yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

jajonasz    1385
2 godziny temu, Krzysiukov napisał:

Może to nie pytanie do tego tematu ale jak już jesteśmy w temacie siewów to powiedzcie mi jaki rozstaw rurek wysiewu macie w swoich siewnikach ? Mam poznaniaka ale tak jest koło 10 cm i strasznie się zapycha chciałem wywalić 4 rurki z 25 i zrobić 21 tak aby rozstaw był 12 cm. Dobry pomysł ?

 

2.5 metra, 19 redlic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25710
1 godzinę temu, deSilva napisał:

Fabrycznie 10,8, 3 lejki zamykam na ścieżkę pod 60-tkę.

Kurna ja pod oponę 420 mam po 2 zamknięte i jest dobrze. Opona nie gniecie a rozpycha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Taaaa, nalej 600l w opryskiwacz i jedź na radialnych oponach w 20 cm między 2 lejkami, zobaczymy jak Ci rozepcha?  :P

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedzacybyk    413
32 minuty temu, Jano7711 napisał:

Jakie opinie o Quelex?

Dziwny to środek. Nie puścił miotły ani chwastów, ale te które powschodziły i zostały opryskane, długo żyły. Nie rosły, nie rozwijały się. Wiosną było widać, że nie przeżyły. Raz go zastosowałem, myślę że nie jest to wymierna opinia, nie chciałbym nikogo do tego środka zrazić. Może jeszcze bardziej doświadczeni rolnicy powinni się wypowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, Agrest napisał:

Ciągnę 2000l , plus ciągnik, to będzie z 7-8t 

Sorry źle obliczyłem, między 2 lejkami 10,8 jest prześwit około 30cm, opona radialna szer klocka ma 37cm, między 3 lejkami jest przerwa 39 cm.   To że całość waży kilka ton o niczym nie świadczy, jak masz rozstaw 12 cm redlic, to 2 redlice mają prześwit 36cm. więc mogą być 2, a mi wygniecie i tyle z tego, a jak mam zostawiać byle tylko widzieć gdzie jechać to o d*pę to rozbić, wygniecie i narobi tylko odbitek, zwłaszcza w jarych i tyle jest z tego.

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No więc? przy tym rozstawie 2 by mi starczyły. Suma sumarą na jedno wychodzi bo mam gęściej redlic.

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190
Dnia 12.09.2021 o 09:15, drobny napisał:

350g Expert+150ml Legato+15g Tribenuronu koszt ok 110zł/ha

To wszystko dawki środków czy substancji legato i Expert ok. Ale tribenuron to sybctancji 15g?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    215

Tribenuron(Corida 75 wg 15g środka na ha)

Euforia posiana 280szt MTZ 41 SK 97%

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156
3 godziny temu, deSilva napisał:

Taaaa, nalej 600l w opryskiwacz i jedź na radialnych oponach w 20 cm między 2 lejkami, zobaczymy jak Ci rozepcha?  :P

Ale jak wyłączysz dwa lejki  w Poznaniaku to nie masz 20 cm , a 33 cm ścieżkę , 

Edytowano przez scoffer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967

 Co myślicie  o zamówieniu środków  ochrony roślin na przyszły sezon  czy wstrzymać się bo będą promocje 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2147
32 minuty temu, scoffer napisał:

Ale jak wyłączysz dwa lejki  w Poznaniaku to nie masz 20 cm , a 33 cm ścieżkę , 

Z wyobraźnią u Ciebie trochę słabo, weź sobie to rozrysuj na kartce, a potem napisz jaki popełniłeś błąd.

 

Ze świeżych odmian miała być Euforia albo Symetria, ze względu na zimotrwałość będzie ta pierwsza. Zobaczymy jak się spisze na tle bosporusa. 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
59 minut temu, scoffer napisał:

Ale jak wyłączysz dwa lejki  w Poznaniaku to nie masz 20 cm , a 33 cm ścieżkę , 

Czytałeś dalej co napisałem? czy mam się powtarzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3635
misio3p napisał:

32 minuty temu, scoffer napisał: Ale jak wyłączysz dwa lejki  w Poznaniaku to nie masz 20 cm , a 33 cm ścieżkę ,  Z wyobraźnią u Ciebie trochę słabo, weź sobie to rozrysuj na kartce, a potem napisz jaki popełniłeś błąd.

yyy,🤔 toż dobrze pisze, 33cm. a Ty jak to sobie wyobrażasz?

Zbyszek3939 napisał:

 Co myślicie  o zamówieniu środków  ochrony roślin na przyszły sezon  czy wstrzymać się bo będą promocje 🤔

grzybówke postaram się kupić w miejscowym sklepie, myślę że urwą pare groszy po sezonie. w prochloraz trzeba się zaopatrzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BomV    190
1 godzinę temu, drobny napisał:

Tribenuron(Corida 75 wg 15g środka na ha)

Euforia posiana 280szt MTZ 41 SK 97%

Ja kupiłem środek Triben Super 50 sg ze ponieważ na więcej chwastow wrażliwych, wychodzi mi jakieś 24g. 

I mam jeszcze pytanie ponieważ np. tych środkach pisze aby stosować wiosna. Ma to jakieś znaczenie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, misio3p napisał:

Z wyobraźnią u Ciebie trochę słabo, weź sobie to rozrysuj na kartce, a potem napisz jaki popełniłeś błąd.

 

No nie bardzo popełnił błąd, pomylił się tylko o 6mm. jak już ma być dokładnie czyli 32,4, to ja się pomyliłem pisząc 20cm. potem to skorygowałem, ale i tak wyszło że 2 w Poznaniaku to ni pies ni wydra.

Edytowano przez deSilva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2147

Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka. Jednak to ja popełniłem błąd, tak to jest jak się czyta i pisze w trakcie krótkiej przerwy.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
20 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

yyy,🤔 toż dobrze pisze, 33cm. a Ty jak to sobie wyobrażasz?

grzybówke postaram się kupić w miejscowym sklepie, myślę że urwą pare groszy po sezonie. w prochloraz trzeba się zaopatrzyć

A do kiedy można handlować prochlorazem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majster545    15
15 minut temu, darekbarcz napisał:

Do dnia 1 października 2022 r.

No to jeszcze rok to nie wiem po co ta panika i robienie zapasów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2147

W moich warunkach gorzej radził sobie z wyczyńcem od expert meta, za każdym razem go przepuszczał i trzeba było poprawiać axialem. Z innymi chwastami po boxerze nie miałem problemu.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj