Polecane posty

edi89    39

RSM 32% po 2690 brutto dziś dostałem ofertę powiat płoński. Jaka cena u was? Myślę kupić na razie połowę, chociaż myślałem coś brać dopiero w lutym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9004
2 godziny temu, skywalker89 napisał:

Może coś w tym być, ale nie predko sytuacja się uspokoi na tyle aby ceny nawozów od razu spadly.. przecież na Białoruś sankcje są nałożone to jak niby przyjadą te nawozy 

Przez Ukrainę, a jak jadą Jabłķa itp. Do Rosji? Przez inne kraje😎 że niby producentem jest Białorus 😆

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
13 godzin temu, strzechu napisał:

bzdura z tym spadkiem ceny gazu, chyba że mierzysz od chwilowego szczytu

https://www.barchart.com/futures/quotes/NFF22/overview

 

https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=GAZ-ZIEMNY A od czego mam mierzyć jak wiecznie pier....ą ze gaz zdrożał 900% że nie wrócił do okolic 50 GBP to fakt ale zdrożał 500% w stosunku do średniej za minione lata a nie 900% od lockdawnu gdy ceny sięgały dna .  Nie przypominam sobie ceny saletry 500 zł gdy gaz był praiw za darmo na początku 2021

Edytowano przez RU68
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42
2 godziny temu, edi89 napisał:

RSM 32% po 2690 brutto dziś dostałem ofertę powiat płoński. Jaka cena u was? Myślę kupić na razie połowę, chociaż myślałem coś brać dopiero w lutym

Ja mam ofertę na 2680 brutto. Południowa Wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7605

Saletra na małym składzie  2600 zł ale podali cenę .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

Wzrost ceny nawozów postępuje.

Z ciekawości zapoznajcie się ze statystykami polskiego rolnictwa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
25 minut temu, przemek28_28 napisał:

Dziś dzwonili z chemirolu i saletra po 2800 mocznik 3500 netto, 

Bwm duży skład 2750 brutto saletra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1832
4 godziny temu, RU68 napisał:

https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=GAZ-ZIEMNY A od czego mam mierzyć jak wiecznie pier....ą ze gaz zdrożał 900% że nie wrócił do okolic 50 GBP to fakt ale zdrożał 500% w stosunku do średniej za minione lata a nie 900% od lockdawnu gdy ceny sięgały dna .  Nie przypominam sobie ceny saletry 500 zł gdy gaz był praiw za darmo na początku 2021

Sam nawozów nakupiłeś a teraz innych podpuszczasz ha tfu. https://finance.yahoo.com/quote/TTF%3DF/

Nas interesuje cena gazu na giełdzie w Holandii wg niej rozlicza się grupa azoty. Przeproś że wprowadzasz w błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131

I to właśnie z gazu zakupionego po tych cenach obowiązujących w tej chwili, zostanie wyprodukowany wiosenny nawóz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    211

to rsm i saletra teraz ta sama cena? pieknie hahaha dobrze ze nie bawie sie w rsm

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
1 godzinę temu, suffeks napisał:

to rsm i saletra teraz ta sama cena? pieknie hahaha dobrze ze nie bawie sie w rsm

jeden nie bawi się w rsm, drugi nie bawi się w saletre :) wolny kraj i po co jakieś podśmiechujki?

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Pewnie chodzi o zjadanie opryskiwacza i wolniejszą aplikację w rsm i tańszy jego koszt produkcji. Starszy jesteś to może pamiętasz o co z tym rsm na początku chodziło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

koledze pewnie chodziło że przechowywanie i aplikowanie saletry jest tańsze jak rsm więc się cieszy że nie bawi się w to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom1985    28
5 minut temu, yacenty napisał:

jeden nie bawi się w rsm, drugi nie bawi się w saletre :) wolny kraj i po co jakieś podśmiechujki?

Dokładnie ja też pierwszy raz w tym roku RSM ale kupiony latem po 1200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
1 minutę temu, pawel885 napisał:

koledze pewnie chodziło że przechowywanie i aplikowanie saletry jest tańsze jak rsm więc się cieszy że nie bawi się w to 

możesz rozwinać


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

Niebywałą zaletą RSM w porównaniu do saletry oprócz ceny na czysty składnik jest brak tych cholernych biga bagów z którymi potem nie ma co zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Co tu rozwijać? saletrę zdejmujesz z auta i kładziesz gdzie chcesz, rsm trzeba w coś wlać. Zbiornik nie jest za darmo. Z rozsiewaczem przy dawce 500 kg na ha saletry jeżdżę 15 na godzinę, a z opryskiwaczem ile by to było?

Edit Za bagi dostaję co wiosnę sadzonki krzewów od gminy. Poza tym stosuję głównie mocznik a nie saletrę.

Edytowano przez 90210grzesiu
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

przechowywanie - potrzebny jest zbiornik a do big bagów nie

sypiesz w rozsiewacz 2-3 bagi i lecisz na kilka hektarów , ile kosztuje opryskiwacz używany żeby to zrobił? jaki koszt utrzymania opryskiwacza a jaki rozsiewacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
2 minuty temu, 90210grzesiu napisał:

Co tu rozwijać? saletrę zdejmujesz z auta i kładziesz gdzie chcesz, rsm trzeba w coś wlać. Zbiornik nie jest za darmo. Z rozsiewaczem przy dawce 500 kg na ha saletry jeżdżę 15 na godzinę, a z opryskiwaczem ile by to było?

tyle na ile ci belka pozwoli, dla mnie przy 21m belce i opryskiwaczy 2500l bez różnicy co robie, czy rsm czy saletre/saletrosan


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj