystkie ule pyłek jak natchnione nosiły.

Dziś jakiś pomarańczowy pyłek nosiły. W odkładzie się matka straciła, po niedzieli trzeba z drugim połączyć bo w tym drugim matka jest a czekać teraz zanim się wygryzie z matecznika i obleci to nie. No i jeszcze jeden odkład chyba trzeba zrobić bo jeden coś za mocny jest 🤔

1 minutę temu, Rolnik1973 napisał:

4 dni roboty

Chłop z chłopem

Baba z bamom

Ty często mniej niż 4 robisz 🤔 No i czego się tak boisz?

1 minutę temu, sadownik12 napisał:

Widzisz. A u mnie przy tablicach nazwy wsi wiszą cudowne tabliczki o zgnilcu. I podstawa to silna rodzina. Nie ma się czego bać podobnież, ale 5-7kg pokarmu ma być i ni ch*ja, to jest podstawa podstaw. Dlatego dzisiaj z gniazda ino jedna ramka podmieniona z miodnią. Wolę spać spokojnie i mieć fajne, silne pszczoły. A od przyszłego tygodnia podkarmianie.

Minimum to dwie WLKP "dechy" na krajach. To wychodzi 4-5kg. Do tego jeszcze "wianki" przy czerwiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26039
3 minuty temu, Szymi40 napisał:

Kiedyś   po zmroku   ,,przykleiłem''   się do szyby   tzw.  świński ryj  zrobiłem ,zapukałem  -a za oknem siostra    kużwa    tak się wystraszyła  że do dziś pamiętam a to było z  10 lat temu...

To jeszcze było sobie ryjek oświetlić latarką. 🤭

W sumie śmieszne ale o zawał łatwo. No ale czasem tak od niechcenia głupota do głowy przychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15468
Przed chwilą, Chłoporobotnik napisał:

Dziś jakiś pomarańczowy pyłek nosiły. W odkładzie się matka straciła, po niedzieli trzeba z drugim połączyć bo w tym drugim matka jest a czekać teraz zanim się wygryzie z matecznika i obleci to nie. No i jeszcze jeden odkład chyba trzeba zrobić bo jeden coś za mocny jest 🤔

Ty często mniej niż 4 robisz 🤔 No i czego się tak boisz?

Że emerytura po 85 latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4979
Przed chwilą, Rolnik1973 napisał:

Że emerytura po 85 latach

Toż ja się nawet nie łudzę, że o ile dożyję to będzie coś takiego jak emerytura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Chłoporobotnik napisał:

Dziś jakiś pomarańczowy pyłek nosiły. W odkładzie się matka straciła, po niedzieli trzeba z drugim połączyć bo w tym drugim matka jest a czekać teraz zanim się wygryzie z matecznika i obleci to nie. No i jeszcze jeden odkład chyba trzeba zrobić bo jeden coś za mocny jest 🤔

 

Ja chciałem jeszcze jeden odkład zrobić właśnie z takiej silnej rodziny zrobić, ale kazano mi sobie odpuścić. W sumie, wolę kupić na wiosnę rodzinę przezimowaną. A tutaj wystartować z siłą już na rzepak. I tak się w to wkręciłem za bardzo. 😂 Dobrze, że zima idzie to będzie o czym czytać. Na kurs mnie namawiają, może i się zapiszę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26039

O, przypomniałem sobie.

Wczoraj o 5 rano kombajnujemy porzeczkę. O tej godzinie co i rusz do skrzynek jaszczurki wpadają bo na noc wchodzą w wysokie partie krzewów by łapać rano promienie słoneczne.

Syn się odwrócił a ja cyk mu jaszczurkę na szyję.🤣🤣🤣.

Ale zatańczył na kombajnie.

Aż mi w trakcie pisania bańka z nosa poszła że śmiechu🤣🤣🤣

  • Haha 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4979
Przed chwilą, sadownik12 napisał:

Na kurs mnie namawiają, może i się zapiszę?

Teoria teorią, praktyka praktyką... Mówię z doświadczenia bo byłem. Po trzech sezonach ciepłych dennic i obserwacji porównawczej z somsiadem kombinuję w zimie z systemem podgrzewania na okres wczesnowiosenny.

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1446
1 minutę temu, Rolnik1973 napisał:

Że emerytura po 85 latach

U   nas teraz  plaga  jakaś na chłopów  padła   dużo umiera 58-59  latków...    rak- wypadek-  lub  inna przyczyna-, 😥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
1 minutę temu, Agrest napisał:

W sumie śmieszne ale o zawał łatwo. No ale czasem tak od niechcenia głupota do głowy przychodzi.

Koleżankę podeszliśmy z wuwuzelą i 10 cm od ucha od tyłu, usain bolt to przy tym płotka. W życiu takiego sprintu nie widziałem zatrzymał ją dopiero 2metrowy płot, metrowy żywopłot wzięła z marszu. Nie odzywała się do nas chyba z miesiąc. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

Minimum to dwie WLKP "dechy" na krajach. To wychodzi 4-5kg. Do tego jeszcze "wianki" przy czerwiu.

No, czyli 5-7 kg wyjdzie. Kurła, spróbuj sobie tego gospodarzenia na 1/2. Nie spróbowałem innego typa ula ale centralnie w tym się zakochałem 😂. Kupuj dennice pod dadanta, a korpusy i daszek to za flaszkę Ci zrobię 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4979
Przed chwilą, sadownik12 napisał:

No, czyli 5-7 kg wyjdzie. Kurła, spróbuj sobie tego gospodarzenia na 1/2. Nie spróbowałem innego typa ula ale centralnie w tym się zakochałem 😂. Kupuj dennice pod dadanta, a korpusy i daszek to za flaszkę Ci zrobię 😂

Drewnioków nie chcę. Za dużo w to wpakowałem żeby teraz zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26039
13 minut temu, Bananek napisał:

Najbliższy zgnilec jakieś 35km ode mnie.

 

Raczej nie dolecą.

 

Nigdy w lustro nie spoglądasz? Znajdziesz bliżej😜😜😜

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172

Co tu takie pustki 🤔 ludzie co wy robota w sobotę wieczorem że nie mata czasu na forum pisać 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Chłoporobotnik napisał:

Drewnioków nie chcę. Za dużo w to wpakowałem żeby teraz zmieniać.

A bo wy to kurła jakieś ocieplane ch*je muje. Decha przestrugana i pszczoły zadowolone. A te gotowce styrodurowe to za droga zabawa. Wolę se za to co innego kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14276
1 godzinę temu, pedro2 napisał:

Ja jeszcze większy dziad jak Ty 😁 roboty tylko od zajoba, zdrowia nie ma, od rana do nocy zapierdziel i jeszcze człowiek głupi się cieszy, że tyle zrobił 🙈

Większego dziada ode mnie nie ma... Ustalmy to raz na zawsze... 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4979
Przed chwilą, sadownik12 napisał:

A bo wy to kurła jakieś ocieplane ch*je muje. Decha przestrugana i pszczoły zadowolone. A te gotowce styrodurowe to za droga zabawa. Wolę se za to co innego kupić.

Wolałem kupić styropianowego nówkę niż nie mając narzędzi i umiejętności robić samemu, przy okazji robiąc pewnie masę błędów i marnując kupę materiału. A drewniane u nas gość też robi z wejmutki to ceni niewiele mniej niż za styropianowy nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14276
59 minut temu, superfarmer02 napisał:

Który tam z okolic Ostrołęki. Podobno nie złe żeczy się u was odpierdzielają 

Czy mamy na myśli to samo 🤔😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Heidi88
      No właśnie kochani to nie jest takie proste jak sami wiecie, ponieważ rolnik znacznie różni się swoim stylem życia od innych, a święta tuż tuż
       
      Wiadomo prezent musi być
      - praktyczny i w miarę użyteczny, ale i niebanalny, wyjątkowy i takie tam
       
      ednak wszystko co potrzebuje wydaje mi się że już ma <_<
       
      Ogólnie klasyczne prezenty takie jak perfumy, zegarki, wyjazdy odpadają
       
      To 29letni hodowca bydła którego całkowicie pochłania praca w gospodarstwie, więc czasu na spełnianie swoich zainteresowań niewiele, czasem widzę jak ogląda tvn turbo i najbardziej lubi legendy PRL-u nie wiem czy to powinna być dla mnie jakaś wskazówka :unsure:
       
      Więc podpowiedzcie mi co byście chcieli dostać od swojej kobiety, od razu zaznaczam że miły czas spędzony we dwoje, gdzie ona jest podana na tacy goła z kokardą na ciele odpada :blink:
       
      Aa i takie w miarę realne do spełnienia, czyli nie pisać o dodatkowych ha
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj