kaktus1996

Układ chłodzenia

Polecane posty

kaktus1996    1

Witam, nie wiem który raz już dodaje ten temat ale mniejsza o to.

Mój problem tyczy się ciągnika Case farmall, mianowicie ubywa mi płynu chłodniczego podczas gdy silnik pracuje.

Jakiś miesiąc temu gdy jezdziłem ubywało płynu, kilka dni temu pojechałem skosiłem 1,5 ha wróciłem i płynu już nie ubyło- było tyle ile przed wyjazdem. Następnego dnia pojechałem skosiłem kolejną łąkę i następnego dnia po sprawdzeniu okazało się że płynu już ubyło ( na zbiorniczku wyrównawczym jakieś 1,5-2 cm) dziś rano dolałem płynu a wieczorem zobaczyłem że jest mały wyciek pod ciągnikiem. kiedyś również próbowałem przyciskać 2 grube węże od chłodnicy i były dość twarde natomiast dzisiaj odkręciłem główny korek od chłodnicy i przy odkręcaniu syczało powietrze. Po tym gdy przestało syczeć przycisnąłem te 2 grubę węże i były bardzą miękkie. Od razu mówię że płyn do oleju się nie dostaje bo nic na to nie wskazuje. Więc co to może być? Moża jakaś pierdoła np. nieszczelny zbiorniczek wyrównawczy? Przypominam że dziś pojawił się mały wyciek z pod ciągnika. Stan płynu zawsze sprawdzałem na zimnym silniku.

Liczę na pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

W jakim celu kolejny temat? Nie możesz pisać we wcześniejszych? Poszukaj mechanika a nie męczysz się z tym tyle. Jak jest wyciek to się sprawdza z jakiego miejsca. Profesjonalnie dodaje się do płynu fluorescencyjny barwnik i lapą UV sprawdza się wyciek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

możesz też zrobić tak.. kup sb zestaw z allegro do sprawdzania szczelności ukl. chłodniczego, lub dorób sb nakładkę na korek chłodnicy tylko szczelnie ma być. I dobrze by było jakbyś przy tej nakładce miał jakiś zaworek który utrzyma ciśnienie w układzie, może być wentylek z koła i na zgaszonym bijesz sprężone powietrze w układ max 2-2,5 bar i nie więcej i patrzysz na manometr czy trzyma czy ucieka i gdzie może uciekać, będzie słychać i widać, odkręć też korek od wlewu oleju w silniku i nasłuchy czy też nie daje do michy. ogólnie jest to naprawdę łatwo odnaleźć no ale trzeba pomyśleć, a jak nie to są też mechanicy, z chęcią będą chcieli zarobić na chleb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaktus1996    1
5 godzin temu, Agrorozkminiacz napisał:

dokładnie jak jest wyciek to szukaj gdzie jest wyciek, płyn też zostawia czasem swoje ślady jeśli ucieka. A propos korka to do wymiany

Czyli jest możliwość że znikanie płynu to wina korka? Wracając do wycieku to kapało leciutko kilka godzin ale przestało i sucho jest pod ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaktus1996    1
5 godzin temu, Agrorozkminiacz napisał:

możesz też zrobić tak.. kup sb zestaw z allegro do sprawdzania szczelności ukl. chłodniczego, lub dorób sb nakładkę na korek chłodnicy tylko szczelnie ma być. I dobrze by było jakbyś przy tej nakładce miał jakiś zaworek który utrzyma ciśnienie w układzie, może być wentylek z koła i na zgaszonym bijesz sprężone powietrze w układ max 2-2,5 bar i nie więcej i patrzysz na manometr czy trzyma czy ucieka i gdzie może uciekać, będzie słychać i widać, odkręć też korek od wlewu oleju w silniku i nasłuchy czy też nie daje do michy. ogólnie jest to naprawdę łatwo odnaleźć no ale trzeba pomyśleć, a jak nie to są też mechanicy, z chęcią będą chcieli zarobić na chleb

Zamówiłem ten tester wczoraj, przyjdzie mi w przyszłym tygodniu sprawdze i napisze jaka sytuacja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piszesz że twarde węże i ciśnienie się robi w układzie, więc korek może się zacina, a raczej zaworek w korku i nie upuszcza ciśnienia z układu, a gdy ciśnienie wzrośnie to gdzieś może pojawiać się wyciek. A tak WGL patrzyłaś pod maską z kąd ten płyn Ci kapał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaktus1996    1
11 godzin temu, Agrorozkminiacz napisał:

 

piszesz że twarde węże i ciśnienie się robi w układzie, więc korek może się zacina, a raczej zaworek w korku i nie upuszcza ciśnienia z układu, a gdy ciśnienie wzrośnie to gdzieś może pojawiać się wyciek. A tak WGL patrzyłaś pod maską z kąd ten płyn Ci kapał?

 

Bardzo możliwe że ten wyciek to moja głupota bo gdy dolewałem płynu to trochę mi się rozlało i może po prostu powoli ściekał sobie na dół. Najpierw próbowałem zlokalizować ten wyciek ale nie znalazłem miejsca z którego mogło by ciec.

Edytowano przez kaktus1996

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaktus1996    1
Dnia 18.06.2021 o 22:37, Agrorozkminiacz napisał:

spróbuj testerem szczelności i powinno się wyjaśnić

Wracając do tematu- problemem okazał się nieszczelny zbiorniczek wyrównawczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jeszcze czy ten zbiorniczka sam z siebie puścił czy przyczyna leży głebiej, gdyz wspominałes o twardych wężach oraz o syczącym powietrzu po odkreceniu korka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Przecież w układzie zawsze jest lekkie nadciśnienie więc nie wiem czego się czepiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gabriel1232
      Witam mam problem z traktorem case 42 30
      mianowicie świeżo kupiony traktor ma problem z pół biegami prąd dochodzi do cewki wkrecilem się czujnikiem w kanał pół biegu w którym powinno być ciśnienie po włączeniu niestety u mnie bez zmian 
      zdemontowałem zaworów od pół biegów z płyta z dolnej  części skrzyni sprawdziłem go na stole niby ciśnienie puszcza po dostaniu 12v wymieniłem uszczelnienia niestety dalej to samo brak cisnienia na zegarku 
      o co może chodzić ? 
       
      @andrzej78
      widzialem ze dużo podpowiedziałeś W podobnym temacie pomożesz ?  
       
    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez Cyganoxzzz
      Pacjent case mxu , gwizdanie na wysokich obrotach , jakieś porady ?

    • Przez Cyganoxzzz
      Pacjent case mxu , gwizdanie na wysokich obrotach z tlumnika , jakieś porady ?
    • Przez Kolibee
      Witam, orientuje się ktoś jakie powinno być prawidłowe ciśnienie oleju silnikowego w case 845xl ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj