yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Kubawww    314
2 minuty temu, yacenty napisał:

praktycznie kazdy herbicyd jest regulatorem wzrostu - tu nie ma ameryki

 

2 minuty temu, yacenty napisał:

praktycznie kazdy herbicyd jest regulatorem wzrostu - tu nie ma ameryki

Teraz zamiast caryxu bede herbicyd wedlug yacentego dawał 😅😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886
1 minutę temu, Kubawww napisał:

 

Teraz zamiast caryxu bede herbicyd wedlug yacentego dawał 😅😅

serio taki głupi jesteś czy takiego udajesz?

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    351
20 minut temu, fezoi napisał:

( dla jasności na etykiecie Korvetto o taszniku nie ma wzmianki).

a skąd w ogóle pomysł że ten środek sobie z nim radzi? Tani nie jest więc jednak warto byłoby miec jakąś skuteczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
4 minuty temu, yacenty napisał:

serio taki głupi jesteś czy takiego udajesz?

Tak  głupio Ty piszesz jakim regulatorem wzrostu?? 

Hamowanie wzrostu to nie nazywa sie regulowanie 🤦‍♀️🤦‍♀️ czego  Cię w tej szkole nauczyli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

wróć do swojej szkoły i zobacz tabele grup chemicznych srodków. a jak tego nie zrozumiesz to jak w tym roku posiejesz rzepak, to zrób na jednym polu dwa paski z doglebówką, a dwa paski ze zwalczaniem chwastów nalistnie. Rób zdjęcia przez 5-8 tygodni po siewie. Zobaczysz różnice.
Idąc o krok dalej - rzepak robiony doglebowo w znakomitej większości wymaga 1 jesiennej regulacji, rzepak robiony nalistnie zdarza sie ze wymaga 2 zabiegów regulacji.

Psipadek?

A i ps. mam to szczęście, albo nieszczęście, że nie chodziłem do szkoły rolniczej tylko jestem samoukiem.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314

 

Nie wiem czy jestes tak pusty czy co, ale oprysk bo prostu trzymal ten rzepak i przez to wyrosl mniejszy i potrzebujd

3 minuty temu, yacenty napisał:

wróć do swojej szkoły i zobacz tabele grup chemicznych srodków. a jak tego nie zrozumiesz to jak w tym roku posiejesz rzepak, to zrób na jednym polu dwa paski z doglebówką, a dwa paski ze zwalczaniem chwastów nalistnie. Rób zdjęcia przez 5-8 tygodni po siewie. Zobaczysz różnice.
Idąc o krok dalej - rzepak robiony doglebowo w znakomitej większości wymaga 1 jesiennej regulacji, rzepak robiony nalistnie zdarza sie ze wymaga 2 zabiegów regulacji.

Psipadek?

A i ps. mam to szczęście, albo nieszczęście, że nie chodziłem do szkoły rolniczej tylko jestem samoukiem.

Nie wiem czy jestes tak pusty czy co, ale oprysk bo prostu trzymal ten rzepak pod wzgledem, ze nie mogl rosnac i przez to wyrosl mniejszy i potrzebuje jednej regulacij :)

A stozek jak wyniesiony po doglebowce tak samo po nalistnym, wiec nie gadaj mi tu glupot..

Mówimy o trzymaniu rzepaku z powodu oprysku, a nie o jakims regulowaniu go.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

to jednak musisz wrócić do rolniczej podstawówki, dla mnie koniec tematu, bez odbioru. Skoro herbicyd nie zatrzymuje roślin w plonie głównym to nie mamy o czym dalej rozmawiać.

  • Haha 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 minutę temu, yacenty napisał:

to jednak musisz wrócić do rolniczej podstawówki, dla mnie koniec tematu, bez odbioru. Skoro herbicyd nie zatrzymuje roślin w plonie głównym to nie mamy o czym dalej rozmawiać.

Przeanalizuj co napisałes chlopie i wróć do rozmowy.. napisales, ze herbicyd reguluje rzepak, a teraz juz nawiązujesz do tego o czym Ja piszę caly czas czyli o zatrzymywaniu roślin, a nie zadnym regulowaniu..

Widac brak tej szkoly jednak u Ciebie 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
2 godziny temu, loquito napisał:

A jaka jest różnica pomiędzy uszkodzeniami liści przez mróz a przypaleniami liści po RSM, skoro przypalenia po RSM są w akceptowalne i nie mają żadnego wpływu na plon. 

Coś w tym jest ze mniej choruje po rsm niż po zmrożeniu. 

42 minuty temu, Kubawww napisał:

 

Teraz zamiast caryxu bede herbicyd wedlug yacentego dawał 😅😅

Oj ty chyba zdalnie nauczany jesteś 🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
6 minut temu, Tomek90 napisał:

Coś w tym jest ze mniej choruje po rsm niż po zmrożeniu. 

Oj ty chyba zdalnie nauczany jesteś 🙄

Jackowi widac chociażby te zdalne sie przydalo, bo chłopak myli pojęcia 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Zostawię Ci cytat z etykiety Korvetto, przeczytaj sobie nawet kilka razy, to samo znajdziesz również w innych herbicydach:

"Środek zawiera dwie substancje czynne zaliczane do grupy regulatorów wzrostu (zwane również syntetycznymi auksynami) zaliczane do inhibitorów wzrostu i rozwoju"

Edytowano przez lukasz222
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andzej23    80

Przecież to chyba nie żadna nowość, że niektóre substancje odchwaszczające są regulatorami wzrostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
8 godzin temu, lukasz222 napisał:

Zostawię Ci cytat z etykiety Korvetto, przeczytaj sobie nawet kilka razy, to samo znajdziesz również w innych herbicydach:

"Środek zawiera dwie substancje czynne zaliczane do grupy regulatorów wzrostu (zwane również syntetycznymi auksynami) zaliczane do inhibitorów wzrostu 

W tym bardziej chodzi o zatrzymywanie rozwoju roslin, a mechanizm działania regulatora od herbicydu jest całkowicie inny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5348
12 godzin temu, slawek2209 napisał:

Lubelskie 40 chowaczy przez 2 doby złapane w naczynie

Jakie okolice ?


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215
10 godzin temu, tobago napisał:

Czytam właśnie że ani chlopyralid ani połączenie z pikloramem nie rusza tasznika. A więc na wiosnę jest nie do ogarnięcia.
Mam zatem sie pogodzić że do zniw bede na niego musiał patrzeć? :/

Teoretycznie tak jak ktos wspomnial Fox bierze tasznika. W praktyce kiedyś stosowałem i nic nie zadziałał ten środek. Myślę że już za bardzo wyrośnięty był. Fox to ostra chemia stosuj jak już na suche rośliny i około tygodnia nie rób żadnych innych zabiegów o mieszaninach nie ma mowy. 

Jeśli chodzi o rsm to czy innego poparzenia rzepaku to jakaś bzdura ze nie ma wpływu na plon. Każde poparzenie roślin to jest wstrzymanie wegetacji okres na regenerację pobierania nowych składników na regenerację także na płonie to tak czy siak się odbija. A czy to spadek rzędu 100 200 czy 500 kg to cholerna wie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
10 minut temu, knoro93 napisał:

Teoretycznie tak jak ktos wspomnial Fox bierze tasznika. W praktyce kiedyś stosowałem i nic nie zadziałał ten środek. Myślę że już za bardzo wyrośnięty był. Fox to ostra chemia stosuj jak już na suche rośliny i około tygodnia nie rób żadnych innych zabiegów o mieszaninach nie ma mowy. 

Jeśli chodzi o rsm to czy innego poparzenia rzepaku to jakaś bzdura ze nie ma wpływu na plon. Każde poparzenie roślin to jest wstrzymanie wegetacji okres na regenerację pobierania nowych składników na regenerację także na płonie to tak czy siak się odbija. A czy to spadek rzędu 100 200 czy 500 kg to cholerna wie. 

Zaraz Cie zapaleni rsmowcy zjedza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Na 1 dawkę daję  ostatnie lata saletrosan , RSM na 2 dawkę . RSM  stosuję od 25 lat , dla mnie to tylko nawóz , nie religia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
17 minut temu, Kubawww napisał:

Zaraz Cie zapaleni rsmowcy zjedza 

Nikt go nie będzie jadł , tylko jak zbieram w granicach 4,5 tony po rsm , to gdybym nie stosował rsm to zbierał bym  5  - 5,5 tony ??  Czy więcej ? Dla mnie jest to śmieszne . Ale co ja się tam znam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Tego pana to chyba nikt do niczego nie przekona, bo sam wszystko wie lepiej, więc nie karmić trolla i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Szybkie pytanie Panowie , montując dysze rsm ( w moim przypadku wachlarzowe) wkładacie ten mały filterek (sitko) w głowicę czy bez? zastanawiam się czy nie będzie mi przytykać dyszy a mam brązowe lechlera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cackiD    14

Trafiaja mi się samosiewy pszenżyta, sztuka na 25_30 metrów kw. Jest sens ruszać czy sobie odpuścić?

Edytowano przez cackiD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

Wkładaj, ja na brązowych tylko ze Albuza i na filterkach, wcześniej agroplast i też filterki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886
ZELKOW napisał:

Szybkie pytanie Panowie , montując dysze rsm ( w moim przypadku wachlarzowe) wkładacie ten mały filterek (sitko) w głowicę czy bez? zastanawiam się czy nie będzie mi przytykać dyszy a mam brązowe lechlera

wkładam filtry i kryzy, albo tylko filtry jak dusza bez kryzy. filterki czerwone


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

Dzięki, a te sitka wam często się zalepiają syfem jakimś z rsm-u czy wcale ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj