yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

metrax12    134

Faktycznie, ten zielony klej może być bardziej od żelaza, zważywszy że jest w składzie, w drugiej kolejności ewentualnie od miedzi. Mangan i cynk nie dają zauważalnie zielonych/niebieskich kolorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompast    7

Mam pytanie co może zastąpić trend- zwilżacz do połączenia z granstarem bo mi brakło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73
5 godzin temu, Tigon napisał:

Pomoże ktoś? turbo pak nada się na t1 w pszenicy ozimej, czy może warto coś dodać?

mirage dodaj 1l albo 0,2kg unixu albo 0,3 Chorusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
4 godziny temu, bizonbs napisał:

Ja robię turbopak + prokarb

ile stosujesz prokarb ? 0,6l wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usieq96    10

Ktoś wie czy kupując Medax Max w sklepie internetowym np. DlaRoślin mogę starać się o zwrot tych 100 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Wystarczy nawet tzw. paragon imienny, ale najlepiej brać faktury przy takich akcjach promocyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Pogoda nie rozpieszcza a szansa na krótkie okno pogodowe będzie w sobotę, gdybym koło 12-14 zrobił axialem komplet pak , a 17-18 T1 ( prochloraz , tebu, fenpropodyna) , to myślicie że efekty będą ok, czy lepiej nie ryzykować jakimiś uszkodzeniem pszenicy? Następnego dobrego momentu na oprysk narazie nie widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymon94    51
1 minutę temu, derek2223 napisał:

Pogoda nie rozpieszcza a szansa na krótkie okno pogodowe będzie w sobotę, gdybym koło 12-14 zrobił axialem komplet pak , a 17-18 T1 ( prochloraz , tebu, fenpropodyna) , to myślicie że efekty będą ok, czy lepiej nie ryzykować jakimiś uszkodzeniem pszenicy? Następnego dobrego momentu na oprysk narazie nie widzę...

U nas PKN już w piątek ma być ciepło i bez deszczu później trzy doby powyżej 5. Jeśli tak będzie + brak wiatru to na 90% jadę z Fundamentum na dwuliścienne + jedno pole poprawka na miotłe Fundamentum + Yodo  zwłaszcza tu mi śpieszno bo ten jodosulfoluron jest do końca krzewienia. 😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseInter    1
Dnia 6.04.2021 o 20:03, Papkin napisał:

Lepiej 0,4kg medax

No ok,a jeśli mam już kupiony Moddus to w jakiej dawce go zastosować i czy łączyć z CCC?Powtarzam pszenica z planem ponad 8 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

jaką dawkę moduss 250 dać na dokrzewienie - pszenica siana w połowie listopada na ten moment miedzy 2 a 4 liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Można mieszać odżywkę yara vita mancozin +elvita amino z prochloraz tebukonazol fenpropidyna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3
18 minut temu, robercikj100 napisał:

Owies głuchy 

Jesteś pewny? Przeglądałem w atlasach i już sam nie wiem czy to nie jakaś stokłosa

IMG_20201106_104552.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4
4 godziny temu, Tigon napisał:

ile stosujesz prokarb ? 0,6l wystarczy ?

Myślę, że tak. U mnie będę lał 0,5.


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75
1 godzinę temu, Szymon94 napisał:

U nas PKN już w piątek ma być ciepło i bez deszczu później trzy doby powyżej 5. Jeśli tak będzie + brak wiatru to na 90% jadę z Fundamentum na dwuliścienne + jedno pole poprawka na miotłe Fundamentum + Yodo  zwłaszcza tu mi śpieszno bo ten jodosulfoluron jest do końca krzewienia. 😐

yodo na miotłe to bardziej bym powiedział zapobiegawczo niż interwencyjnie :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj