yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Broody    106

Tak , ostroga dobrze sobie radzi z przysuchą. Miałem kiedyś z hondia na jednym polu i faktycznie przy upałach lepiej wyglądała. 

19 godzin temu, matek89121 napisał:

ja wszystko rozumiem tylko te opisy  które aż wołają żeby wielbić autora zdjęcia to przesada

Wielbić to przesada, ale faktycznie przy takim opisie autor pragnie zobaczyć komentarz w stylu że jest ok, nie jest źle... Ale to tylko dlatego, że widząc zdjęcia np Jacka albo innych pszenic 10plus jednak czują niedosyt ze swej uprawy. Można się nabawić kompleksów normalnie 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agra    15
2 godziny temu, Krzysiukov napisał:

Panowie temat może nieco odległy jeszcze ale czy u kogoś pojawiła się kiedyś śmietka ozimówka ? Miałem w zeszłym roku poodgryzała mi trochę pszenicę i pszenżyto i w tym roku chciałbym temu zapobiec, jest na to jakiś oprysk przedsiewny czy może powschodowo na rośliny coś działającego wgłębnie ?

Wow, piękna 😜 Też w tym roku mam zamiar Findusa zasiać 😜 Jaka klasa ziemi, nawożenie i ochrona ?

Klasa 2b  3A   około 100 kg azotu Axial komplet T1 Input Triple  - T2 Priaxor.

Na foto wygląda nazbyt dobrze ale ogólnie jestem zadowolony. Wiosną sugerowano mi orkę i siew jarego zboża.

No ale do żniw jeszcze chwilkę zobaczymy.

Aktualnie pojawia się fuzarioza plew. 

Jaki to może mieć wpływ na plon??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    36

U Was to chociaż popadało w czerwcu cokolwiek. U mnie w maju super, w czerwcu od początku 4 litry, granica WLKP/kuj-pom. Chociaż 3 rok sieje Belisse i jako tako tą suszę znosiła w 2019. Wtedy 7 ton, rok temu 8.5t a w tym zobaczymy co to będzie, duże braki wody przy kłoszeniu. 

IMG_20210630_114308_compress88.jpg

IMG_20210630_114159_compress14.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

I jak ma ktos mszyce w klosach ja dzis robilem przeglad i stwierdzam ze w kazdej odmianie jest juz srodkowa wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukarso    26
2 godziny temu, wojtek424517 napisał:

U Was to chociaż popadało w czerwcu cokolwiek. U mnie w maju super, w czerwcu od początku 4 litry, granica WLKP/kuj-pom. Chociaż 3 rok sieje Belisse i jako tako tą suszę znosiła w 2019. Wtedy 7 ton, rok temu 8.5t a w tym zobaczymy co to będzie, duże braki wody przy kłoszeniu. 

IMG_20210630_114308_compress88.jpg

IMG_20210630_114159_compress14.jpg

Czym robione zdjęcia?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2168

Popatrz w lewy dolny róg i będziesz wiedział ;)

Jest sens jeszcze teraz zwalczać mszyce? 


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3895

ja w tym roku po raz pierwszy zwalczałem mszyce na kłosach, ale poszedł środek systemiczny - 1 strzał i ponad 2 tygodnie i cały czas czysto w kontekście mszycy, bo inne robale się pojawiają


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2288
2 godziny temu, wojtek424517 napisał:

U Was to chociaż popadało w czerwcu cokolwiek. U mnie w maju super, w czerwcu od początku 4 litry, granica WLKP/kuj-pom. Chociaż 3 rok sieje Belisse i jako tako tą suszę znosiła w 2019. Wtedy 7 ton, rok temu 8.5t a w tym zobaczymy co to będzie, duże braki wody przy kłoszeniu. 

IMG_20210630_114308_compress88.jpg

IMG_20210630_114159_compress14.jpg

Jak zbierasz 7t to niemasz suszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    353

wątpię żeby było tu 7t, bardziej obstawiałbym 5 może 6 jak spadnie deszcz, za dużo białych klosow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    36
38 minut temu, Piffpaff napisał:

wątpię żeby było tu 7t, bardziej obstawiałbym 5 może 6 jak spadnie deszcz, za dużo białych klosow

Myślę, że aż tak źle to nie będzie :) bo gdyby było 5 ton, to przy dwóch zabiegach herbicydowych jesień/wiosna, 3 dawkach azotu i 3 zabiegach grzybowych, odżywkach, aminokwasach, podwójnym skracaniu będzie minus :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1205
52 minuty temu, Piffpaff napisał:

wątpię żeby było tu 7t, bardziej obstawiałbym 5 może 6 jak spadnie deszcz, za dużo białych klosow

A to nie grzyb te białe kłosy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek424517    36

a teraz zdjecie robione 10 czerwca, tak dla porównania. wtedy jeszcze w maju lało, wilgoci  było pod dostatkiem, 20 dni i pszenica nie do poznania. 

20200531_155026.jpg

6 minut temu, alfa napisał:

A to nie grzyb te białe kłosy? 

Raczej efektu suszy. w zeszłym tygodniu wystepowały placowo, gdzie ziemia słabszej klasy a teraz juz powoli cała plantacja. Ochrona T3 robiona, tebu + metko jakies 3 tyg temu. niestety nie pada u nas cały czerwiec, jedynie pokropi żeby się nie kurzyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cris10    96

Pryskacie T3 ? u mnie w tym roku opóźnione zabiegu fungi ze względu na temperaturę ok 11 maja dopiero t1 , T2 8-9 czerwiec pryskane w fazie kłoszenia kierem .I teraz , czy dokładać ten zabieg T3 jeszcze na kłos ? I co byłoby dobrym wyborem na T3 . Pogoda sprzyja rozwojowi grzybów , deszcz słońce i tak się przeplata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1549

U mnie poszło t1 t2 i t3 a z azotu n1 i n2. Drugi rok z rzędu nie daję trzeciej dawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3895
1 godzinę temu, cris10 napisał:

Pryskacie T3 ? u mnie w tym roku opóźnione zabiegu fungi ze względu na temperaturę ok 11 maja dopiero t1 , T2 8-9 czerwiec pryskane w fazie kłoszenia kierem .I teraz , czy dokładać ten zabieg T3 jeszcze na kłos ? I co byłoby dobrym wyborem na T3 . Pogoda sprzyja rozwojowi grzybów , deszcz słońce i tak się przeplata

sprawdź karencję i zastanów się kiedy potencjalnie będziesz kosił pszenice


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2278

Kurde u nas był w sobotę lekki grad, dosłownie chwila i taki delikatny, ale kłosy w pszenicy trochę szczerbate się zrobiły, nie wszystkie ale są u was jak to wygląda? Pewnie 500kg obiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W zasadzie to kiedy wy chcecie te żniwa? przecież w normalnym roku około 20 lipca to rzepak już zaczynało się kosic. Nie wyobrażam sobie żniw 15 sierpnia. 

Tak czy siak to już normalna rzecz że zboża zmieniają kolor bo chcą zakończyć okres dojrzewania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016

No wlasnie. Niektórzy by chyba chcieli miec zielona pszenice do konca lipca 


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3895

nie raz, nie dwa i nie trzy na Anny były u nas dożynki, a Anny jest 26. lipca. Były też lata ze kończyło się 5 sierpnia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    444
9 minut temu, yacenty napisał:

nie raz, nie dwa i nie trzy na Anny były u nas dożynki, a Anny jest 26. lipca. Były też lata ze kończyło się 5 sierpnia

No właśnie między nami a wami jest co najmniej 2 tyg różnicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj