Polecane posty

Chłoporobotnik    4924
9 minut temu, przemek28_28 napisał:

Saletra po 1700????? k**wa mocznik takiej ceny nie mil rok temu🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Ja za saletrę rok temu płaciłem we wrześniu ponad 1300. Bo to ilości kilka worków a nie big bagi i na rabaty nie ma co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

kupiłem ultre 8 i jakas troche taka dziwna granulki bardzo twarde , w wode wrzucilem troche to sie słabo rozpuszcza , sporo kawałów było w srodku niektore to jak kamien ze nie dało sie niczym rozbic , czy mogła być podrobiona ? 

kiedys sypałem tą ultre 8 to była bardzo podobona do polifoski 6 a ta jakby troche inna kolor niby biały ale taki podobny do siarczanu amonu . 

jaki nawóz polecicie zamiast polifoski 6 gdyz polifoska 6 jest za droga grubo ponad 2 tys kiedys kosztowała 1600 1700 w zeszłym roku w tej cenie jaki inny nawóz dać pod zboża ? czy lepiej wcale nie dawać i jeden rok omknąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3250
27 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

w zeszłym roku o tej porze bez problemu można było złapać saletrę po 1030-1050 zł/t i to przy małych ilościach

Chyba po 900 ale teraz zboże tak podrożało i na jedno wychodzi, gorzej jak ktoś chowa coś na mięso, co za byka 10zł dadzą czy za świnie.

A widzę ze kto chowa świnie to wielkie pieniądze inwestują a przy tych cenach zboża i nawozów to za świnie powinni być z 10zł a będą.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111
41 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Ja za saletrę rok temu płaciłem we wrześniu ponad 1300. Bo to ilości kilka worków a nie big bagi i na rabaty nie ma co liczyć.

A ja w lipcu albo czerwcu po 890 brutto i to nie auta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25763

Dziś zakupiony nawóz jest pod przyszłe zbiory. I tu może być mega zdziwienie, bo budżet może się nie zbilansować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No tego właśnie się możemy obawiać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111

@Agrest i dla tego pierwszy raz  od wielu lat gdzie zawsze ojciec czy ja kupowaliśmy tak w tym azotu 0. Nie przy tych cenach. Poczekam wiosny, ile moze byc drożej???? Bede lał w najgorszym wypadku gnojowice od świń z fermy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
24 minuty temu, warchest napisał:

kupiłem ultre 8 i jakas troche taka dziwna granulki bardzo twarde , w wode wrzucilem troche to sie słabo rozpuszcza , sporo kawałów było w srodku niektore to jak kamien ze nie dało sie niczym rozbic , czy mogła być podrobiona ? 

kiedys sypałem tą ultre 8 to była bardzo podobona do polifoski 6 a ta jakby troche inna kolor niby biały ale taki podobny do siarczanu amonu . 

jaki nawóz polecicie zamiast polifoski 6 gdyz polifoska 6 jest za droga grubo ponad 2 tys kiedys kosztowała 1600 1700 w zeszłym roku w tej cenie jaki inny nawóz dać pod zboża ? czy lepiej wcale nie dawać i jeden rok omknąć ?

To chyba kolego nic tańszego za bardzo nie znajdziesz , no może koło 2000 zł za jakiś importowany npk , u mnie jeszcze poli 6 za 2100 mogę kupić  

A ultra jest taka granula bardziej szklista niż Poli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

z tańszych jest lubofoska , amofoska i tarnogran czy jakos tak , bo pk holist to juz pewnie droższe a wy z tego co byście polecili , 

a w tej ultrze to i pierze nawet jakies sie trafilo , drutu kawałek i drewka kawałek , masakra za co sie placi a z punku normalnego brane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 minut temu, Strongman napisał:

Bedzie drożej bo teraz szalone czasy.Kto nie wydaje chajsu a trzyma to traci.

A mnie całe życie uczyli że wszystkich jajek w jednym koszu się nie nosi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, warchest napisał:

z tańszych jest lubofoska , amofoska i tarnogran czy jakos tak , bo pk holist to juz pewnie droższe a wy z tego co byście polecili , 

a w tej ultrze to i pierze nawet jakies sie trafilo , drutu kawałek i drewka kawałek , masakra za co sie placi a z punku normalnego brane 

W większości tych tańszych fosfor jest słabo rozpuszczalny , lubofoski niby fosfor dostępny ale jakby przeliczyć na czyste składniki to pewnie drożej jak Polifoska czy ultra wyjdzie , lubofoska 4,12,12 musisz dać 200 kg żeby uzyskać 8,24,24 tyle co w 100 kg Poli 8 , więc kwestia po ile te tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
11 godzin temu, przemek28_28 napisał:

@Agrest i dla tego pierwszy raz  od wielu lat gdzie zawsze ojciec czy ja kupowaliśmy tak w tym azotu 0. Nie przy tych cenach. Poczekam wiosny, ile moze byc drożej???? Bede lał w najgorszym wypadku gnojowice od świń z fermy.

Plany nawozowe nie ograniczyły plonów, czas na wyższe ceny nawozów. Tutaj gwarancja powodzenia wynosi 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
19 godzin temu, Ursus932 napisał:

W większości tych tańszych fosfor jest słabo rozpuszczalny , lubofoski niby fosfor dostępny ale jakby przeliczyć na czyste składniki to pewnie drożej jak Polifoska czy ultra wyjdzie , lubofoska 4,12,12 musisz dać 200 kg żeby uzyskać 8,24,24 tyle co w 100 kg Poli 8 , więc kwestia po ile te tańsze

tyle że rozsiać po 100 kg polifoski to ciezko ustawic , trzeba by gesciej jezdzic itd a takiej lubofoski 200 rozsiac łatwiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Stosował ktoś może łotewski nawóz lv agro 7-20-30 + 2S ? Mam ofertę na 1980 brutto tylko ze znajomych co pytałem to nikt jeszcze nie siał go, nie wiem jak u was ale u mnie co pytam w lokalnych składach to jak chce 4 tony i płacę od ręki to nawet nie ma szans coś utargować. Polifoska 6 - 2200 brutto, ultra 8 1150 brutto i mają iść lada dzień w górę jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Stosował ktoś z was może nawóz npk Plonvit 5-20-30?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1294

Jak pszenica po żniwach bywała po 600 zł to saletra na jesieni bywała po 1200 zł , pszenica ma być po 1500 zł to saletra dojdzie do 3000 zł ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985
EmilPlayP napisał:

Stosował ktoś może łotewski nawóz lv agro 7-20-30 + 2S ? Mam ofertę na 1980 brutto tylko ze znajomych co pytałem to nikt jeszcze nie siał go, nie wiem jak u was ale u mnie co pytam w lokalnych składach to jak chce 4 tony i płacę od ręki to nawet nie ma szans coś utargować. Polifoska 6 - 2200 brutto, ultra 8 1150 brutto i mają iść lada dzień w górę jeszcze.

ja to chyba miałem, elegancko się siało , zero kurzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
49 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Jak pszenica po żniwach bywała po 600 zł to saletra na jesieni bywała po 1200 zł , pszenica ma być po 1500 zł to saletra dojdzie do 3000 zł ? 

1500 ?. Ja obstawiam i 3000 ale za 4 tony I to szybko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj