yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lolq1660    190
garek napisał:

ps dzisiejsza dostawa do cargila 82.5 gęstość.

kurcze ty jednak jesteś byk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155
obstawiam że Agil ale nie mam sortowanych odmianami kosimy od 17 procent więc towar w większości nie widział deszczu po osiągnięciu dojrzałości.

 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Mikroelementy można trzymać pod wiatą na mrozie jak inne nawozy? Mam na myśli o granulaty i np w płynie jak bor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2282

Dużo dniówką zarabiasz udzielając się we wszystkich tematach nawet bez większe sensu  nie wnosząc nic do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

może i są ale ta jest bardzo stabilna bez dużych wahań w  różnych warunkach pogodowych ,  przynajmniej u mnie się to sprawdza ,  nie musi u każdego tak być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

klasyka, czesto tak jest, że bierzesz nową super odmiane, ale u ciebie nie jest super bo: 1. warunki nie przypasowały, 2. jest słaba w danym mikroklimacie, 3. nie umiesz jej uprawiać bo ma coś charakterstyczne i trzeba o tym wiedziec.

Jedna odmiana, posiałem na próbe - dała 6 ton - czyli 2 tony mniej od mojej mediany, myślę sobie gówno wielkie. Odpuściłem, gadam z kumplem nie dawno, mówi super odmiana - sieje jej 60% areału pszenicy. Pokazał mi w detalach co i jak z nią robi. Zrobiłem wg jego wytycznych, piękne parametry jakościowe, plon bardzo ładny :) Teraz już mam inne zdanie o tej odmianie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2468
23 minuty temu, miwigos napisał:

Siałem tą odmiane , ale zastąpiły ją lepsze

Zapodej ze 3 odmiany tej lepszej pszenicy , bo ja też sieje w 80-90% starą odmianę z 2012 roku a co roku troszkę zawszę sieję jakąś nowość , ale niestety chyba żle wybieram te nowości , bo jeszcze nigdy żadna ta nowość u mnie nie dogoniła w plonie tej starej odmiany .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Agila miałem świeżego z przed dwóch lat. materiał siewny zdobyć jest trudno. nie ma lepszej pszenicy. w sumie u nas w okolicy wszyscy sieja. jeszcze nie trafiłem lepszej .


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276

z takich sprawdzonych odmian, które stabilnie plonują u mnie jest np Bohemia, też stara odmiana. Druga - Torrild.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25812

O właśnie. Ja z roku na rok gorzej. Nie dorównałem jeszcze Ozonowi. Fakt że monokultura i lata mniej korzystne niż wówczas, ale i mniej o Ozona dbałem, a sypał i jakość była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ja na Agila zacząłem dawać pierwszą dawkę na jesień


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

i jak dzielisz azot? po 1/3 czy jakoś inaczej?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23
17 minut temu, yacenty napisał:

klasyka, czesto tak jest, że bierzesz nową super odmiane, ale u ciebie nie jest super bo: 1. warunki nie przypasowały, 2. jest słaba w danym mikroklimacie, 3. nie umiesz jej uprawiać bo ma coś charakterstyczne i trzeba o tym wiedziec.

Jedna odmiana, posiałem na próbe - dała 6 ton - czyli 2 tony mniej od mojej mediany, myślę sobie gówno wielkie. Odpuściłem, gadam z kumplem nie dawno, mówi super odmiana - sieje jej 60% areału pszenicy. Pokazał mi w detalach co i jak z nią robi. Zrobiłem wg jego wytycznych, piękne parametry jakościowe, plon bardzo ładny :) Teraz już mam inne zdanie o tej odmianie

właśnie w każdej nowej odmianie jest to "coś" i nie zawsze w pierwszym roku to można odkryć

Miałem tak wychwalaną Hondię przez 3 lata i nigdy nie pokazała  u mnie swego potencjału choc była uprawiana na różnych glebach i po różnych przedplonach    (buraki ,rzepak ,pszenica )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2468

Hondia to była wychwalana raczej przez firmy nasienne niż przez rolników , chociaż trzeba przyznać że dla oka łan wyglądał obiecująco , ale jakoś to się nie przekładało na plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3541
29 minut temu, mysza103 napisał:

Zapodej ze 3 odmiany tej lepszej pszenicy , bo ja też sieje w 80-90% starą odmianę z 2012 roku a co roku troszkę zawszę sieję jakąś nowość , ale niestety chyba żle wybieram te nowości , bo jeszcze nigdy żadna ta nowość u mnie nie dogoniła w plonie tej starej odmiany .

KIlimanjaro, euforia , keramik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ja już miełem może z 12 odmian pszenic i jak narazie wygrywają dwie TOBAK (które juz jest nie dostępne)i KILIMANJARO.

W tym roku jeszcze fajnie wyszedł Treffer i Delawar ale po jednym roku nie ma co oceniać danej odmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj