pierniczek03

Podstawowe informacje o Class mercator 70

Polecane posty

Witam potrzebuje podstawowe informacje o class mercator 70. Nie dawno właśnie zakupiłem ten kombajn i potrzebuje takich informacji. Bo i tak będzie mnie znajomy uczył kosić bo to pierwszy raz ale już coś chce wiedzieć na ten temat żeby troche zaświecić :D

Mianowicie czy ktoś może opisać do czego służą te dwie dziwignie! oto obrazki:http://img64.imageshack.us/gal.php?g=classo.jpg

I chcę się dowiedzieć jak ustawiacie kombajn na różne zboża, na jakim biegu kosicie i jakeś fachowe nazy co i gdzie jest:))

 

Z góry dziękuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza dźwignia służy do dostalowywania klepiska do dołu zwiększasz prześwit na przykład do grochu czy fasoli a druga służy do ustawiania górnej rafy. Jak masz heder 3.6m to wszystko raczej pierwszym biegiem będziesz kosić jak masz mniejszy to 2 u mnie w okolicy kosza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no dobrze ale ja tej drugiej to wogule ruszyć nie moge. A nad tym z tyłu są take żaluzje do czego one służa i jak je ustawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

pierwsza dźwignia to klepisko. im wyżej tym ścislej. na zboża od 4 do 1 ząbek od góry. sprawdzasz kłosy za kombajnem i jak zostają ziarka w kłosie to podnosisz wyżej, jak ziarko w zbiorniku pocięte to opuszczasz.

druga dzwignia to sito żaluzjowe. ta dźwignia musi chodzić, spróbuj ja rozruszać`.sito przymykasz żeby w zbiorniku było czyściej, ale może ziarko wywiewać wtedy otwierasz. ustaw na średnio i doreguluj w pracy. sito z tyłu za nim to sito kłosowe. działa podobnie. jak wywiewa to otwierasz i nie dopuszczaj do zapchania sita. regulacja sit powinna iść w parze z regulacją siły wiatru. na pierwszy raz proponuję: zboza kłosowe ustaw sita i watr na średnio, klepisko 2 lub 3 ząbek od góry, sito otworowe średnie 10-20mm (u mnie najlepiej działa sito z otworami podłuznymi). owies:sita otwarte na max, wiatr najmniejszy, sito otworowe wieksze. reszta podobnie, klepoisko może być ciut niżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozruszałem już to i chodzi:)) Mam jeszcze pytanie co do sit.  

 

mam zdjęcie sita i do  jakiego zboża jest zastosowane? Bo akualnie to mam załozone takie  okrągłe z dzurami co prawie wejdzie palec u ręki.

 

sita.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja z wyglądu mam takie jak ty ale nie wiem ile mm masz dziurki jeżdże cały czas na jednym bo rzepaku ani grochu nie kosze to nie potrzebuje zmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmierz otwory w sitach. Ja do zbóż wielkości rzepaku mam sito 4 mm do pszenicy przeżyta i trawy 6mm i 10mm do jęczmienia grochu itp. tylko ja mam wszystkie okrągłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co jest na obrazku to ma 6mm a te okrągłe co sązałozone to jeszcze  nie sprawdzałem. A do czego mogą być sito w  okrągłe kółka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Podłużne może być do żyta pszenżyta pszenicy jęczmienia ozimego

a to w "okrągłe kółka":) to zleży jaki wymiar tych kółek


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

16mm

pszenica, jęczmień fasola(nie Jaś), groch, owies z grochem, owies, kukurydza, sorgo, ryż, soja, słonecznik,


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafciu    0

Witam. Tym sitem co pokazałeś na zdjęciu jechałem w tym roku rzepak. Wszyscy mówili, że za duże otwory, a miałem zanieczyszczenia zaledwie 2.02%. "okrągłymi kółkami" fi 12mm jadę wszystkie zboża, również łubin i jest ok. Mam jeszcze 16mm na wyposażeniu ale do tej pory go nie używałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

pewnie to sito nie jest od tego kombajnu


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

panowie chce wrócić do tego tematu z sitami bo mi to spać nie daje. Mi się wydaje że sito okrągłe 16mm to jednak jest za duże do pszenicy czy żyta. To co pokazałem te sito z podłóżnymi dzurami to ono musi być jakoś do tego kombajny. Bo pisałem że jest krótsze bo tak jest ale one jest włożone w bok kombajnu gdzie znajduje się miejsce na sita (z boku kombajnu) I te sito tam pasuje właśnie idealnie wiec musi to być te sito. Może trzeba go jakoś inaczej zamontować?

 

Bo nawet fajnie mi czyścił ziarono ale chciałbym jeszcze lepiej no a miejsze sito to pewnie poprawi czy nie?

 

 

 

 

I jeszcze mam sprawe z motowidłami czy jakoś tak. Mi się wydaje że one za szybko pracują( obracają sie) popuściłem najbardziej jak sie da ale musiałem dokręcić troche bo pasek był liźny no i tak wydaje mi się ze szybko to chodzi. W bozonach to duzo wolniej chodziło. CZy tak to ma chodzić i w classach tak jest czy idzie to jakoś zmienic?

 

 

 

Edytowano przez pierniczek03

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj