Polecane posty

hubert1984    0

Byłem osobiście zawieść fakturę bo tak najlepiej moim zdaniem i pytali się czy jestem na vacie. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba na zwykłej kartce pisałem oświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Oświadczam, że jestem rolnikiem "ryczałtowym", nie rozliczam się z podatku VAT od towarów i usług.

 

Już masz oświadczenie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1916    1

a czy ktoś wie czy grożą jakieś kary jeżeli w biznesplanie ma sie wpisane przykładowo 20szt bydła a teraz sie stado zwiekszylo i ma sie 25szt??


pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to ch**

MF 390, ursus c-355:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Nie, bo plan nie zmienił się o więcej niż 30%. Generalnie nie robią problemów jak produkcja się zwiększa, trzeba się tłumaczyć jak się zmniejsza.

 

Nie pytajcie już w tym temacie co będzie w przyszłych naborach, bo tego nikt nie wie. Macie temat MR 2014, czy jakoś tak i tam spekulujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz1001    5

Witam mam pytanie bo jestem troche zielony w tym temacie

 

Jezeli rodzice chca przepisac ziemie na np syna to czy musi on miec wykształcenie rolnicze czy nie ??? nie przepisauja calego gospodarstwa tylko np 10h, nie odchodza na rente po prostu przepisuja ziemie jak to jest ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie jest wymagana żadna szkoła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1234    0

Jak pracuje w fabryce to muszę zrezygnować dla gospodarstwa otrzymanego od ojca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Czy na Młodego Rolnika wystarczy długoletnia dzierżawa 20 ha łąk czy musi być ziemia orna ?

 

odpowiedz na Twoje pytanie znajduje sie kilka stron WSTECZ

ale co tam odpowiem dzierżawa musi być na 10lat ze zgodnością podpisów potwierdzoną u notariusza bądź gminie potrzebny areał to ok. 11ha dokładnie nie pamiętam

Ale po co o to ciągle pytacie przecież nie ma ŻAdnego naboru na MR!!!!

 

 

Jak pracuje w fabryce to muszę zrezygnować dla gospodarstwa otrzymanego od ojca??

 

jesli nie masz nigdzie zaobowiązań mam na mysli PROW to czemu nie ale musisz sie z tym liczyć iż mozesz nie dostać MR w przyszłych naborach bo podoboa od przejecia gosp. nie moze minąc CHYBA 18msc

 

Ps. mam taką małą prośbe otóż jesli macie zamiar zadać jakieś pytanie to poczytajcie troszke w danym temacie a nie na łatwizne i piszemy co chwilke do samo.

To wszystko sie tu ztacza nie wiem czy to ze wzgledu na ferie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartmk    0

Cześć nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę w tym.Mam pytanie , zostałem posiadaczem gospodarstwa rolnego ok 8ha czy w moim przypadku istnieje możliwość Dofinansowania z UE ,,Ułatwienie startu młodym rolnikom '' .Mieszkam w woj Pomorskiem gdzie średnia powierzchnia gruntów rolnych to 18.94ha.Czy spełaniam jakiekolwiek wymagania? z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaw1989    0

Witam

W imieniu swojej siostry chciałbym przedstawić jej sytuację i zapytać czy spełnia wymagania dotyczące programu „Ułatwianie startu młodym rolnikom”.

 

Siostra w tej chwili jest osoba bezrobotną, za oszczędności chcę zakupić 6 ha ziemi, mieszka w województwie świętokrzyskim (średnie gosp.5,5ha). Z wykształcenia jest magistrem po kierunku "Marketing i Zarządzanie w Agrobiznesie" na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Do tej pory nigdy nie była ubezpieczona w KRUS. W planach na następny rok po zakupie ziemi ma dzierżawę kolejnych 5 ha na okres 10 lat. Gospodarstwo ma być nastawione na produkcję zbożową. Za ewentualną pomoc planuje zakup maszyn rolniczych.

 

moje pytania:

-Czy spełnia warunki na otrzymanie premii „Ułatwianie startu młodym rolnikom”?

-Jaka kwotę z premii należy przeznaczyć na zakup maszyn?

-Jak długo musi być posiadaczem gospodarstwa od czasu otrzymania premii?

-Jak długo musi być ubezpieczona w KRUS od otrzymania premii?

-czy dodatkowa praca dorywcza na zasadzie umowy o dzieło wyklucza ją z KRUS'u?

-Kiedy można spodziewać się naboru wniosków na 2013 rok?

-Jakie ma szanse na przyznanie wsparcia przy przedstawionej sytuacji?

 

Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Z tego co mi wiadowo to nie będzie naboru w tym roku a od 2014 wszytkie przepisy się pozmieniają,więc nie ma o czym gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Witam zmieniłem biznesplan z zakupu sprzentu na zakup ziemi. Pani w odr powiedziała mi że musze podać konkretną działkę, a ja tak na prawde nie wiem którą ziemię kupie bo w ciągu 3 lat od wzięcia kasy są różne okazje. Pytanie moje jest takie, że w styczniu wygrałem przetarg w anr na 2 działki o łącznej powierzchni ok 80 arów i chciałbym je rozliczyć na MR, tylko że nie mam ich podanych w zmianach MR tylko sąsiednią działkę. ANR chce zapłaty za działki a ja nie wiem czy mogę tą ziemie kupić a później jakoś zmienić Biznesplan, czy pierwsze musi być zmiana a, później zakup. Z góry dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad451    3

mi nie kazali wskazywac konkretnej dzialki ktora kupie, nie wiem co wy w ogole piszecie, ktos walnal jakas glupote i teraz tak wszyscy mysla, skad mozna wiedziec ktora dzialke sie kupi i co moze sie trafic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, Panowie możę mi ktoś podradzi co mam zrobić, w tam tym roku wziołem mr i dziś był u mnie wójek i chcę moją jedną działkę. moja ma 0,29ha i jest łoka tak 5 klasa, koło rzeki torfy, natomiast daje mi w zamian prawie 1 ha ornego pola 3-4kl, i pasowało by mi się zamienić, tylko najgorzej że jest ona na mr.Mam nadwyżke pola bo trzeba 10.45ha a mam ponad 12, i jeszcze w tym roku kupiłem 2ha,to mam już ponad 14, więc czy mogę to jakoś zamienić?oczywiście notarialnie, i zmienić bp na mr? czy lepiej nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2
Napisano (edytowany)

witam, Panowie możę mi ktoś podradzi co mam zrobić, w tam tym roku wziołem mr i dziś był u mnie wójek i chcę moją jedną działkę. moja ma 0,29ha i jest łoka tak 5 klasa, koło rzeki torfy, natomiast daje mi w zamian prawie 1 ha ornego pola 3-4kl, i pasowało by mi się zamienić, tylko najgorzej że jest ona na mr.Mam nadwyżke pola bo trzeba 10.45ha a mam ponad 12, i jeszcze w tym roku kupiłem 2ha,to mam już ponad 14, więc czy mogę to jakoś zamienić?oczywiście notarialnie, i zmienić bp na mr? czy lepiej nie ?

przeczytaj post nr8111 kilka stron do tylu bedziesz mial jasnosc....

Cytowanie poprzedniego posta. +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

A tą łąkę kupiłeś za premię z MR? Jeśli tak to nie możesz tego sprzedać przez 5 lat bodajże, jeśli miałeś ją wcześniej tj przed otrzymaniem premii to wg możesz to 'zamienić' z wujkiem a najlepiej będzie jak zadzwonisz do ARiMR na infolinię do swojego oddziału wojewódzkiego albo centrali ARiMR i zapytasz i będziesz na 100% wiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turas20    8

Koledzy ile czasu trzeba opłacać KRUS by dostać premie młody rolnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rabe    3

Witam czy może mi ktoś wyjaśnić nowe zasady MR bo mam następującą sytuację:

1. ukończyłem liceum ogólnokształcące zdana matura

2.zostałem przyjęty na studia na Akademji Rolniczej mam zaliczone 5 semestrów

3 na 7 semestrze wskutek różnych zależnych i niezależnuch odemnie przyczyn musiałem przerwać naukę więc nie posiadam dyplomu ukączenia :(

PYTANIE

czy mogę ubiegać się o premię MR nie mając uzupełnionego wykształcenia

czy muszę uzupełnić wykształcenie ( np jakaś szkoła podyplomowa ) czy też wystarczy abym przedstawił zaswiadczenie z KRUS o podleganiu ubezpieczeniu jako domownik 5 lat ( czytałem na stronie agencji w którymś miejscu że jest coś takiego)

czy mając opłacony KRUS jest potrzebne wykształcenie czy sam krus wystarczy aby otrzymać premię

czy można opłacić KRUS wstecz ( gdześ ktoś pisał że istnieje taka możliwość)

Pytałem w ODR ale ludzie którzy tam pracują nic nie wiedzą albo podają sprzeczne informacje ;[ ( np. gdy brat starał sie o premię pracownicy wpierali że aby ją dostać ziemia musi być przekazana notarialnie po telefonie do arimr w warszawie okazało się że wystarczy dzierżawa)

dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierre    1

Z uporem maniaka pytacie jak będzie w przyszłych naborach, ale nie dociera, że nikt Wam wiarygodnie nie odpowie, bo nikt nie wie jakie będą nowe zasady. Jeżeli tak bardzo interesują Was zasady z ubiegłych lat, to poczytajcie na stronach ARiMR albo ten wątek.

 

Może niech moderator zmieni nazwę tematu na "MŁODY ROLNIK - poprzednie nabory/ubiegłe lata/PROW 2007-2013" albo coś w tym stylu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dZejk    1

Pierre popieram pomysł. Dostałem premię i czasmi zaglądam na forum żeby zapytać czy też podzielić się wiedzą z osobami którzy "są w temacie" ale co drugi post dotyczy zapytania odnośnie warunków otrzymania premii do naboru, którego nie ma. Robi się straszny bajzel poprzez ciagłe bezsensowne pytania i odpowiedzi. Niech ktoś zmieni temat albo założy nowy dla osób które dostały premię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz9    0

Witam

Ja mam takie pytanko, czy mogę starać się o premię dla młodego rolnika (jeżeli będzie) mając już popisaną umowę na dzierżawę gruntów rolnych.

Proszę o pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tramp    0

Pierre popieram pomysł! W tej chwili nic nie wiadomo o naborze w 2013 więc po co zaśmiecać temat !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost
       
       
       
    • Przez JanKropka
      Witam,
       
      maice jakiś pomysł z tym wszystkim, żeby miec szanse na dotacje do małego gospodarstwa kilka hektarów gdy nadzieje na młodego rolnika upadły a nie ma kasy na wyłożenie na modernizacje..
       
      z tym #prow to rzeczywiście jest taka lipa i obowiązkom np. jak dot. #krus które fizycznie nie są do przejścia, bo w przypadku:

      - Poddziałanie 6.2 Pomoc na rozpoczęcie pozarolniczej działalności gospodarczej na obszarach wiejskich trzeba "Zgodnie z przepisami, o pomoc może ubiegać rolnik, małżonek rolnika lub domownik rolnika, który m.in. podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie z mocy ustawy, nieprzerwanie co najmniej od 24 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. "

      i przez 2 lata wstecz nie mieć żadnej działaności.. super :-( kto tak ma żeby wyżyć z gospodarstwa i płacić krus tak długo??

      - Poddziałanie 6.4 Wsparcie inwestycji w tworzenie i rozwój działalności pozarolniczej

      wykonuje działalność gospodarczą w zakresie co najmniej jednego z rodzajów działalności określonych w załączniku do rozporządzenia przez okres co najmniej dwóch lat poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy (do tego okresu wlicza się również okres zawieszenia prowadzenia tej działalności);

      a działalność ta to TYLKO:

      Nazwa grupowania
      01.61.Z Działalność usługowa wspomagająca produkcję roślinną
      01.62.Z Działalność usługowa wspomagająca chów i hodowlę zwierząt gospodarskich
      01.63.Z Działalność usługowa następująca po zbiorach

      super kto tak ma przez 2 lata? jest chociaż jedna taka osoba w #polska?

      - i zostaje TYLKO: Poddziałanie 4.2 "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój"

      podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie;

      i te ograniczenia na co to mozna wydac http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/prow-2014-2020/poddzialanie-42-wsparcie-inwestycji-w-przetwarzanie-produktow-rolnych-obrot-nimi-lub-ich-rozwoj.html

      CZYLI w praktyce pozamiatane.. jak ktoś sie nie łapie na młodego rolnika lub modernizacje..
       
    • Przez jarku98
      Witam miał już ktoś egzamin Egzamin R.16 2018 styczeń?  albo będzie miał jutro ?
       
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
    • Przez Rolnik3311
      Witam, 
      W związku z planowanym złożeniem wniosku na młodego rolnika w 2018 roku potrzebne jest posiadanie przynajmniej 1ha ziemi. Planujemy przepisanie części gospodarstwa gdyż rodzice ro emerytury mają jeszcze 10lat. I mam pytanie czy na razie przepisać tylko ten 1ha a resztę po otrzymaniu pozytywnej weryfikacji wniosku czy od razu teraz cała ziemię żeby 2 razy nie chodzić do notariusza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj