yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lka1    1

Wzmocniłem tylko Borem, rzepak siany  4.09 pomiędzy deszczami udało się , lubelskie 

Edytowano przez lka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Wjeżdżać dzisiaj z odchwaszczaniem? Mam hektar rzepaku sianego później i nie wiedziałem co z nim będzie, ale widzę że zaczyna się brać. Samosiewy są ogarnięte. Czy zostawić na wiosnę i jechać z korvetto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Masz przetestowana dawkę korvetto na jesień? Jak rzepak mały to nie hamuj go żadnymi zabiegami już no chyba że będzie mega cieplo albo np samosiewy go duszą. Tak to niech łapie ostatnie ciepło i rośnie sobie spokojnie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
disel16v    29

Przymiotno kanadyjskie w rzepaku jesienią. Czym zwalczyć? Chlopyralid by pomógł w postaci lontrela?

Edytowano przez disel16v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3907

byłem w sobotę ostatnio to nic. będę w sobotę albo niedzielę to się okaże. mam nadzieję że tak bo dostał 11l złotego napoju

 

Dnia 1.11.2021 o 17:05, Tomek90 napisał:

Świat się zmienia rzepaki odchwaszczaja w listopadzie 🙋‍♂️🙉

Co w tym złego? Wszystko zależy od pogody i regionu. Tak samo jak i niektórzy w grudniu odchwaszczają pszenicę 🙂
osobiście wolę odchwaścić jesienią niż wiosną, byle tylko było kilka dni pewnej pogody na czas zabiegu.

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Ja to wsiewki robiłem do skutku i coś tam wyrosło :)Ślimaki wyżarły spory pas to wsiałem powschodził i jeszcze raz wyżarły. Wytrułem wszystkie ślimaki i dopiero kolejna wsiewka wzeszła ale czasu sporo straciłem i mała szansa na przezimowanie takich roślin.

IMG_20211104_121346.jpg

IMG_20211104_121444.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekbarcz    8
Dnia 26.10.2021 o 19:39, ziomekq napisał:

Panowie prosze o radę- nie osądzajcie. Rzepak potraktowałem omyłkowo resztkami lancetu (niewiem może 5 litrów zlewek) w zabiegu z mikro i borem. Można to jeszcze jakoś ratować niewiem asahi ? 

I jak rzepak, żyje? Dawałeś Asahi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1003

Macie jakieś namiary na kowvetto bo nigdzie znaleźć nie mogę a 8 l potrzebuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój rzepak zjedzony przez ślimaki odpuściłem. Wsieje kukurydzę  na ziarno bo i mokry kawałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomekq    3
2 godziny temu, darekbarcz napisał:

I jak rzepak, żyje? Dawałeś Asahi?

Tak dawałem Asahi. Lekko się przebarwił- jaśniejszy kolor. Doradca uważa ze przeżyje - zostaje do wiosny i wtedy podejmę decyzje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s17    15

Jeśli w tak krótkim czasie się przebarwił, to raczej będzie do likwidacji :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1003

Wczoraj deszczyk popadał dzisiaj ciepło to rzepaczek rośnie oby tak dalej to te wrześniowe dogonią terminowe.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil2963    39
Dnia 3.11.2021 o 12:04, Zetix napisał:

Wjeżdżać dzisiaj z odchwaszczaniem? Mam hektar rzepaku sianego później i nie wiedziałem co z nim będzie, ale widzę że zaczyna się brać. Samosiewy są ogarnięte. Czy zostawić na wiosnę i jechać z korvetto

Ja swój siany 09.09 zostawiam do odchwaszczania na wiosnę. Szkoda go hamować.

IMG20211028170833.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3564
2 godziny temu, Andpol napisał:

Wczoraj deszczyk popadał dzisiaj ciepło to rzepaczek rośnie oby tak dalej to te wrześniowe dogonią terminowe.

Liściami może dogoni .korzeniem nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80

Czy w waszej ocenie oplaca sie odzywiać na wiosne Basfoliar 36 + Adob Bor + Siarczan Mg?

Czy ten Basfoliar to raczej nic ciekawego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    1003

Sąsiada rzepak siany około 15 sierpnia pięknie wyglądał najładniejszy w okolicy był bo teraz fioletowy się zrobił i jakby znikał.

Mój tydzień minęło jak labradorem pryskałem + zupa na samosiewach niema żadnych oznak zasychania a rzepak ciemny się zrobił i myślę że po Dr.Green bo azotu nie dawałem tyle co w poli krzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftman    79

Mój również bo dr green rzepak i borowy zrobil się mega ciemny a metkonazol 0.6 i tebu 0.6l ładnie dobiły go do ziemi i inazuma wyczyściła szkodnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
29 minut temu, Andpol napisał:

Sąsiada rzepak siany około 15 sierpnia pięknie wyglądał najładniejszy w okolicy był bo teraz fioletowy się zrobił i jakby znikał.

Mój tydzień minęło jak labradorem pryskałem + zupa na samosiewach niema żadnych oznak zasychania a rzepak ciemny się zrobił i myślę że po Dr.Green bo azotu nie dawałem tyle co w poli krzem.

Azotu brakuje, ale jak mówiłem, ze 100 kg np saletrosanu na początku października jest korzystne to mnie wyśmiali 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9
5 godzin temu, shiftman napisał:

Mój również bo dr green rzepak i borowy zrobil się mega ciemny a metkonazol 0.6 i tebu 0.6l ładnie dobiły go do ziemi i inazuma wyczyściła szkodnika

Jakiego szkodnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj