Polecane posty

wicia433    79

u nas chemirol niestety ma słaby wybór nawozów. 3 na krzyż i nigdy nie wiedzą co będzie do kupienia, do tego za dowóz trzeba dopłacać...ceny dobre ale trochę haos, aczkolwiek myślę że to tylko tu na oddziale tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202

Ja tez co do chemirolu mam mieszane odczucia. Ale to glownie z powodu sprzedazy zboz rzepaku do nich lub przez nich. Kazdy ma swoje przyzwyczajenia. Jak narazie od 15 lat wiekszosc zamawiane z agroloku no i co mozna powiedziec ceny raz wyzsze niz u innych raz nizsze w sumie wychodzi na to samo wszedzie. Co do terminow to wiadomo jesli cos wysylaja ze swojego magazynu to jest na nastepny dzien a jesli sa tylko posrednikiem to nie maja na to wiekszego wplywu kiedy to dotrze. I najlepiej wiedziec co sie chce a nie czekac co oni wcisna bo maja na tym wieksza marze 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nh89    11
1 godzinę temu, arek_124711 napisał:

Ja tez co do chemirolu mam mieszane odczucia. Ale to glownie z powodu sprzedazy zboz rzepaku do nich lub przez nich. Kazdy ma swoje przyzwyczajenia. Jak narazie od 15 lat wiekszosc zamawiane z agroloku no i co mozna powiedziec ceny raz wyzsze niz u innych raz nizsze w sumie wychodzi na to samo wszedzie. Co do terminow to wiadomo jesli cos wysylaja ze swojego magazynu to jest na nastepny dzien a jesli sa tylko posrednikiem to nie maja na to wiekszego wplywu kiedy to dotrze. I najlepiej wiedziec co sie chce a nie czekac co oni wcisna bo maja na tym wieksza marze 😉

Potwierdzam. Chemirol od dawna omijam szerokim łukiem że wzgl na skup rzepaku i pszenicy. Nie od dziś wiadomo że to kombinatorzy. Jak było z John Deerem ?? Zabrali im ..... bo kombinowali za dużo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7618

W sklepach podrożało wszystko jakieś 20 % a nawozy o 200 % to jest biznes chwilowy ale jaki dochodowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341
9 godzin temu, zetorr6441 napisał:

W ubiegłym roku szukałem kredy z kornicy , do kopalni mam 100km.

Agrolok chciał 125zl t, A za morawice 120zl. 

Gość z olx przywiózł kredę po 95zł za 48godz , znajomy morawice po 90 za tydzień.

Możesz dać namiary na tego gościa? Rzetelna firma? Na pewno przywiózł to, za co zapłaciłeś? Ja w tym roku zamawiałem kredę w Ampolu, ale cena wyższa niż u Ciebie  z Agroloku, bo mam do Kornicy ok. 270 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1151
10 godzin temu, zetorr6441 napisał:

W ubiegłym roku szukałem kredy z kornicy , do kopalni mam 100km.

Agrolok chciał 125zl t, A za morawice 120zl. 

Gość z olx przywiózł kredę po 95zł za 48godz , znajomy morawice po 90 za tydzień.

Kreda za 95 zł, przecież na kopalni poniżej 200 nie schodzi.

Chyba, że piszesz o pylistej luzem i wilgotności 60%?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
27 minut temu, jacor73 napisał:

Kreda za 95 zł, przecież na kopalni poniżej 200 nie schodzi.

Chyba, że piszesz o pylistej luzem i wilgotności 60%?

 

krede lzem sie kupuje od maja do sierpnia/wrzesnia, wilgotnosc do 15 % max 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Mazowieckie zachód. Ja dziś resztę dokupiłem małe ilość. Cena brutto 

Saletrosan 26 - 2690 bb

Na innym składzie 2900

Polidap - 3620 worek. 

Mówili że resztki im zostały.

Wapno ostatnio mi sąsiad rozwoził to po 105 zł/t tylko dostarczone wcześniej bez usługi rozwozu

 

Edytowano przez Norman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacor73    1151
4 minuty temu, ahten napisał:

krede lzem sie kupuje od maja do sierpnia/wrzesnia, wilgotnosc do 15 % max 

Możesz podesłać namiar gdzie taką sprzedają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek_124711    202
56 minut temu, galan99 napisał:

W sklepach podrożało wszystko jakieś 20 % a nawozy o 200 % to jest biznes chwilowy ale jaki dochodowy .

Ja kupowalem w zeszlym roku o tej porze mocznik po 1280 brutto a rsm 32 w pazdzierniku 780 a teraz mocznik 3700 a rsm 32 2600 transporty calosamochodowe agrolok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690
11 godzin temu, EmilPlayP napisał:

Opiekun Twojego portfela bardziej pasuje, a tak już poważnie to planuje od nowego roku kupować w chemirolu jakoś część nawozów, znajomy sobie chwali z nimi współpracę, jakie macie o nich opinie? Wiem że to temat ściśle związany z nawozami ale poniekąd jedno z drugim się wiąże.

W chemirolu kupuję większość chemii i część nawozów. Nigdy żadnych problemów, tyle że pracuje tam kolega z ławki i jeżeli coś mają drogo, mówi wprost. Co do skupu to nigdy do nich nie sprzedawałem.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177
19 minut temu, jacor73 napisał:

Możesz podesłać namiar gdzie taką sprzedają?

normalnie na kornice dzwon firma omya, najlepiej kupowac jak 2 tyg upal i bez deszczu, wtedy nawet kolo 10%

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3639
arek_124711 napisał:

Ja kupowalem w zeszlym roku o tej porze mocznik po 1280 brutto a rsm 32 w pazdzierniku 780 a teraz mocznik 3700 a rsm 32 2600 transporty calosamochodowe agrolok

kurła kiedyś to było, nie to co tera 😎🤠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
1 godzinę temu, jacor73 napisał:

Kreda za 95 zł, przecież na kopalni poniżej 200 nie schodzi.

Chyba, że piszesz o pylistej luzem i wilgotności 60%?

 

Pewnie że luzem z omya , półki co to nie stać mnie płacić 200 czy 300zł za granulację... 

Na kopalni wtedy była po 60 bądź 65zl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
27 minut temu, krilan06 napisał:

Mówię Wam - to kiedyś j_bnie, kwestia tylko kiedy

Nie ten i nie nastepny , może 2023 jak z każdego ściągną pieniądze które rozdali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1837
3 minuty temu, ralf3635 napisał:

Nie ten i nie nastepny , może 2023 jak z każdego ściągną pieniądze które rozdali

To mówisz że nie stanieje po nowym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464

Moim zdaniem ci co będą siać 1 dawkę początkiem marca , to raczej są małe szanse że będzie taniej . Póżniej może być trochę taniej , ale nie wiele 100-200zł na tonie . Większych obniżek to bym się spodziewał już po sezonie . Gaz pewnie stanieje bo nie będzie takiej presji jak teraz , zima , ogrzewanie itd.. tylko już pewnie nie wróci do cen sprzed roku , bardziej bym celował w granice 1400 - 1700zł/tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Bardziej oczekuje się ceny 2000 zl/t jako ceny rozsądnej za saletrę. Pozostaną wyższe koszty, które wpływają na cene: koszt wynagrodzeń, koszt kwot na emisję dwutlenku węgla, transport itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2454

Gadasz takie głupoty jak minister rolnictwa, co mnie obchodzi że im wynagrodzenia wzrosły? Albo kto im kazał godzić się na jakieś chore kwoty od emisji gazów? Najpierw jeździli i wszystko podpisywali a teraz pieprzą takie farmazony że to jest inflacja zaimportowana

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142
3 godziny temu, Norman napisał:

Mazowieckie zachód. Ja dziś resztę dokupiłem małe ilość. Cena brutto 

Saletrosan 26 - 2690 bb

Na innym składzie 2900

Polidap - 3620 worek. 

Mówili że resztki im zostały.

Wapno ostatnio mi sąsiad rozwoził to po 105 zł/t tylko dostarczone wcześniej bez usługi rozwozu

 

Po ile u cb usluga rozsiewania wapna kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
49 minut temu, krilan06 napisał:

Gadasz takie głupoty jak minister rolnictwa, co mnie obchodzi że im wynagrodzenia wzrosły? Albo kto im kazał godzić się na jakieś chore kwoty od emisji gazów? Najpierw jeździli i wszystko podpisywali a teraz pieprzą takie farmazony że to jest inflacja zaimportowana

Oni to z dnia na dzień przerzucili na obywatela , każdego z nas to siegnie wczesniej czy później 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

W nawiązaniu do wcześniejszych postów "opiekun portfela "nie czarujmy się prawie wszyscy doradcy to opiekunowie portfela póki kupujemy i dajemy się robić niekiedy w konia to jest ok a w momencie gdy odsuniemy delikwenta na bok i uzna że nic nie zarobi na nas to nawet takiemu ciężko powiedzieć dzień dobry (zaznaczam nie wszyscy ale większość) .
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
krilan06 napisał:

Gadasz takie głupoty jak minister rolnictwa, co mnie obchodzi że im wynagrodzenia wzrosły? Albo kto im kazał godzić się na jakieś chore kwoty od emisji gazów? Najpierw jeździli i wszystko podpisywali a teraz pieprzą takie farmazony że to jest inflacja zaimportowana

Ciebie moze to nie obchodzić zupełnie nic ale to co napisałem ma wpływ na cene saletry. Myślisz, że firmy nawozowe i inne to CARITAS lub Szlachetna Paczka? Tu liczy się zysk, a skoro towary rolne są drogie to i zakłady azotowe cene podnosza. Zawsze tak było i będzie... Głupotą jest to, że mechanizmów rynkowych nie rozumiesz. Nie obrazaj innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj