yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Axd529    117

Według mnie po przymrozku lepiej dać mikro, szybciej się roślina zregeneruje.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
2 godziny temu, miwigos napisał:

Przecież tam micro prawie niema ,a makro to w nawozach się daje , wtedy są efekty

Masz racje dlatego Kristalon często daje jesienią lub wiosną jak jest okres długich chłodów i rośliny robią się fioletowe. Tutaj fajnie działa. 
 

Z mikro stosuje Super 5 ze Scandagry. 
https://www.scandagra.pl/produkt/super-5/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
1 godzinę temu, mds212 napisał:

Wartto elciec z mikro w pszencie przy tych niskich temp czy lepiej pcozekac na ocieplenie?

Ja planuję zaraz po przymrozkach dać na wspomaganie regeneracji DrGreen Start + Zboża, bo wtedy przyda się fosfor, cynk i mangan odpowiedzialne za reakcję rośliny na chłody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Ja chce dac Dr green zboze  z mocznikiem i siarczanem magnezu

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Kurde chyba jednak jutubery będą wczasowac na wyspach Kanaryjskich z tą reklamę tego greena wszyscy się rzucili na to widzę 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysw5    8
3 godziny temu, Kubawww napisał:

Dr.green zboża i do tego mocznik i siarczan magnezu

Dzięki za poradę, faktycznie w porównaniu wychodzi na to, że Green ma największe ilości pierwiastków. Mocznik i siarczan mam także zamówię do tego Greena. Czy jeden taki zabieg wystarczy?

image.png.75fab76bed0bc5d03a372dacd3a7dd2b.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

wez jeszcze zobacz poszczególne elementy

ja w tym roku wszystko jade na komponentach. oddzielnie miedz, oddzielnie mangan, oddzielnie cynk

albo zobacz jeszcze ceny za porównywalną ilość pierwiastka :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysw5    8

Kupują oddzielne pierwiastki to fajny pomysł, bo mając jeszcze inne uprawy np rzepak można sobie na miejscu wszystko dostosować biorąc również pod uwagę fazy rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Sam prochloraz ochroni przed łamliwością i maczniakiem czy niekoniecznie? Chciałbym na zabieg nie wydawać kupy kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

jak 40zl oszczędności przy t1 to dla ciebie kupa kasy to może lepiej oddać pole w dzierżawę?

  • Like 2

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
58 minut temu, yacenty napisał:

jak 40zl oszczędności przy t1 to dla ciebie kupa kasy to może lepiej oddać pole w dzierżawę?

I to jest myśl godna starożytnych filozofów. 👏🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3614
Fugeo napisał:

Sam prochloraz ochroni przed łamliwością i maczniakiem czy niekoniecznie? Chciałbym na zabieg nie wydawać kupy kasy

360g -450g prochlorazu + 300g fenpropidyny tylko taka grzybowa ma jaki kolwiek sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simonn    0
3 godziny temu, yacenty napisał:

wez jeszcze zobacz poszczególne elementy

ja w tym roku wszystko jade na komponentach. oddzielnie miedz, oddzielnie mangan, oddzielnie cynk

albo zobacz jeszcze ceny za porównywalną ilość pierwiastka :P

Tez myśle, ze najlepiej to wychodzi, na jakich produktach jedziesz ?

ja w tym roku agravita wszystko osobno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45
3 godziny temu, tommy66692 napisał:

Kurde chyba jednak jutubery będą wczasowac na wyspach Kanaryjskich z tą reklamę tego greena wszyscy się rzucili na to widzę 

Dr green poszedł w tym roku mocno w reklamę... radio, internet, youtube. Dostałem od nich pare mail i telefonów z ofertą ale nie skorzystałem, choć ceny mieli lepsze niż zeszłoroczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Poszedł bo nie schodzi. Skoro micro robi kulfony w zbiorniku to darowac to sobie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedar88    45
27 minut temu, dexter1908 napisał:

Czy mikro Amino Ultra z Intermagu gryzie sie z prochlorazem? Tak jak np z Dr Green?

W zeszłym sezonie mieszałem dr greena zboże z prochlorazem i było ok. Chłopaki wrzucali zdjęcia zaklejonych opryskiwaczy po takiej mieszaninie. Może kolejność mieszania inna i to było przyczyną? 
Zrób próbę we wiadrze i będziesz widział co się dzieje.

4 minuty temu, Tomek90 napisał:

Poszedł bo nie schodzi. Skoro micro robi kulfony w zbiorniku to darowac to sobie. 

Pod względem zawartości mikro dobrze to wychodzi w DG. Ja na próbę wziąłem z osd i widzę że trochę gorzej się rozpuszcza niż DG. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Po jakim czasie od zabiegu chlorotoluronem miotla powinna ginąc? Pryskalem dwa tygodnie temu i nic nie bierze,  cierpliwie czekać czy szykować poprawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886
36 minut temu, Kedar88 napisał:

Pod względem zawartości mikro dobrze to wychodzi w DG. Ja na próbę wziąłem z osd i widzę że trochę gorzej się rozpuszcza niż DG. 

osd to przecież Adob. Miałem w rzepaku fajnie działa, ale niestety dwa razy zakleiłem sobie rozwadniacz - niestety za szybko przechyliłem worek, poszło z 15kg do rozwadnaicza na raz i go zakleiło. :P

Teraz już wiem ze to się sypie bardzo, bardzo powoli.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Adob robi najlepsze micro, sporo firm albo grup robi specjalne zamówienia pod siebie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

po rzepaku widać było ze dostał te 2.5kg mikro, tylko to ze mi sie za dużo na raz sypło :P chwile wczesniej wrzuciłem cały worek 25kg siarczanu i poszło, a mikro już nie :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj