Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Angelo    0

A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

§ 21
W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

Czyli:
§ 4
1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?

Turbina    9

z tego co ja się orientuje to wnioski zaczną przyjmować w czerwcu,także myślę że zdążysz w ciągu 12 miesięcy złożyć wniosek

versus    16

Tak było chyba!!!Poprostu musi ci ktoś przepisac gospodarstwo a dopiero poźniej złożysz wniosek o premie, a jesli ktoś ma gospodarswo dłużej niż rok to może pomażyć o premii

Wiadomość z agroFakt.pl

Angelo    0

Tylko, że ta zasada obowiązuje wyłącznie w 2007r. Od 2008r. kto chce się ubiegać o premię nie może być właścicielem gospodarstwa, a jedynie musi wskazać gosp., które ma zamiar przejąć. Dopiero wówczas po wydaniu pozytywnej opinii przez agencję, że kwalifijuje się na MR następuje przejęcie gosp.

Nikita_Bennet    100

tak bylo w pierwszej "edycji" MR.

aby dostac musisz byc rolnikiem,oplacac krus itp ale nie mozesz miec gospodarstwa dluzej niz 12 miesięcy.

agencja zostawia wszystko na ostatnią chwilę - znam przypadek ze 29 grudnia mijalo wlasnie 12 miesięcy odkąd przepisano gospodarstwo a umowa byla podpisana 16 grudnia czyli kilka dni przed zakonczeniem okresu kwalifikującego do MR

kat    7

Ja gdzieś czytałem że żeby załapać się na młodego trzeba mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej. Jak na moje kompletnie bez sensu.

kissmy...    57
Ja gdzieś czytałem że żeby załapać się na młodego trzeba mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej. Jak na moje kompletnie bez sensu.

uregulowany stosunek do służby wojskowej był wymagany w styczniowym projekcie rozporządzenia, w tym ostatnim już nie ma takiego warunku

kissmy...    57

wojska ominąc raczej się nie uda a prowadzenie gospodarstwa rolnego na pewno w tym nie pomoże

Nikita_Bennet    100

:(

w nowym MR moze i tak ale w starym nie bylo tego afair.

zresztą uregulowany stosunek do sluzby wojskowej to w moim przypadku wbita pieczątka ze przeniesiony do rezerwy.

Nikita_Bennet    100

nie czytalem nowego MR ale w starym trzeba bylo posiadac kwalifikacje rolnicze i byla lista co mozna miec ukonczone lub osiągnięte.

kissmy...    57
a czy wykształcenie rolnicze jest obowiązkiem ???

wykształcenie rolnicze jest wymagane również w najnowszym rozporządzeniu, tudzież w jego projekcjie, lecz nadal pozostaje okres 3 lat na jego uzupełnienie

Nikita_Bennet    100
Nikita_Bennet 666 post

thx :)

wykształcenie rolnicze jest wymagane również w najnowszym rozporządzeniu, tudzież w jego projekcjie, lecz nadal pozostaje okres 3 lat na jego uzupełnienie

czyli w zupelnosci mozna zrobic inzyniera :)

kissmy...    57

o ile się nie mylę to w 3 lata uzyskuje sie licencjat natomiast tytuł inżyniera uzyskuje się po 7 semestrach (chyba, że się mylę) ale wszystko jest do zrobienia

Nikita_Bennet    100

dobrze prawisz ale jesli na uczelni jest licencjat z danego kierunku to nie ma inzyniera.

u nas inzyniera teraz ma się po 8 semestrach a za moich czasów po 7dmiu ale mozna częsc studiow zrobic w trybie przyspieszonym :)

JarekWLKP    1

Licencjat daje zawód oraz uprawnienia według UE-'wykształcenie rolnicze' potrzebne do otrzymania MR i innych środków?

Jozek18    0

czy trzeba otrzymać całe gospodarstwo czy wystarczy tylko część ( większa od średniej wojewódzkiej)???

nie wiem jak to dokładnie jest bo dość nie jasno napisali ;)

lukasx21    125

Wystarczy technik. Ciekawe czy wnioski będzie można składać w całym okresie PROWu czy tylko w 2007 2008 wydaje mi sie ze powinno być przez cały czas ale jak jest naprawde to nie wiem.

karol    2

spoko koledzy premia dla młodego rolnika tak szybko się nie skończy, wymogi poprostu zwalają z nóg...!!!!

mało tego że wymogi są o wiele trudniejsze do spełnienia to jeszcze stawka nie została podniesiona (miało być na początku 100 tys) kasa z tego roku 2007 przejdzie na następny. Licencjat wystarczy ale nie z wszystkiego, mam wykaz kierunków. ja w przyszłym roku chcę z tej premi skorzystać ale co do szczegółów (keśli coś będe wiedział) napiszę.

POZDR!!!!

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez Koksu101
      Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
      i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
      2 czy jest określona ilości ha
      3 ile pieniędzy dostanie
      4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
      5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę
    • Przez largo8999
      Witam,

Panowie proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy kontakt z tym forum.

Chciałbym prosić o rade, nie wiem czy to dobre miejsce, ewentualnie zostanę skorygowany.

Chodzi nam po głowie uruchomienie gospodarstwa ekologicznego. Mamy zamiar uprawiać głównie zioła, przy czym nie chodzi o specjalizację w konkretnym gatunku, ale o uprawę różnych. 
      Chcemy zakupić gospodarstwo rolne o pow między 5 a 10 ha.

Zastanawiam się jakie jest Wasze zdanie w tym temacie oraz czy są jakieś przesłanki lub przecieki ws nowych dotacji dla młodych rolników na 2015 rok, oraz czy ktoś z Was przeprowadzał transakcję zakupu całego gospodarstwa.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
    • Przez Mosull
      Witam wszystkich.

Szukam osób, z którymi mógłbym przeprowadzić ankiety na temat innowacji w rolnictwie.
      Ankieta jest w miarę krótka i wypełnienie jej nie powinno zająć więcej niż 30 min.
      Badania są prowadzone wspólnie z UR w Krakowie. Oczywiście są one anonimowe.

Jednak są obostrzenia dotyczące grupy docelowej.
      Ankietowani muszą to być osoby korzystające z działania "Ułatwienie startu młodym rolnikom"  w okresie 2007-2014. Czyli każdy kto otrzymał premię lub ma ją otrzymać będzie odpowiednim ankietowanym (osoby z naborów od 2008 do 2014). Dodatkowo muszą to być osoby z Małopolski.

Jeśli by ktoś miał ochotę z Was pomóż mi byłbym ogromnie wdzięczny. Zainteresowane osoby mogą pisać w tym temacie lub do mnie na priv, a ja już wszystko wyjaśnie dokładnie
    • Przez Bercik92
      witam urząd pracy pomaga założyć własną działalnosc gospodarcza i daje tam kilkanascie tys zł czy znacie albo macie jakies pomysły aby mozna było by założyc działalnosc gospodarcza związaną z rolnictwem z dofinansowaniem?