Polecane posty

kibix    284
1 godzinę temu, sylwek23111 napisał:

Rosja już co najmniej miesiąc temu zapowiedziała, że wstrzyma eksport nawózów do końca maja...  Tymczasem Polskie zakłady azotowe są w stanie wyprodukować w ciągu miesiąca tyle nawozu i ile zużywają polscy rolnicy przez cały rok. 

Nie w miesiąc tylko 2 miesiące. 

Dostępność pewnie będzie na wiosnę tylko będzie tak jak w czerwcu/lipcu że chcesz rsm a zaoferują Ci saletrę, chcesz polidap a dostaniesz superfosat jakiś. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak oceniacie podkład z pieczarek ? Warte to zachodu stosowania tego ? Bawi się ktoś w pozwolenia ze starostwa? Ile warto zapłacić za ten produkt bo różnie to wychodzi oraz czy świerzy towar czy przelasowany trochę , jestem z rejonu gdzie dosyć dużo jest pieczarkarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3212
Dnia 7.12.2021 o 03:50, MaciejAgroKanzas napisał:

Kolego skąd jesteś że taka cena? Zagłębie pieczarek czy może brak gospodarzy na okolice?

Zagłębie pieczarek koło Łosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 godzin temu, Agrest napisał:

Z tego co wczoraj pytałem przy pisaniu umowy to pszenica dwa tygodnie temu była max 1350, ale teoretycznie konsumpcja. Podpisałem 1260 , ale to paszówka z bardzo niską gęstością

Pszenżyto w szczycie miało 1150, podpisane 1130.

Nie wiem jak jęczmień , podpisałem 1060, ale mówią znajomi że to bardzo słaba oferta. 

Mocznik na sezon kupiony pk 1360, saletra 1400, rsm26 1250,  rsm32 1500 brutto. Więc nażekał nie będę.

No nie , co to się stało że u mnie pszenica paszowa 1300 , w kampolu 1310 🤔 ceny z wczoraj ale brutto 

Jaki to PK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8984
8 godzin temu, MaciejAgroKanzas napisał:

Koledzy jak oceniacie podkład z pieczarek ? Warte to zachodu stosowania tego ? Bawi się ktoś w pozwolenia ze starostwa? Ile warto zapłacić za ten produkt bo różnie to wychodzi oraz czy świerzy towar czy przelasowany trochę , jestem z rejonu gdzie dosyć dużo jest pieczarkarni

Towar dobry jak nic nie dasz to dobre i to, niestety żeby  był  efekt trzeba tego dowalić że 2 patelnie na ha bo to Lekkie jest. Ja kiedyś płaciłem za halę (12 rozrzutników 3.5t) 200 zł

Przelasowany jak masz to lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
12 godzin temu, krilan06 napisał:

Co byś wolał zastosować na 1ha - 250kg polifoski 8 czy 30ton obornika bydlęcego?

przy dobrym płodozmianie i pozostawianiu słomy na polu polifoske .    obornik chyba też troche naprawia błędy plodozmianu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
2 minuty temu, jarecki napisał:

przy dobrym płodozmianie i pozostawianiu słomy na polu polifoske .    obornik chyba też troche naprawia błędy plodozmianu 

Ja dałem po 100 ton na ha pod pszenicę pod kukurydze na ziarno pójdzie 70 ton na reszte gnojowica i po kuku na ziarno na grubo zlane było gnojowica i zaorane. A wczoraj kupiony'' promocyjnie' ' azot mocznik 3500 saletra 2630 ceny brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skoro na hektarze jest 30 tyś ton gleby w warstwie ornej to tych 100 ton mokrego podkładu nawet widać nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Zdecydowana większość osób albo celowo zawyża dawkę obornika lub nie zna realnej wagi ładunku na rozrzutniku. Przechwałki o jakże ogromnych ilościach nawozów naturalnych należy brać z dużym przymrużeniem oka 

  • Like 3
  • Thanks 2

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
3 minuty temu, Bartek933 napisał:

Zdecydowana większość osób albo celowo zawyża dawkę obornika lub nie zna realnej wagi ładunku na rozrzutniku. Przechwałki o jakże ogromnych ilościach nawozów naturalnych należy brać z dużym przymrużeniem oka 

No chyba na pełnym rozrzutniku 15 m3 jest 10 ton czy nie? 

17 minut temu, Jakub667 napisał:

100 ton jednorazowo ??? Jak to mieszasz ? 

Tak jednorazowo jak dobry rozrzutnik to mały znak jest na polu. na zdjęciu widać po lewej stronie bez obornika 

IMG_20211208_095407.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Jak zacząłem ważyć ile wchodzi na rozrzutnik to się trochę zdziwiłem bo byłem pewny że niekiedy przeładowuje go. Na 16m^3 wchodzi 5 ton obornika kurzego (bobki + słoma), Obornika od krów/kaczek/gęsi nie załadowałem nigdy więcej niż 8,5 tony. Ładuje ładowarką i jeszcze dociskam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
7 minut temu, kibix napisał:

Jak zacząłem ważyć ile wchodzi na rozrzutnik to się trochę zdziwiłem bo byłem pewny że niekiedy przeładowuje go. Na 16m^3 wchodzi 5 ton obornika kurzego (bobki + słoma), Obornika od krów/kaczek/gęsi nie załadowałem nigdy więcej niż 8,5 tony. Ładuje ładowarką i jeszcze dociskam. 

To i tak 100 ton wyjdzie bo 12 11 na hektar 😊

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
2 godziny temu, alfa napisał:

Ja dałem po 100 ton na ha pod pszenicę pod kukurydze na ziarno pójdzie 70 ton na reszte gnojowica i po kuku na ziarno na grubo zlane było gnojowica i zaorane. A wczoraj kupiony'' promocyjnie' ' azot mocznik 3500 saletra 2630 ceny brutto 

Ja tylko przypomnę, że u tego użytkownika pszenica bez saletry sypała 9 ton, a z saletrą tylko 6. 

  • Like 1
  • Haha 4
  • Confused 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
10 minut temu, misio3p napisał:

Ja tylko przypomnę, że u tego użytkownika pszenica bez saletry sypała 9 ton, a z saletrą tylko 6. 

A to z tego zdjęcia ile według ciebie jest obornika na hektar 30 ton? A i chyba nie rozumiesz tego 6 i 9 ton wiesz dlaczego sypała 9? Bo jej nie wyłożyło a ta z duza iloscia saletry moddus 2 razy jej nie utrzymał i wyłożyło na glebę w połowie czerwca ro ile miała dać plonu? A ta z małą ilościa saletry ustala i dala plon 9 ton ale ziemia u mnie ma mnustwo obornika i gnojowicy i odpowiednie ph i daje plony jak nalezy. Tu masz badanie gleby pod pszenicę 

Screenshot_20211208_113356.jpg

Edytowano przez alfa
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
2 godziny temu, kibix napisał:

Jak zacząłem ważyć ile wchodzi na rozrzutnik to się trochę zdziwiłem bo byłem pewny że niekiedy przeładowuje go. Na 16m^3 wchodzi 5 ton obornika kurzego (bobki + słoma), Obornika od krów/kaczek/gęsi nie załadowałem nigdy więcej niż 8,5 tony. Ładuje ładowarką i jeszcze dociskam. 

Właśnie kwestia obornika mój jak byś tak docisnął to by Ci wypłynął z drugiej strony...

Bela sianokiszonki robioną tą samą prasa na Max ciśnieniu może ważyć 400kg a może i tonę zależy od sm.

Znajomy podobny towar ważył to na skorupie 23m3 miał 21t.

Alfa kto ci robił te wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
11 minut temu, zetorr6441 napisał:

Właśnie kwestia obornika mój jak byś tak docisnął to by Ci wypłynął z drugiej strony...

Bela sianokiszonki robioną tą samą prasa na Max ciśnieniu może ważyć 400kg a może i tonę zależy od sm.

Znajomy podobny towar ważył to na skorupie 23m3 miał 21t.

Alfa kto ci robił te wyniki?

Grupa azoty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Z programu grunt to wiedza Ci robili te wyniki czy jakiś inny program był ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
4 minuty temu, zetorr6441 napisał:

Tym urządzeniem mobilnym?

Tak. A teraz zamówiłem dla siebie ten skaner. 

2 minuty temu, kibix napisał:

Z programu grunt to wiedza Ci robili te wyniki czy jakiś inny program był ? 

Nie poprostu dzwoniłem co roku i przyjeżdżają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1192
9 minut temu, MaciejAgroKanzas napisał:

Dużo liczą sobie za badania ? 

 

Za darmo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Przywieźli saletrę w bigu. Trzeba monitoring uruchomić w stodole. Rozmowa z kierowcą który rano lądował we Włocławku to twierdzi że nie ma miejsca na placu żeby nawóz ustawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj