agromichu

Jakie nowe akumulatory do bizona z056?

Polecane posty

agromichu    0

Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromichu    0
4 minuty temu, Desperado napisał:

Co to było?

Jakieś eurostar z gwiazdkami, aktualnie brak naklejek ale to coś takiego było. Pewnie brak pielęgnacji w zimę przyczynił się do ich zepsucia ale podobno są akumulatory co się bardziej zasiarczają i te lepsze? NIe jestem w temacie zbytnio także proszę o pomoc jakie i jakiej pojemności kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136

Pielęgnacja to podstawa, żadne nie wytrzymają długo bez tego, jedno rozładowanie do maksa i 2-3 lata żywot skrócony normalnie to te 170- 180 Ah, zakładają mniejszej pojemności też, ale ja tylko 180Ah i wytrzymują 10-11 lat. Centra, Warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5606
Napisano (edytowany)

Kupiłem kiedyś na rynku jakieś sprowadzane z zachodu w połowie ceny chińczyka, miały być na 2-3 sezony, a już ich 6 sezon teraz będzie ;) Komplet tyle, co jeden nowy chińczyk ... Trzymane w starej piwnicy, czyli mają w miarę stałe warunki w zimie, podładowywane z 3-4 razy w zimie. Przed tymi rynkowymi miałem jakieś china, w jednym akumulatorze w 3 sezonie padła jedna cela ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136
Napisano (edytowany)

Niekiedy te nie wiadomo co też ładnie trzymają, ale ja nie ryzykuję, to ma palić na dotyk, zresztą ciągniki czy samochody też, pierwsze problemy z kręceniem i akumulatory czy akumulator idzie natychmiast na wymianę. żadne dziadostwo podładowywanie zaciąganie.

Edytowano przez Desperado
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5606
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, Desperado napisał:

Niekiedy te nie wiadomo co też ładnie trzymają

Po chinach które wytrzymały w Bizonie 3 lata nie mam dobrego zdania o chińczykach ... Zresztą, te nowe Varty czy Centry tańszych serii też są do kitu, jakość porównywalna do Chiny tylko się płaci za naklejkę z napisem Centra ... Do osobówki gdzie nie ma drgań się nadają, ale nie do sprzętu rolniczego ...

Te z rynku jakby przeliczyć cena/ilość sezonów to Centra powinna wytrzymać 20 lat xD A tyle na pewno nie wytrzyma ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136

Nie stać mnie na tanie rzeczy, kupuje się raz i to ma chodzić, co z tego że tanie jak za trochę znów do kupna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5606

Za komplet 2x180Ah dałem wtedy 700zł, chodzi 6 sezon, chyba dobry wynik xD Dwie lepsze Centry to teraz 2000zł, przerost formy nad treścią do złomka wartego 25k ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640
3 minuty temu, Desperado napisał:

Niekiedy te nie wiadomo co też ładnie trzymają, ale ja nie ryzykuję, to ma palić na dotyk, zresztą ciągniki czy samochody też, pierwsze problemy z kręceniem i akumulatory czy akumulator idzie natychmiast na wymianę.

Kilka lat temu, rano samochód ciężko odpali (benzyniak) ale myślę sobie, że w trasie 70km się akumulator doładuje. Niestety nie naładował się i z Bydgoszczy wracałem już z nowym akumulatorem Bosch serii S6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136

No jak nie masz nawet osłon to pewnie te 25k i tak o połowę zawyżona wartość.    :P

3 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Za komplet 2x180Ah dałem wtedy 700zł, chodzi 6 sezon, chyba dobry wynik xD Dwie lepsze Centry to teraz 2000zł, przerost formy nad treścią do złomka wartego 25k ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5606
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, Desperado napisał:

No jak nie masz nawet osłon to pewnie te 25k i tak o połowę zawyżona wartość.    :P

Nie mam tylko osłony paska napędu motowideł cwaniaku, ale tylko dlatego że poprzedni właściciel pogiął xD

Bizon Super 89r. Ostatnie żniwa przejechał bezawaryjnie ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136
Przed chwilą, bergman31 napisał:

Kilka lat temu, rano samochód ciężko odpali (benzyniak) ale myślę sobie, że w trasie 70km się akumulator doładuje. Niestety nie naładował się i z Bydgoszczy wracałem już z nowym akumulatorem Bosch serii S6.

No teraz jak już padnie, to zazwyczaj definitywny koniec.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640

Na akumulatorach nie ma co oszczędzać, bo te tanie lub zużyte, padną w najmniej oczekiwanym momencie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5606
Napisano (edytowany)
1 minutę temu, bergman31 napisał:

Na akumulatorach nie ma co oszczędzać, bo te tanie lub zużyte, padną w najmniej oczekiwanym momencie. 

Do samochodu czy ciągnika to oczywiste, do kombajnu nie widzę sensu, jak rozrusznika może z 30 razy w sezonie używam, jak rano się odpali tak po powrocie do domu się gasi ... A kupić coś nowego dobrego 2x180Ah minimum 2000 trzeba z kieszeni wyjąć, jakieś 3,5t pszenicy w obecnych czasach ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136
Przed chwilą, Tomasz0611 napisał:

Nie mam tylko osłony paska napędu motowideł cwaniaku, ale tylko dlatego że poprzedni właściciel pogiął xD 

Kabina, sieczkarnia? jak ty już sam mówisz że to złomek to nawet uwierzę.   :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5606
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, Desperado napisał:

Kabina, sieczkarnia? jak ty już sam mówisz że to złomek to nawet uwierzę.   :P

Kabiny nie ma, sieczkarnia jest. Jeździłem kiedyś w kombajnie z kabiną, jak nie ma klimatyzacji to aby męczarnia i sauna w tej kabinie ...

Gdybym miał więcej do koszenia to może bym coś kupił, ale na 30ha w sumie kukurydzy i zboża nic więcej mi nie potrzebne, kukurydza i tak koszona usługowo, a Bizonem w 3-4 dni u siebie zboża obkoszę ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136

Ale że ciebie nie stać na coś lepszego? taki milioner. 🙆‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5606
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, Desperado napisał:

Ale że ciebie nie stać na coś lepszego? 

Stać, tylko nie widzę sensu wywalać 200k na jakiś sensowny kombajn, który u mnie by pracował może z 2 dni w żniwa ... Można sobie coś innego za te pieniądze kupić, a do skoszenia 20ha wystarczy stary, poczciwy Bizon....

Na usługi raczej nie ma szans, więksi mają swoje maszyny, a dla mniejszych jest już tyle usługodawców, że problem byłby się wcisnąć, a jeździć prawie za darmo to bez sensu ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136

Z takim podejściem to śmiało mogłeś zostać przy 60 -tce albo ciapku.   xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5606
Napisano (edytowany)

Ciągników używam, są mi potrzebne, ale wywalać kasę na zabawkę, żeby sobie pokosić dwa dni w roku ... Głupota xD Póki Bizon chodzi praktycznie bezawaryjnie i nie sprawia mi większych problemów nie widzę najmniejszego sensu rozglądania się za innym kombajnem ...

Zresztą, ciapka nadal mam, do bobu niezastąpiony ;) 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640
9 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Do samochodu czy ciągnika to oczywiste, do kombajnu nie widzę sensu, jak rozrusznika może z 30 razy w sezonie używam, jak rano się odpali tak po powrocie do domu się gasi ... A kupić coś nowego dobrego 2x180Ah minimum 2000 trzeba z kieszeni wyjąć, jakieś 3,5t pszenicy w obecnych czasach ...

To ja dałem ponad 300zł za akumulator do ciapka, który rocznie robi około 20mtg. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4136
3 minuty temu, Tomasz0611 napisał:

Ciągników używam, są mi potrzebne, ale wywalać kasę na zabawkę, żeby sobie pokosić dwa dni w roku ... Głupota xD 

Żeby kosić to co masz w dwa dni, to jeszcze trzeba mieć czym odebrać od tego kombajnu, a jak masz tylko dmuchawę, no to nawet i za 200k zejdzie tyle ile Bizonem.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5606
Napisano (edytowany)

@Desperado to też ;) Załadunek do silosów mam w tempie 7-9t/h w zależności do zasypuję ... Więc kolejne koszty, robić inwestycję za 300k żeby w jeden albo dwa dni szybciej skosić, czy to ma sens ?? Jakbym zmienił kombajn, to może i kukurydzę bym swoim kosił, ale znowu, kupować przystawkę na 10ha swojego i z może 20ha usług ... Prędzej będę na emeryturze niż to się zwróci ...

I tak samo podchodzę do akumulatorów do starego Bizona, to nie te czasy że są niedostępne, w razie padną, to szybki telefon po najbliższych składnicach, ktoś z domu podjedzie busem na pole, podjedzie się do sklepu, wymieni stare na nowe i zamontuje, cała operacja potrwa z 60 minut ... W promieniu 10km mam z 4 składnice otwarte do 20:00 w żniwa, a jeszcze z 3 kolejne w promieniu 15km ... Po wywaleniu 1400zł na dwa chińczyki, z których jeden wytrzymał trzy lata mimo dbania w okresie zimowym nie widzi mi się kupowanie Centry w której też może paść cela zaraz po gwarancji ... Gdyby to był kombajn który latał by po usługach, do tego była by przystawka do QQ to inaczej bym podchodził do sprawy ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj