kaktus1996

Jaki pług do ciągnika 95km?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
andrzej78    588

4 obrotowa , ażurowa z  regulacją szerokości

 

Edytowano przez andrzej78
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Na ciężkie ziemie  4  przy mocy niemalże 100 koni ? Dobry żart :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5607

Zależy jakie to 95km, bo jak jakiś np. Zetor Proxima to powodzenia życzę, lepiej 3 skibowy, porządny pług, a nie lekki 4 skibowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
54 minuty temu, andrzej78 napisał:

4 obrotowa , ażurowa z  regulacją szerokości

 

Na 95 koni?🤣🤣🤣🤣
sam mam 100 koni i na niektórych działkach w 3 skibach ma cieżko gdzie na innych w 4 letałby jak wściekły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Na gliniastych glebach najlepej spisuje się pług ażurowy, jak jest mokro to o 20% idzie lżej niż pełny, czyli jak się orze 20ha to 4 ha jest zorane za darmo. Do 95 KM to max 3x50 vario, albo mniejszy bez vario. U mnie z 4x50 z pełną odkładnicą chodzi 123 KM, na lekkiej ziemi dobrze sobie radzi, a w glinie pług zwężam na minimum i to ma ciężko. W tamtym roku odkręciłem jedną skibę i lekko zwężyłem to było w sam raz... Jednego roku miałem uszkodzony duży ciągnik i do pługa 4x50 zapiołem 93KM i na jednym polu po bobiku tak się lekko orało, że rozłożonym pługiem na całą szerokość orałem szybciej tym małym ciągnikiem niż dużym na zwęzonym, ale rok wcześniej. Tak więc glina jak ma dobrą strukturę możę się czasem orać prawie tak lekko jak piach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1682
Dnia 26.08.2021 o 19:53, andrzej78 napisał:

4 obrotowa , ażurowa z  regulacją szerokości

 

Mam taką, waży 1850kg. Powodzenia życzę. Do takiego ciągnika 3skiby regulowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536
Dnia 26.08.2021 o 21:30, sylwek23111 napisał:

Na gliniastych glebach najlepej spisuje się pług ażurowy, jak jest mokro to o 20% idzie lżej niż pełny, czyli jak się orze 20ha to 4 ha jest zorane za darmo. Do 95 KM to max 3x50 vario, albo mniejszy bez vario. U mnie z 4x50 z pełną odkładnicą chodzi 123 KM, na lekkiej ziemi dobrze sobie radzi, a w glinie pług zwężam na minimum i to ma ciężko. W tamtym roku odkręciłem jedną skibę i lekko zwężyłem to było w sam raz... Jednego roku miałem uszkodzony duży ciągnik i do pługa 4x50 zapiołem 93KM i na jednym polu po bobiku tak się lekko orało, że rozłożonym pługiem na całą szerokość orałem szybciej tym małym ciągnikiem niż dużym na zwęzonym, ale rok wcześniej. Tak więc glina jak ma dobrą strukturę możę się czasem orać prawie tak lekko jak piach.

nie do konca z ta lekkoscią orania sie zgodze. Dla porownania ten sam ciagnik te same warunki. Valtra 6550 105 km plug na azurach frost 4x40 cm szedl ciezej i wieksze spalanie ciagnika niz ten sam ciagnik i pluh unia ibis xml na odkladniach long 4x45. Roznica w pracy ciagnika byla dosc znaczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Z reróły  ażur to mniejszy opór, ale należy pamiętać o tym co na ten opór się składa. pług z przedpłużkami potrzebuje więcej mocy i paliwa  niż z listwami ścinającymi, a "goły"  pójdzie jeszcze lżej . Druga rzecz to kąty i ukształtowanie płaszczyzn roboczych,  jedne będą miały lemiesze pod małym kątem co zmniejszy opory orania drugie większy kąt co ułatwi wbijanie się w glebę lemieszy powiedzmy na wpół zużytych. Kolejna  rzecz to  wyprofilowanie odkładnicy,, tu producenci szukali kompromisu między oporem odwracania a pokruszeniem, jedno kosztem drugiego a te long kruszą naprawdę słabo choć kryją dobrze..

Podsumowywując ażur to mniejszy opór względem pełnych o tym samym profilu, najbardziej  widoczne na glebach zwięzłych, Profil roboczy odkładni ma też ogromne znaczenie i jak ktoś nie wierzy to weźmie powiedzmy wspomnianą unię z longami i starego Atlasa który się wbije prawie w każdą glebę i tu koniec jego zalet 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyR1    12

20210812_204809.jpg

Ziemia 3a . Ursus 1014. Pług zagonowy, 4 ażurowe skiby. Jeśli miałby być obracany to max.3 śluby. 

20210812_204844.jpg

20210829_092814.jpg

20210812_204809.jpg

Edytowano przez CzarnyR1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

I szerokości na skibę też warto pamiętać a na fotach to wygląda na 4x16" a czy obrotowy czy zagonowy to nie ma znaczenia jedynie masa inna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja wiem czy unia nanlongach slabo kruszy? Przy predkosci prawie 8 kmh pole jest rowne jak stol ze skib nie widac, oczywiscie przy normalnych warunkach, gdzie inne polskie plugi stawiają skibe na pion np  agromasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

To było moje spostrzeżenie widząc  po okolicy,  gleby lżejsze  dla longów to żadne wyzwanie, gorzej na mokrych i cięższych ale cóż, uważam że nie ma jednego rodzaju idealnego na każde warunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
50 minut temu, CzarnyR1 napisał:

. Jeśli miałby być obracany to max.3 śluby. 

Jeśli już to ,,Cztery wesela i pogrzeb"🥴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5038

Chyba nie ma sensu kupować pod 95 koni 4 skib jakie one by nie były. Warunki nie będą zawsze jednakowe a i ziemię mogą się trafić różne. Lepiej chyba aby ciągnik miał lżej i swobodnie się pracowało niezależnie od warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

To może by tak kompromisem  3+1   albo z regulacją szerokości orki  i problem znika:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

u nas gościu ciąga zetorem proxima 90km , 4 obrotową nazwa jej to jakiś system zetor ma wąskie skiby i waży 950 kg ale ma co robić z tym pługiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Nie znika problem wagi takiego sprzętu, wszystko zależy co to za 95 koni

Znika, znika  :P a  jak chodzi o wagę to możliwości podnośnika są kluczowe, nie moc .

Jak chcecie sobie poprawić humor po patrzcie czym  jeszcze parę lat temu orałem . Zwykła 914 i stary KV 4x14", na lekkich i średnich bez problemów a na kawałkach ciężkich  po d*pie dobrze dostawał. Sama  jakość orki była do przyjęcia.

Zdjęcie0399.jpg

Edytowano przez Pigmei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyR1    12
4 godziny temu, CzarnyR1 napisał:

 

20210812_204809.jpg

 

Ziemia 3a . Ursus 1014. Pług zagonowy, 4 ażurowe skiby. Jeśli miałby być obracany to max.3 śluby. 

20210812_204844.jpg

 

20210829_092814.jpg

 

20210812_204809.jpg

 

Z przodu i z tyłu mam z dłutem, lepiej wchodzi.

Pług 2+1+1 (2x 55 cm i 2 x 50cm) 

Ursus 90 KM 

Może faktycznie kup obrotowe 3+1 !

 

20210829_140307.jpg

20210829_142543.jpg

20210829_142829.jpg

Edytowano przez CzarnyR1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez dawidosos11
      Witam serdecznie czy ma ktoś na sprzedaż trzymanie wieży do pługu huard470 
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj