Polecane posty

PanAres    131

Jak się chce to wszystko można.

np. zróbcie 7 ton pszenicy jakościowej na V klasie w niekorzystnym roku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubek378    12
Bartek933 napisał:

Zdecydowana większość osób albo celowo zawyża dawkę obornika lub nie zna realnej wagi ładunku na rozrzutniku. Przechwałki o jakże ogromnych ilościach nawozów naturalnych należy brać z dużym przymrużeniem oka 

To Ile jest ton obornika bydlęcego na rozrzutniku 2 osiowym według Ciebie? Naładowane że ledwo przez adapter przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Nie ma opcji nawet o takim plonie na tej ziemi myśleć przy niekorzystnym roku zrób 4t to będę Ci bił brawo

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Nieprawda. Możliwości są. Nawożenie, nawadnianie, itd. 

Dziś można naprawdę wiele, co nie znaczy że będzie to opłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
47 minut temu, proxy8441 napisał:

jestem ze Śląska, odwiedziłem zaporę w Włocławku a że Wisła zaraz obok Anwilu to nie wiedziałem :P 

no jedno jest pewne, nóż na gardle mają rolnicy na glebach lekkich co produkowali intensywnie, my mamy te same koszty uprawy co na glebach ciężkich a plony niestety o wiele niższe

na bogato, Ty poważny gracz rynkowy chyba, duży areał?

Pewnie do handlu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
1 godzinę temu, yacenty napisał:

Pokaz jak chcesz zrobić te 6tys

3000zl dzierżawa

Npk 300kg 650 zł 

Saletra 500kg 1300zł

Chwast 150 zł

Fungi +mikro 350 zł 

Uprawa siew opryski, nawożenie 450 zł 

5 roboczogodzin człowieka 200 zł

Zbiór 400 zł 

Odwoz plonów 50 zł

Wapnowanie 100 zł

= 6550 

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Kabanos napisał:

Ja to teraz stodołę zamykam na kłódkę bo tam teraz tyle pieniędzy że strach ,nawozy , pszenica i fasola tylko ON brak na razie

W stodole strach cokolwiek trzymać 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
Mateusz1q napisał:

1 godzinę temu, yacenty napisał:

Pokaz jak chcesz zrobić te 6tys

3000zl dzierżawa

Npk 300kg 650 zł 

Saletra 500kg 1300zł

Chwast 150 zł

Fungi +mikro 350 zł 

Uprawa siew opryski, nawożenie 450 zł 

5 roboczogodzin człowieka 200 zł

Zbiór 400 zł 

Odwoz plonów 50 zł

Wapnowanie 100 zł

= 6550 

 

 

pozycja nr 1 i nie mam więcej pytań


nie chcesz wziąć 30ha w dzierżawę?

  • Like 3

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
5 minut temu, yacenty napisał:

pozycja nr 1 i nie mam więcej pytań

 

nie chcesz wziąć 30ha w dzierżawę?

 

Źle postawiłeś pytanie. Prawidłowe pytanie:

Kiedy masz wolny termin na podpisanie umowy🤣

  • Haha 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

śmiechem żartem to właśnie w mojej okolicy znajomi rolnicy na takie czynsze poszli po 3t pszenicy, no to im wychodzi koszt całkowicie inny, ale jak ktoś wychodzi z takim czynszem to musi się modlić o lata dobrych cen i plonów...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

@garek ty chciałeś puścić swoje ha w dzierżawę. patrz miałbyś czysta bańkę rocznie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Za 3000 to i ja oddam, pójdę na etacik i po robocie będę leżał i się opierniczal na wakacje pojadę, jak będą dawać po 300 kg i npk i wapnowac to odpocznę kilka lat a jak zobaczę że popadam w alkoholizm z nieróbstwa to zabiorę i znowu zacznę gospodarzyć chyba że ktoś da 4000

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Z tymi placami zawalonymi nawozami to prawda ale u dystrybutorów nie w zakładach .Byłem wielokrotnie w azotach K-Koźle i nigdy nie widziałem ani jednego BB na placu.Dlatego że nawóz jest przechowywany na pryzmach w magazynach poniżej poziomu gruntu tam na bieżąco tak jak podjeżdżają auta maszyna w rodzaju kombajnu pobiera nawóz i gdzieś obok załadunku następuje workowanie niekiedy na samochodach  .Dodatkowo zakaz składowania saletry w BB chyba 100 ton -to nie stodoła bauera .Natomiast dystrybucja upycha to u siebie na gospodarstwach z bazą magazynową halach namiotowych itd . 

A tak nawiasem dobrze że czynsz w pszenicy a nie saletrze lub moczniku -było by ciekawie choć i tak czynsze pójdą w górę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    907
27 minut temu, yacenty napisał:

pozycja nr 1 i nie mam więcej pytań

 

nie chcesz wziąć 30ha w dzierżawę?

 

Ja też dorzucę z 20ha,  jaką kawę robić ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, krzysiek277 napisał:

Ja też dorzucę z 20ha,  jaką kawę robić ?

 

Możemy tworzyć spółke dla gościa , wschód lubelszczyzny również dorzuci 30ha 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
18 minut temu, RU68 napisał:

Z tymi placami zawalonymi nawozami to prawda ale u dystrybutorów nie w zakładach .Byłem wielokrotnie w azotach K-Koźle i nigdy nie widziałem ani jednego BB na placu.Dlatego że nawóz jest przechowywany na pryzmach w magazynach poniżej poziomu gruntu tam na bieżąco tak jak podjeżdżają auta maszyna w rodzaju kombajnu pobiera nawóz i gdzieś obok załadunku następuje workowanie niekiedy na samochodach  .Dodatkowo zakaz składowania saletry w BB chyba 100 ton -to nie stodoła bauera .Natomiast dystrybucja upycha to u siebie na gospodarstwach z bazą magazynową halach namiotowych itd . 

A tak nawiasem dobrze że czynsz w pszenicy a nie saletrze lub moczniku -było by ciekawie choć i tak czynsze pójdą w górę 

no pewnie że luzem składują, mało co w bigach

albo pod chmurką u dystrybutorów :)


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

3000zl dzierżawa

Npk 300kg 650 zł 

Saletra 500kg 1300zł

Chwast 150 zł

Fungi +mikro 350 zł 

Uprawa siew opryski, nawożenie 450 zł 

5 roboczogodzin człowieka 200 zł

Zbiór 400 zł 

Odwoz plonów 50 zł

Wapnowanie 100 zł

= 6550 

 

 

Nie mów że jesteś ze sniadowa? Ja żyje z nadzieją ze w końcu rolnicy ze sniadowa dojdą do wniosku że 50 km na pole to blisko bo do 30 to dla nich już nie daleko i będą brac w moich stronach w dzierzawę. Cholera oni dają już nawet pod 4000 plus dopłata to kuźwa chlop co ma 50 ha bierze 250 tys na rok i sprzedaje wszystkie maszyny za kasę robi inwestycje mieszkanie garaże czy coś w tym stylu i żyje bez nerwów do końca życia 

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
2 godziny temu, Kubek378 napisał:

To Ile jest ton obornika bydlęcego na rozrzutniku 2 osiowym według Ciebie? Naładowane że ledwo przez adapter przechodzi.

Myślę, że nie więcej niż 3t

 

Odnośnie tego analizatora sprzed kilku stron to lipa, testowałem 2 lata temu wysyłając te same próbki do analizy w schr i wyniki się rozjeżdżały. Nie jest warty płacenia 20tys abonamentu rocznie. Plusem jest tylko czas pomiaru, ale chcąc oszczędzać na nawozach dobrze byłoby mieć wiarygodne wyniki. Ja byłem trochę rozczarowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas_nowa    76

Odnośnie dzierżaw, jeśli ktoś jest słabym rolnikiem to i na własnej ziemi się nie dorobi. Uważam, że do 1000 zł można śmiało dać za dzierżawę i jeszcze jest się na plusie. Według GUS- u rolnik średnio zarabia 4000 tyś zł z hektara, to na dzierżawce 2500-3000 tyś zł. Nie można być za pazernym. W tym roku na niektórych uprawach można było było wykręcić 5 cyfrowy wynik. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

dobrze że wspomniałeś że "w tym roku" rok rokowi nie równy, ceny płodów tak samo, na słabych glebach nie ma tak wesoło, przy małym areale gospodarstwa może być ciężko, ilość robi swoje


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
9 godzin temu, MaciejAgroKanzas napisał:

Możemy tworzyć spółke dla gościa , wschód lubelszczyzny również dorzuci 30ha 

Północna Lubelszczyzna też 18 dołoży 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
25 minut temu, Kas_nowa napisał:

Odnośnie dzierżaw, jeśli ktoś jest słabym rolnikiem to i na własnej ziemi się nie dorobi. Uważam, że do 1000 zł można śmiało dać za dzierżawę i jeszcze jest się na plusie. Według GUS- u rolnik średnio zarabia 4000 tyś zł z hektara, to na dzierżawce 2500-3000 tyś zł. Nie można być za pazernym. W tym roku na niektórych uprawach można było było wykręcić 5 cyfrowy wynik. 

Chlopie ludzie zarabiają po 30 tys miesięcznie a chłopu jak zostanie 1000 z ha na rok ma się cieszyć?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190
Kas_nowa napisał:

Odnośnie dzierżaw, jeśli ktoś jest słabym rolnikiem to i na własnej ziemi się nie dorobi. Uważam, że do 1000 zł można śmiało dać za dzierżawę i jeszcze jest się na plusie. Według GUS- u rolnik średnio zarabia 4000 tyś zł z hektara, to na dzierżawce 2500-3000 tyś zł. Nie można być za pazernym. W tym roku na niektórych uprawach można było było wykręcić 5 cyfrowy wynik. 

co to jest 5 cyfrowy wynik, jak wyżej podajesz 7 cyfrowe za dzierżawę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
danielhaker napisał:

2 godziny temu, Kubek378 napisał:

To Ile jest ton obornika bydlęcego na rozrzutniku 2 osiowym według Ciebie? Naładowane że ledwo przez adapter przechodzi.

Myślę, że nie więcej niż 3t

 

Odnośnie tego analizatora sprzed kilku stron to lipa, testowałem 2 lata temu wysyłając te same próbki do analizy w schr i wyniki się rozjeżdżały. Nie jest warty płacenia 20tys abonamentu rocznie. Plusem jest tylko czas pomiaru, ale chcąc oszczędzać na nawozach dobrze byłoby mieć wiarygodne wyniki. Ja byłem trochę rozczarowany

sprawdzałeś u siebie? na polu badałeś czy pobierałeś próbki glebowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

@tommy66692 a ile zdrowia zostawione na tym polu w zależności od sprzętu rzecz jasna

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj