Shogun

Kverneland zagonowy pytanie o zabezpieczenie przeciw kamieniom

Polecane posty

Shogun    54

Witam. rozglądam się ostatnio za pługiem do mojego Belarusa 952. Mam w okolicy Kvernelanda zagonowego, konstrukcja jak te na resorze tylko resora brak. Pytanie czy jest tu zabezpieczenie przeciw kamieniom i jak ewentualnie ono działa. Pług wygląda jak ten:

https://www.olx.pl/d/oferta/plug-zagonowy-5-skib-kverneland-fraugde-overum-rabe-werk-CID757-IDMBMmq.html?isPreviewActive=1&sliderIndex=0

 

Niby kamieni nie mam ale jak już się trafi to słupice się krzywią, nawet w Agrozecie na zabezpieczeniu sprężynowym skrzywiło, bo lemiesz wszedł pod głaz i zablokowało możliwość wychylenia się na wahaczu w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

za niecała dychę można kupić ładnego kvernelanda 4 skibowego starego typu produkowany przed wersja ab100 na resorze więc odpuść sobie ten wynalazek podejrzewam na ścinane śruby jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Mi to nie przeszkadza że na śruby. Bo jak wymienię dwie trzy w sezonie to mi korona z głowy nie spadnie. !0 ha spokojnie obrobi, gdzie bym dychę dawał za pług? Tylko pytanie czy na pewno są te śruby ścinane.

No i czy to jakiś wynalazek? Przecież to fizycznie jest ten sam pług co z resorem, nawet na słupicach ma wszystkie otwory że można by resory założyć. Po prostu wersja bez resora, albo... rzeźba pomysłowych rolników. Tego nie wykluczam.

Jeszcze mam taki na oku: https://www.olx.pl/d/oferta/plug-4-skibowy-polecam-CID757-IDMNoFZ.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

60 kilometrów mam, oba þlugi są w tej samej okolicy tak że pojadę i obejrzę to wszystko będę wiedział. Tyle że akurat auto rozebrałem bo się domagało od dłuższego czasu uwagi, tak pomyślałem że może ktoś na AF będzie wiedział coś więcej, bo nie wiem czy poskładam przed wekeendem samochód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712

Teraz to wynalazkiem powiało :P Jak chcesz tani, dobry i sprawdzony pług to szukaj starego Kvernelanda na okrągłej ramie, np. MZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Tylko wytłumacz mi co ma tu za znaczenie kształt ramy? Jak dla mnie tu nie ma żadnego znaczenia, kiedyś tych z okrągłą ramą braknie.  Powiedz mi gdzie widzisz różnice pomiędzy tymi pługami:

https://agrotrader.pl/oferta/plug-kverneland-zagonowy-ID60439.html

https://sprzedajemy.pl/plugi-kverneland-4-skibowy-regulacja-12-16-resor-nowa-karczma-2-e30984-nr60330507

 

Jeżeli brać pod uwagę że nie zależy mi na zabezpieczeniu resorowym, to to są te same pługi, z tym że na kwadratowej ramie mają regulowaną szerokość orki a na okrągłej nie.

Wolał bym by wypowiedział się ktoś kto miał do czynienia z pługami kvernelanda. Bo jak ktoś pisze że Kverneland produkuje "wynalazki" to raczej nic ciekawego nie wniesie do tematu...

Pytanie brzmiało czy jest tam zabezpieczenie kołkowe i jak się to sprawdza. Bo to że jest to w 90% pewien jestem, ale że nie mam możliwości w tej chwili jechać obejrzeć to zbieram informacje, bo model rzadko spotykany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kupuj chłopie co chcesz bo się upierasz przy jakimś ulepionym gównie podczas gdy ktoś ci coś proponuje , mam kvernelanda 16 cali na resorze na kwadratowej ramie pług lekko i ładnie orze a ty jak wiesz co chcesz kupić to nie zakładaj tematu i nie zaśmiecaj forum bo uparleś się na starego trupa na kołku za parę groszy a za rok będziesz go sprzedawal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712

Nie widzę bo nie mogę otworzyć ale to nie ma znaczenia.

Model MZ np. jednego z kolegów na forum:

Ten model może być na kołek lub zabezpieczenie typu non stop na sprężynie.

Ten z ogłoszenia jaki podałeś to kupujesz z resorem albo wcale. Tobie resor nie potrzebny tylko zobacz w którym miejscu jest zamocowany, gdzie jest punkt podparcia i co będzie jeśli jego nie będzie.

Z tą okrągłą ramą to jest tylko tyle że są to starsze modele, przez co tańsze. Druga sprawa to nawet nie wiem jakie masz ziemie, co uprawiasz, ile i jakie resztki do przyorania wiec co mam Ci doradzić - chcesz kupić wynalazek jak na tej drugiej aukcji - twoja sprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Wytłumacz mi co tu jest ulepione, bo ja przez chwilę się zastanawiałem czy to nie jest przeróbka "warsztatowa", nie siedzę w kvernelanadach. Ale po przejrzeniu internetu i archiwalnych ogłoszeń wychodzi na to że jest to jedna z wersji tego pługa.

Więc nie rozumiem, twierdzisz że ulep a po chwili piszesz że masz taki sam!?!? Czym się różni od twojego? Patrzyłem w galerię i masz dokładnie ten sam pług który zamierzam kupić!!! Różni się oczywiście tylko resorem (jego brakiem). Więc twoje argumenty o lekkim i ładnym oraniu są chybione. Zdjęcie które wrzuciłem na początku jest POGLĄDOWE, pierwszego takiego pługa jakie znalazłem.

Druga sprawa, wytłumacz mi po co mam kupować pług na resorze na nie całe 10 ha gdy kamienie mogące zerwać kołek mam na jednym kawałku? Nie szukam pługa na resorze!

Jeżeli chodzi o zaśmiecanie forum, to staraj się czytać ze zrozumieniem i odpisywać w temacie, wówczas posty na forum będą bardziej klarowne. Bo ja pytam czy ktoś to widział, jak to jest zrobione. A ty mi piszesz że lepszy jest twój plug... I jeszcze że ja zaśmiecam forum... Sprawa wygląda tak że jest to 6 wpis w temacie a ciągle nic konkretnego nikt nie napisał. Tyle że stwierdziłeś że masz pług ulep kvernelanda...🤦🏻

3 minuty temu, akmaly napisał:

Nie widzę bo nie mogę otworzyć ale to nie ma znaczenia.

Model MZ np. jednego z kolegów na forum:

Ten model może być na kołek lub zabezpieczenie typu non stop na sprężynie.

Ten z ogłoszenia jaki podałeś to kupujesz z resorem albo wcale. Tobie resor nie potrzebny tylko zobacz w którym miejscu jest zamocowany, gdzie jest punkt podparcia i co będzie jeśli jego nie będzie.

Z tą okrągłą ramą to jest tylko tyle że są to starsze modele, przez co tańsze. Druga sprawa to nawet nie wiem jakie masz ziemie, co uprawiasz, ile i jakie resztki do przyorania wiec co mam Ci doradzić - chcesz kupić wynalazek jak na tej drugiej aukcji - twoja sprawa. 

 

Powtarzam, to nie jest wynalazek tylko pług kvernelanda! Różni się od tego co wkleiłeś tym że jest to nowszy model, ma kwadratową ramę, regulację szerokości orki oraz inną słupicę nowego typu! Więc nie rozumiem dlaczego miał bym nie wziąć dobrego pługa w dobrej cenie tylko po to by kupić ten sam tylko starszy drożej?

Pytanie jest odnośnie zabezpieczenia ścinalnego, w którym miejscu ono jest i jak to się sprawuje. Mam nie całe 10ha, jeden kawałek z kamieniami a tu mi niedługo każą kupić nowy pług obrotowy, koniecznie na resorze a może lepiej na hydraulice...🤦🏻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Człowieku wymyśliłeś sobie problem i zawracasz deeee pierdolami.... Kupuj sobie co chcesz a jak nie wiesz co kupujesz to nie kupuj tygo i tyle... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712

"Powtarzam, to nie jest wynalazek tylko pług kvernelanda! Różni się od tego co wkleiłeś tym że jest to nowszy model, ma kwadratową ramę, regulację szerokości orki oraz inną słupicę nowego typu! Więc nie rozumiem dlaczego miał bym nie wziąć dobrego pługa w dobrej cenie tylko po to by kupić ten sam tylko starszy drożej?

Pytanie jest odnośnie zabezpieczenia ścinalnego, w którym miejscu ono jest i jak to się sprawuje. Mam nie całe 10ha, jeden kawałek z kamieniami a tu mi niedługo każą kupić nowy pług obrotowy, koniecznie na resorze a może lepiej na hydraulice...🤦🏻"

Nie prawda, nie jest nowszy tylko inny. Kołek jest przy mocowaniu słupicy do ramy, w jednym i drugim w tym samy miejscu. Zobacz jaka wyglądają słupice w tych pługach, w modelu MZ spokojnie może być kołek, w tym co podałeś resor ( lub sprężyna jak w Fraugde ) - chodzi o podparcie. 

Nikt nic Ci nie karze, kup co uważasz, zadając pytanie chyba chciałeś się czegoś dowiedzieć ale widocznie chodzi Ci tylko u utwierdzenie swoich przekonań.

PS. podana aukcja:

https://www.olx.pl/d/oferta/plug-zagonowy-5-skib-kverneland-fraugde-overum-rabe-werk-CID757-IDMBMmq.html?isPreviewActive=1&sliderIndex=0

to nie kverneland a bliźniaczy Fraugde - model Kvernelanda AB lub AD są tylko z resorem ( nie ma innych )

Wynalazkiem nazwałem:

https://www.olx.pl/d/oferta/plug-4-skibowy-polecam-CID757-IDMNoFZ.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

Bo to wynalazek i tyle.

Chcesz żeby wypowiadały się osoby co mają do czynienia z kvernelandem - w tym temacie jest już dwóch takich i żadną z nich nie jesteś. 

 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Powtarzam ostatni raz. Przeczytaj uważnie i zastanów się czy to co piszesz ma sens. Wypunktuję żeby było ci łatwiej

- Jak już pisałem od początku, zdjęcie które wkleiłem nie przedstawia pługa który znalazłem!!! Jest to pierwsze zdjęcie jakie trafiłem by zobrazować model o który mi chodzi!!!

- To że na zdjęciu jest bliźniaczy fraudge, BLIŹNIACZY!!! TAKI SAM!!! Nic do tematu nie wnosi

- Nie pytam jaki pług kupić, temat nie tyczy się czy lepiej resor czy kołek, pytanie tyczy się ściśle jak to się tu sprawdza, bo przy takiej długiej słupicy siła działa inaczej niż przy  krótkiej, interesuje mnie tylko wypowiedź kogoś kto miał z tym styczność, pogdybać to sobie sam potrafię.

- Owszem, wypowiadaja się dwaj posiadacze kvernelandów którzy nie odpowiadają na pytanie, tylko piszą "kup taki jak mój, mój jest najlepszy bo mój!!!". Zajrzyj sobie do galerii kolegi @pawloxhxx, zobacz jaki pług ma, i wyobraź sobie że ten o który pytam to jest identyczny oryginalny Kverneland, kropka w kropkę, tylko resorów nie ma! A co maja resory do jakości orki to nie wiem. Nie szukam pługa na resorze bo to nie ta półka cenowa, ani nie mam potrzeby posiadania takiego pługa. Ale jak by się trafił w okolicy z pewnością bym rozważył

-"Ulep" jak nazwałeś pług marki Heger jest może u nas mało znany, ale w Austrii jest ceniony równie jak Kverneland, jest ich tam sporo i stamtąd właśnie je zwożą głównie. Ludzie którzy używają sobie chwalą te "ulepy".  Twoja opinia na temat tego pługa jest mało miarodajna bo go nie posiadasz.

-Oczywiste jest że kupię co będę uważał, nie wszyscy muszą mieć taki sam pług jak ty.

-Nie zawracam d*py pierdołami, nie wymyśliłem problemu tylko założyłem konkretny temat w celu pozyskania konkretnej informacji. Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem, napisał byś od razu że zabezpieczenie jest przy mocowaniu i zaoszczędził byś czasu i pisania. A problemy to wymyślasz ty i drugi kolega, bo to nie identyczny jak wasz to już zły. Tyle że to zwykły kverneland, jak mnie poprawiłeś, jeden z modeli. Aż nie wiem jak skomentować to wszystko. Spodziewałem się merytorycznych wpisów, a robi się pyskówka na zasadzie Albo ja mam rację albo "spadaj".

Rozważam zakup pługa takiego jaki jest dostępny w mojej okolicy (do 100km), w budżecie jaki sobie założyłem, a wy mi radzicie kupić pług którego nie ma, ani w okolicy ani w tym przedziale cenowym... Takie są, takie będę oglądał, może któryś kupię, nawet ucieszyłem się ze jest kverneland bo dawno w okolicy nie było ich, a ogłoszenia śledzę. Jak by nie było takiego ulepa to kupił bym innego ulepa, przecież nie wszyscy muszą mieć kvernelanda, są inne, nie koniecznie gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

Nie rozumiem ludzi którzy pytaja sie o cos na forum, a pozniej sami wszysko lepiej wiedzą. Po co pytać?? Tu jest pytanie. 

P.s według mnie bież ten na okraglej ramie jak ci pisali wczesniej. Wersja MZ hydrein. Ale za cos dobrego to i warto dolozyc z 5 tys. I nie przejmowac sie pozniej szukaniem czesci i doatepnosci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712

Chcesz się boksować to proszę:

"To że na zdjęciu jest bliźniaczy fraudge, BLIŹNIACZY!!! TAKI SAM!!! Nic do tematu nie wnosi" - nie ma czegoś takiego, jest Fraugde i Kvernelad, nie są takie same, mogą pasować elementy robacze ale nie ma plugów bliźniaczych. Pierwszy z brzegu przykład - pług jak na tym wklejonym zdjęciu Fraugde jest na zabezpieczeniu sprężynowym ( możliwe również ze i na kołku ) a Kverneland tylko resor.

"- Nie pytam jaki pług kupić, temat nie tyczy się czy lepiej resor czy kołek, pytanie tyczy się ściśle jak to się tu sprawdza, bo przy takiej długiej słupicy siła działa inaczej niż przy  krótkiej, interesuje mnie tylko wypowiedź kogoś kto miał z tym styczność, pogdybać to sobie sam potrafię." - chcesz kupić Kvernelanda a takiego czegoś jak długa słupica i kołek nie ma wiec jak ma Ci ktoś odpowiedzieć czy się sprawdza? Wg. mnie nie ma nawet racji bytu ale nie napiszę tego z doświadczenia.

" A co maja resory do jakości orki to nie wiem" - to się dowiedz, bo ma.

"Oczywiste jest że kupię co będę uważał, nie wszyscy muszą mieć taki sam pług jak ty" - całe szczęście bo skąd tyle staroci nabrać :P Swoją drogą mam też inny plug. 

"Rozważam zakup pługa takiego jaki jest dostępny w mojej okolicy (do 100km), w budżecie jaki sobie założyłem, a wy mi radzicie kupić pług którego nie ma, ani w okolicy ani w tym przedziale cenowym... Takie są, takie będę oglądał, może któryś kupię, nawet ucieszyłem się ze jest kverneland bo dawno w okolicy nie było ich, a ogłoszenia śledzę. Jak by nie było takiego ulepa to kupił bym innego ulepa, przecież nie wszyscy muszą mieć kvernelanda, są inne, nie koniecznie gorsze." - to że dzisiaj nie ma, nie znaczy, że jutro nie będzie a co do marki - Kverneland to górna półka, bardzo dobra jakość i przystępna cena elementów roboczych - skądś ta cena się bierze. Oczywiście, że są inne i wcale nie gorsze, kwestia co uważasz za dobre.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

@chrap17

Powtarzam, temat nie tyczy się wyboru pługa!!! Nie ma w okolicy na okrągłej ramie! Jak by był to bym z pewnością brał go pod uwagę. Masakra, czy tak trudno coś przeczytać i zrozumieć? Ja nie mam dylematu który wezmę, bo wezmę ten który będzie lepszy, a to się okaże na miejscu. Nie wiem, dzieci tu piszą same czy co?

Pytam o jedno a ten mi pisze drugie i jeszcze zdziwiony że nie satysfakcjonuje mnie odpowiedź. Jak bym pytał jaki pług kupić to wasze odpowiedzi były by pomocne, niestety niestandardowe pytanie zadałem i pojawił się widzę problem interpretacyjny.

@akmaly

Wątpię że znasz wszystkie modele pługów kvernelanda. Z tego co widzę były takie produkowane, myślę że na zachodzie sobie naklejek kvernelanda dla szpanu nie doklejają. Z resztą, skoro nawet to jest fraudge... to mi to u h... lata jak się ten pług nazywa. Jak jest na podzespołach kvernelanda to nawet chyba lepiej, nie uważasz?

Jak będę wyczekiwał mitycznego kvernelanda na okrągłej ramie to może się okazać ze rolnictwo trzeba będzie rzucić albo na bezorke przejść. W życiu trzeba podejmować decyzje, ja nawet nie szukałem kvernelanda tak się składa, ale się trafił, to pytam. Bo jak bym nie musiał się za auto zabrać to na podwórku już by heger stał i tematu by nie było.

Edytowano przez Shogun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712

Zarzucasz komuś, że nie czyta ze zrozumieniem. Problem w tym, że masz dokładnie tak samo - nie można udzielić odpowiedzi bo nie ma czegoś takiego jak plug Kverneland, długa słupica i kołek - więc jak działa?

Dla sprostowania, żeby nie było - ja takich nie widziałem, nie spotkałem się z takim rozwiązaniem a trochę tego w życiu widziałem. Możliwe, że były jakieś wersje, być może na lekkie ziemie ale to musiałoby być jakiś stary typ, bo nowsze jak AB AD takich opcji nie ma. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Piszę nie fachowo, bo jak bym miał katalogi części to bym ci podał numer "długiej" i  "krótkiej" słupicy ale skoro nie widzisz różnicy pomiędzy tymi zdjęciami to nie mam pytań...

https://maszyneo.pl/ogloszenie/plug/2188/plug-kverneland-zagonowy-4-skiby-100-oryginal-lemken-kverneland-kuhn

https://agrotrader.pl/oferta/plug-kverneland-4-skibowy-zagonowy-nie-phx-overum-ID132871.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Drugi to taki sam jak wkleił powyżej @akmaly, tylko do porównania dodany ale widzę ze już łapiesz o co biega.

Też nie widziałem takiego modelu, nie interesuje się kvernelandem na co dzień, mam ciekawsze zajęcia. Z początku nawet myślałem ze to warsztatowa modyfikacja ale jak przysiadłem na google to jest tego sporo, a ten fraudge to myślę ze produkuje kverneland, bo kopia 1:1.

To że to jest nie spotykane rozwiązanie nie znaczy że nie działa lub jest złe. To jest kverneland, czyli jakość, można brac w ciemno, ale postanowiłem się dopytać, może tu ktoś coś więcej wie. Ale widzę że to był błąd i strata czasu. Bo nawet nikt się nie wysili by zrozumieć sens pytania. Tylko z automatu "kup taki jak ja mam, bo to najlepsze bo moje".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712

O nie tak prędko - jest kilka modeli KV które miały problemy. 

Poświęciłem chwilę i jest to prawdopodobnie Fraugde Super ( możliwe że również to samo produkował kverneland ).

Pytasz o zdanie - dostajesz odpowiedź, jeśli nie rozumiesz to nie moja wina. Ja zrozumiałem jedno - taka dyskusja to strata mojego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

No widzisz, bo wy się skupiacie na marce, robicie problemy czy to na pewno kverneland itd. A ja tylko odnośnie tego zabezpieczenia pytam, bo takiego nie widziałem, nie wiem czego się spodziewać, bo pomimo że tylko na jednym kawałku mam kamienie to tam są takie że obecny pług z zabezpieczeniem ma słupicę do prostowania. Gdyby miał dodatkowo śrubę ścinalną to by słupica ocalała, ale to inny temat.

Powtarzam, nie istotna jest dla mnie marka jak zastosowane zabezpieczenie, liczyłem ze ktoś ma taki pług i coś napisze. A wyrażanie opinii jest mało miarodajne gdy się nie miało z czymś styczności. Generalnie jak na razie jako jedyny piszesz z sensem, ale nic czego nie wiem.

Pług o którym piszę nie jest ogłoszony, facet nie wie że to kverneland,w sumie to też pewien nie jestem, bo może to fraudge, jeden piernik jak dla mnie. Znajomy zrobił zdjęcie i mi pokazał że jest taki do sprzedania, ja porównałem i doszedłem że to kverneland, jak pojadę oglądać to się wszystko wyjaśni.

Czy jak byś był na kupnie pługa do małego gospodarstwa to robiło by ci różnicę czy to będzie oryginalny kverneland, czy na podzespołach? Cena gra tu rolę, nie jest idealny ale z tego co widzę to kosztuje tyle co 3 skibowy kverneland 12', ma dwie nowe odkładnie, pewno zamienniki, nie wnikam, ważne że nowe, co też podnosi wartość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

napisz po chłopsku że znajomy szwagra ze strony matki ma kolegę którego ojca brat ma znajomego handlarza którego to brat widział w krzakach u Niemca pług na sprzedanie niewiadomej firmy z niewiadomym zabezpieczeniem i w niewiadomej cenie i by go kupili przywieźli i ci sprzedali ale niewiedza co jak i za ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54
4 godziny temu, akmaly napisał:

O nie tak prędko - jest kilka modeli KV które miały problemy. 

Poświęciłem chwilę i jest to prawdopodobnie Fraugde Super ( możliwe że również to samo produkował kverneland ).

Pytasz o zdanie - dostajesz odpowiedź, jeśli nie rozumiesz to nie moja wina. Ja zrozumiałem jedno - taka dyskusja to strata mojego czasu.

Nie Kverneland produkował to samo co Fraudge tylko Fraudge to marka handlowa pługów na Danię. Duńską "Plovfabrikken Fraudge" Kverneland wykupił w 1973r. Później sprzedawał pługi na Danie pod znana dla Duńczyków marką.

Tak że nie ma opcji by ten pług Fraudge nie był Kvernelandem. Myślę że tą kwestię można uznać za załatwioną.

Co do "problemów" napisz jakie, które modele... Choć to będzie coraz dalej od tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Witek2010
      Problem jest taki że nie wiem jak zmniejszyć luz na bębnach (jak dokręcić łożysko) Może ma ktoś instrukcje albo katalog częsci bo na google nic nie można znaleść. Z góry dziękiuję za pomoc.
       
      Jest to taka glebogryzarka http://allegro.pl/glebogryzarka-unia-grudziac-1-6m-idealna-i1248436789.html
    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj