yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

Troker1979    566

U mnie w pszenżycie tam gdzie śnieg najdłużej zalegał pełno placów z białymi liśćmi. Są też od 2 do kilku zielonkawych w każdej  kępie ale też poparzonych. Będzie to żyć czy nie? Jak tak to azot jak najszybciej mimo że mokro(obornik jesienią dawałem) i czy teraz coś na grzyba czy trzeba dobrać ochronę fungicydową ukierunkowaną na późniejsze zabiegi?

Ze 20 procent tak kijowo to orać na nowo tego nie będę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie zajechałem kawałek pszenicy ozimej wapnem tlenowym siejąc na sąsiedni kawałek, coś może się przypalić albo cos gorszego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884
azzadek napisał:

Jedna odmiana już strzela w źdźbło ;/, najwcześniejsza, ziemia klei się do butów, a w ścieżkach woda stoi i ani z nawozem ani z regulacją. 1 marca dostała 300kg saletrosanu 30 więc azot powinna mieć jeszcze. Przy tej pogodzie co zapowiadają to prędko się nie wjedzie. Rozbieżność na polach mam dużą, od pszenic w fazie 3 liści do takiej co już trzeba regulować :D

klasyka jeśli masz różne odmiany różnie siane. trzeba jechać z koksem a jak tylko się da to regulować ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
Dnia 22.03.2021 o 21:22, roni9411 napisał:

Podesłałbyś jaki masz ten ph metr? A po co przyrzad do twardości wody?

https://allegro.pl/oferta/elektroniczny-miernik-ph-tester-atc-autokalibracja-7206501934?snapshot=MjAxOS0wNC0wNlQwODoyNjoxNC4xMTdaO2J1eWVyOzRjMjk3YzNlYjkwODVmYjI3ZDcyMTlmN2MzZGYyMWU4N2RkZDk5ZGM3YjU3NGExNTA1ZDlkY2M4MzBkM2ExN2E%3D 

Taki mam ph metr, a tester do twardości wody kupiłem też bo byłem ciekawe czy kwasek zmniejsza także twardość i okazało się że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebulj    73

Podsumowując co waszym zdaniem najlepsze

1 t1 input triple 1l t2 delaro 1l

2 turbo pak + 1l prokarbu t2 elatus era 0,8l

3 0,8l mondatak + tern 0,5l t2 elatus era 0,8l

4 t1 duett na start t2 duett ultra

5 t1 atak 0,8l tern 0,4l tebu0,8 t2 plexeo 0,8 trazer 0,5

6 t1 prokarb 1l t2 tebu +trazer

7 t1 turbo pak t2 priaxor 0,75 i epoksykonazol 0,5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie czy bedzie dobry zabieg unix 0,7 + tebukonazol 250 0,75 + tern 0,4l /ha pszenica w monokulturze 


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Delaro 0.85l + 0.35l fenpropidyny czy 1l input triple będzie lepsze? Bo wacham się co zamówić na pszenicę bo na jęczmień raczej pójdzie delaro z fenpropidyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kacperro    8

pszenica ozima T1 Delaro 0.8l T2 Soligor 0.7l. co wy na to? Taka ochrona ma rację bytu? I w temacie chwastow Mustang forte to dobre rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ktoś planuje już wjeżdżać z odchwaszczaniem ? Temperatury takie na pograniczu do 14/4 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Też się zastanawiam nad odchwaszczanie po niedzieli , temperatura będą ok . Poszło by razem z micro , które i tak będę stosował po niedzieli . Tylko czy później chwasty nie będą wschodzić 2 raz . Na jesień szedł expert met , a teraz było by coś na dwu liścienie . Czy nie za wcześnie na te chwasty ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Im wcześniej tym lepiej według mnie , tylko żeby zadziałał oprysk odpowiednio 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a1980    1
2 godziny temu, Cebulj napisał:

Podsumowując co waszym zdaniem najlepsze

1 t1 input triple 1l t2 delaro 1l

2 turbo pak + 1l prokarbu t2 elatus era 0,8l

3 0,8l mondatak + tern 0,5l t2 elatus era 0,8l

4 t1 duett na start t2 duett ultra

5 t1 atak 0,8l tern 0,4l tebu0,8 t2 plexeo 0,8 trazer 0,5

6 t1 prokarb 1l t2 tebu +trazer

7 t1 turbo pak t2 priaxor 0,75 i epoksykonazol 0,5l

 t1 input triple  t2 elatus era

                           t2 priaxor 0,75 i epoksykonazol 0,5l

Edytowano przez a1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Też się zastanawiam nad odchwaszczanie po niedzieli , temperatura będą ok . Poszło by razem z micro , które i tak będę stosował po niedzieli . Tylko czy później chwasty nie będą wschodzić 2 raz . Na jesień szedł expert met , a teraz było by coś na dwu liścienie . Czy nie za wcześnie na te chwasty ? 

Czemu nie dałeś nic na jesieni na dwuliscienne skoro pryskales ekspertem  ? miałbyś problem z gowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Poczytaj parę stron do tylu albo w wyszukiwarce agrofoto se wpisz unix, rzygac się już chce.

U mnie już dają n2. Moja pszenica zaczyna krzewienie (pędy boczne schowane pod listkami) chce jej dac na n2 300l rsm 32 najpóźniej w przyszłym tyg. Wy czekacie?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

U mnie po n1 już z 2 tyg w postaci rsm 32  150l. Ale do n2 to jeszcze daleko pewnie grubo po świętach będzie. U mnie jeszcze nic nawet się nie zieleni a pszenica puszą nowe korzonki dopiero. Ale ma być jakieś ocieplenie po weekendzie u nas także powinno się wszystko zazielenić 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Bizon sprawdza się chodzi mi głównie o miotłę i przytulę ale i resztę chwastów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
8 godzin temu, karola134 napisał:

Czemu nie dałeś nic na jesieni na dwuliscienne skoro pryskales ekspertem  ? miałbyś problem z gowy

Przerabiałem ten temat we wcześniejszych latach , i różnie to wychodziło , raz było ok , raz trzeba było wiosną poprawiać , a wtedy cenowo wychodziło dosyć drogo . Teraz nastawiłem się na expert met z dodatkiem czegoś na mszyce  na jesień , i wiosną normalnie na 2 liścienne . W sumie to wyjdzie ok. 100- 110 zł łącznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badek15    6

właśnie zastanawiam się czy nie wziąć na t2 w pszenicy i pszenżycie Amistar Pro Pak na 2,5 ha i do tego dorzucić 150 g tebukonazolu 

Zabieg zamknął by się w 170 zł/ha, a mielibyśmy 120g protio, 100g azoksy i 150g tebukonazolu.

Co myślicie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21
4 godziny temu, Andpol napisał:

Bizon sprawdza się chodzi mi głównie o miotłę i przytulę ale i resztę chwastów?

Mi chabra przepuścił

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj