minor15

nowa dzierżawa działki gminnej a stawka z poprzedniego przetergu

Polecane posty

minor15    26

Witam. W 2018 roku odbył się przetarg na 3 letnią dzierżawę działki który wygrałem. W tym roku złożyłem wniosek o przedłużenie dzierżawy, nie było chętnych do przetargu, a dostałem umowę ze stawką za czynsz jaką wygrałem w przetargu do poprzedniej umowy. Jak to jest czy nie powinno być tak iż po wygaśnięciu umowy czynsz powinien być podstawowy taki jaki gmina ma ustalony ? Nadmienie że w tej nowej umowie jest zapis że czynsz ustalony w drodze przetargu, a przecież to była stara umowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

Skoro chciałeś przedłużyć to przedłużyli na starych zasadach.... Możesz to odrzucic i zaproponować mniejszy czynsz i tyle. Moim zdaniem nie powinni tak zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

gmina jak to większość gmin wiadomo... Chciałem się spytać jak to wygląda u osób które mają doświadczenie w takich dzierżawach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269

Jeśli zwróciłeś się o przedłużenie umowy, to przedłużyli na poprzednich zasadach i raczej powinieneś się z tego cieszyć, bo kowr w takiej sytuacji z automatu podnosi czynsz o kilka procent.


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Zgodnie z prawem powinien się odbyć kolejny  przetarg  ,  

Edytowano przez Andrz_

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Przeczytaj dokładnie umowę. Może jest paragraf o przedłużeniu. Druga sprawa wszędzie ceny dzierżawy rosną a Ty jesteś nie zadowolony ze starej ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
8 godzin temu, minor15 napisał:

Witam. W 2018 roku odbył się przetarg na 3 letnią dzierżawę działki który wygrałem. W tym roku złożyłem wniosek o przedłużenie dzierżawy, nie było chętnych do przetargu, a dostałem umowę ze stawką za czynsz jaką wygrałem w przetargu do poprzedniej umowy. Jak to jest czy nie powinno być tak iż po wygaśnięciu umowy czynsz powinien być podstawowy taki jaki gmina ma ustalony ? Nadmienie że w tej nowej umowie jest zapis że czynsz ustalony w drodze przetargu, a przecież to była stara umowa

Coś mi tu nie pasuje. Złożyłeś wniosek o przedłużenie i nie było chętnych do przetargu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    642

@piotrp88 autor tematu chciał napisać, że na ogłoszony przetarg nie było chętnych. Wówczas napisał wniosek o przedłużenie dzierżawy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

Widzę że większość nie czyta ze zrozumieniem. To jest działka 6arow rekreacyjna normalnie roczny czynsz to okolo 20zl, ja w 2018 zaplacilem czynsz roczny 30dt żyta i tak co roku przez życzliwą osobe przez którą był przetarg, teraz ta umowa przetargową się skończyła i złożyłem wniosek o przedłużenie, i nadal została cena z poprzedniej unowy, gdybym wiedział że tak będzie nie pisał bym wniosku o przedłużenie tylko np żona napisałaby wniosek o dzierżawę i jej daliby cenę czynszy minimalną... Pytanie czy to jest normalne ze w nowej umowie w moim przypadku nie powinno się wrócić do podstawowego czynszu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682

Masz przedłużenie umowy dzierżawy na dotychczasowych warunkach. Umowa z innym czynszem to nowa umowa dzierżawy. Czego tu nie rozumieć? Jaką masz gwarancję, że żona dostałaby cenę minimalną? Najprawdopodobniej byłby ogłoszony nowy przetarg.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

Na te działki od 40lat nie było przetargów, tylko raz ktoś po złości zrobił.... I przetarg był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj