yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

slonju77    57
Dnia 26.11.2021 o 18:25, krilan06 napisał:

IS Spirella stan na dziś, jednym słowem szczotka

Resized_20211126_140703_4647.jpeg

Pierwszy raz masz tę  odmianę? Czy już miałeś,jak plonuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

No właśnie pierwszy raz, dlatego obsada zgodnie z zalecaną przez producenta. Inną odmianę zasiałbym rzadziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1194
3 minuty temu, krilan06 napisał:

No właśnie pierwszy raz, dlatego obsada zgodnie z zalecaną przez producenta. Inną odmianę zasiałbym rzadziej

Ile tu jest na metrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze jest. Przy obecnych cenach azotu, lepiej jak wiosną będzie można zmniejszyć N1 niż "gonić" zwiększonymi dawkami pszenice mające 2 listki 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Zasiałem rzepaczyska I kukurudziska bez npk,  dane tylko kreda 0,5 t. Gleby zasobne, zastanawiam się czy dać jej coś poza azotem, czy ze 200kg/ha pollidapu lub czegoś tympodobnego nie rzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953

W nocy i rano padało i nadal ma padać tylko temp. 4 st. szkoda że deszcze przyszły tak późno ale ważne że przyszły.

Wiosną trzeba będzie azotem gonić ale mam saletrzak więc tylko pszenica musi przezimować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
mam kilka litrów nikosulfuronu. Czy po żniwach mógłbym go użyć zamiast glifosatu ?
w celu zwalczenia perzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    321

Są tu osoby które uprawiają soję? Chce zacząć zabawie i mam kilka pytan, proszę na priv. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może znajdź sobie temat o soji

Edytowano przez Zapracowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9243
25 minut temu, Piffpaff napisał:

Są tu osoby które uprawiają soję? Chce zacząć zabawie i mam kilka pytan, proszę na priv. Dzięki

tutaj

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8691    26
8 godzin temu, FarmerDyzio napisał:

mam kilka litrów nikosulfuronu. Czy po żniwach mógłbym go użyć zamiast glifosatu ?
w celu zwalczenia perzu

perz weżmie tylko nie wiadomo jaka będzie reakcja na rośline następczą trzeba poczytać etykiete ,też o tym myślałem bo wychodzi za połowe ceny glifosatu w tej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T1 na pszenicę ozimą po jarej =  300g fenpropidyna + 48g metkonazol + 375g cyprodynil. Zwiększać / zmniejszać ? Myślałem nad samym Turbo Pakiem ale chyba warto wzmocnić podstawę (dlatego cyprodynil).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Bardzo dobra mieszanina, a cyprodynil to póki co stara i jedna z najlepszych substancji na podstawę, ja bym nic nie zmieniał. Kupowaliście już moddusa? Zastanawiam się czy teraz kupować czy czekać do wiosny i parę groszy by może zwrócili, a 2x5 L wychodzi 1450 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taką mieszaninę wziąłem z worka :D Mi został zamiennik z zeszłego sezonu, z kupnem czekam do wiosny, dokupię zamiennika w zależności ile podam N a podam na pewno mniej niż rok temu, na pierwsze skracanie Medax. Może nie będzie potrzeba 2x skracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

jeżeli Priaxor na T2 solo to w jakiej dawce a jeśli z Metkonazol to to w jakich proporcjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92

Jaki nawoz stosujecie na pierwszy strzał na pszenice ozimą? Saletra czy saletrosan ? I jakie dawki zakładacie przy obecnych cenach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    465

U mnie Saletrosan pójdzie i na rzepak na pierwsza dawkę a na druga Rsm32 r . 150N  pszenica , 160N rzepak 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isentor    81

40N na pszenicę która poszła na 4 rozkrzewieniach i jakieś 90N na późną która poszła na 2-3 liściach w saletrze. Później dobiję do 140-145N RSM'em

Edytowano przez isentor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
Jasio88 napisał:

jeżeli Priaxor na T2 solo to w jakiej dawce a jeśli z Metkonazol to to w jakich proporcjach?

priaxor solo to MUSI być ten 1l/ha nawet 1.2l/ha. nie słyszałem żeby ktoś mieszał priaxora z metkonazolem bo to dobry triazol na T3, jeśli już to z tańszym tebukonazolem czyli np 0.8 Priaxor + 0.6-0.8 tebukonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj