yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

suffeks    207

tak ale oni ci mowia na przod czy chcesz, najwyzej dostaniesz dlugopis jako prezent haha taki deal mi zaproponowali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

No tutaj zauważył dopiero po otwarciu, nikt nie poinformował wcześniej. Każdy wie że to zadziała, ale takie środki po prostu powinny być tańsze i klient poinformowany. Kupuję czasami zeszłorovzne nasiona kukurydzy w takim "outlecie", ale w zamian za ryzyko mam super extra cenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barter    0
fcbarcelonacule napisał:

Pryskaliście kiedyś Lancetem Plus po fazie pierwszego kolanka BBCH 31 ? patrzę na pogodę i wjazd w kwietniu bardzo wątpliwy ..

Pryskalem ale efekt niezadowalający


Ciężko może być z opryskami w kwietniu. U nas cały czas pada nie ma kiedy wjechać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586

Spokojnie ludzie dostają sraczki nie raz bywało że 20 kwietnia śniegi topniały wegetacja sobie poradzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

A mnie ciekawi jak to jest że co niektórzy opryskają lancetem na odpier... przed kłoszeniem i zboże czyściutkie. Nie bełtają żadnych siarczanów, moczników, adjuwantów, rsmów nie wspominając o grzybówkach czy rgulacjach, takie bezstresowe wychowanie można by powiedzieć, jeszcze czas na piwko pod sklepem mają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    51
26 minut temu, fcbarcelonacule napisał:

Pryskaliście kiedyś Lancetem Plus po fazie pierwszego kolanka BBCH 31 ? patrzę na pogodę i wjazd w kwietniu bardzo wątpliwy ..

Obniżka plonu murowana zwłaszcza jak słabsze ziemie. Skuteczność też będzie pod znakiem zapytania bo chwasty już będą duże.

U nas tydzień temu było małe okienko że 3 dni względnie ciepłe noce +4 i sobota słabszy wiatr zdecydowałem się jechać Fundamentum bo chaber i rumian urósł jak szalony, zboża wcześnie siane więc już drugie kolanko od pierwszego się odrywało. Efekt słabiutki, oznaki działania środka na chwastach znikome całe szczęście że przymrozku nie było. 

Jak nie opryskane jesienią to już wiosną jest kaszana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3615
kellyq napisał:

A mnie ciekawi jak to jest że co niektórzy opryskają lancetem na odpier... przed kłoszeniem i zboże czyściutkie. Nie bełtają żadnych siarczanów, moczników, adjuwantów, rsmów nie wspominając o grzybówkach czy rgulacjach, takie bezstresowe wychowanie można by powiedzieć, jeszcze czas na piwko pod sklepem mają. 

miej wyje*ane a będzie Ci dane 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2
Dnia 13.04.2021 o 22:28, m3tysek napisał:

 

Witam, dlaczego pojawiają się takie pasy jesienią wapno polifoska 6 250kg/ha wiosną rsm28 230l/ha tydzień temu saletra 34 w dawce 200kg/ha w sobotę dolistne siarczan 10kg/ha+miedź 1l+mangan 1l cały pas jest ciemny a obok jasne i tak cała długość pola grzyba brak na tej działce. Na innych działkach też się pojawiają i nie tylko u mnie po mam wrażenie że zaczęło się to dziać po saletrze 

IMG_20210413_194215.jpg

 

Witam, Zrobiłem próbę gleby przed chwilą dostałem e-maila z wynikiem

Ph 5,2, Fosfor(P205) 13,7 średnia, Potas 11.3 niska, Magnez 5,1 średnia, Azot kg/Ha 65,0 Zawartość odpowiednia 

Czyli ogólnie szału nie ma na tej działce, czym podnieść teraz Potas oraz Ph resztę na ten rok bym zostawił, zostało jeszcze 150kg/ha saletrzaku do wysiania zastanawiam się czy nie opryskać Kalprim i saletrą wapienna 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
23 minuty temu, m3tysek napisał:

Witam, Zrobiłem próbę gleby przed chwilą dostałem e-maila z wynikiem

Ph 5,2, Fosfor(P205) 13,7 średnia, Potas 11.3 niska, Magnez 5,1 średnia, Azot kg/Ha 65,0 Zawartość odpowiednia 

Czyli ogólnie szału nie ma na tej działce, czym podnieść teraz Potas oraz Ph resztę na ten rok bym zostawił, zostało jeszcze 150kg/ha saletrzaku do wysiania zastanawiam się czy nie opryskać Kalprim i saletrą wapienna 

 

to nie kwestia zasobności - mam takie na kilku działkach i nie widać takiego zróżnicowania, chyba ze te próby tak brane


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2
10 minut temu, galan99 napisał:

Nie równo miernie posiany nawóz takie są pasy czyli N .

no dobra ale dlaczego od rowu oraz z lewej strony pola tego nie ma:) 

6 minut temu, yacenty napisał:

to nie kwestia zasobności - mam takie na kilku działkach i nie widać takiego zróżnicowania, chyba ze te próby tak brane

Próba była pobierana z całego pola laską glebową, nawet więcej próbek z słabszej ziemi 

 

 

Edytowano przez m3tysek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7586

Wiaderko nawozu saletry i posyp te jasne place ale tak przed deszczem tylko tak konkretnie  jak się zazieleni to wyciągniesz wnioski .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radca    0

Witam panowie mam pytanko co sądzicie o zabiegu na T2 w pszenicy ozimej  elatus era 0,6l+ Azoksystrobina? Ewentualnie polecacie inny zostaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

czy Elatus Era w dawce 0,8 daje radę? czy lepiej dać Delaro w dawce 1l (tańsza opcja)?

dodam że chciałbym zrobić  łączone T2/T3 chyba że warunki zmuszą i trzeba będzie rozdzielić

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
44 minuty temu, m3tysek napisał:
1 godzinę temu, m3tysek napisał:

Witam, Zrobiłem próbę gleby przed chwilą dostałem e-maila z wynikiem

Ph 5,2, Fosfor(P205) 13,7 średnia, Potas 11.3 niska, Magnez 5,1 średnia, Azot kg/Ha 65,0 Zawartość odpowiednia 

Czyli ogólnie szału nie ma na tej działce, czym podnieść teraz Potas oraz Ph resztę na ten rok bym zostawił, zostało jeszcze 150kg/ha saletrzaku do wysiania zastanawiam się czy nie opryskać Kalprim i saletrą wapienna 

 

 

Próby nie są takie złe żeby się coś nietypowego działo . @galan99 pisze że nie równo azot poszedł . Ale czym by to musiało być siane , żeby takie paski porobić . Czasami się coś podobnego widywało , to wina była taka że kombajn słabo rozdrabniał słomę i nie rozrzucał po całej szerokości . I właśnie gdzie słomy było dużo , to było coś takiego . Ktoś pisał że może być również zabita gleba np. przez ciągnik przy siewie , lub deszcz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52
3 minuty temu, Fugeo napisał:

Co budżetowego polecicie na ochronę podstawy źdźbła?

w tym sezonie to prlochoraz potaniał to i ekonomiczniejszy się zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrzu2    48

Czy na forum jest ktoś z PODLASIA ? Czy robił ktoś już oprysk na T1 + skracanie,  czy druga dawka azotu była już stosowana? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kieman12    0

Tak z Podlasia jestem okolice wys maz. 2 dawki jeszcze nie było. Kolanka można się wypatrywać Za tydzień albo 2 .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
3 godziny temu, barter napisał:

Pryskalem ale efekt niezadowalający

 

Ciężko może być z opryskami w kwietniu. U nas cały czas pada nie ma kiedy wjechać

 

To ile spadło że w pszenice nie wjedziesz ja będe pryskał w poniedziałek 4 dni w dzień 12-16 stopni w nocy4-6 , pszenice póżne z końca pazdziernika

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj