yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

dzidzia202    294

No właśnie też mi pasuje na perz ale dość lekko z ziemmi wychodzi i nie ma jakiś rozległych korzeni. To pewnie będzie trzeba glifosat urzyc bo od granic ful tego mam. Dzięki za pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3kusy3    13

Miotła w tym roku straszna jak u was to wygląda?Duże straty polonu mieliście jak to u was wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3939    203

u mne tam gdzie mijak zrobiłem jest miotła, reszta czysta, pryskane póżno wiosną axial komplet, w okolicach większość pól czystych ale zdarzaja sie całe w miotle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dadi2498    4
Andpol    958

W tym roku rok miotły rośnie wszędzie gdzie tylko się da oj nasieje się jej i bez dobrych oprysków nie pojedzie. Na jednym polu mam białe kłosy to fuzarioza?

IMG_20210702_180255.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272

Przy jesiennym odchwaszczaniu nie pamiętam żeby była miotła l, gdzie gps za wcześnie wyłączył to jest pasek miotły a tak to czysto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Belissa , po deszczach znacznie lepiej wygląda , a tym roku jak narazie najbardziej jestem zadowolony z tej odmiany 

IMG20210701175206.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Namłócisz z 8-9 ton z hektara to w końcu tego fetorka/łursusa wymarzonego kupisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1546

U mnie teraz pszenice mocno siadly ale to już ten czas, no i odmiany w miarę wczesne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Andpol napisał:

W tym roku rok miotły rośnie wszędzie gdzie tylko się da oj nasieje się jej i bez dobrych oprysków nie pojedzie. Na jednym polu mam białe kłosy to fuzarioza?

IMG_20210702_180255.jpg

co to za odmiana? dużo tego masz? fusarioza to raczej różowy nalot na klosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyszyniak    8
4 minuty temu, dzikiWschód napisał:

 

co to za odmiana? dużo tego masz? fusarioza to raczej różowy nalot na klosie

Od fusariozy też bieleją klosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3532

Większość kraju dostała wode ,część w nadmiarze , a u nas jak zawsze sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzepakowiec    25

U mnie to wygląda tak. Jest trochę miotły, ale myślę że się są to takie straszne ilości żeby się tym przejmować. Najważniejsze, że pszenica wygląda nawet nieźle jak na IV klasę i małą ilość opadów. 

IMG_20210703_120633.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    332

Ja bym jeszcze poczekał z tą miotla tydzień albo dwa to zobaczysz ile jej jest jak rozłoży wiechę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Od dołu pszeniczna znajomego w dobrej agrotechnice a dalej 3moje z jednym zabiegiem T2 T3 . Kolegi kłosy lepiej nalane i niższa . U mnie jedno pięterko więcej . U mnie 3 zielone liście pojedyńcze kłosy fuzarioza trzeba się rozglądać aby znaleŻć u niego też i jednakowe infekcje septorioza plew. Ciekawe jak wyjdzie w płonie.

IMG_20210703_154520_949.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958
7 godzin temu, dzikiWschód napisał:

 

co to za odmiana? dużo tego masz? fusarioza to raczej różowy nalot na klosie

Fenomen po centrali dużo tego nie ma ale może więcej być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Nie wiem czy myszy mi grasuja na poprzeczkach co pszenica najbardziej gęsta po 1200 kłosów. Czasami jest biały kłos i idzie to wyciągnąć bez problemu do góry i nie ma korzeni w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Andpol napisał:

Fenomen po centrali dużo tego nie ma ale może więcej być?

Też po centrali. 

DSC_1009.JPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj