yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Papkin    27

W sobotę chce opryskać żyto medaxem, mają być warunki. Jaka max dawkę mogę dać na ha przy założeniu że będzie to tylko jeden zabieg?

Pierwszy raz stosuję ten środek, podobno zdarzają się problemy z rozpuszczeniem. Jak to rozpuścić w starym opryskiwaczu bez mieszadła? Na sitko i lać wodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

nie masz mieszadła, wiadro - najlepiej letnia woda i dużo wody. Mam wrażenie ze roztwór się szybko nasyca. 2kg proszku na 10l wody, zamieszaj patykiem, albo mieszadłem na wiertarkę i do opryskiwacza


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseInter    1
53 minuty temu, rafal3939 napisał:

kup axial, wez fakturę i dostaniesz 10% zwrotu na konto, wyjdzie taniej i bezpieczniej

O jakim zwrocie mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    51
22 godziny temu, Zefir napisał:

yodo na miotłe to bardziej bym powiedział zapobiegawczo niż interwencyjnie :D 

Nom ale to nie główny zabieg zwalczania tylko dobicie resztek po Expert Mecie na późno sianej pszenicy.

Tylko temperatura na to cudo od 6 C także nie wiem czy w ogóle nie zostawić tego na przyszły rok. Miotły nie wiele i nie uśmiecha mi się kupować Pumę.

Jutro niby ładna pogoda ale noc z piątku na sobotę 2 C tylko. Na tribeneuron i metsulfuron na styku by było. Mam już mętlik w głowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SuperRolnik1    20
1 godzinę temu, yacenty napisał:

jak już jesteśmy przy chwastach. pszenica faza pierwsze drugie kolanko. mogę jeszcze lecieć tribenuron?

Bez problemu. W tamtym roku robiłem poprawki tribenuronem w fazie flagówki, zero skutków ubocznych. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekspire90    17
Dnia 5.04.2021 o 18:52, Damianek20 napisał:

 

Mogę jeszcze lecieć z regulacją żeby wzmocnić pędy boczne czy już za późno i czekać na 1 kolanko ?

IMG_20210408_205245_1.jpg

16179089148758548961253971128722.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
18 minut temu, SuperRolnik1 napisał:

Bez problemu. W tamtym roku robiłem poprawki tribenuronem w fazie flagówki, zero skutków ubocznych. 

A tribenuron + puma 1,1 l nie zaszkodzi w fazie drugiego / trzeciego kolanka?  W sobotę będę robił regulacje i T1, a na następne dni zapowiadają znów temp -2 więc pewnie odchwaszczanie przesunie się na koniec następnego tygodnia. Odchwaszczanie to poprawka po jesiennym (profilaktycznie).

Aha, czy puma ogarnie miotłę zbożową? Na etykiecie napisane jest że niby zwalcza, ale zawsze kojarzyła mi się z owsem głuchym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537

Nie rozumiem regulacja i grzyb wcześniej jak poprawka na chwasty ,dla mnie nie realne na chwasty poprawke zrobiłem tydzień temu regulacja i grzyb za 7-10 dni

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    211

no jak panie to normalne trzeba zboze przytrzymac zeby chwasty sobie podrosly i wtedy beda wieksza i latwiej jest je opryskac hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891

ja najpierw regulowalem, kurde znów przegrałem sezon


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michall51    46
9 godzin temu, hecktor2 napisał:

31 marca w południe pojechałem z lancetem. Temperatura tak się kształtowała, więc myślę że podziała. 

temp.jpg

co to za pogodynka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Memek09    0

Witam, czy orientuje się ktoś od jakich temperatur działa Atlantis 12 OD? Chciałby załatwić stokłosę i nie wiem czy mógłbym to zrobić już w sobotę 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27
2 godziny temu, yacenty napisał:

nie masz mieszadła, wiadro - najlepiej letnia woda i dużo wody. Mam wrażenie ze roztwór się szybko nasyca. 2kg proszku na 10l wody, zamieszaj patykiem, albo mieszadłem na wiertarkę i do opryskiwacza

Tak też miałem zrobić, dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22
37 minut temu, yacenty napisał:

ja najpierw regulowalem, kurde znów przegrałem sezon

:D dokładnie, przegraliśmy sezon.

W tym czasie wpadły dwa nic nie wnoszące/znaczące posty, a odpowiedzi na zadane pytania nie ma :D, no ale lepiej się wymądrzać że ktoś inny robi najpierw chwasty potem regulacja i że to jest ten właściwy tor, a wszystko inne to złuoo :D szczególnie że kilka postów wyżej SuperRolnik1 pisał że robił poprawki tribenuronem w fazie flagówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Panowie jeśli z czwartku na piątek bedzie jeszcze jakieś minus 1 w nocy ale już w piątek ladnie i przez kolejne dajmy na to 4 dni bez przymrozków to w sobotę można lecic  z axialem na pszenżyto i odżywkami i pszenice? Do wtorku mówią bez przymrozku moze cos z wtorku na środę.  I czy można lecieć te dwa  dni po przymrozku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2274
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Nie rozumiem regulacja i grzyb wcześniej jak poprawka na chwasty ,dla mnie nie realne na chwasty poprawke zrobiłem tydzień temu regulacja i grzyb za 7-10 dni

No tak, chyba że mowa o poprawce poprawki to wtedy wychodzi po regulacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poderwa    24
17 godzin temu, hecktor2 napisał:

Zgodnie z radę hektara będę chciał zastosować 0,2l/ha  i między 150-200 l wody. 

Czego tak mało wody ?jakieś uzasadnienie ?

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hecktor2    25
9 godzin temu, Michall51 napisał:

co to za pogodynka?

To sterownik mojego pieca CO. Dobiera temperaturę wody idącej na instalację poprzez sprawdzenie temperatury zewnętrznej. Przy okazji rysuje mi takie wykresy po których mogę spokojnie dojść jaka była temperatura rok czy więcej temu.

 

17 minut temu, poderwa napisał:

Czego tak mało wody ?jakieś uzasadnienie ?

Większe stężenie środka, mniej spadnie na ziemię. Jak kropla spadnie na rośline to jest mocniejsza i lepiej działa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858
1 godzinę temu, poderwa napisał:

Czego tak mało wody ?jakieś uzasadnienie ?

A ty jaka ilość wody zużywasz? Jak masz dobry sprzęt to nawet 100l możesz dać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3891
9 godzin temu, azzadek napisał:

:D dokładnie, przegraliśmy sezon.

W tym czasie wpadły dwa nic nie wnoszące/znaczące posty, a odpowiedzi na zadane pytania nie ma :D, no ale lepiej się wymądrzać że ktoś inny robi najpierw chwasty potem regulacja i że to jest ten właściwy tor, a wszystko inne to złuoo :D szczególnie że kilka postów wyżej SuperRolnik1 pisał że robił poprawki tribenuronem w fazie flagówki

ja zrobiłem zabieg jesienny i on podziałał bez zarzutu, ale mam takie jedno wredne pole gdzie w pszenicy zawsze w maju / czerwcu nad łan pięknie wychodzi oset czy jak kto woli ostrożeń.

W tym roku chce go potłamsić nie jako z urzędu. Na dniach chce mu pstryknąć tribenuron, a na flagę dołożyć chlopyralid. Mam nadzieje ze taka kombinacja nie zaszkodzi bardzo pszenicy, a to dziadostwo mocno zablokuje na tym polu. Choć nie wykluczone ze za rok trzeba będzie powtórzyć.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960
14 minut temu, yacenty napisał:

ja zrobiłem zabieg jesienny i on podziałał bez zarzutu, ale mam takie jedno wredne pole gdzie w pszenicy zawsze w maju / czerwcu nad łan pięknie wychodzi oset czy jak kto woli ostrożeń.

W tym roku chce go potłamsić nie jako z urzędu. Na dniach chce mu pstryknąć tribenuron, a na flagę dołożyć chlopyralid. Mam nadzieje ze taka kombinacja nie zaszkodzi bardzo pszenicy, a to dziadostwo mocno zablokuje na tym polu. Choć nie wykluczone ze za rok trzeba będzie powtórzyć.

Po żniwach poczekaj trochę jak odrośnie i porządną dawką glifosatu oset opryskaj i problem zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj