yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

mysza103    2462

Tu sië zgodzę całkowicie że u kogo się dało ma azot wysiany . A porównań nie będę robił , bo mam spraktykowane że rsm u mnie lepiej wychodzi . Dla przykładu nawet w zbożach dając dawki dzielone , mam większą pewność że nie będę miał tzw. dziur z brakiem dostępności azotu jak może się zdarzyć przy stosowaniu samej saletry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fidodido    1

ja mysle na 2 dawke  mocznik i mam dylemat siac już czy jeszcze nie deszczyk dzis ok 19 przewidywany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

Powoli mogę zacząć myśleć o N2.

image.png


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk7530    4

@yacenty pszenicy nie zaszkodza te przymrozki bo saletre o ile dobrze pamiętam to juz dawno stosowałeś? w rzepaku juz cały azot dałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

tylko pierwszy rsm poszedł na rzepak, z drugim czekałem żeby jednak lać po tym -7


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
4 minuty temu, yacenty napisał:

tylko pierwszy rsm poszedł na rzepak, z drugim czekałem żeby jednak lać po tym -7

Rsm tak pozno ? Zwlaszcza, ze u was juz tak rzepaki wyglądają jak kolega wyzej wyslal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

tak późno. bo po co lać na śnieg albo przed mrozem?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Masz pojęcie o czym piszesz.? Od kilku lat daje mocznik na 2 dawkę niekiedy nawet w kwietniu i na plony nie narzekam i nie ma problemu z dojrzewaniem. 

Edytowano przez poosa21
Bo tak
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
35 minut temu, yacenty napisał:

Powoli mogę zacząć myśleć o N2.

 

image.png

Powoli a jutro będą fotki jak lejesz. Taki jesteś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
5 minut temu, Mateusz1q napisał:

Powoli a jutro będą fotki jak lejesz. Taki jesteś

A później placz co to sie stało liscie mi przypalilo 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
40 minut temu, yacenty napisał:

Powoli mogę zacząć myśleć o N2.

 

image.png

Ło panie toć to już prawie lato widać na tym wykresie z temperaturą . Brakuje tu tylko jednej rzeczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

To tylko obraz, nie biorę na poważnie prognozy 14 dniowej


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

@yacenty co to za aplikacja ? 

2 godziny temu, slawek2209 napisał:

I tak będzie. 300 kg saletry na 2 dawkę  z rana,chociaż rzepak jeszcze zamulony  we wzroście. Bez przymrozku też  by wjechał 

I ja chyba się zdecyduje na wysiew 2 dawki saletry. Miałem jeszcze kilka dni poczekać ale jak naprawdę miesiąc nie popada to lepiej zrobić to wcześniej.


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
19 minut temu, robercikj100 napisał:

@yacenty co to za aplikacja ? 

I ja chyba się zdecyduje na wysiew 2 dawki saletry. Miałem jeszcze kilka dni poczekać ale jak naprawdę miesiąc nie popada to lepiej zrobić to wcześniej.

Tez jestem tego zdania dlatego jutro na przymrozku rura 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseihc    29

Panowie 300 saletrosanu i 250 saletry starczy na 3 3.5 tony rzepaku czy jeszcze coś dorzucić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Jak uważasz jaka ziemia i ile NPK pod korzen bo jak dałes np. z 60-90 kg Potasu  przed siewem to N nie ma co walic w opór bo to nic nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cackiD    14

U mnie poszło 400 saletrosanu 26 01.03. i 250 mocznika 10.03. i myślę że będzie ok zwłaszcza że w prognozach deszczu nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

u mnie na pierwszą poszło ok 320 saletrosanu 30,dziś próbowałem z saletrą 250 kg /ha ,ale śnieżyca  mnie wygoniła po pięciu ha.

7 godzin temu, caseihc napisał:

Panowie 300 saletrosanu i 250 saletry starczy na 3 3.5 tony rzepaku czy jeszcze coś dorzucić?

 

7 godzin temu, toorano napisał:

dorzuć 100 saletry i będzie 4-4,5

mam w planie na drugą i trzecią dawkę 400 kg saletry łącznie.  Wystarczy? Bo znajomy wali 500 kg  i namawia mnie ,ale po pierwsze -nie mam tyle nawozu ,a po drugie -chyba to przesada,zwłaszcza ,że jeszcze ph  słabe. Rok temu pierwszy  mój rzepak dał 3,6t /ha. Teraz są ambicje na więcej.Gleby 3-4 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

To ile ty tych dawek chcesz dać , i kiedy to sianie skończysz jak jeszcze 2 dawki nie dałeś , a marzysz jeszcze o 3 . Do końca kwietnia się wyrobisz z tą 3 dawką ? A , i 400 kg saletry to jest ok. 135 kg N , czyli na niecałe 3 tony rzepaku , coś tam dojdzie jeszcze z ziemi , ale na więcej niż rok temu to raczej nie licz

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Dałbyś RSM 32 w jednym strzale 450l/ha, przeszło by do korzenia od razu i byś miał spokój, a nie dzielisz dawki na 3 razy w granuli. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj