yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sajmon8526    0

Co robicie  z chemia jak wam została w zbiorniku powiedzmy 60 litrów? Robiłem  w sobotę oprysk dr green rzepak 2 kg i dr green start 2kg do tego 5kg siarczanu i 0,1L decisu. Zostało mi w zbiorniku 60 litrów a w tygodniu chciałbym zrobić zabieg samym mocznikiem i siarczanem i też robak tylko nie wiem czy resztki wylać czy moge domieszać.Co robicie w takim przypadku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Takie duże nasilenie insektów, że potrzeba raz w tygodniu  z insektycydem jechać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

I z tego wychodzi ze rzepak to roślina która potrzebuje ciągłego wjeżdżania w łan i robienia zabiegu. 

Robiłem rzepak, zostało 170l dorzuciłem ccc i pojechałem sobie do krzewić hektar pszenicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajmon8526    0

robak pod znakiem zapytania ale jak będzie pogoda i ciepło to coś przyleci pewnie .A na pytanie mi odpowiesz ?:)

jeśli tego samego dnia  to ok ale po 3, 4 dniach to chyba już lipa  w moim przypadku.

to był moj drugi wjazd w rzepak  opryskiwaczem.:) w końcu jakaś pogoda zawitała 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351

wygląda jak rzodkiew świrzepa albo inne kapustne. Stronę wcześniej zapytałem chyba o ten sam ;)

Edytowano przez tobago
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
2 godziny temu, sajmon8526 napisał:

Co robicie  z chemia jak wam została w zbiorniku powiedzmy 60 litrów? Robiłem  w sobotę oprysk dr green rzepak 2 kg i dr green start 2kg do tego 5kg siarczanu i 0,1L decisu. Zostało mi w zbiorniku 60 litrów a w tygodniu chciałbym zrobić zabieg samym mocznikiem i siarczanem i też robak tylko nie wiem czy resztki wylać czy moge domieszać.Co robicie w takim przypadku?

jak nie zostal herbicyd i nie zmieniasz uprawy to mozesz dolac normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek90    7

Jaki polecicie środek na owies głuchy? Po ostatnich deszczach trochę wyszło na wierzch.  Pąk jest jeszcze dobrze schowany, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1973

Generyk i jeszcze obniżona dawka, parodia. Bardowski to większa porażka niż Mango Tv. Lepiej dać litr tebukonazolu niż 0,35 dovvo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

Słyszeliście ze pszenica po aminokwasach pszenica kosztuje 100 zł drożej na tonie?

  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja tak, ale tak mówią gwiazdy YT


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1973
30 minut temu, Fugeo napisał:

A w dawce 0,5 l/ha?

0,5 litra to już bardziej, tyle się dawało Toprexu, póki ludzie nie wypięli się na tę drożyznę i wybrali tańsze rozwiązania. Teraz dawka jest obcięta na 0,35, żeby rolników ceną nie odstraszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, JanKrzysztof napisał:

0,5 litra to już bardziej, tyle się dawało Toprexu, póki ludzie nie wypięli się na tę drożyznę i wybrali tańsze rozwiązania. Teraz dawka jest obcięta na 0,35, żeby rolników ceną nie odstraszać.

U mnie poszła dawka 0.5 Toprexu i dużo znajomych w okolicy również nie zmniejszało dawki, sąsiad np. pryskał tydzień temu skracając i zmniejszył dawkę do 0.35 ze względu na deszcze i niskie temperatury, i sam mówił żebym poleciał taką dawką wcześniej, jednak mój rzepak był jeszcze za mały. 

Edytowano przez Maślakowsky

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja dzis opryskalem miksturą rzepaczek. Troche zaczęło mnie straszyć. Pół godziny po zabiegu zaczeło troszke delikatnie pryskac deszczykiem i przestało. za jakiś czas znowu zaczęło delikatnie pryskac a teraz słońce. Właśnie mija 2 godziny wiec powinno byc ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Panowie pytanko. Na T1 miałem przyszykowanego swojego Tilmor. Zważywszy na pogodę nie było szans wjechania z zabiegiem. Wczoraj miałem idealne okienko pogodowe ale moja maszyna stwierdziła że ten dzień jest nie dla niej i postanowiła sobie postać pod wiata. Maszynę ogarnąłem ale dzisiaj jest 50% że będzie padać. Gdyby mi się nie udało wjechać dzisiaj to długoterminowe pokazują mi jakąś pogodę w miarę do zabiegów dopiero na maj. Początkiem mają to zazwyczaj u mnie szedł już zabieg na płatka. Czy ewentualnie mogę zrobić zabieg Tilmor em na zielonego paka i opóźnić trochę zabieg opadania płatka? Czy Tilmor już tu nic nie pomorze a jedynie może zaszkodzić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj