yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
KubaMF    818

Nie można opóźnić ze względu na rozwój chorób grzybowych, jak ktoś wie jak takowe choroby się rozwijają to wie że trzeba to wykonać jak pierwsze płatki opadną. Ze względu na to że na płatkach mogą wystąpić formy zarodnikowe które tworzą zarodniki. Podczas gdy liść spada załóżmy na liść od razu z automatu następuje infekcja, im więcej liści spadnie tym więcej infekcji. Dodatkowo opadające płatki to jak paliwo dla nie których chorób :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valt144    7

Ktoś wie co może mu dolegać ? Dodam ze jest to na części pola która była przesiewana we wrześniu przez ulewę pod siewie 

722226CC-5847-43BB-B399-2709B379F790.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, michalsoft napisał:

Witam rzepak może pod koniec tygodnia zacznie kwitnąć, dziś jadę z 0,4 tazer +0,4 tebu. Czy teraz na opadanie płatka dobry będzie propulse? Czy można w takim wypadku lekko opóźnić zabieg??? Proszę o pomoc 

Ja opóźnię, zajeżdżam dziś w pole a tam silny nalot chowacza, wczoraj było czysto. Dałem trochę mikro, prochlorazu, tebu no i robaka. I dwa tygodnie tam nie zaglądam a to na pewno będzie pełnia kwitnienia. Płatki zarażają ale jak w roślinie jest fungi to sobie poradzi.

Screenshot_2021-05-10-19-44-01-784_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

U mnie już dzięki mrozkom pierwsze nie zawiązane łuszczyny są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Ile dałeś prochloazu i tebu ?bo sam nie wiem w zeszłym roku nie robiłem T2 i było git na T3 azoksy i tebu szła a w tym roku czytam i ....  jeśli słodyszek będzie dziś badz jutro to pojadę więc dobrze dać jakieś fungi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1993michal    15

0.5 prochloraz 0.5 azoksy będzie ok? 2 tyg temu szedł 1l tebu + 0.7 difekonazol. na płatka pójdzie yamato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Dobry moment na pictor? Dać coś na szkodniki? Jeśli tak to co? Ok 1-2 tyg temu szło 0.5l tazera a na t1 toprex 31.03

IMG_20210511_082531.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

u mnie jest tydzien bardziej kwitnący rzepak - jak potrzepiesz rośliną żaden płatek nie spada. 28.04 też dawałem 125g azoksy i 125g tebu. Nie ruszam dziś rzepaku, pomimo ze zapowiadaja dużo deszczu.

image.png

 

Gdzieś za tydzień bede myslał o płatku, zwłaszcza ze 125g azoksy powinno trzymać ochronę przez jakies 3 tygodnie.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Weźcie ku.wa na wstrzymanie... Ile razy te rzepaki chcecie yebać tymi fungi ? co tydzień zabieg ! Gdzie logika ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
2 minuty temu, yacenty napisał:

u mnie jest tydzien bardziej kwitnący rzepak - jak potrzepiesz rośliną żaden płatek nie spada. 28.04 też dawałem 125g azoksy i 125g tebu. Nie ruszam dziś rzepaku, pomimo ze zapowiadaja dużo deszczu.

 

image.png

 

Gdzieś za tydzień bede myslał o płatku, zwłaszcza ze 125g azoksy powinno trzymać ochronę przez jakies 3 tygodnie.

Co prawda ja bez Tebu, ale też myślę żeby z tydzień poczekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

Jeśli teraz bym musiał jechać na slodyszka, ewentualnie tez chowacza i poszłaby Inazuma jakie wówczas mam wyjście przy oprysku na płatka za jakieś 2-3 tyg? Drugi raz acetamipryd chyba nie jest zalecany. 
Ewentualnie jest jakiś pyretroid który można stosować na część kwitnących już roślin? Każda deltametryna jest do żółtego pąka :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Valt144    7

Co myslicie o podaniu nawozu nano activ forte gdzie 20% to wapn na poczatku kwitnienia? Warto czy szkoda kasy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
39 minut temu, mraukot napisał:

Weźcie ku.wa na wstrzymanie... Ile razy te rzepaki chcecie yebać tymi fungi ? co tydzień zabieg ! Gdzie logika ??

jakbym miał oprysk 2 tyg temu to bym tez nie wnikal do 4tyg luz, jednak mam 19.04 podane 0.5 caryx + 0.5 tebu  250 na jednej działce  wiec termin fungi konczy sie  chyba  mus dać 0.6 tazera i pojechac na płatek prochloraz + tebu  nie usmiecha mi sie to gdyż chajs na drzewie nie rosnie ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Wczoraj poszło 0,8 tebu i mospilan (lubelskie). Na co 10 pąku po 2 słodyszka. Nie ma na co czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian_B    22

Rzepak LG Alabama. Jak myślicie pryskać pod koniec tyg na płatek czy poczekać w przyszłym tyg. Mam jeszcze umberto ale on jeszcze tydzień do pełnego kwitnienia. 

IMG_20210511_102148.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367

będziesz widział czy płatki opadaja to bedziesz pryskal nie bez powodu ten zabieg nazywa sie opadanie płatka


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49

ale oni nie widza czy opada tylko zdjęcie wstawić i pytanie :

wczoraj pryskałem z rana dziś wieczorem chyba już trzeba ?

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz86    23
yacenty napisał:

u mnie jest tydzien bardziej kwitnący rzepak - jak potrzepiesz rośliną żaden płatek nie spada. 28.04 też dawałem 125g azoksy i 125g tebu. Nie ruszam dziś rzepaku, pomimo ze zapowiadaja dużo deszczu.

 

Gdzieś za tydzień bede myslał o płatku, zwłaszcza ze 125g azoksy powinno trzymać ochronę przez jakies 3 tygodnie.

Podasz nazwę tej apki pogodowej?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

weather Underground


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, mathewc385 napisał:

Na co 10 pąku po 2 słodyszka. Nie ma na co czekac

Nie przesadzasz?

"W fazie zwartego kwiatostanu (BBCH 50–52 – próg szkodliwości to 1 chrząszcz na roślinie) i luźnego kwiatostanu (BBCH 53–59 – próg szkodliwości w tej fazie to 3–5 chrząszczy na roślinie).

Chyba że faktycznie masz na myśli każdy pąk na roślinie ;)


Zdradzisz czym chcesz go zwalić? Ewentualnie czym potem w zabiegu na opadanie płatka?

 

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Na opadanie pójdzie Inazuma,W dawce 0,35 kg. Trebonu nie ma w okolicznych sklepach, także jak dobrze wiemy "nie ma z czego strzelać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353

A pyretroidy do woda dla slodyszka i chowaczy czy jednak je zrzuci? Alfa-cypermetryna ma etykietę "przyjazną pszczołom" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
15 minut temu, tobago napisał:

A pyretroidy do woda dla slodyszka i chowaczy czy jednak je zrzuci? Alfa-cypermetryna ma etykietę "przyjazną pszczołom" ;)

Wszystko jest tak przyjazne.. kiedy ludzie zrozumieją, ze tu nie chodzi nawet o sam fakt, ze oprysk je jebn** tylko pozniejszy dziwny zapach przez co zostana nie wpuszczone i zabite jako intruzy przez inne pszczoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    353
Napisano (edytowany)

Ale tu nikt nie mówi o pryskaniu owadom po plecach ;) Zwyczajnie chcialem zapytać co jest wg prawa dozwolone do załatwienia słodyszka w początkowej fazie kwitnienia rzepaku. Jeśli Inazume chciałbym sobie zostawić na płatka za jakies 2 tygodnie.


A gdybym teraz zrobił czystym acetamiprydem, a potem powtórzył Inazumą która ma dodatkowy jeszcze składnik?

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj