Polecane posty

arek_124711    202
3 minuty temu, Krzysiukov napisał:

W mojej okolicy jest takie gospodarstwo gdzie prowadzą ja dwaj starzy kawalerowie ledwo już dają radę bo lata robią swoje ale jak jeden facet z okolicy miał 5 ha ziemi do oddania w dzierżawę to chcieli się zabić o to z młodym rozwijającym się rolnikiem i już nienawiść między nimi. Co do żniw to nie mają swojego kombajnu tylko wynajmują usługę to tak samo aby tylko u nich młócił a innych swoich klientów kombainista ma olać bo oni najważniejsi bo ktoś tam już wykosił a ich stoi xd

A to ja mam takiego samego 5 hektarowca w mnie we wiosce i od kilku lat chlop tak mnie meczy zeby mu skosic zawsze... niewazne ze ja mam ponad 100 do koszenia i tak jak w tym roku prawie wszystko mi sie polozylo ale to nic bo jego najwazniejsze... i te jego teksty typu co na spichrzu to nie zmoknie albo mi sie nie spieszy ale moglbys dzis wjechac 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin108    2
22 minuty temu, GRZES1545 napisał:

Tam gdzie Ci pisałem?

Cena w porównaniu do naszej lokalizacji czyli Kutno łódzkie to luks.dzis dzwoniłem to cena mocznika 5500 a saletry 4600

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
27 minut temu, arek_124711 napisał:

 I gdzie macie to embargo?? Napewno jesli bede kupowal to kupie import... nie kupie juz polskiego ani grama

A ja mam całkiem inne zdanie , i zawsze kupowałem i będę kupował ten nawóz który będzie kosztował najtaniej w przeliczeniu na czysty składnik . A tobie to na przekór można życzyć jak najtańszych polskich nawozów i jak najdroższych z importu , i w tedy byśmy zobaczyli czy byś nadal nie kupił ani grama polskiego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

Kurde w 2011 saletrzak był po 850.

Świat zmierza ku zagładzie

Edytowano przez mf362
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
3 minuty temu, Marcin108 napisał:

Cena w porównaniu do naszej lokalizacji czyli Kutno łódzkie to luks.dzis dzwoniłem to cena mocznika 5500 a saletry 4600

niech się udławią tym nawozem w tej cenie.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
5 minut temu, Marcin108 napisał:

Cena w porównaniu do naszej lokalizacji czyli Kutno łódzkie to luks.dzis dzwoniłem to cena mocznika 5500 a saletry 4600

To już czyste zdzierstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
59 minut temu, Tomek90 napisał:

ale jak pszenica spadnie na 800  co jest przecież możliwe ,to zostanie 750 zł z ha  + koszty wymienione  na dole wyliczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133
1 minutę temu, rocknrollnik1 napisał:

ale jak pszenica spadnie na 800  co jest przecież możliwe ,to zostanie 750 zł z ha  + koszty wymienione  na dole wyliczenia .

CHcesz meic pewna wyplate to diz na kase do biedronki. W zadnym biznesie nie masz stabilnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288

Panowie postudiowałem ceny nawozów względem cen zbóż w latach 2003- 2021 i opinie samych zainteresowanych czyli rolników i producentów nawozów 

Wychodzi na to że opłacalność jest wtedy gdy 1 kg nawozu jest warty tyle co 4 kg pszenicy 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
3 minuty temu, mds212 napisał:

CHcesz meic pewna wyplate to diz na kase do biedronki. W zadnym biznesie nie masz stabilnosci.

mówię tylko o tym,że możliwy jest zarówno zysk na poziomie 4 tys jak i 0 zł z ha.Im większe nakłady tym większe ryzyko.Chyba każdy to rozumie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Ameryki nie odkryles.  zawsze mozna bylo wyjsc na zero wtedy jak pszenica byla po 600 a nawoz po 1k tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Tylko przy wysokich kosztach jest znacznie większe możliwość wyjścia na zero bądż na minus  niż przy niskich kosztach , 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
9 minut temu, Mariusz2903 napisał:

 

Wychodzi na to że opłacalność jest wtedy gdy 1 kg nawozu jest warty tyle co 4 kg pszenicy 

Mówisz o azotach, o całym nawozie na jeden sezon wegetacyjny czy o czym?


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wyniki Rosji i Ukrainy ktoś obserwował? 

oj jak ciekawie się robi. kawa po nowym roku nie potrzebna, co najwyżej jakiś nerwosol 🤣

siać i czekać na 2 tyś .😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288
10 minut temu, misio3p napisał:

Mówisz o azotach, o całym nawozie na jeden sezon wegetacyjny czy o czym?

1kg saletry powinien nie być droższy niż 4 kg pszenicy 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
11 minut temu, HF86 napisał:

wyniki Rosji i Ukrainy ktoś obserwował? 

oj jak ciekawie się robi. kawa po nowym roku nie potrzebna, co najwyżej jakiś nerwosol 🤣

siać i czekać na 2 tyś .😁

O co chodzi ? mógłbyś zapodać jakiś link 

 

6 minut temu, Mariusz2903 napisał:

1kg saletry powinien nie być droższy niż 4 kg pszenicy 

to po tych podwyżkach saletry na 4600 prawie już jest ta proporcja , więc jest ok? Ty jak już coś dowalisz to naprawdę , siąść i płakać

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
3 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

1kg saletry powinien nie być droższy niż 4 kg pszenicy 

Innymi słowy tona saletry nie powinna być droższa niż 4 tony pszenicy.

Zatem 1300 netto x4 = 5200 netto. Jeśli ktoś z zakładów azotowych tutaj czyta, to śmiało, jeszcze możecie podnieść cenę;)

 

  • Like 1
  • Haha 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
55 minut temu, mysza103 napisał:

A ja mam całkiem inne zdanie , i zawsze kupowałem i będę kupował ten nawóz który będzie kosztował najtaniej w przeliczeniu na czysty składnik . A tobie to na przekór można życzyć jak najtańszych polskich nawozów i jak najdroższych z importu , i w tedy byśmy zobaczyli czy byś nadal nie kupił ani grama polskiego 

Tym czasem jest odwrotnie tak niż piszesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Z ciekawości to po ile teraz jest Ultra 8 czy ultra 10 , żeby porównać z polifoskami  6 i 8 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek175    1
1 godzinę temu, Marcin108 napisał:

Cena w porównaniu do naszej lokalizacji czyli Kutno łódzkie to luks.dzis dzwoniłem to cena mocznika 5500 a saletry 4600

Na którym składzie takie ceny jeśli można dokładnie wiedzieć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

A ja mam całkiem inne zdanie , i zawsze kupowałem i będę kupował ten nawóz który będzie kosztował najtaniej w przeliczeniu na czysty składnik . A tobie to na przekór można życzyć jak najtańszych polskich nawozów i jak najdroższych z importu , i w tedy byśmy zobaczyli czy byś nadal nie kupił ani grama polskiego 

Dzieki za zyczenia ale jeszcze ani razu agrolok nie przywiozl mi azotu polskiego bo zawsze jest drozszy.... a wspolpracujemy pewnie 20 lat.  Dzis rozmawialem z babka wlasnie z agroloku mowila ze nie maja cennikow aktualnych dopiero po nowym roku ale z tego co kierownictwo mowi nie powinno byc drozej. No coz okaze sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
mysza103 napisał:

Z ciekawości to po ile teraz jest Ultra 8 czy ultra 10 , żeby porównać z polifoskami  6 i 8 ?

Ultra 8 2900zł/t brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj