yacenty

Rzepak ochrona i nawożenie 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
proxy8441    248

 

3 godziny temu, disel16v napisał:

Chodzi o to ze niektórzy mówią ze DR green to średnia półka, żeby rozglądać się za odżywkami z YARY. Jeśli ktoś nie celuje w topowy plon to chyba nie ma tez co celować zawsze w najlepsze środki. Bądź różnice w cenie dopłacić do ochrony. Nie każdy celuje w plon 4-5 tony kolego. Rozumiesz? 
A co do YARY to nie twierdze że cos jest nie tak. Rzuciłem tylko okiem na skład i brakuje mi tam miedzi i cynku a z tego co czytałem one tez są ważne w budowaniu plonu. Doradzisz coś?

To zależy bo niektóre źródła mówiły o  nawet do 21 dnach.. Nie pamiętam dokładnie ale jak był nalot i się prysnęło to szkodnika nie uznałeś przez dobre kilka, może kilkanaście dni.

jak to nie ma Zn i Cu? Spojrz sobie na yare vitę zboże (gramitrel), yara ma fajna koncentrację składnika w stosunku do ceny tak samo multiple zboże od FN Agro bodaj

2 godziny temu, mraukot napisał:

Mówimy o POJEDYŃCZYCH pędach, nie o pędach bocznych ogółem. Odnośnie "silnych" rozgałęzień, to ich zawiązki formowane są jesienią w kątach liści, a nie wiosną przy użyciu "regulatora" 😉

Dokładnie, biorąc pod uwagę pojedyncze pędy boczne porownując do pędu głównego to na pędzie głównym jest najwięcej łuszczyn niz na pojedynczym którym kolwiek bocznym.

Rozgałęzienia boczne, zawiązki pędów bocznych wykształcają sie jesienią, ile liści tyle pędów bocznych czasami pod jednym liściem konkretnej rozety kryja się dwa zawiązki pędów, wiosną ilości pędów bocznych regulatorem już nie powielimy jedynie dominację głównego ograniczymy powodując "podciągnięcie" bocznych które skutkuje równiejszym łanem niz pozostawiony samemu sobie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

właśnie planuję wjechać z rsm południowa lubelszczynza i chciałbym zapytać czy podczas mrozu można rozlewać na rzepak i pszenice czy ktoś tak robił 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116

Sieje ktoś na rzepak nawóz YaraBela Nitromag 27N. Rozsiewaczem amazone a chodzi mi o ustawienie łopatek na 21m 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Amazone ma kilka rodzajów talerzy wysiewających, więc prościej będzie jak podasz dokładny model i jakie talerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
9 minut temu, ma123 napisał:

właśnie planuję wjechać z rsm południowa lubelszczynza i chciałbym zapytać czy podczas mrozu można rozlewać na rzepak i pszenice czy ktoś tak robił 

na pszenice tak na rzepak sam mam taki dylemat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

a jagby rozlać rsm gdy bedzie na plusie to potem rzepaku nie przymrozi po ruszeniu wegetacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116
10 minut temu, lukasz222 napisał:

Amazone ma kilka rodzajów talerzy wysiewających, więc prościej będzie jak podasz dokładny model i jakie talerze

OM 18-24 i chce rzucić na 21 w serwisie nawozowym są dwie te same nazwy yary a inne ustawienie łopatek 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

mi już ojciec marudzi że przypalilem rzepak ;)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomhim1    116
1 minutę temu, lukasz222 napisał:

Nitromag/Extran 27 łopatki 27/42, tylko ten jeden nawóz jest na aplikacji

Ja w papierowej instrukcji miałem że 19/45 a właśnie dziś dopatrzyłem się że w aplikacji jest tak jak napisałeś więc muszę przestawić. To mnie denerwuje w tym rozsiewaczu wiecznie przestawianie łopatek a nie wszystkie rodzaje nawozu są. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

od piątku przez tydzień zapowiadają opady deszczu ze śniegiem tak około 1 mm dziennie  czy to nie wymyje tego azotu lub saletra nie spłynie z pagórków 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

jak gleba zamarznieta niżej to byc może, jak odmarznieta to nie wymyje, kiedys miałem fajna tabelę z natężeniem wymycia składników w zalezności od gleby i opadu, naprawde sporo deszczu musi spaść w krótkim czasie  żeby fest głęboko azot się przemieścił w partie niedostepne dla systemów korzeniowych


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Można jakoś przeliczyć ile mikroelementów z chelatu odpowiada mikro w formie soli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

były takie schematy, ale nie mam tego na kompie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

Jak spadnie 100 mm to troszkę wymyje , jak do 50 mm to OK

24 minuty temu, tomhim1 napisał:

Ja w papierowej instrukcji miałem że 19/45 a właśnie dziś dopatrzyłem się że w aplikacji jest tak jak napisałeś więc muszę przestawić. To mnie denerwuje w tym rozsiewaczu wiecznie przestawianie łopatek a nie wszystkie rodzaje nawozu są. 

W papierowej jest inaczej bo pozmieniali trochę ,widocznie nowe testy robili, nawozy też zmieniają technologie produkcji , w necie najlepiej sprawdzić każda marka  ma różne ustawienia ,chyba że komputer i nawigacja jest wtedy automatyka wszystko robi sama, ale nie w każdym modelu

Co do odżywek najtaniej i najlepiej pojedyncze składniki w fazach i dawkach odpowiednich do potrzeb

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 godzinę temu, Damianek20 napisał:

Porażka siedzi jak zaklęty, niby środki są zielone rzędy świecą się na wylot ale masakrycznie przetrwał zimę. Kilka plantacji po drodze widziałem co wyglądają lepiej tyle że były bardzo gęste i wczesno siane. Zobaczymy jak zachowa się po pierwszej dawce azotu. Myślę dać jemu 200 kg saletry i 10 kg mocznika plus 5 kg odżywki za tydzień 150 kg mocznika poprawka dolistnie i za tydzien znów 100 kg saletry. Kizeryt w tym tygodniu ok wtorku planuje dać. A saletrę w przyszłym.

IMG_20210307_140047.jpg

200 saletry trochę mało według mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
1 minutę temu, przemek28_28 napisał:

200 saletry trochę mało według mnie. 

No nie jest jakaś duża obsada a też nie chce iść w większe straty, sam nie wiem czy nie lepiej zlikwidować go i zasiać jęczmień. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

Ile jest na metrze ,czemu tak kiepsko powschodził

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
4 minuty temu, przemek28_28 napisał:

200 saletry trochę mało według mnie. 

Na jesieni trochę lepiej wyglądał

IMG_20201022_080241.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462

Na pewno w większe straty pójdziesz , jak zlikwidujesz ten rzepak i posiejesz jęczmień . Ale to już twój wybór .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
Przed chwilą, miwigos napisał:

Ile jest na metrze ,czemu tak kiepsko powschodził

Trzy ulewy pod rząd na niego poszły zaraz po zasianiu, jeszcze za głęboko go posiałem. Ok 20-35 roślin . Na początku działki trochę jest go mniej niż 20 i jest mniejszy ale to jest też trochę wina ziemi bo wszystko gorzej rośnie tutaj na ok 30 arach i nic nie pomaga ani wapno obornik poplon nawóz nic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

mój też z jesieni był ładniejszy ruszy wegetacja to i zielony się zrobi ładny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Damianek20 napisał:

4 minuty temu, przemek28_28 napisał:

200 saletry trochę mało według mnie. 

Na jesieni trochę lepiej wyglądał

IMG_20201022_080241.jpg

Jeśli obsada żywych roślin teraz wiosną jest zbliżona do obsady na zdjęciu, a tylko liści brak, ładuj mu 300 kg saletry na start jak najszybciej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj