Polecane posty

sim200    3

dostac...... pałą w łeb na ocudzenie niektorzy powinni, ja osobie ktora przygotowywala mi wniosek zaplacilem 1000zł, a nawet nie zostalem poinformowany ze mozna dobrac dzierzaw na podwojna krajowa i dostac max ilosc punktow za ziemie, ze za premie mozna kupowac tylko nowe maszyny, ale zeby byc spokojnmym bo w nastepnym programie beda dawac wszystkim po 60 tys, oczywiscie za przygotowanie wniosku znowu trzeba wybulic 1000zl zostalem poinformowany. Nawet nie wiem ile mam punktow, bo powiedziano mi ze w ARIMR mi podlicza i beda dzwonic.

Edytowano przez sim200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

jak dla mnie zrobienie tego wniosku nie powinno przekraczac 200-300 zl. tam praktycznie nie ma zadnej konkretnej tresci do wpisania, zadnych skomplikowanych kalkulacji.

jak pytalem z ciekawosci jednego co sie oferowal to zaspiewal 2000, potem 1200 , a i tak go wysmialem

mnie przeraza poziom kompetencji pracownikow agencji. Dzwonila dzis do mnie kobieta z mojego oddzialu, oczywiscie mowila ze ma 1500 wnioskow a miejsc na wojewodztwo 500, czyli dala do zrozumienia ze wojewodztwo sie liczy. dzwonie na infolinie pani mowi ze wojewodztwo odrebnie, nie kraj. teraz sprawdzam wszsytko i widze ze pisze wyraznie o liscie krajowej( swoja droga nie wiem ktore rozwiazanie lepsze , zalezy od konkretnego przypadku zapewne)

jeszcze intryguje mnie to czy faktycznie obowiazuje w mlodym rolniku ta broszura zasady doboru maszyn rolniczych. bo w roporzadzeniu nie ma o tym ani slowa. W modernizacji jest wyraznie napisane ze nalezy to stosowac, w mlodym rolniku ani slowa o tym. a mi baba kazala poprawiac

mam takie pytanie teoretyczne do tych co juz kiedys skladali. przykladowo wypelniam wniosek, wpisuje ziemie z dzierzaw 30 hektarow. dostaje max pkt. ukazuje sie lista. a potem nagle mowie kurde nie udalo sie z dzierzawami, mam tylko 15 ha. co wtedy robia? obcinaja pkt?

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Zabierają MR jak nie uzupełnisz hektarów ;) takich "mądrych" jak Ty było by dużo wiecej ;)

Edytowano przez Szu15000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zabierać MR powinni za takie odpowiedzi jak twoja szu15000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

ja pytam teoretycznie, sprawdzam czy agencja jakos sie przed tym zabezpieczyla

bo z tego co widze duzo poprawek mozna wprowadzac po przyznaniu pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

poprawki można robić ale gospodarstwo musi mieć ta powierzchnię jaką zadeklarowało się lub większą. Mniejsza nie może być. Można zmieniać działki ale musi być zadeklarowana powierzchnia jak jej nie ma to zwraca się pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co takiego źle powiedział kolega szu15000?

Przeczytaj to:

http://www.arimr.gov...m-rolnikom.html

a będziesz wiedział co kolega szu15000 źle odpowiedział, na zadane pytanie:

,,wpisuje ziemie z dzierzaw 30 hektarow. dostaje max pkt. ukazuje sie lista. a potem nagle mowie kurde nie udalo sie z dzierzawami, mam tylko 15 ha. co wtedy robia? obcinaja pkt?''

 

damian40000 celowo wprowadzasz ludzi w błąd aby teraz w przeciągu tych 20 dni od dnia zakończenia naboru przypadkiem nie dopisali sobie lewych dzierżaw co by im punkty podskoczyły, bo boisz się że dla ciebie nie starczy kasy? Dlatego ich straszysz kłamiąc że przez cały okres muszą utrzymać zadeklarowaną powierzchnię.

 

Jak powiedziałeś ,,A'' to teraz powiedz ,,B'' i pokarz w którym to miejscu widnieje kategoryczny i nieodwracalny zakaz zmniejszania powierzchni gruntów wobec powierzchni zadeklarowanej podczas składania wniosku.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Powierzchnia użytków rolnych nie może ulec zmniejszeniu. Ale jak chcecie kombinować tak jak opisano to w poście powyżej, życzę powodzenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Sąsiad dostał młodego rolnika (75 tys) a w zeszłym roku pod budowę obwodnicy zabrali mu 1,5 hektara to też latał po urzędach czy nie będzie musiał oddawać. za pole dostał 130 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Powierzchnia użytków rolnych nie może ulec zmniejszeniu. Ale jak chcecie kombinować tak jak opisano to w poście powyżej, życzę powodzenia.

Może ulec zmniejszeniu za zgodą arimr na pisemny wniosek i jeżeli po zmniejszeniu ilość punktów jest ma poziomie zielonej to dostaje premię.

Edytowano przez falcon83p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

tak mi powiedziała babka która przyjmowała wniosek. Może wprowadziła mnie w błąd. Mówiła że mogę zmienić działki ale powierzchnia gospodarstwa musi być zachowana przez 5lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dostac...... pałą w łeb na ocudzenie niektorzy powinni, ja osobie ktora przygotowywala mi wniosek zaplacilem 1000zł, a nawet nie zostalem poinformowany ze mozna dobrac dzierzaw na podwojna krajowa i dostac max ilosc punktow za ziemie, ze za premie mozna kupowac tylko nowe maszyny, ale zeby byc spokojnmym bo w nastepnym programie beda dawac wszystkim po 60 tys, oczywiscie za przygotowanie wniosku znowu trzeba wybulic 1000zl zostalem poinformowany. Nawet nie wiem ile mam punktow, bo powiedziano mi ze w ARIMR mi podlicza i beda dzwonic.

 

to ładnie zabuliłeś ja sobie sam robiłem wszystko pojechałem do do ODRu żeby mi Pani sprawdziła i coś dopowiedziała i papiery poszły pocztą do Torunia. Jak na razie cisza zero telefonów z agencji w celu poprawek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Ja też sam napisałem, premii raczej nie dostane ale jak będzie następny nabór to ogłoszenie do gazety i rozkręcam mały biznesik :P


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powierzchnia użytków rolnych nie może ulec zmniejszeniu. Ale jak chcecie kombinować tak jak opisano to w poście powyżej, życzę powodzenia.

Każdy powtarza że powierzchnia nie może ulec zmniejszeniu, ale nikt nie przytoczy konkretnego zapisu.

I nie mówimy tu o zmniejszaniu ESU, czy zmniejszaniu ha do poziomu niższego niż średnia wielkości gospodarstwa w kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Skoro znasz sposób na taki myk to podaj konkretne artykuły bo też tylko piszesz, że można.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sucredo    2

mam prośbe , czy ktoś może mi wyliczyć ile będe miał punktów za bezrobocie w woj kujawsko pomorskim w powiecie aleksandrowskim? z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honia    0

Mam do was takie pytanie, skąd macie tak dokładne informacje ile punktów posiadacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Każdy powtarza że powierzchnia nie może ulec zmniejszeniu, ale nikt nie przytoczy konkretnego zapisu.

I nie mówimy tu o zmniejszaniu ESU, czy zmniejszaniu ha do poziomu niższego niż średnia wielkości gospodarstwa w kraju.

 

Nie wiem jak ty to rozumujesz, teraz masz dajmy na to 20ha wpisane, otrzymujesz decyzję o przyznaniu pomocy i masz przejąć gospodarstwo wskazane w biznesplanie i prowadzić je zgodnie z określoną strukturą produkcji rolnej, żeby zmienić strukturę produkcjii rolnej potrzebna jest decyzja ARiMR. Po upływie 20dni od zakonczenia naboru wszelkie zmiany w biznesplanie wymagaja zgody ARiMR, korekty czy aneksy jak kto to nazywa. Także nikt nie wyda ci decyzji o tym abyś przejął gospodarstwo mniejsze niż to za jakie otrzymałeś punkty.

Może się mylę jak tak to mnie poprawcie.

Ale zrób tak i napisz co z tego wyniknie, wszystkim rozwiejesz te swoje szalone pomysły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro znasz sposób na taki myk to podaj konkretne artykuły bo też tylko piszesz, że można.

 

Sankcja 100%

W przypadku niespełnienia warunku dotyczącego:

  • samodzielnego prowadzenia gospodarstwa,
  • osiągnięcia minimalnej powierzchni gospodarstwa (3 lata od doręczenia decyzji),
  • wydatkowania 70 % kwoty premii (3 lata od wypłaty pomocy),
  • osiągnięcia nadwyżki bezpośredniej 4 ESU (5 lat od wypłaty pomocy),
  • podlegania ubezpieczaniu w KRUS (12 miesięcy od wypłaty pomocy),
  • uzupełnienia wykształcenia (3 lata od doręczenia decyzji),
  • umożliwienia przeprowadzenia kontroli na miejscu
  • przechowywania dokumentów (5 lat od dnia wypłaty pomocy).

Sankcja 25%

W przypadku niespełnienia warunku dotyczącego:

  • utrzymania średniej krajowej powierzchni gospodarstwa, nie większej niż 300 ha (5 lat od wypłaty pomocy),
  • utrzymania (przez 3 lata od doręczenia decyzji) średniej wojewódzkiej pow. gospodarstwa - dot. beneficjentów (z mniejszych województw), którzy zobowiązali się do osiągnięcia średniej krajowej,
  • osiągnięcia (w ciągu 3 lat od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności rolniczej) i utrzymania (przez 5 lat od wypłaty pomocy) standardów w zakresie ochrony środowiska, higieny i warunków utrzymania zwierząt.

Sankcja 3%

W przypadku niespełnienia warunku dotyczącego:

  • prowadzenia gospodarstwa zgodnie z określoną w biznesplanie strukturą produkcji
  • przedłożenia w terminie dokumentów potwierdzających realizację zobowiązań.

Jeżeli już tak bardzo się upierasz że nie można wnosić poprawek co do powierzchni gruntów po opublikowaniu listy z miejscami, to w związku z tym jeżeli samowolnie bez wiedzy ARiMR zmniejszymy tą powierzchnię, co będzie skutkować nie prowadzeniem gospodarstwa zgodnie z określoną w biznesplanie strukturą zasiewów sankcja będzie 3%. Czyli bilet dla niedowiarków do lepszego miejsca na liście kosztuje jedyne 3000 zł.

Natomiast bilet dla cwańszych jest darmowy bo oni wiedzą że zamiany takie bez problemu za zgoda ARiMR można dokonywać i sankcji żadnych nie będzie.

 

Teraz ty wskaż konkretne artykuły skoro mówisz że nie mam racji.

 

otrzymujesz decyzję o przyznaniu pomocy i masz przejąć gospodarstwo wskazane w biznesplanie i prowadzić je zgodnie z określoną strukturą produkcji rolnej

Za dużo się rozpędziłeś. Przed otrzymaniem decyzji o przyznaniu sam wnosisz poprawki zmniejszające powierzchnię lub przy okazji wezwania na inne poprawki wykreślasz działki których jednak nie wydzierżawisz.

Ja nie muszę tak robić bo już pisałem że mam aż nadto własnego pola i za pole mam max punktów.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1832    3

nie kótrym mózg się lansuje,pachnie z daleka kobinatorstwem i lenistwem,heh,są odpowiednie rozporządzenie,akty,itd.tego nie przeszkoczysz kombinując :unsure:

punkty wmiarę orientacyjnie bardzo prosto można policzyć,tylko trzeba znac odpowiednie dane nt.bezrobocia,powierzchni i wykształcenia bądz stażu jeśli ktoś posiada :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8

Paragraf 21 rozporządzenia dopuszcza możliwość zmniejszenia powierzchni wykazanej w biznesplanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Haha wszystkim z lenistwa mózgi polasowało i płacili 2000 zł za nieudolne zrobienie wniosku, kupę kasy od was pobrali a nie podpowiedzieli jak załatwić sobie max liczbę pt. za pole.

 

Ale co ja się przejmuję, więcej nieudaczników którzy nie umieli przeczytać rozporządzenia = większe prawdopodobieństwo że dotację dostaniemy my z żoną.

Myślałem że na tym forum są osoby po to aby razem się wspierać, trzymać i podpowiadać sobie. Jednak jest inaczej.

A żeby dokonać tego myku o którym od kilku dni piszę trzeba zrobić jedną małą ale bardzo ważną rzecz o której do tej pory nie wspominałem. I teraz ni huhu wam nie powiem. Jedźcie sobie do wspaniałomyślnego doradcy co was skasował na 2000 tys i z nim sobie to łatwcie. Nara.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jest, nikomu z tego forum nie zdradzę tajemnicy. Jednak wszystkim innym moim znajomym i dla ciebie marcin1832 na pewno nie starczy kasy. A co ciekawsze nie będzie to żadne kombinatorstwo gdyż paragraf 21 oraz kilka innych dopuszcza takie działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj