yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

BomV    190

Panowie głupoty straszne piszecie. Sroki może i przepuszcza trochę ale to nie ich wina. Miotła czy ja opryska wcześniej czy później to i tak wyjdzie. Nalezalo by pryskac jak zboże ma już flagę rozwinięta lub wychodzi. W tym czasie miotła już nie powiną wyjść ponad łan. Miotła to cholerstwo i i tak wyjdzie, i rosnąć będzie nawet jeśli zboże gęste. Tym bardziej w takim roku jak ten gdzie jest wilogsc i temperatura. Nie jeden kawałek widziałem. Jechałem w niedzielę A4 Rzeszów-Wrocław dziesiątki pól z miotła. Tam gdzie pole czyste to i tak w dołku czy nizinie miotła wskoczyła. Bo woda stoi i ma do tego warunki. U mnie gdzie pszenica gęsta nie jest źle. Pryskalem axialem. Tam gdzie gęsta nie ma prawie nic prócz stokłosy. Na koncu pola gdzie mokro to i pszenica ładną i jeszcze ladniensza miotła. Tskie są moje wnioski. 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Dobry zabieg odpowiednią kombinacją zrobisz nic Ci nie wyjdzie. W mojej okolicy są pola u gospodarzy że ani jednej sztuki nie znajdziesz a są takie że sama miotła.

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

U mnie jest tak samo, i nie wierzę, że nagle dobry gospodarz zaoszczędził na środkach, na różnych polach mają mozaiki - na jednych miotła, na innych bez

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379

u mnie też, mam kawałki że czysto, a na niektórych miotły do ch*ja. Pryskane tymi samymi środkami w te same dni :ph34r:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to raczej nie od samych dedykowanych (wg. źródeł skutecznych) na miotłę środków zależy, ale od wilgoci lub przeazotowania (przynajmniej tak stare pokolenie mówi), ale i od zakwaszenia, pogody podczas siewu, itp. Miotłę przytrzymało długo (po tym co stosowane na jesień i wiosnę), ale ze wzgl. na wilgoć i warunki nie wystarczająco długo. Te nasiona to były w glebie przecież z poprzednich lat. Trzeba by pryskać na jesień, na wiosnę i na flagowy jeszcze raz, a mało kto chce wydać po 250zł (expert+diff+tribe+fluroxypyr+puma/axial- by tyle wychodziło) na ha na chwast przy plonie poniżej 6-7 ton.

Edytowano przez WiesiekTraktorzysta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207

ja pryskałem pontos + dff jesienią, wiosną chodziłem widziałem miotłe miejscami ale dałem wszędzie axial w marcu jak było kilka dni ciepło i mam czysto, nie ryzykowałem punktowo, a sąsiedzi mają samą miotłe nie widać pszenicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Jesienią sam expert met, a wiosna tribenuron metylowy i fluroksypyr na dwuliścienne i jest czysto na każdym polu. 

IMG_20210705_125105.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949
29 minut temu, suffeks napisał:

ja pryskałem pontos + dff jesienią, wiosną chodziłem widziałem miotłe miejscami ale dałem wszędzie axial w marcu jak było kilka dni ciepło i mam czysto, nie ryzykowałem punktowo, a sąsiedzi mają samą miotłe nie widać pszenicy 

Axial w jakiej dawce dawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233
26 minut temu, Aroo22 napisał:

Jesienią sam expert met, a wiosna tribenuron metylowy i fluroksypyr na dwuliścienne i jest czysto na każdym polu. 

 

Ale to już nie jest tak tanio i wjazd w pole 2x, wolę axial komplet w jednym zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

No nie byłbym tego taki pewien. Moja kombinacja wychodzi ok. 125 zł/ha (Expert met 0,35kg, helm flurox 0,5l, helm tribi 0,015kg) . Axial wyjdzie drożej bo pewnie ok. 150zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347
14 godzin temu, Tomek90 napisał:

2 strumieniowe ezektory też mają zakres pracy ciśnienia i  można zrobić drobniejsza krople przy szybszej jeździe. 

Co tam kupiłeś, jakie dysze jakie wyposażenie może byc na pw cena tez jestem ciekaw jak to teraz wyglada. 

No zgadza się z tym ciśnieniem dlatego pytam czy operujecie ciśnieniem i kropla czy wszystko idzie tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Mnie w tym roku 240zł. na ha wyszło wiosenne odchwaszczanie poprawka po rexade axialem 0,7l ale można było mniej zejść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Expert met jesienią ok . 65 zł i wiosną na dwuliścienne coś za ok. 50 zł w sumie 115 - 120 zł , to i tak taniej niż axial komplet . Do tego jesienią jadę i tak na mszyce , więc tak czy siak i tak bym jechał , a tak idzie razem to i to . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Qulexem na jesień wypróbuje mam nadzieje że wiosną poprawki nie będzie?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
2 godziny temu, WiesiekTraktorzysta napisał:

Jare było boxerem, przecież pisałem. Jeszcze lepsze jest że kawałek ozimego 3ha tak samo pryskany Expertem, miotła jest jakby odkreślił na 2/3 kawałka, a reszta to pojedyncze wiechy. Opryskiwacz sprawny i wszędzie poszło tak samo, wymieszane też było raczej bo jechane było na poprzek a oddziela się na długość (tak było mniej kręcenia :-)).

U siebie próbowałem w jęczmieniu jarym flufenacet 60 g + DFF 30 g. I o ile DFF można spokojnie dać te 50 g (sprawdzone w zeszłych latach) w odpowiedniej fazie (będzie słabe, ale widoczne fito)- będą spoko efekty, to flufenacet nie sprawdził się do końca (może trochę za niska dawka, może zbyt małe opady). Są pojedyncze sztuki miotły. Widocznie prosulfokarb na wiosnę też się nie nadaje. DFF potrzebuje też znacznie mniej wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, metrax12 napisał:

U siebie próbowałem w jęczmieniu jarym flufenacet 60 g + DFF 30 g. I o ile DFF można spokojnie dać te 50 g (sprawdzone w zeszłych latach) w odpowiedniej fazie (będzie słabe, ale widoczne fito)- będą spoko efekty, to flufenacet nie sprawdził się do końca (może trochę za niska dawka, może zbyt małe opady). Są pojedyncze sztuki miotły. Widocznie prosulfokarb na wiosnę też się nie nadaje. DFF potrzebuje też znacznie mniej wody. 

Moim zdaniem jednak coś tam zwalcza , no ale poszło tylko 2l/ha boxera zamiast 3... co ponoć starcza na miotłę. W poprzednim roku było jej mocno na całym kawałku. W tym jest ale już 2-5 roślin lokalnie (tam gdzie wilgotniej). Jeżeli bym zmieszał z dff to może by było czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

@yacenty nie wszystkie ciągniki w  moim gospodarstwie robią po 250 godzin, a wypadało by raz w roku olej wymienić ,to nie majątek ,opryskiwacz serwis raz na 10 lat kosztował 950 zł , a ciągnik szybciej się zestarzeje jak wyeksploatuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488
5 godzin temu, Aroo22 napisał:

No nie byłbym tego taki pewien. Moja kombinacja wychodzi ok. 125 zł/ha (Expert met 0,35kg, helm flurox 0,5l, helm tribi 0,015kg) . Axial wyjdzie drożej bo pewnie ok. 150zł. 

w tym roku axial komplet wychodził 135 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Liczyłem po obecnych cenach w pierwszym lepszym sklepie internetowym. Na fakturze jeszcze inaczej może wyjść. Różne ceny są, zależy gdzie się kupuje i jaką ilość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
3 godziny temu, WiesiekTraktorzysta napisał:

Moim zdaniem jednak coś tam zwalcza , no ale poszło tylko 2l/ha boxera zamiast 3... co ponoć starcza na miotłę. W poprzednim roku było jej mocno na całym kawałku. W tym jest ale już 2-5 roślin lokalnie (tam gdzie wilgotniej). Jeżeli bym zmieszał z dff to może by było czyste.

Bo pewnie starcza, tylko na jesień. Ja stosowałem Boxer'a kilka lat temu, działał. Było to raczej 2 l/ha, bo szedł w mieszaninie z DFF, chlorosulfuronem i chyba pendimetaliną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
miwigos napisał:

@yacenty nie wszystkie ciągniki w  moim gospodarstwie robią po 250 godzin, a wypadało by raz w roku olej wymienić ,to nie majątek ,opryskiwacz serwis raz na 10 lat kosztował 950 zł , a ciągnik szybciej się zestarzeje jak wyeksploatuje 

fajnie masz że do opryskiwacza dokladasz 90zl rocznie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

O daj panie Boże żeby mój opryskiwacz kosztował mnie tylko 950 zł raz na 10 lat

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Ja mniej więcej tyle samo do swojego rocznie dokładam, kosztował 1500zł :D Z chęcią wymienił bym na ciągany 15m, sąsiad taki zanabył nowy w tym roku , 90tys z Woprolu - nie stać mnie, i jeszcze długo nie, wolę swojego modernizowanego biardzkiego.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Wyłączony opryskiwacz na kilku metrach bo miotły nie było i teraz widać że była i jest.

IMG_20210706_172218.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj